2018 NEW YORK 10/12 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, October 11th

NON-LEAGUE
South Park (Buffalo, NY) 46 Sweet Home (Amherst, NY) 3   




Friday, October 12th

CATHOLIC A
St. Dominic (Oyster Bay, NY) 14 Nazareth (Brooklyn, NY) 6   


CATHOLIC AA - WEST
St. Peter's (Staten Island, NY) 15 Xaverian (Brooklyn, NY) 0   


CATHOLIC AAA
St. Anthony's (Melville, NY) 56 Cardinal Hayes (Bronx, NY) 32   


PSAL BOWL
Jamaica (NY) 24 Springfield Gardens (NY) 21   


PSAL CITY
Erasmus Hall (Brooklyn, NY) 45 Fort Hamilton (Brooklyn, NY) 8   

Kennedy (Bronx, NY) 32 Truman (Bronx, NY) 0   

South Shore (Brooklyn, NY) 17 Curtis (Staten Island, NY) 14   


PSAL CUP
Mott Haven (Bronx, NY) 28 Randolph Campus (New York, NY) 26   

Petrides (Staten Island, NY) 41 Information Tech (Long Island City, NY) 8   


SECTION 1 A
Clarkstown South (West Nyack, NY) 42 Pearl River (NY) 21
Fox Lane (Bedford, NY) 28 Clarkstown North (New City, NY) 14
Greeley (Chappaqua, NY) 22 Sleepy Hollow (NY) 14
Jay (Cross River, NY) 35 Tappan Zee (Orangeburg, NY) 14
Nyack (Upper Nyack, NY) 25 Hudson (Montrose, NY) 12
Our Lady of Lourdes (Poughkeepsie, NY) 41 Brewster (NY) 12
Somers (Lincolndale, NY) 26 Yorktown (Yorktown Heights, NY) 7
Spring Valley (NY) 19 Byram Hills (Armonk, NY) 14

SECTION 1 AA - NORTH/WEST
Carmel (NY) 34 Mahopac (NY) 21   

Jay (Hopewell Junction, NY) 45 Ketcham (Wappingers Falls, NY) 0   

Ramapo (Spring Valley, NY) 38 Suffern (NY) 30   


SECTION 1 AA - SOUTH/CENTRAL
White Plains (NY) 34 Scarsdale (NY) 14   

Yonkers Force (Yonkers, NY) 15 Yonkers Brave (Yonkers, NY) 0   


SECTION 1 INDEPENDENT SCHOOLS
Edgemont (Scarsdale, NY) 34 Croton-Harmon (Croton on Hudson, NY) 14   


SECTION 10
Ogdensburg Free Academy (Ogdensburg, NY) 20 Potsdam (NY) 18   


SECTION 11 DIVISION I
Connetquot (Bohemia, NY) 29 Sachem East (Farmingville, NY) 20   


SECTION 11 DIVISION II
West Islip (NY) 17 Lindenhurst (NY) 14   


SECTION 11 DIVISION III
Eastport-South Manor (Manorville, NY) 34 Islip (NY) 13   

Harborfields (Greenlawn, NY) 27 Rocky Point (NY) 16   


SECTION 11 DIVISION IV
Shoreham-Wading River (Shoreham, NY) 27 Babylon (NY) 16   

Vandermeulen (Port Jefferson, NY) 35 Hampton Bays (NY) 7   


SECTION 2 A - CAPITAL
Columbia (East Greenbush, NY) 29 Green Tech (Albany, NY) 6   

La Salle Institute (Troy, NY) 28 Amsterdam (NY) 20   

Troy (NY) 24 Averill Park (NY) 12   


SECTION 2 A - GRASSO
Ballston Spa (NY) 34 South Glens Falls (NY) 7   

Queensbury (NY) 42 Burnt Hills-Ballston Lake (Burnt Hills, NY) 21   

Scotia-Glenville (Scotia, NY) 40 Gloversville (NY) 21   


SECTION 2 AA
Guilderland (Guilderland Center, NY) 21 Colonie Central (Albany, NY) 17   

