2018 NEW YORK 9/21 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Thursday, September 20th

SECTION 2 B - REINFURT
Schalmont (Schenectady, NY) 65 Ravena-Coeymans-Selkirk (Ravena, NY) 0   


SECTION 6 A - 3
Williamsville South (Williamsville, NY) 41 Western New York Maritime Charter/Health Sciences (Buffalo, NY) 8   


NON-LEAGUE
Akron (NY) 13 East Aurora/Holland (East Aurora, NY) 7 (ot)   




Friday, September 21st

CATHOLIC AA
Holy Trinity (Hicksville, NY) 50 St. Joseph-by-the-Sea (Staten Island, NY) 20   


PSAL CITY
Kennedy (Bronx, NY) 24 Canarsie (Brooklyn, NY) 6   

Midwood (Brooklyn, NY) 40 New Dorp (Staten Island, NY) 6   

South Shore (Brooklyn, NY) 20 Erasmus Hall (Brooklyn, NY) 12   


PSAL CUP
Petrides (Staten Island, NY) 32 Childs (Bronx, NY) 8

SECTION 1 A
Clarkstown North (New City, NY) 49 Spring Valley (NY) 22   

Clarkstown South (West Nyack, NY) 49 Rye (NY) 28   

Harrison (NY) 53 Sleepy Hollow (NY) 25   

Hudson (Montrose, NY) 40 Lakeland (Shrub Oak, NY) 0   

Jay (Cross River, NY) 36 Brewster (NY) 7   

Nyack (Upper Nyack, NY) 40 Tappan Zee (Orangeburg, NY) 6   

Our Lady of Lourdes (Poughkeepsie, NY) 49 Panas (Cortlandt Manor, NY) 7   

Peekskill (NY) 43 Poughkeepsie (NY) 41   

Somers (Lincolndale, NY) 35 Yorktown (Yorktown Heights, NY) 21   


SECTION 1 AA - NORTH/WEST
Arlington (LaGrangeville, NY) 40 Suffern (NY) 6   

Jay (Hopewell Junction, NY) 34 Ramapo (Spring Valley, NY) 0   

Ketcham (Wappingers Falls, NY) 23 Mahopac (NY) 21   


SECTION 1 AA - SOUTH/CENTRAL
White Plains (NY) 36 Ossining (NY) 29   

Yonkers Brave (Yonkers, NY) 16 Scarsdale (NY) 7   


SECTION 1 C/D
Dobbs Ferry (NY) 41 Valhalla (NY) 0   


SECTION 10
Franklin Academy (Malone, NY) 16 Massena (NY) 0   

Ogdensburg Free Academy (Ogdensburg, NY) 32 Williams (Canton, NY) 6   


SECTION 11 DIVISION I
Longwood (Middle Island, NY) 14 Sachem East (Farmingville, NY) 0   

Melville (East Setauket, NY) 36 Connetquot (Bohemia, NY) 6   


SECTION 11 DIVISION II
Half Hollow Hills East (Dix Hills, NY) 44 Copiague (Copiague, NY) 21   


SECTION 11 DIVISION III
Half Hollow Hills West (Dix Hills, NY) 40 Kings Park (NY) 21   

Sayville (NY) 30 Comsewogue (Port Jefferson Station, NY) 6   

West Babylon (NY) 20 Miller Place (NY) 13   

Westhampton Beach (NY) 49 Harborfields (Greenlawn, NY) 8   


SECTION 11 DIVISION IV
Elwood-Glenn (Elwood, NY) 35 Southampton/Pierson (Southampton, NY) 14   

Greenport-Southold-Mattituck (Greenport, NY) 52 Hampton Bays (NY) 0   

Mount Sinai (NY) 30 Vandermeulen (Port Jefferson, NY) 6   

Shoreham-Wading River (Shoreham, NY) 41 Center Moriches (NY) 12   


SECTION 2 A - GRASSO
Burnt Hills-Ballston Lake (Burnt Hills, NY) 27 Ballston Spa (NY) 7   

