2018 NEW YORK 9/14 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Monday, September 10th

SECTION 2 A - GRASSO
Gloversville (NY) 40 Ballston Spa (NY) 36



Thursday, September 13th

SECTION 6 A - 1
Niagara-Wheatfield (Sanborn, NY) 13 Hamburg (NY) 12   


NON-LEAGUE
Pembroke (Corfu, NY) 30 Mynderse Academy (Seneca Falls, NY) 28   




Friday, September 14th

CATHOLIC A
Cardinal Spellman (Bronx, NY) 42 St. Dominic (Oyster Bay, NY) 40   


PSAL BOWL
Bayside (NY) 33 Tilden (Brooklyn, NY) 31   

Macchiarola (Brooklyn, NY) 32 Douglass Academy (New York, NY) 30

PSAL CITY
New Utrecht (Brooklyn, NY) 38 Kennedy (Bronx, NY) 34   

Fort Hamilton (Brooklyn, NY) 21 South Shore (Brooklyn, NY) 17   

Tottenville (Staten Island, NY) 35 Boys & Girls (Brooklyn, NY) 34   


PSAL CUP
Mott Haven (Bronx, NY) 24 Smith (Bronx, NY) 21
Petrides (Staten Island, NY) 19 Washington (New York, NY) 18

SECTION 1 A
Lakeland (Shrub Oak, NY) 39 Brewster (NY) 36   

Nyack (Upper Nyack, NY) 39 Clarkstown South (West Nyack, NY) 34   

Harrison (NY) 34 Jay (Cross River, NY) 29   

Our Lady of Lourdes (Poughkeepsie, NY) 17 Clarkstown North (New City, NY) 12   

Panas (Cortlandt Manor, NY) 15 Greeley (Chappaqua, NY) 14   

Rye (NY) 39 Sleepy Hollow (NY) 36   

Fox Lane (Bedford, NY) 24 Somers (Lincolndale, NY) 22   

Spring Valley (NY) 36 Tappan Zee (Orangeburg, NY) 33   

Hudson (Montrose, NY) 23 Yorktown (Yorktown Heights, NY) 18   


SECTION 1 AA - NORTH/WEST
Carmel (NY) 14 Ketcham (Wappingers Falls, NY) 9   

Arlington (LaGrangeville, NY) 37 Jay (Hopewell Junction, NY) 36   

Mahopac (NY) 14 Suffern (NY) 13   


SECTION 1 AA - SOUTH/CENTRAL
New Rochelle (NY) 12 Mamaroneck (NY) 8   


SECTION 1 B
Pleasantville (NY) 20 Nanuet (NY) 15   


SECTION 11 DIVISION I
Patchogue-Medford (Medford, NY) 17 Floyd (Mastic Beach, NY) 12   

Longwood (Middle Island, NY) 28 Central Islip (NY) 25   

Whitman (Huntington Station, NY) 16 Sachem North (Lake Ronkonkoma, NY) 14   


SECTION 11 DIVISION II
Deer Park (NY) 26 Huntington (NY) 23   

Northport (NY) 16 Lindenhurst (NY) 14   

Riverhead (NY) 33 Copiague (Copiague, NY) 30   

Half Hollow Hills East (Dix Hills, NY) 19 Smithtown West (Smithtown, NY) 16   


SECTION 11 DIVISION III
Comsewogue (Port Jefferson Station, NY) 16 West Babylon (NY) 14
Amityville Memorial (Amityville, NY) 25 Hauppauge (NY) 23
Miller Place (NY) 12 Kings Park (NY) 10   

Westhampton Beach (NY) 29 East Islip (Islip Terrace, NY) 27   


SECTION 11 DIVISION IV
East Hampton/Ross (East Hampton, NY) 15 Bayport-Blue Point (Bayport, NY) 12 [forfeit]
Greenport-Southold-Mattituck (Greenport, NY) 21 Center Moriches (NY) 17   