Saratoga Springs (NY) 63 Schenectady (NY) 46   

Shaker (Latham, NY) 41 Christian Brothers Academy (Albany, NY) 27   


SECTION 2 B - NORTH
Glens Falls (NY) 42 Broadalbin-Perth (Broadalbin, NY) 21   

Schuylerville (NY) 56 Johnstown (NY) 8   


SECTION 2 B - REINFURT
Cobleskill-Richmondville (Cobleskill, NY) 22 Schalmont (Schenectady, NY) 21   

Crane (Valatie, NY) 32 Lansingburgh (Troy, NY) 0   

Hudson (NY) 42 Ravena-Coeymans-Selkirk (Ravena, NY) 6   


SECTION 2 C - NORTH
Cambridge/Salem (Cambridge, NY) 49 Greenwich (NY) 3   

Holy Trinity (Troy, NY) 35 Stillwater (NY) 21   

Hoosick Falls (NY) 45 Corinth (NY) 8   

Mechanicville (NY) 23 Fonda-Fultonville (Fonda, NY) 22   

Tamarac (Troy, NY) 18 Canajoharie (NY) 6   


SECTION 2 C - SOUTH
Helderberg Valley (Berne, NY) 31 Taconic Hills (Craryville, NY) 14   

Voorheesville (NY) 29 Coxsackie-Athens (Coxsackie, NY) 0   


SECTION 2 D
Hoosic Valley (Schaghticoke, NY) 50 Rensselaer (NY) 12   

Warrensburg (NY) 45 Whitehall (NY) 0   


SECTION 3 A - NORTH
Central Square (NY) 55 Watertown (NY) 6   


SECTION 3 A - SOUTH
Jamesville-DeWitt (DeWitt, NY) 28 East Syracuse-Minoa (East Syracuse, NY) 20   


SECTION 3 AA - 1
Nottingham (Syracuse, NY) 18 Christian Brothers Academy (Syracuse, NY) 16   


SECTION 3 AA - 2
Fayetteville-Manlius (Manlius, NY) 28 Baker (Baldwinsville, NY) 7   

West Genesee (Camillus, NY) 45 Rome Free Academy (Rome, NY) 7   


SECTION 3 B - EAST
Cazenovia (NY) 31 Chittenango (NY) 13   

Central Valley Academy (Ilion, NY) 14 Camden (NY) 13   

New Hartford (NY) 40 Mexico (NY) 15   

Vernon-Verona-Sherrill (Verona, NY) 41 Oneida (NY) 18   


SECTION 3 B - WEST
Homer (NY) 42 Bishop Ludden (Syracuse, NY) 32   

Marcellus (NY) 19 Westhill (Syracuse, NY) 14   

Skaneateles (NY) 56 Cortland (NY) 10   

Solvay (NY) 36 Institute of Tech (Syracuse, NY) 16   


SECTION 3 C - NORTH/WEST
General Brown (Dexter, NY) 24 Lowville (NY) 12   

Jordan-Elbridge (Jordan, NY) 53 Port Byron (NY) 6   

Thousand Islands (Clayton, NY) 40 Southern Hills (Tully, NY) 21   


SECTION 3 D - EAST
Frankfort-Schuyler (Frankfort, NY) 29 Sauquoit Valley (Sauquoit, NY) 22   


SECTION 3 DEVELOPMENTAL
Fowler (Syracuse, NY) 32 Oswego (NY) 0   


SECTION 5 FINGER LAKES - EAST
East Rochester-Gananda (East Rochester, NY) 43 Palmyra-Macedon (Palmyra, NY) 14   