Scotia-Glenville (Scotia, NY) 7 Mohonasen (Schenectady, NY) 0   

South Glens Falls (NY) 49 Gloversville (NY) 0   


SECTION 2 AA - EMPIRE
Christian Brothers Academy (Albany, NY) 33 Colonie Central (Albany, NY) 6   

Guilderland (Guilderland Center, NY) 30 Niskayuna (NY) 7   

Saratoga Springs (NY) 20 Bethlehem Central (Delmar, NY) 0   

Shaker (Latham, NY) 14 Shenendehowa (Clifton Park, NY) 7   


SECTION 2 B - REINFURT
Cobleskill-Richmondville (Cobleskill, NY) 52 Crane (Valatie, NY) 8   


SECTION 2 C - NORTH
Canajoharie (NY) 34 Mechanicville (NY) 15   

Holy Trinity (Troy, NY) 27 Tamarac (Troy, NY) 12   

Hoosick Falls (NY) 34 Greenwich (NY) 0   

Stillwater (NY) 41 Corinth (NY) 8   


SECTION 2 C - SOUTH
Chatham (NY) 53 Taconic Hills (Craryville, NY) 0   

Helderberg Valley (Berne, NY) 34 Watervliet (NY) 13   


SECTION 3 A - SOUTH
Auburn (NY) 20 East Syracuse-Minoa (East Syracuse, NY) 6   


SECTION 3 AA - 1
Henninger (Syracuse, NY) 35 Nottingham (Syracuse, NY) 6   


SECTION 3 AA - 2
Baker (Baldwinsville, NY) 31 Rome Free Academy (Rome, NY) 6   


SECTION 3 B - EAST
Camden (NY) 26 New Hartford (NY) 20   

Central Valley Academy (Ilion, NY) 8 Mexico (NY) 6   

Oneida (NY) 22 Chittenango (NY) 14   

Vernon-Verona-Sherrill (Verona, NY) 14 Cazenovia (NY) 6   


SECTION 3 B - WEST
Marcellus (NY) 28 Institute of Tech (Syracuse, NY) 0   

Solvay (NY) 26 Cortland (NY) 0   

Westhill (Syracuse, NY) 20 Homer (NY) 19   


SECTION 3 C - NORTH/WEST
General Brown (Dexter, NY) 50 Jordan-Elbridge (Jordan, NY) 20   

Lowville (NY) 26 Southern Hills (Tully, NY) 0   


SECTION 3 C - SOUTH/EAST
Canastota (NY) 32 Mt. Markham (West Winfield, NY) 27   


SECTION 3 DEVELOPMENTAL
Fowler (Syracuse, NY) 32 Birdlebough (Phoenix, NY) 22   


SECTION 4 AA/A DIVISION 1
Binghamton (NY) 36 Union-Endicott (Endicott, NY) 28   

Horseheads (NY) 42 Ithaca (NY) 0   


SECTION 4 B DIVISION 2
Chenango Forks (Binghamton, NY) 48 Oneonta (NY) 12   

Norwich (NY) 40 Johnson City (NY) 6   

Owego Free Academy (Owego, NY) 34 Chenango Valley (Binghamton, NY) 25   


SECTION 4 D DIVISION 5
Sidney (NY) 63 Bainbridge-Guilford (Bainbridge, NY) 6   


SECTION 4 D DIVISION 6
Tioga (Tioga Center, NY) 54 Moravia (NY) 14   


SECTION 5 FINGER LAKES - EAST
Penn Yan Academy (Penn Yan, NY) 46 Palmyra-Macedon (Palmyra, NY) 25   