Mount Sinai (NY) 38 Shoreham-Wading River (Shoreham, NY) 34   

Hampton Bays (NY) 25 Southampton/Pierson (Southampton, NY) 22

SECTION 2 A - CAPITAL
Averill Park (NY) 31 Green Tech (Albany, NY) 29   

Columbia (East Greenbush, NY) 26 Amsterdam (NY) 23   

Troy (NY) 40 La Salle Institute (Troy, NY) 38   


SECTION 2 A - GRASSO
Ballston Spa (NY) 31 Mohonasen (Schenectady, NY) 29   

South Glens Falls (NY) 39 Burnt Hills-Ballston Lake (Burnt Hills, NY) 38   


SECTION 2 AA
Christian Brothers Academy (Albany, NY) 24 Albany (NY) 22   

Schenectady (NY) 36 Colonie Central (Albany, NY) 31   

Guilderland (Guilderland Center, NY) 20 Bethlehem Central (Delmar, NY) 18   

Shaker (Latham, NY) 21 Saratoga Springs (NY) 17   

Shenendehowa (Clifton Park, NY) 24 Niskayuna (NY) 23   


SECTION 2 B - NORTH
Schuylerville (NY) 41 Broadalbin-Perth (Broadalbin, NY) 37   


SECTION 2 B - REINFURT
Cobleskill-Richmondville (Cobleskill, NY) 20 Ravena-Coeymans-Selkirk (Ravena, NY) 17   

Hudson (NY) 31 Lansingburgh (Troy, NY) 26   

Schalmont (Schenectady, NY) 38 Crane (Valatie, NY) 37   


SECTION 2 C - NORTH
Hoosick Falls (NY) 42 Cambridge/Salem (Cambridge, NY) 39   

Corinth (NY) 14 Lake George/Hadley Luzerne (Lake George, NY) 12   

Tamarac (Troy, NY) 27 Mechanicville (NY) 22   

Fonda-Fultonville (Fonda, NY) 27 Stillwater (NY) 26   


SECTION 2 C - SOUTH
Helderberg Valley (Berne, NY) 20 Coxsackie-Athens (Coxsackie, NY) 19   

Taconic Hills (Craryville, NY) 34 Watervliet (NY) 31   


SECTION 2 D
Cohoes (NY) 12 Rensselaer (NY) 11   

Whitehall (NY) 14 Hoosic Valley (Schaghticoke, NY) 13

SECTION 3 A - NORTH
Carthage (NY) 16 Central Square (NY) 11   

Bodley (Fulton, NY) 14 Indian River (Philadelphia, NY) 13   

AA - 20
SECTION 18
Henninger (Syracuse, NY) 21 Liverpool (NY) 19   


SECTION 19 AA - 15
Rome Free Academy (Rome, NY) 14 Cicero-North Syracuse (Cicero, NY) 10   

Proctor (Utica, NY) 20 Fayetteville-Manlius (Manlius, NY) 18   

Baker (Baldwinsville, NY) 30 West Genesee (Camillus, NY) 25   


SECTION 3 B - EAST
Camden (NY) 29 Cazenovia (NY) 26   

Chittenango (NY) 15 Central Valley Academy (Ilion, NY) 12   

Oneida (NY) 33 Mexico (NY) 32   

New Hartford (NY) 42 Vernon-Verona-Sherrill (Verona, NY) 38   


SECTION 3 B - WEST
Institute of Tech (Syracuse, NY) 39 Bishop Ludden (Syracuse, NY) 35   

Cortland (NY) 30 Homer (NY) 28   

Marcellus (NY) 26 Solvay (NY) 24   

Skaneateles (NY) 31 Westhill (Syracuse, NY) 28   


SECTION 3 C - NORTH/WEST
Hannibal (NY) 11 Southern Hills (Tully, NY) 10   

Thousand Islands (Clayton, NY) 19 Lowville (NY) 14   


SECTION 3 D - EAST
Dolgeville (NY) 12 Waterville (NY) 7   

Herkimer (NY) 14 Sauquoit Valley (Sauquoit, NY) 9   


SECTION 3 D - NORTH/WEST
Onondaga (Nedrow, NY) 31 Sandy Creek (NY) 29

SECTION 5 FINGER LAKES - EAST
East Rochester-Gananda (East Rochester, NY) 31 Penn Yan Academy (Penn Yan, NY) 30   

Geneva (NY) 30 Midlakes (Clifton Springs, NY) 26   

Newark (NY) 24 Waterloo (NY) 23   

Palmyra-Macedon (Palmyra, NY) 18 Wayne (Ontario Center, NY) 16   


SECTION 5 FINGER LAKES - WEST
Dundee (NY) 12 South Seneca/Romulus/Dickerson (Ovid, NY) 11   