Geneva (NY) 32 Waterloo (NY) 14   

Penn Yan Academy (Penn Yan, NY) 47 Midlakes (Clifton Springs, NY) 14   

Wayne (Ontario Center, NY) 34 Newark (NY) 14   


SECTION 5 FINGER LAKES - WEST
Sodus/Lyons (Sodus, NY) 52 Clyde-Savannah (Clyde, NY) 22   


SECTION 5 LIVINGSTON I
Caledonia-Mumford/Byron-Bergen (Caledonia, NY) 33 Wellsville (NY) 16   

Livonia (NY) 39 Hornell (NY) 0   

Warsaw/Letchworth (Warsaw, NY) 42 Avon (NY) 7   

Wayland-Cohocton (Wayland, NY) 48 Le Roy (NY) 7   


SECTION 5 LIVINGSTON II
Alexander (NY) 26 Perry/Mount Morris (Perry, NY) 0   

Canisteo-Greenwood (Canisteo, NY) 26 Cuba-Rushford (Cuba, NY) 3   

Notre Dame (Batavia, NY) 49 Bolivar-Richburg (Bolivar, NY) 28   

York/Pavilion (Retsof, NY) 38 Pembroke (Corfu, NY) 13   


SECTION 5 MONROE I
Fairport (NY) 41 Penfield (NY) 13   

Mendon/Sutherland (Pittsford, NY) 41 Rush-Henrietta (Henrietta, NY) 7   


SECTION 5 MONROE II
Canandaigua Academy (Canandaigua, NY) 42 Churchville-Chili (Churchville, NY) 18   

Victor (NY) 52 Greece Olympia/Greece Odyssey (Rochester, NY) 26   

Webster Schroeder (Webster, NY) 28 Gates Chili (Rochester, NY) 7   


SECTION 5 MONROE III
Eastridge (Rochester, NY) 28 Greece Arcadia (Rochester, NY) 14   

Irondequoit (Rochester, NY) 42 Brockport (NY) 7   


SECTION 5 ROCHESTER CITY
McQuaid Jesuit (Rochester, NY) 56 East (Rochester, NY) 30   


SECTION 6 A - 1
Hamburg (NY) 34 Frontier (Hamburg, NY) 7   


SECTION 6 A - 3
Amherst Central (Amherst, NY) 37 Western New York Maritime Charter/Health Sciences (Buffalo, NY) 26   


SECTION 6 AA
Orchard Park (NY) 27 Clarence (NY) 12   

Williamsville North (Williamsville, NY) 24 Niagara Falls (NY) 6   


SECTION 6 B - 1
Cheektowaga (NY) 19 Maryvale (Cheektowaga, NY) 7   

Iroquois (Elma, NY) 56 Lake Shore (Angola, NY) 20   

Lewiston-Porter (Youngstown, NY) 28 East Aurora/Holland (East Aurora, NY) 0   


SECTION 6 B - 2
Albion (NY) 34 Medina/Webber/Barker (Medina, NY) 12   


SECTION 6 B - 3
Burgard (Buffalo, NY) 42 Alden (NY) 22   

Fredonia/Brocton (Fredonia, NY) 35 Dunkirk (NY) 6   


SECTION 6 C - NORTH
Akron (NY) 33 Gowanda/Pine Valley Central (Gowanda, NY) 14   

Wilson (NY) 35 Royalton-Hartland (Middleport, NY) 0   


SECTION 6 C - SOUTH
Franklinville/Ellicottville/West Valley Central (Franklinville, NY) 33 Allegany-Limestone (Allegany, NY) 21   

Portville (NY) 28 Randolph/Frewsburg (Randolph, NY) 26   

Southwestern (Jamestown, NY) 47 Falconer/Cassadaga Valley (Falconer, NY) 26   


SECTION 6 D
Maple Grove (Bemus Point, NY) 48 Cattaraugus-Little Valley (Cattaraugus, NY) 0   