SECTION 5 FINGER LAKES - WEST
Dundee (NY) 28 Sodus/Lyons (Sodus, NY) 14   

Mynderse Academy (Seneca Falls, NY) 20 Clyde-Savannah (Clyde, NY) 14   


SECTION 5 LIVINGSTON I
Avon (NY) 34 Wellsville (NY) 6   

Le Roy (NY) 15 Caledonia-Mumford/Byron-Bergen (Caledonia, NY) 7   

Livonia (NY) 6 Attica (NY) 0   

Warsaw/Letchworth (Warsaw, NY) 14 Wayland-Cohocton (Wayland, NY) 6   


SECTION 5 LIVINGSTON II
Alexander (NY) 52 Bolivar-Richburg (Bolivar, NY) 0   

Canisteo-Greenwood (Canisteo, NY) 23 York/Pavilion (Retsof, NY) 8   

Perry/Mount Morris (Perry, NY) 30 Pembroke (Corfu, NY) 8   


SECTION 5 MONROE I
Hilton (NY) 35 Rush-Henrietta (Henrietta, NY) 7   


SECTION 5 ROCHESTER CITY
McQuaid Jesuit (Rochester, NY) 33 Leadership Academy/Northeast/Northwest College Prep/Vanguard (Rochester, NY) 16   


SECTION 6 A - 1
Jamestown (NY) 26 Niagara-Wheatfield (Sanborn, NY) 14   

Kenmore West (Buffalo, NY) 39 Frontier (Hamburg, NY) 13   

West Seneca West (West Seneca, NY) 42 Hamburg (NY) 0   


SECTION 6 A - 2
Grand Island (NY) 34 North Tonawanda (NY) 15   

McKinley (Buffalo, NY) 53 Kenmore East (Tonawanda, NY) 20   

Williamsville East (East Amherst, NY) 44 Sweet Home (Amherst, NY) 29   


SECTION 6 A - 3
South Park (Buffalo, NY) 40 Amherst Central (Amherst, NY) 8   

West Seneca East (West Seneca, NY) 59 Starpoint (Lockport, NY) 22   


SECTION 6 AA
Bennett/Olmsted/Middle Early College/East (Buffalo, NY) 24 Williamsville North (Williamsville, NY) 21   

Lancaster (NY) 31 Clarence (NY) 22   


SECTION 6 B - 1
Lewiston-Porter (Youngstown, NY) 34 Lake Shore (Angola, NY) 12   

Maryvale (Cheektowaga, NY) 48 Iroquois (Elma, NY) 12   

Pioneer (Yorkshire, NY) 33 Cheektowaga (NY) 14   


SECTION 6 B - 2
Albion (NY) 35 Depew (NY) 0   

Olean (NY) 14 Medina/Webber/Barker (Medina, NY) 13 (ot)   


SECTION 6 B - 3
Burgard (Buffalo, NY) 36 Eden/North Collins (Eden, NY) 0   

Tonawanda (NY) 27 Alden (NY) 0   


SECTION 6 C - NORTH
Kennedy (Cheektowaga, NY) 32 Silver Creek/Forestville Central (Silver Creek, NY) 22   

Wilson (NY) 7 Gowanda/Pine Valley Central (Gowanda, NY) 6   


SECTION 6 C - SOUTH
Franklinville/Ellicottville/West Valley Central (Franklinville, NY) 28 Portville (NY) 7   

Southwestern (Jamestown, NY) 21 Allegany-Limestone (Allegany, NY) 14   


SECTION 7
Moriah (Port Henry, NY) 42 Plattsburgh (NY) 20   

Saranac (NY) 27 AuSable Valley (Clintonville, NY) 6   

Ticonderoga (NY) 28 Saranac Lake (NY) 7   


SECTION 8 CONFERENCE I
Freeport (NY) 38 Oceanside (NY) 0   


SECTION 8 CONFERENCE II
MacArthur (Levittown, NY) 21 Calhoun (Merrick, NY) 20   


SECTION 8 CONFERENCE III
Plainedge (Massapequa, NY) 27 South Side (Rockville Centre, NY) 7   