Clyde-Savannah (Clyde, NY) 22 Red Jacket (Shortsville, NY) 21   

Dansville (NY) 34 Sodus/Lyons (Sodus, NY) 31   


SECTION 5 LIVINGSTON I
Attica (NY) 40 Le Roy (NY) 35   

Batavia (NY) 36 Warsaw/Letchworth (Warsaw, NY) 31   

Avon (NY) 41 Haverling (Bath, NY) 37   

Hornell (NY) 11 Wellsville (NY) 10   


SECTION 5 LIVINGSTON II
Geneseo (NY) 18 Alexander (NY) 15   

Canisteo-Greenwood (Canisteo, NY) 31 Bolivar-Richburg (Bolivar, NY) 27   

Cuba-Rushford (Cuba, NY) 40 Notre Dame (Batavia, NY) 39   

York/Pavilion (Retsof, NY) 25 Perry/Mount Morris (Perry, NY) 22   


SECTION 5 MONROE I
Penfield (NY) 15 Hilton (NY) 10   


SECTION 5 MONROE II
Victor (NY) 27 Churchville-Chili (Churchville, NY) 23   


SECTION 5 MONROE III
Brockport (NY) 25 Brighton (Rochester, NY) 22   

Irondequoit (Rochester, NY) 37 Spencerport (NY) 36   


SECTION 41 A - 40
Frontier (Hamburg, NY) 35 West Seneca West (West Seneca, NY) 34   


SECTION 42 A - 40
Grand Island (NY) 38 Sweet Home (Amherst, NY) 34   

North Tonawanda (NY) 18 Kenmore East (Tonawanda, NY) 16   

McKinley (Buffalo, NY) 41 Williamsville East (East Amherst, NY) 39   


SECTION 22 A - 19
South Park (Buffalo, NY) 20 Williamsville South (Williamsville, NY) 17   

Starpoint (Lockport, NY) 22 Western New York Maritime Charter/Health Sciences (Buffalo, NY) 18   

Amherst Central (Amherst, NY) 35 West Seneca East (West Seneca, NY) 34   


SECTION 6 AA
Clarence (NY) 39 Bennett/Olmsted/Middle Early College/East (Buffalo, NY) 36   

Lancaster (NY) 23 Williamsville North (Williamsville, NY) 20   

Hutchinson-Central Tech/Emerson Vo-Tech/City Honors/School of the Arts (Buffalo, NY) 18 Orchard Park (NY) 13   

B - 21
SECTION 17
Iroquois (Elma, NY) 13 Cheektowaga (NY) 11   

Lake Shore (Angola, NY) 17 East Aurora/Holland (East Aurora, NY) 14   

Maryvale (Cheektowaga, NY) 34 Pioneer (Yorkshire, NY) 32   


SECTION 15 B - 10
Depew (NY) 13 Lackawanna (NY) 9   

Griffith Institute (Springville, NY) 41 Olean (NY) 37   


SECTION 28 B - 27
Alden (NY) 31 Dunkirk (NY) 29   

Fredonia/Brocton (Fredonia, NY) 24 Eden/North Collins (Eden, NY) 21   


SECTION 6 C - NORTH
Cleveland Hill (Cheektowaga, NY) 26 Gowanda/Pine Valley Central (Gowanda, NY) 23   

Royalton-Hartland (Middleport, NY) 32 Silver Creek/Forestville Central (Silver Creek, NY) 30   

Wilson (NY) 20 Akron (NY) 15   


SECTION 6 C - SOUTH
Chautauqua Lake/Westfield (Mayville, NY) 29 Franklinville/Ellicottville/West Valley Central (Franklinville, NY) 25   

Allegany-Limestone (Allegany, NY) 22 Falconer/Cassadaga Valley (Falconer, NY) 20   

Portville (NY) 40 Southwestern (Jamestown, NY) 37   


SECTION 6 D
Salamanca (NY) 24 Maple Grove (Bemus Point, NY) 20   


SECTION 7
Moriah (Port Henry, NY) 39 Ticonderoga (NY) 38   

Plattsburgh (NY) 10 Peru (NY) 8   


SECTION 8 CONFERENCE I
Baldwin (NY) 12 Freeport (NY) 9
Oceanside (NY) 12 Uniondale (NY) 9   


SECTION 8 CONFERENCE II
Sewanhaka (Floral Park, NY) 20 MacArthur (Levittown, NY) 17   