SECTION 7
AuSable Valley (Clintonville, NY) 26 Ticonderoga (NY) 25   


SECTION 8 CONFERENCE I
Oceanside (NY) 19 Farmingdale (NY) 12   

Uniondale (NY) 15 Massapequa (NY) 14   


SECTION 8 CONFERENCE II
Kennedy (Bellmore, NY) 32 Sewanhaka (Floral Park, NY) 0   


SECTION 8 CONFERENCE III
Bethpage (NY) 14 Wantagh (NY) 7

SECTION 8 CONFERENCE IV
Cold Spring Harbor (NY) 27 Malverne (NY) 14   

Mineola (New Hyde Park, NY) 19 Carle Place (NY) 0   


SECTION 9 A-I
Cornwall Central (New Windsor, NY) 24 Minisink Valley (Slate Hill, NY) 14   


SECTION 9 A-II
Saugerties (NY) 51 Wallkill (NY) 7   


SECTION 9 AA
Monroe-Woodbury (Central Valley, NY) 51 Valley Central (Montgomery, NY) 28   

Newburgh Free Academy (Newburgh, NY) 48 Pine Bush (NY) 14   

Washingtonville (NY) 19 Middletown (NY) 8   


SECTION 9 B-I
Marlboro Central (Marlboro, NY) 60 Highland (NY) 0   


SECTION 9 B-II
O'Neill (Highland Falls, NY) 48 Ellenville (NY) 0   


SECTION 9 C
Chester (NY) 42 Millbrook (NY) 14   


NON-LEAGUE
Attica (NY) 41 Geneseo (NY) 8
Cato-Meridian (Cato, NY) 21 Herkimer (NY) 16
Chautauqua Lake/Westfield (Mayville, NY) 21 Silver Creek/Forestville Central (Silver Creek, NY) 8   

Hilton (NY) 34 Brighton (Rochester, NY) 14   

Indian River (Philadelphia, NY) 48 Auburn (NY) 16   

Lancaster (NY) 50 Depew (NY) 7   

Mohonasen (Schenectady, NY) 15 Hudson Falls (NY) 6   

North Tonawanda (NY) 7 Tonawanda (NY) 0   

Pioneer (Yorkshire, NY) 49 Griffith Institute (Springville, NY) 20   

St. Joseph's Collegiate Institute (Buffalo, NY) 56 Bishop Timon-St. Jude (Buffalo, NY) 12   

Starpoint (Lockport, NY) 61 Lockport (NY) 42   

Warwick (NY) 14 Kingston (NY) 10   

Webster Thomas (Webster, NY) 28 Monroe (Rochester, NY) 22   

West Seneca West (West Seneca, NY) 30 West Seneca East (West Seneca, NY) 16   

Whitesboro (Marcy, NY) 13 Carthage (NY) 0   

Williamsville South (Williamsville, NY) 20 Williamsville East (East Amherst, NY) 6   


INTERSTATE
Out-of-Door Academy (Sarasota, FL) 23 Kennedy Catholic (Somers, NY) 0   


SECTION 3 8-MAN 2 (8 MAN)
Sherburne-Earlville (Sherburne, NY) 40 Morrisville-Eaton (Morrisville, NY) 6
Weedsport (NY) 46 Altmar-Parish-Williamstown (Parish, NY) 8

SECTION 4 8-MAN (8 MAN)
Notre Dame (Elmira, NY) 46 Newfield (NY) 8

SECTION 9 8-MAN (8 MAN)
Sullivan West (Lake Huntington, NY) 41 Fallsburg (NY) 12



Saturday, October 13th

CATHOLIC AA - WEST
Fordham Prep (Bronx, NY) 35 Moore Catholic (Staten Island, NY) 27   

Holy Trinity (Hicksville, NY) 29 Xavier (New York, NY) 28   

St. Joseph-by-the-Sea (Staten Island, NY) 40 St. John the Baptist (West Islip, NY) 35   