SECTION 8 CONFERENCE IV
Cold Spring Harbor (NY) 28 Locust Valley (NY) 0   

East Rockaway (NY) 55 Island Trees (Levittown, NY) 26   

Seaford (NY) 34 Clarke (Westbury, NY) 12   


SECTION 9 A-I
Cornwall Central (New Windsor, NY) 28 Warwick (NY) 14   


SECTION 9 A-II
Saugerties (NY) 37 New Paltz (NY) 28   


SECTION 9 AA
Kingston (NY) 41 Valley Central (Montgomery, NY) 19   

Monroe-Woodbury (Central Valley, NY) 14 Middletown (NY) 13   

Pine Bush (NY) 33 Washingtonville (NY) 7   


SECTION 9 B-I
Marlboro Central (Marlboro, NY) 56 Port Jervis (NY) 6   


SECTION 9 B-II
Burke Catholic (Goshen, NY) 42 Ellenville (NY) 0   


NON-LEAGUE
Averill Park (NY) 30 La Salle Institute (Troy, NY) 7   

Batavia (NY) 41 Windsor Central (Windsor, NY) 26   

Chester (NY) 43 Red Hook (NY) 21   

Deposit/Hancock (Deposit, NY) 52 Groton (NY) 6   

Eastridge (Rochester, NY) 48 Penfield (NY) 33   

Fredonia/Brocton (Fredonia, NY) 24 Falconer/Cassadaga Valley (Falconer, NY) 19   

Greece Olympia/Greece Odyssey (Rochester, NY) 36 Bishop Timon-St. Jude (Buffalo, NY) 29   

Holland Patent (NY) 28 Onondaga (Nedrow, NY) 16   

Honeoye Falls-Lima (Honeoye Falls, NY) 18 Bodley (Fulton, NY) 13   

Hudson (NY) 66 Johnstown (NY) 8   

Hudson Falls (NY) 20 Lansingburgh (Troy, NY) 0   

Irondequoit (Rochester, NY) 33 Victor (NY) 28   

Lake George/Hadley Luzerne (Lake George, NY) 25 Whitehall (NY) 6   

Maine-Endwell (Endwell, NY) 38 Vestal (NY) 32   

Schuylerville (NY) 38 Columbia (East Greenbush, NY) 0   

South Seneca/Romulus/Dickerson (Ovid, NY) 18 St. Mary's (Lancaster, NY) 10   

Troy (NY) 53 Green Tech (Albany, NY) 8   

Wallkill (NY) 26 Highland (NY) 18   

Waverly (NY) 34 Greene (NY) 23   

Whitesboro (Marcy, NY) 41 Central Square (NY) 13   


INTERSTATE
Cathedral Prep (Erie, PA) 52 Canisius (Buffalo, NY) 15   

River Dell (Oradell, NJ) 24 Newburgh Free Academy (Newburgh, NY) 0   


SECTION 3 8-MAN 1 (8 MAN)
South Lewis (Turin, NY) 22 Oriskany (NY) 18

SECTION 3 8-MAN 2 (8 MAN)
Altmar-Parish-Williamstown (Parish, NY) 26 Sherburne-Earlville (Sherburne, NY) 0
Tupper Lake (NY) 38 Morrisville-Eaton (Morrisville, NY) 18

SECTION 4 8-MAN (8 MAN)
Lansing (NY) 54 Newfield (NY) 8
Notre Dame (Elmira, NY) 48 Oxford Academy/Gilbertsville-Mt. Upton (Oxford, NY) 14

SECTION 5 8-MAN (8 MAN)
Oakfield-Alabama/Elba (Oakfield, NY) 13 Whitman (Rushville, NY) 10

SECTION 9 8-MAN (8 MAN)
Stissing Mountain/Rhinebeck (Pine Plains, NY) 40 Eldred (NY) 14
Sullivan West (Lake Huntington, NY) 14 Pawling (NY) 0