SECTION 8 CONFERENCE IV
Cold Spring Harbor (NY) 27 Carle Place (NY) 25
Mineola (New Hyde Park, NY) 18 Island Trees (Levittown, NY) 13
Seaford (NY) 29 West Hempstead (NY) 28

SECTION 9 A-II
Wallkill (NY) 21 New Paltz (NY) 17   


SECTION 9 AA
Kingston (NY) 22 Monroe-Woodbury (Central Valley, NY) 17   

Newburgh Free Academy (Newburgh, NY) 28 Washingtonville (NY) 24   

Pine Bush (NY) 34 Valley Central (Montgomery, NY) 30   


SECTION 9 C
Chester (NY) 19 Onteora (Boiceville, NY) 17   


NON-LEAGUE
St. Mary's (Lancaster, NY) 19 Caledonia-Mumford/Byron-Bergen (Caledonia, NY) 15   

Eastridge (Rochester, NY) 35 Canandaigua Academy (Canandaigua, NY) 32   

Cato-Meridian (Cato, NY) 12 Frankfort-Schuyler (Frankfort, NY) 8   

Gates Chili (Rochester, NY) 25 Leadership Academy/Northeast/Northwest College Prep/Vanguard (Rochester, NY) 23   

Greece Athena (Rochester, NY) 32 Webster Thomas (Webster, NY) 29   

Oswego (NY) 31 Jordan-Elbridge (Jordan, NY) 27   

Mendon/Sutherland (Pittsford, NY) 39 Webster Schroeder (Webster, NY) 35   

Port Jervis (NY) 39 Middletown (NY) 34   

O'Neill (Highland Falls, NY) 25 Rondout Valley (Accord, NY) 23   

Ossining (NY) 12 Poughkeepsie (NY) 8   

Kennedy (Cheektowaga, NY) 36 Randolph/Frewsburg (Randolph, NY) 35
University Prep (Rochester, NY) 41 Edison Tech/School Without Walls (Rochester, NY) 36   

Millbrook (NY) 33 Valhalla (NY) 32   


INTERSTATE
Long Island Lutheran (Brookville, NY) 32 Pelham Memorial (Pelham, NY) 29   

Scarsdale (NY) 29 Mount Vernon (NY) 26   

Walsh Jesuit (Cuyahoga Falls, OH) 22 St. Francis (Athol Springs, NY) 21   


SECTION 3 8-MAN 1 (8 MAN)
South Lewis (Turin, NY) 13 Pulaski (NY) 11

SECTION 3 8-MAN 2 (8 MAN)
Altmar-Parish-Williamstown (Parish, NY) 17 Tupper Lake (NY) 12
Weedsport (NY) 16 Morrisville-Eaton (Morrisville, NY) 14

SECTION 5 8-MAN (8 MAN)
Oakfield-Alabama/Elba (Oakfield, NY) 17 Finney/Northstar Christian Academy (Penfield, NY) 16

SECTION 9 8-MAN (8 MAN)
Tri-Valley (Grahamsville, NY) 29 Eldred (NY) 28

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Notre Dame (Elmira, NY) 36 Lansing (NY) 31
Newfield (NY) 10 Unadilla Valley (New Berlin, NY) 6
Sherburne-Earlville (Sherburne, NY) 34 Oriskany (NY) 30



Saturday, September 15th

CATHOLIC A
Kennedy Catholic (Somers, NY) 11 Nazareth (Brooklyn, NY) 9   


CATHOLIC AA - WEST
Fordham Prep (Bronx, NY) 25 Mt. St. Michael Academy (Bronx, NY) 24   

Holy Trinity (Hicksville, NY) 24 Xaverian (Brooklyn, NY) 23   

St. Peter's (Staten Island, NY) 23 St. Joseph-by-the-Sea (Staten Island, NY) 22   


CATHOLIC AAA
Archbishop Stepinac (White Plains, NY) 11 Iona Prep (New Rochelle, NY) 9   

Monsignor Farrell (Staten Island, NY) 25 Christ the King (Middle Village, NY) 24   

Chaminade (Mineola, NY) 33 St. Anthony's (Melville, NY) 30   


PSAL BOWL
Columbus (Bronx, NY) 23 Adams (Ozone Park, NY) 18
Springfield Gardens (NY) 13 Eagle Academy II (Brooklyn, NY) 11
East Harlem (New York, NY) 31 Lafayette (Brooklyn, NY) 30
Grand Street Campus (Brooklyn, NY) 24 Roosevelt (Brooklyn, NY) 21
Beach Channel (Rockaway Park, NY) 23 Jamaica (NY) 21
Jefferson (Brooklyn, NY) 17 Far Rockaway (NY) 14
Eagle Academy III (Queens, NY) 15 Lane (Brooklyn, NY) 10
Madison (Brooklyn, NY) 36 McKee Vo-Tech/Staten Island Tech (Staten Island, NY) 33