CATHOLIC AAA
Archbishop Stepinac (White Plains, NY) 35 Monsignor Farrell (Staten Island, NY) 17   

Iona Prep (New Rochelle, NY) 42 Christ the King (Middle Village, NY) 12   


PSAL BOWL
Bayside (NY) 31 Grand Street Campus (Brooklyn, NY) 28   

Douglass Academy (New York, NY) 30 Far Rockaway (NY) 16   

Eagle Academy II (Brooklyn, NY) 52 Columbus (Bronx, NY) 0   

Eagle Academy III (Queens, NY) 42 Adams (Ozone Park, NY) 0   

East Harlem (New York, NY) 26 Jefferson (Brooklyn, NY) 7   

Lafayette (Brooklyn, NY) 30 McKee Vo-Tech/Staten Island Tech (Staten Island, NY) 6   

Lane (Brooklyn, NY) 18 Tilden (Brooklyn, NY) 0   

Macchiarola (Brooklyn, NY) 38 Beach Channel (Rockaway Park, NY) 8   

Madison (Brooklyn, NY) 30 Roosevelt (Brooklyn, NY) 0   


PSAL CITY
Boys & Girls (Brooklyn, NY) 58 Flushing (NY) 0   

Campus Magnet (Cambria Heights, NY) 14 Clinton (Bronx, NY) 13   

Canarsie (Brooklyn, NY) 18 Wagner (Staten Island, NY) 0   

Lehman (Bronx, NY) 14 Port Richmond (Staten Island, NY) 0   

Midwood (Brooklyn, NY) 36 Lincoln (Brooklyn, NY) 22   

New Utrecht (Brooklyn, NY) 20 Brooklyn Tech (Brooklyn, NY) 0   

Tottenville (Staten Island, NY) 33 New Dorp (Staten Island, NY) 12   


PSAL CUP
Automotive (Brooklyn, NY) 20 Stevenson (Bronx, NY) 0   

Childs (Bronx, NY) 42 Martin (Jamaica, NY) 22   

KIPP NYC College Prep (New York, NY) 30 Cardozo (Bayside, NY) 0   

Long Island City (NY) 28 Grady (Brooklyn, NY) 14   

Smith (Bronx, NY) 36 Bryant (Queens, NY) 0   

Stuyvesant (New York, NY) 28 Washington (New York, NY) 22   


SECTION 1 A
Eastchester (NY) 17 Panas (Cortlandt Manor, NY) 0
Lakeland (Shrub Oak, NY) 48 Poughkeepsie (NY) 30
Pelham Memorial (Pelham, NY) 31 Peekskill (NY) 18
Rye (NY) 34 Harrison (NY) 28

SECTION 1 AA - NORTH/WEST
Arlington (LaGrangeville, NY) 23 North Rockland (Thiells, NY) 7   


SECTION 1 AA - SOUTH/CENTRAL
Mamaroneck (NY) 29 Mt. Vernon (NY) 7   

Port Chester (NY) 20 Ossining (NY) 13   


SECTION 1 B
Ardsley (NY) 40 Bronxville (NY) 8   

Nanuet (NY) 30 Magnus (Bardonia, NY) 12   

Westlake (Thornwood, NY) 22 Pleasantville (NY) 14   


SECTION 1 INDEPENDENT SCHOOLS
Blind Brook (Rye Brook, NY) 22 Briarcliff (Briarcliff Manor, NY) 6   


SECTION 10
Gouverneur (NY) 42 Franklin Academy (Malone, NY) 0   

Williams (Canton, NY) 51 Massena (NY) 19   


SECTION 11 DIVISION I
Bay Shore (NY) 34 Brentwood (NY) 13   

Central Islip (NY) 32 Sachem North (Lake Ronkonkoma, NY) 8   

Commack (NY) 21 Patchogue-Medford (Medford, NY) 3   

Floyd (Mastic Beach, NY) 42 Melville (East Setauket, NY) 12   

Longwood (Middle Island, NY) 41 Whitman (Huntington Station, NY) 10   


SECTION 11 DIVISION II
Bellport (Brookhaven, NY) 47 Half Hollow Hills East (Dix Hills, NY) 14   