Saturday, September 22nd

CATHOLIC AA
Fordham Prep (Bronx, NY) 42 St. Peter's (Staten Island, NY) 35   

Kellenberg Memorial (Uniondale, NY) 47 Xavier (New York, NY) 14   

Moore Catholic (Staten Island, NY) 36 St. Francis Prep (Fresh Meadows, NY) 6   

Mt. St. Michael Academy (Bronx, NY) 42 Holy Cross (Flushing, NY) 36   


CATHOLIC AAA
Iona Prep (New Rochelle, NY) 51 Cardinal Hayes (Bronx, NY) 48   

Monsignor Farrell (Staten Island, NY) 34 Chaminade (Mineola, NY) 20   

St. Anthony's (Melville, NY) 28 Christ the King (Middle Village, NY) 7   


PSAL BOWL
Bayside (NY) 21 Eagle Academy II (Brooklyn, NY) 7   

Douglass Academy (New York, NY) 26 Springfield Gardens (NY) 7   

East Harlem (New York, NY) 38 Columbus (Bronx, NY) 0   

Grand Street Campus (Brooklyn, NY) 32 Beach Channel (Rockaway Park, NY) 0   

Lafayette (Brooklyn, NY) 44 Far Rockaway (NY) 0   

Lane (Brooklyn, NY) 22 Jamaica (NY) 18   

Madison (Brooklyn, NY) 44 Jefferson (Brooklyn, NY) 13   

McKee Vo-Tech/Staten Island Tech (Staten Island, NY) 38 Macchiarola (Brooklyn, NY) 14   

Roosevelt (Brooklyn, NY) 14 Adams (Ozone Park, NY) 0   

Tilden (Brooklyn, NY) 28 Eagle Academy III (Queens, NY) 26   


PSAL CITY
Campus Magnet (Cambria Heights, NY) 20 Truman (Bronx, NY) 14   

Fort Hamilton (Brooklyn, NY) 24 Boys & Girls (Brooklyn, NY) 16   

Lehman (Bronx, NY) 30 Clinton (Bronx, NY) 6   

Lincoln (Brooklyn, NY) 28 Curtis (Staten Island, NY) 21   

New Utrecht (Brooklyn, NY) 18 Port Richmond (Staten Island, NY) 0   

Wagner (Staten Island, NY) 20 Brooklyn Tech (Brooklyn, NY) 0   


PSAL CUP
Automotive (Brooklyn, NY) 32 Bryant (Queens, NY) 0
Grady (Brooklyn, NY) 22 Mott Haven (Bronx, NY) 14   

KIPP NYC College Prep (New York, NY) 30 Washington (New York, NY) 18
Long Island City (NY) 26 Smith (Bronx, NY) 14
Martin (Jamaica, NY) 24 Randolph Campus (New York, NY) 6
Stevenson (Bronx, NY) 30 Information Tech (Long Island City, NY) 8
Stuyvesant (New York, NY) 25 Cardozo (Bayside, NY) 20