PSAL CITY
Brooklyn Tech (Brooklyn, NY) 17 Campus Magnet (Cambria Heights, NY) 16
Erasmus Hall (Brooklyn, NY) 32 New Dorp (Staten Island, NY) 31   

Canarsie (Brooklyn, NY) 39 Lehman (Bronx, NY) 35   

Flushing (NY) 39 Lincoln (Brooklyn, NY) 35   

Midwood (Brooklyn, NY) 27 Curtis (Staten Island, NY) 24   

Port Richmond (Staten Island, NY) 14 Truman (Bronx, NY) 9   

Clinton (Bronx, NY) 24 Wagner (Staten Island, NY) 19

PSAL CUP
Automotive (Brooklyn, NY) 15 Randolph Campus (New York, NY) 12
Bryant (Queens, NY) 24 Cardozo (Bayside, NY) 19 [forfeit]
Childs (Bronx, NY) 36 Grady (Brooklyn, NY) 32
Long Island City (NY) 36 KIPP NYC College Prep (New York, NY) 32   

Martin (Jamaica, NY) 18 Information Tech (Long Island City, NY) 16
Stevenson (Bronx, NY) 13 Stuyvesant (New York, NY) 10

SECTION 1 A
Beacon (NY) 26 Peekskill (NY) 21   

Byram Hills (Armonk, NY) 41 Eastchester (NY) 38   


SECTION 1 AA - NORTH/WEST
North Rockland (Thiells, NY) 36 Ramapo (Spring Valley, NY) 31   


SECTION 1 AA - SOUTH/CENTRAL
Yonkers Brave (Yonkers, NY) 37 Port Chester (NY) 36   

Yonkers Force (Yonkers, NY) 38 White Plains (NY) 33   


SECTION 1 B
Westlake (Thornwood, NY) 40 Ardsley (NY) 37   

Bronxville (NY) 35 Putnam Valley (NY) 33   


SECTION 1 C/D
Dobbs Ferry (NY) 25 Woodlands (Hartsdale, NY) 21   


SECTION 1 INDEPENDENT SCHOOLS
Blind Brook (Rye Brook, NY) 22 Rye Neck (Mamaroneck, NY) 17   

Hastings (Hastings on Hudson, NY) 40 Briarcliff (Briarcliff Manor, NY) 38 [forfeit]
Irvington (NY) 41 Edgemont (Scarsdale, NY) 40

SECTION 10
Ogdensburg Free Academy (Ogdensburg, NY) 10 Gouverneur (NY) 7   

Massena (NY) 16 St. Lawrence Central (Brasher Falls, NY) 13   

Williams (Canton, NY) 11 Potsdam (NY) 10   


SECTION 11 DIVISION I
Commack (NY) 41 Brentwood (NY) 38   

Bay Shore (NY) 21 Connetquot (Bohemia, NY) 17   

Melville (East Setauket, NY) 30 Sachem East (Farmingville, NY) 25   


SECTION 11 DIVISION II
Bellport (Brookhaven, NY) 36 Smithtown East (Smithtown, NY) 33   

North Babylon (NY) 19 Newfield (Selden, NY) 15
Centereach (NY) 17 West Islip (NY) 16   


SECTION 11 DIVISION III
Rocky Point (NY) 17 Eastport-South Manor (Manorville, NY) 13   