Centereach (NY) 41 Riverhead (NY) 0   

Newfield (Selden, NY) 29 Copiague (Copiague, NY) 7   

North Babylon (NY) 32 Deer Park (NY) 6   

Northport (NY) 23 Huntington (NY) 22   

Smithtown East (Smithtown, NY) 13 Smithtown West (Smithtown, NY) 6   


SECTION 11 DIVISION III
East Islip (Islip Terrace, NY) 48 Amityville Memorial (Amityville, NY) 0   

Kings Park (NY) 9 Hauppauge (NY) 7   

Miller Place (NY) 28 Comsewogue (Port Jefferson Station, NY) 15   

Sayville (NY) 41 West Babylon (NY) 12   

Westhampton Beach (NY) 17 Half Hollow Hills West (Dix Hills, NY) 14   


SECTION 11 DIVISION IV
Elwood-Glenn (Elwood, NY) 48 Bayport-Blue Point (Bayport, NY) 21   

Greenport-Southold-Mattituck (Greenport, NY) 2 East Hampton/Ross (East Hampton, NY) 0 [forfeit]   

Mount Sinai (NY) 42 Center Moriches (NY) 21   

Wyandanch (NY) 42 Southampton/Pierson (Southampton, NY) 7   


SECTION 2 AA
Niskayuna (NY) 26 Bethlehem Central (Delmar, NY) 17
Shenendehowa (Clifton Park, NY) 48 Albany (NY) 0

SECTION 2 C - NORTH
Lake George/Hadley Luzerne (Lake George, NY) 40 Granville (NY) 16   


SECTION 2 C - SOUTH
Cairo-Durham (Cairo, NY) 38 Watervliet (NY) 0   


SECTION 2 D
Fort Edward (NY) 47 Cohoes (NY) 38   


SECTION 3 AA - 1
Corcoran (Syracuse, NY) 35 Henninger (Syracuse, NY) 0   


SECTION 3 AA - 2
Cicero-North Syracuse (Cicero, NY) 53 Proctor (Utica, NY) 20   


SECTION 3 C - SOUTH/EAST
Holland Patent (NY) 16 Canastota (NY) 0   

Mt. Markham (West Winfield, NY) 20 Clinton (NY) 13   

Notre Dame (Utica, NY) 61 Adirondack (Boonville, NY) 32   


SECTION 3 D - NORTH/WEST
Beaver River (Beaver Falls, NY) 35 Onondaga (Nedrow, NY) 34   


SECTION 4 AA/A DIVISION 1
Binghamton (NY) 2 Ithaca (NY) 0 [forfeit]   

Elmira/Southside (Elmira, NY) 61 Union-Endicott (Endicott, NY) 20   

Vestal (NY) 26 Corning-Painted Post (Corning, NY) 14   


SECTION 4 B DIVISION 2
Chenango Forks (Binghamton, NY) 48 Chenango Valley (Binghamton, NY) 20   

Maine-Endwell (Endwell, NY) 28 Windsor Central (Windsor, NY) 10   

Owego Free Academy (Owego, NY) 40 Johnson City (NY) 6   


SECTION 4 C DIVISION 3
Dryden (NY) 55 Edison (Elmira Heights, NY) 12   


SECTION 4 C DIVISION 4
Susquehanna Valley (Conklin, NY) 46 Harpursville/Afton (Harpursville, NY) 0   

Whitney Point (NY) 28 Spencer-Van Etten/Candor (Spencer, NY) 22   


SECTION 4 D DIVISION 5
Deposit/Hancock (Deposit, NY) 22 Unatego/Franklin (Otego, NY) 16   