SECTION 1 A
Byram Hills (Armonk, NY) 34 Fox Lane (Bedford, NY) 17   

Eastchester (NY) 21 Greeley (Chappaqua, NY) 6   


SECTION 1 AA - NORTH/WEST
Carmel (NY) 27 North Rockland (Thiells, NY) 0   


SECTION 1 AA - SOUTH/CENTRAL
Mamaroneck (NY) 28 Port Chester (NY) 21   

New Rochelle (NY) 42 Yonkers Force (Yonkers, NY) 20   


SECTION 1 B
Ardsley (NY) 48 Putnam Valley (NY) 14   

Pleasantville (NY) 36 Bronxville (NY) 30   

Westlake (Thornwood, NY) 41 Magnus (Bardonia, NY) 20   


SECTION 1 INDEPENDENT SCHOOLS
Blind Brook (Rye Brook, NY) 35 Irvington (NY) 6   

Rye Neck (Mamaroneck, NY) 42 Hastings (Hastings on Hudson, NY) 18   


SECTION 10
Potsdam (NY) 16 St. Lawrence Central (Brasher Falls, NY) 0   


SECTION 11 DIVISION I
Bay Shore (NY) 22 Whitman (Huntington Station, NY) 20   

Brentwood (NY) 28 Central Islip (NY) 19   

Floyd (Mastic Beach, NY) 48 Commack (NY) 0   

Sachem North (Lake Ronkonkoma, NY) 17 Patchogue-Medford (Medford, NY) 14   


SECTION 11 DIVISION II
Centereach (NY) 18 Bellport (Brookhaven, NY) 15   

Lindenhurst (NY) 33 Newfield (Selden, NY) 28   

North Babylon (NY) 35 Huntington (NY) 14   

Northport (NY) 41 Deer Park (NY) 7   

Smithtown East (Smithtown, NY) 35 Riverhead (NY) 19   

West Islip (NY) 37 Smithtown West (Smithtown, NY) 14   


SECTION 11 DIVISION III
East Islip (Islip Terrace, NY) 21 Eastport-South Manor (Manorville, NY) 14   

Islip (NY) 42 Hauppauge (NY) 14   

Rocky Point (NY) 27 Amityville Memorial (Amityville, NY) 12   


SECTION 11 DIVISION IV
Babylon (NY) 36 Bayport-Blue Point (Bayport, NY) 14   

Wyandanch (NY) 2 East Hampton/Ross (East Hampton, NY) 0 [forfeit]   


SECTION 2 AA - EMPIRE
Schenectady (NY) 22 Albany (NY) 8   


SECTION 2 C - NORTH
Cambridge/Salem (Cambridge, NY) 42 Granville (NY) 20   


SECTION 2 C - SOUTH
Voorheesville (NY) 48 Cairo-Durham (Cairo, NY) 42   


SECTION 2 D
Fort Edward (NY) 21 Rensselaer (NY) 18   

Warrensburg (NY) 52 Cohoes (NY) 14   


SECTION 3 AA - 1
Liverpool (NY) 27 Christian Brothers Academy (Syracuse, NY) 7   


SECTION 3 AA - 2
Cicero-North Syracuse (Cicero, NY) 35 Fayetteville-Manlius (Manlius, NY) 21
West Genesee (Camillus, NY) 17 Proctor (Utica, NY) 8   


SECTION 3 B - WEST
Skaneateles (NY) 35 Bishop Ludden (Syracuse, NY) 0   


SECTION 3 C - NORTH/WEST
Hannibal (NY) 42 Port Byron (NY) 12   


SECTION 3 C - SOUTH/EAST
Little Falls (NY) 32 Adirondack (Boonville, NY) 24   

Notre Dame (Utica, NY) 45 Clinton (NY) 0   


SECTION 3 D - EAST
Frankfort-Schuyler (Frankfort, NY) 25 Herkimer (NY) 19   

Sauquoit Valley (Sauquoit, NY) 8 Waterville (NY) 7   


SECTION 3 D - NORTH/WEST
Cato-Meridian (Cato, NY) 48 Westmoreland (NY) 0

SECTION 3 DEVELOPMENTAL
South Jefferson (Adams, NY) 73 Oswego (NY) 12

SECTION 4 C DIVISION 3
Watkins Glen/Odessa-Montour (Watkins Glen, NY) 46 Edison (Elmira Heights, NY) 12   


SECTION 4 C DIVISION 4
Newark Valley (NY) 30 Spencer-Van Etten/Candor (Spencer, NY) 25
Whitney Point (NY) 34 Harpursville/Afton (Harpursville, NY) 0   


SECTION 4 D DIVISION 5
Walton (NY) 47 Delaware Academy (Delhi, NY) 14   


SECTION 5 FINGER LAKES - EAST
East Rochester-Gananda (East Rochester, NY) 30 Newark (NY) 22   