Sayville (NY) 41 Half Hollow Hills West (Dix Hills, NY) 38   

Harborfields (Greenlawn, NY) 13 Islip (NY) 8   


SECTION 11 DIVISION IV
Babylon (NY) 16 Elwood-Glenn (Elwood, NY) 12   

Vandermeulen (Port Jefferson, NY) 31 Wyandanch (NY) 29   


SECTION 2 A - GRASSO
Scotia-Glenville (Scotia, NY) 24 Queensbury (NY) 20   


SECTION 2 B - NORTH
Glens Falls (NY) 41 Hudson Falls (NY) 40   


SECTION 2 C - NORTH
Greenwich (NY) 19 Granville (NY) 16   

Holy Trinity (Troy, NY) 31 Canajoharie (NY) 26

SECTION 2 C - SOUTH
Voorheesville (NY) 32 Chatham (NY) 28   


SECTION 2 D
Warrensburg (NY) 18 Fort Edward (NY) 14   


SECTION 3 A - SOUTH
Jamesville-DeWitt (DeWitt, NY) 15 Whitesboro (Marcy, NY) 11   

AA - 20
SECTION 15
Corcoran (Syracuse, NY) 29 Nottingham (Syracuse, NY) 28   


SECTION 3 C - SOUTH/EAST
Adirondack (Boonville, NY) 28 Canastota (NY) 23   

Holland Patent (NY) 23 Little Falls (NY) 21   

Mt. Markham (West Winfield, NY) 14 Notre Dame (Utica, NY) 13   


SECTION 11 AA/A DIVISION 10
Binghamton (NY) 34 Horseheads (NY) 31   

Corning-Painted Post (Corning, NY) 19 Ithaca (NY) 14   

B DIVISION 11
SECTION 7
Chenango Forks (Binghamton, NY) 42 Owego Free Academy (Owego, NY) 39   

Maine-Endwell (Endwell, NY) 40 Chenango Valley (Binghamton, NY) 39   

Norwich (NY) 38 Oneonta (NY) 33   

Johnson City (NY) 28 Windsor Central (Windsor, NY) 23   


SECTION 38 C DIVISION 33
Watkins Glen/Odessa-Montour (Watkins Glen, NY) 15 Waverly (NY) 13   

C DIVISION 30
SECTION 28
Harpursville/Afton (Harpursville, NY) 29 Newark Valley (NY) 25   


SECTION 28 D DIVISION 25
Bainbridge-Guilford (Bainbridge, NY) 23 Delaware Academy (Delhi, NY) 20   

Sidney (NY) 13 Deposit/Hancock (Deposit, NY) 12   


SECTION 16 D DIVISION 13
Moravia (NY) 21 Groton (NY) 20   


SECTION 5 LIVINGSTON I
Wayland-Cohocton (Wayland, NY) 41 Livonia (NY) 38   


SECTION 5 MONROE I
Rush-Henrietta (Henrietta, NY) 25 Fairport (NY) 20   


SECTION 5 ROCHESTER CITY
East (Rochester, NY) 42 Wilson Magnet (Rochester, NY) 40

SECTION 42 A - 40
Jamestown (NY) 10 Kenmore West (Buffalo, NY) 8   


SECTION 6 AA
Niagara Falls (NY) 16 Lockport (NY) 15   

B - 30
SECTION 28
Tonawanda (NY) 22 Newfane (NY) 19   


SECTION 6 D
Clymer Central/Sherman/Panama (Clymer, NY) 40 Cattaraugus-Little Valley (Cattaraugus, NY) 37   


SECTION 7
Beekmantown (Plattsburgh, NY) 40 Saranac (NY) 38   

AuSable Valley (Clintonville, NY) 39 Saranac Lake (NY) 35   


SECTION 8 CONFERENCE I
East Meadow (NY) 28 Farmingdale (NY) 25   

Hicksville (NY) 36 Westbury (Old Westbury, NY) 33
Massapequa (NY) 25 Hempstead (NY) 23
Kennedy (Plainview, NY) 11 Schreiber (Port Washington, NY) 8
Syosset (NY) 25 Long Beach (NY) 20   


SECTION 8 CONFERENCE II
Carey (Franklin Square, NY) 14 Calhoun (Merrick, NY) 13
New Hyde Park Memorial (New Hyde Park, NY) 34 Elmont Memorial (Elmont, NY) 30   

Garden City (NY) 30 Mepham (North Bellmore, NY) 26   

Kennedy (Bellmore, NY) 16 Herricks (New Hyde Park, NY) 15
Valley Stream Central (Valley Stream, NY) 23 Manhasset (NY) 19   


SECTION 8 CONFERENCE III
South (Valley Stream, NY) 18 Division (Levittown, NY) 17
Lawrence (Cedarhurst, NY) 29 Lynbrook (NY) 26   

North Shore (Glen Head, NY) 25 Floral Park Memorial (Floral Park, NY) 21
Bethpage (NY) 15 Plainedge (Massapequa, NY) 14
Roosevelt (NY) 36 Hewlett (Hewlett, NY) 35
Glen Cove (NY) 40 South Side (Rockville Centre, NY) 39   