Sidney (NY) 40 Delaware Academy (Delhi, NY) 8   

Walton (NY) 36 Bainbridge-Guilford (Bainbridge, NY) 20   


SECTION 5 FINGER LAKES - WEST
Dansville (NY) 22 Dundee (NY) 6   

Red Jacket (Shortsville, NY) 30 South Seneca/Romulus/Dickerson (Ovid, NY) 0   


SECTION 5 LIVINGSTON I
Batavia (NY) 41 Haverling (Bath, NY) 6   


SECTION 5 MONROE III
Spencerport (NY) 42 Greece Athena (Rochester, NY) 24   


SECTION 5 ROCHESTER CITY
Wilson Magnet (Rochester, NY) 32 Edison Tech/School Without Walls (Rochester, NY) 6   


SECTION 6 AA
Bennett/Olmsted/Middle Early College/East (Buffalo, NY) 51 Hutchinson-Central Tech/Emerson Vo-Tech/City Honors/School of the Arts (Buffalo, NY) 18   


SECTION 6 B - 2
Olean (NY) 20 Lackawanna (NY) 16   


SECTION 6 B - 3
Newfane (NY) 55 Eden/North Collins (Eden, NY) 14   


SECTION 6 C - NORTH
Cleveland Hill (Cheektowaga, NY) 62 Kennedy (Cheektowaga, NY) 18   


SECTION 6 D
Clymer Central/Sherman/Panama (Clymer, NY) 40 Salamanca (NY) 0   


SECTION 7
Moriah (Port Henry, NY) 24 Beekmantown (Plattsburgh, NY) 0   

Peru (NY) 39 Saranac Lake (NY) 0   

Saranac (NY) 28 Plattsburgh (NY) 0   


SECTION 8 CONFERENCE I
Baldwin (NY) 34 Long Beach (NY) 6   

Freeport (NY) 40 East Meadow (NY) 0   

Hicksville (NY) 26 Westbury (Old Westbury, NY) 6   

Schreiber (Port Washington, NY) 21 Kennedy (Plainview, NY) 0   

Syosset (NY) 35 Hempstead (NY) 12   


SECTION 8 CONFERENCE II
Carey (Franklin Square, NY) 34 New Hyde Park Memorial (New Hyde Park, NY) 7   

Elmont Memorial (Elmont, NY) 14 Valley Stream Central (Valley Stream, NY) 0   

Garden City (NY) 38 Calhoun (Merrick, NY) 7   

MacArthur (Levittown, NY) 28 Herricks (New Hyde Park, NY) 0   

Manhasset (NY) 24 Mepham (North Bellmore, NY) 21   


SECTION 8 CONFERENCE III
Division (Levittown, NY) 14 South (Valley Stream, NY) 6   

Hewlett (Hewlett, NY) 38 North Shore (Glen Head, NY) 14   

Lawrence (Cedarhurst, NY) 50 Valley Stream North (Franklin Square, NY) 20   

Lynbrook (NY) 34 Floral Park Memorial (Floral Park, NY) 27   

Plainedge (Massapequa, NY) 45 Roosevelt (NY) 20   

South Side (Rockville Centre, NY) 21 Glen Cove (NY) 0   


SECTION 8 CONFERENCE IV
Clarke (Westbury, NY) 12 Locust Valley (NY) 9   

Friends Academy (Locust Valley, NY) 37 Great Neck North/Great Neck South (Great Neck, NY) 16   

Seaford (NY) 45 East Rockaway (NY) 16   

West Hempstead (NY) 60 Island Trees (Levittown, NY) 43   


SECTION 9 A-II
Goshen Central (Goshen, NY) 29 New Paltz (NY) 14   


SECTION 9 B-I
Port Jervis (NY) 13 Rondout Valley (Accord, NY) 0   


SECTION 9 B-II
Burke Catholic (Goshen, NY) 41 Liberty (NY) 0   


NON-LEAGUE
Aquinas Institute (Rochester, NY) 55 St. Francis (Athol Springs, NY) 49   