Waterloo (NY) 38 Midlakes (Clifton Springs, NY) 16   

Wayne (Ontario Center, NY) 48 Geneva (NY) 31   


SECTION 5 FREELANCE
University Prep (Rochester, NY) 58 Bishop Kearney/Rochester Prep (Rochester, NY) 0   


SECTION 5 LIVINGSTON II
Notre Dame (Batavia, NY) 34 Geneseo (NY) 0   


SECTION 5 MONROE I
Mendon/Sutherland (Pittsford, NY) 20 Fairport (NY) 17   


SECTION 5 MONROE II
Canandaigua Academy (Canandaigua, NY) 38 Webster Thomas (Webster, NY) 7   

Webster Schroeder (Webster, NY) 31 Churchville-Chili (Churchville, NY) 7   


SECTION 5 MONROE III
Brockport (NY) 31 Greece Athena (Rochester, NY) 13   

Greece Arcadia (Rochester, NY) 21 Spencerport (NY) 0   


SECTION 5 ROCHESTER CITY
East (Rochester, NY) 26 Edison Tech/School Without Walls (Rochester, NY) 0   

Wilson Magnet (Rochester, NY) 39 Monroe (Rochester, NY) 0   


SECTION 6 AA
Niagara Falls (NY) 20 Hutchinson-Central Tech/Emerson Vo-Tech/City Honors/School of the Arts (Buffalo, NY) 14 (ot)   

Orchard Park (NY) 48 Lockport (NY) 34   


SECTION 6 B - 2
Lackawanna (NY) 26 Griffith Institute (Springville, NY) 8   


SECTION 6 B - 3
Dunkirk (NY) 30 Newfane (NY) 6   


SECTION 6 C - NORTH
Cleveland Hill (Cheektowaga, NY) 46 Royalton-Hartland (Middleport, NY) 7   


SECTION 6 C - SOUTH
Randolph/Frewsburg (Randolph, NY) 41 Chautauqua Lake/Westfield (Mayville, NY) 19   


SECTION 6 D
Clymer Central/Sherman/Panama (Clymer, NY) 47 Salamanca (NY) 19   


SECTION 7
Beekmantown (Plattsburgh, NY) 32 Peru (NY) 20   


SECTION 8 CONFERENCE I
Baldwin (NY) 33 Hicksville (NY) 8   

East Meadow (NY) 20 Long Beach (NY) 16   

Farmingdale (NY) 41 Massapequa (NY) 27   

Hempstead (NY) 15 Kennedy (Plainview, NY) 0   

Syosset (NY) 42 Westbury (Old Westbury, NY) 13   

Uniondale (NY) 37 Schreiber (Port Washington, NY) 6   


SECTION 8 CONFERENCE II
Carey (Franklin Square, NY) 21 Elmont Memorial (Elmont, NY) 19   

Garden City (NY) 42 Kennedy (Bellmore, NY) 0   

Manhasset (NY) 49 Herricks (New Hyde Park, NY) 13   

Mepham (North Bellmore, NY) 42 New Hyde Park Memorial (New Hyde Park, NY) 17   

Valley Stream Central (Valley Stream, NY) 27 Sewanhaka (Floral Park, NY) 0   


SECTION 8 CONFERENCE III
Floral Park Memorial (Floral Park, NY) 34 Valley Stream North (Franklin Square, NY) 6   

Hewlett (Hewlett, NY) 26 Glen Cove (NY) 13   

Lawrence (Cedarhurst, NY) 41 Bethpage (NY) 21   

Lynbrook (NY) 35 South (Valley Stream, NY) 0   

North Shore (Glen Head, NY) 42 Division (Levittown, NY) 0   

Wantagh (NY) 7 Roosevelt (NY) 0   


SECTION 8 CONFERENCE IV
Mineola (New Hyde Park, NY) 36 Great Neck North/Great Neck South (Great Neck, NY) 0   