Wantagh (NY) 24 Valley Stream North (Franklin Square, NY) 20

SECTION 8 CONFERENCE IV
Clarke (Westbury, NY) 27 Malverne (NY) 24
East Rockaway (NY) 13 Locust Valley (NY) 12
Great Neck North/Great Neck South (Great Neck, NY) 22 Friends Academy (Locust Valley, NY) 18

SECTION 9 A-I
Roosevelt (Hyde Park, NY) 27 Warwick (NY) 23   


SECTION 9 A-II
Goshen Central (Goshen, NY) 26 Monticello (NY) 22   


NON-LEAGUE
Burgard (Buffalo, NY) 31 Albion (NY) 26   

Canisius (Buffalo, NY) 23 Aquinas Institute (Rochester, NY) 19   

South Jefferson (Adams, NY) 42 Beaver River (Beaver Falls, NY) 37   

Bishop Timon-St. Jude (Buffalo, NY) 37 Bishop Kearney/Rochester Prep (Rochester, NY) 34   

Tioga (Tioga Center, NY) 38 Cardinal O'Hara (Tonawanda, NY) 37   

Saugerties (NY) 38 Cornwall Central (New Windsor, NY) 37   

Spencer-Van Etten/Candor (Spencer, NY) 40 Dryden (NY) 35   

Christian Brothers Academy (Syracuse, NY) 16 Elmira/Southside (Elmira, NY) 14   

Franklin Academy (Malone, NY) 20 Watertown (NY) 19   

Greece Arcadia (Rochester, NY) 11 Greece Olympia/Greece Odyssey (Rochester, NY) 6   

Unatego/Franklin (Otego, NY) 16 Greene (NY) 11   

Haldane (Cold Spring, NY) 17 Croton-Harmon (Croton on Hudson, NY) 13   

Highland (NY) 41 Ellenville (NY) 40   

Monroe (Rochester, NY) 12 Honeoye Falls-Lima (Honeoye Falls, NY) 8   

Gloversville (NY) 17 Johnstown (NY) 16
Liberty (NY) 27 Marlboro Central (Marlboro, NY) 24   

McQuaid Jesuit (Rochester, NY) 20 St. Joseph's Collegiate Institute (Buffalo, NY) 17   

Lewiston-Porter (Youngstown, NY) 16 Medina/Webber/Barker (Medina, NY) 11   

Burke Catholic (Goshen, NY) 12 Minisink Valley (Slate Hill, NY) 9   

Holy Cross (Flushing, NY) 11 Moore Catholic (Staten Island, NY) 9   

Pearl River (NY) 38 Magnus (Bardonia, NY) 34   

Spackenkill (Poughkeepsie, NY) 18 Red Hook (NY) 14   

Susquehanna Valley (Conklin, NY) 40 Fowler (Syracuse, NY) 37   

Auburn (NY) 39 Union-Endicott (Endicott, NY) 34   

East Syracuse-Minoa (East Syracuse, NY) 40 Vestal (NY) 36   

Walton (NY) 31 Cairo-Durham (Cairo, NY) 29   

Westmoreland (NY) 25 Birdlebough (Phoenix, NY) 21   

Edison (Elmira Heights, NY) 14 Whitney Point (NY) 11   


SECTION 3 8-MAN 1 (8 MAN)
New York Mills (NY) 30 Bishop Grimes (East Syracuse, NY) 27

SECTION 5 8-MAN (8 MAN)
Holley (NY) 38 Whitman (Rushville, NY) 35

SECTION 9 8-MAN (8 MAN)
Fallsburg (NY) 29 Dover (Dover Plains, NY) 25
Roscoe Central/Livingston Manor/Downsville Central (Downsville, NY) 19 Sullivan West (Lake Huntington, NY) 17
Stissing Mountain/Rhinebeck (Pine Plains, NY) 19 Pawling (NY) 14

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Oxford Academy/Gilbertsville-Mt. Upton (Oxford, NY) 28 Clinton (NY) 26
Cooperstown (NY) 13 West Canada Valley (Newport, NY) 9



Sunday, September 16th

CATHOLIC AA - WEST
Kellenberg Memorial (Uniondale, NY) 12 St. Francis Prep (Fresh Meadows, NY) 10   

Xavier (New York, NY) 17 St. John the Baptist (West Islip, NY) 16