Canisius (Buffalo, NY) 47 St. Mary's (Lancaster, NY) 0   

Dolgeville (NY) 42 Westmoreland (NY) 8
Grand Island (NY) 14 Niagara-Wheatfield (Sanborn, NY) 0   

Greene (NY) 21 Chatham (NY) 14   

Groton (NY) 28 Waterville (NY) 14   

Haldane (Cold Spring, NY) 42 Rye Neck (Mamaroneck, NY) 16   

Hannibal (NY) 50 Birdlebough (Phoenix, NY) 6   

Honeoye Falls-Lima (Honeoye Falls, NY) 14 University Prep (Rochester, NY) 8   

Jamestown (NY) 48 McKinley (Buffalo, NY) 28   

Kenmore West (Buffalo, NY) 49 Kenmore East (Tonawanda, NY) 14   

Leadership Academy/Northeast/Northwest College Prep/Vanguard (Rochester, NY) 12 Bishop Kearney/Rochester Prep (Rochester, NY) 6   

Little Falls (NY) 26 Sandy Creek (NY) 13   

Liverpool (NY) 40 Horseheads (NY) 20   

Mt. St. Michael Academy (Bronx, NY) 35 Cardinal Spellman (Bronx, NY) 0   

Norwich (NY) 63 Bodley (Fulton, NY) 28   

Oneonta (NY) 10 Newark Valley (NY) 7   

Red Hook (NY) 48 Onteora (Boiceville, NY) 18   

Roosevelt (Hyde Park, NY) 24 Monticello (NY) 0   

South Jefferson (Adams, NY) 20 St. Lawrence Central (Brasher Falls, NY) 12   

Spackenkill (Poughkeepsie, NY) 32 Valhalla (NY) 8   

Tioga (Tioga Center, NY) 42 Waverly (NY) 19   

Tuckahoe (Eastchester, NY) 22 Irvington (NY) 8   

Watkins Glen/Odessa-Montour (Watkins Glen, NY) 51 Moravia (NY) 6   

Woodlands (Hartsdale, NY) 30 Putnam Valley (NY) 12   


INTERSTATE
Gilman (Baltimore, MD) 55 Cardinal O'Hara (Tonawanda, NY) 20   

New Rochelle (NY) 27 Timber Creek Regional (Erial, NJ) 14   


SECTION 3 8-MAN 1 (8 MAN)
Bishop Grimes (East Syracuse, NY) 2 Cooperstown (NY) 0 [forfeit]
Oriskany (NY) 54 Pulaski (NY) 6
South Lewis (Turin, NY) 60 New York Mills (NY) 30

SECTION 3 8-MAN 2 (8 MAN)
West Canada Valley (Newport, NY) 46 Tupper Lake (NY) 6

SECTION 4 8-MAN (8 MAN)
Oxford Academy/Gilbertsville-Mt. Upton (Oxford, NY) 36 Unadilla Valley (New Berlin, NY) 28

SECTION 5 8-MAN (8 MAN)
Finney/Northstar Christian Academy (Penfield, NY) 52 Holley (NY) 32
Oakfield-Alabama/Elba (Oakfield, NY) 75 Whitman (Rushville, NY) 14

SECTION 9 8-MAN (8 MAN)
Eldred (NY) 38 Dover (Dover Plains, NY) 22
Pawling (NY) 48 Roscoe Central/Livingston Manor/Downsville Central (Downsville, NY) 6
Tri-Valley (Grahamsville, NY) 22 Stissing Mountain/Rhinebeck (Pine Plains, NY) 12



Sunday, October 14th

NON-LEAGUE
Kellenberg Memorial (Uniondale, NY) 42 Chaminade (Mineola, NY) 7   

St. Francis Prep (Fresh Meadows, NY) 28 Holy Cross (Flushing, NY) 21