Oyster Bay/Jericho (Oyster Bay, NY) 27 Carle Place (NY) 7
West Hempstead (NY) 32 Friends Academy (Locust Valley, NY) 6   


SECTION 9 B-II
O'Neill (Highland Falls, NY) 29 Liberty (NY) 8   


SECTION 9 C
Spackenkill (Poughkeepsie, NY) 55 Millbrook (NY) 12   


NON-LEAGUE
Aquinas Institute (Rochester, NY) 49 St. Joseph's Collegiate Institute (Buffalo, NY) 21   

Brighton (Rochester, NY) 24 Gates Chili (Rochester, NY) 0   

Corning-Painted Post (Corning, NY) 45 Roosevelt (Hyde Park, NY) 28   

Dolgeville (NY) 36 Beaver River (Beaver Falls, NY) 6
Edgemont (Scarsdale, NY) 26 Tuckahoe (Eastchester, NY) 14   

Elmira/Southside (Elmira, NY) 30 Corcoran (Syracuse, NY) 8   

Gouverneur (NY) 48 Thousand Islands (Clayton, NY) 0   

Haldane (Cold Spring, NY) 43 Onteora (Boiceville, NY) 19   

Hoosic Valley (Schaghticoke, NY) 60 Coxsackie-Athens (Coxsackie, NY) 14   

Indian River (Philadelphia, NY) 43 Jamesville-DeWitt (DeWitt, NY) 13   

Minisink Valley (Slate Hill, NY) 34 Goshen Central (Goshen, NY) 19   

Mt. Vernon (NY) 7 Beacon (NY) 3   

Nanuet (NY) 14 Pearl River (NY) 6   

Pelham Memorial (Pelham, NY) 34 Briarcliff (Briarcliff Manor, NY) 14   

Queensbury (NY) 48 Glens Falls (NY) 34   

Red Jacket (Shortsville, NY) 39 Cuba-Rushford (Cuba, NY) 8
Rondout Valley (Accord, NY) 46 Monticello (NY) 6   

Sandy Creek (NY) 21 Dansville (NY) 20   

St. Francis (Athol Springs, NY) 49 Cardinal O'Hara (Tonawanda, NY) 34   

St. John the Baptist (West Islip, NY) 51 Nazareth (Brooklyn, NY) 6   

Susquehanna Valley (Conklin, NY) 54 Dryden (NY) 12   

Unatego/Franklin (Otego, NY) 8 Fonda-Fultonville (Fonda, NY) 0   


INTERSTATE
Mann (Riverdale, NY) 10 Cardinal Spellman (Bronx, NY) 7
St. Mary's Ryken (Leonardtown, MD) 31 Xaverian (Brooklyn, NY) 6   

Woodlands (Hartsdale, NY) 40 Long Island Lutheran (Brookville, NY) 7   

Xaverian Brothers (Westwood, MA) 42 Archbishop Stepinac (White Plains, NY) 19   


SECTION 3 8-MAN 1 (8 MAN)
Bishop Grimes (East Syracuse, NY) 42 Pulaski (NY) 18
Cooperstown (NY) 38 New York Mills (NY) 20

SECTION 3 8-MAN 2 (8 MAN)
Weedsport (NY) 20 West Canada Valley (Newport, NY) 12

SECTION 5 8-MAN (8 MAN)
Finney/Northstar Christian Academy (Penfield, NY) 48 Holley (NY) 24

SECTION 9 8-MAN (8 MAN)
Roscoe Central/Livingston Manor/Downsville Central (Downsville, NY) 28 Dover (Dover Plains, NY) 8
Tri-Valley (Grahamsville, NY) 39 Fallsburg (NY) 0



Sunday, September 23rd

SECTION 5 LIVINGSTON I
Hornell (NY) 31 Haverling (Bath, NY) 0