2018 NEW YORK 9/7 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Monday, September 3rd

NON-LEAGUE
University Prep (Rochester, NY) 20 Bishop Timon-St. Jude (Buffalo, NY) 12



Tuesday, September 4th

NON-LEAGUE
Herkimer (NY) 41 Birdlebough (Phoenix, NY) 6



Thursday, September 6th

SECTION 4 AA/A DIVISION 1
Corning-Painted Post (Corning, NY) 45 Union-Endicott (Endicott, NY) 41   

Elmira/Southside (Elmira, NY) 40 Horseheads (NY) 27   

Vestal (NY) 35 Ithaca (NY) 9   


SECTION 4 B DIVISION 2
Chenango Forks (Binghamton, NY) 49 Norwich (NY) 21   

Chenango Valley (Binghamton, NY) 34 Oneonta (NY) 21
Maine-Endwell (Endwell, NY) 47 Johnson City (NY) 14   

Owego Free Academy (Owego, NY) 21 Windsor Central (Windsor, NY) 6   


SECTION 4 C DIVISION 3
Waverly (NY) 49 Edison (Elmira Heights, NY) 7

SECTION 4 D DIVISION 5
Sidney (NY) 46 Unatego/Franklin (Otego, NY) 22

SECTION 4 D DIVISION 6
Greene (NY) 48 Moravia (NY) 14

SECTION 6 AA
Bennett/Olmsted/Middle Early College/East (Buffalo, NY) 51 Lockport (NY) 7   


SECTION 6 B - 3
Newfane (NY) 35 Burgard (Buffalo, NY) 8

NON-LEAGUE
Aquinas Institute (Rochester, NY) 49 Binghamton (NY) 7   

Harpursville/Afton (Harpursville, NY) 14 Delaware Academy (Delhi, NY) 7
Herkimer (NY) 37 Whitney Point (NY) 24
Newark Valley (NY) 51 Deposit/Hancock (Deposit, NY) 6
Susquehanna Valley (Conklin, NY) 56 Watkins Glen/Odessa-Montour (Watkins Glen, NY) 22   

Tioga (Tioga Center, NY) 28 Spencer-Van Etten/Candor (Spencer, NY) 20
Walton (NY) 28 Groton (NY) 6



Friday, September 7th

CATHOLIC A
Kennedy Catholic (Somers, NY) 35 St. Dominic (Oyster Bay, NY) 14   


CATHOLIC AA
Xaverian (Brooklyn, NY) 12 Fordham Prep (Bronx, NY) 9   


PSAL BOWL
Roosevelt (Brooklyn, NY) 18 Jamaica (NY) 8

PSAL CITY
Canarsie (Brooklyn, NY) 12 New Utrecht (Brooklyn, NY) 6   

Erasmus Hall (Brooklyn, NY) 22 Curtis (Staten Island, NY) 6   

Tottenville (Staten Island, NY) 49 Lincoln (Brooklyn, NY) 14   


SECTION 1 A
Brewster (NY) 13 Greeley (Chappaqua, NY) 0   

Clarkstown North (New City, NY) 28 Tappan Zee (Orangeburg, NY) 14   

Clarkstown South (West Nyack, NY) 41 Spring Valley (NY) 13   

Harrison (NY) 21 Eastchester (NY) 14   

Jay (Cross River, NY) 14 Fox Lane (Bedford, NY) 7   

Nyack (Upper Nyack, NY) 34 Panas (Cortlandt Manor, NY) 3   

Our Lady of Lourdes (Poughkeepsie, NY) 42 Hudson (Montrose, NY) 13   

Poughkeepsie (NY) 42 Beacon (NY) 28   

Rye (NY) 19 Somers (Lincolndale, NY) 9   

Yorktown (Yorktown Heights, NY) 48 Lakeland (Shrub Oak, NY) 6   


SECTION 1 AA - NORTH/WEST
Arlington (LaGrangeville, NY) 10 Carmel (NY) 7   

Jay (Hopewell Junction, NY) 35 Suffern (NY) 0   

Ketcham (Wappingers Falls, NY) 39 Ramapo (Spring Valley, NY) 12   


SECTION 1 AA - SOUTH/CENTRAL
New Rochelle (NY) 41 Scarsdale (NY) 0   

White Plains (NY) 42 Mt. Vernon (NY) 14   


SECTION 1 C/D
Tuckahoe (Eastchester, NY) 14 Haldane (Cold Spring, NY) 8   


SECTION 1 INDEPENDENT SCHOOLS
Edgemont (Scarsdale, NY) 20 Briarcliff (Briarcliff Manor, NY) 14

SECTION 10
Ogdensburg Free Academy (Ogdensburg, NY) 43 Franklin Academy (Malone, NY) 0

SECTION 11 DIVISION I
Connetquot (Bohemia, NY) 15 Patchogue-Medford (Medford, NY) 6   

Melville (East Setauket, NY) 39 Sachem North (Lake Ronkonkoma, NY) 14   

Whitman (Huntington Station, NY) 49 Brentwood (NY) 46   


SECTION 11 DIVISION II
Centereach (NY) 19 North Babylon (NY) 9
Lindenhurst (NY) 25 Huntington (NY) 0   

Newfield (Selden, NY) 35 Riverhead (NY) 34   

Smithtown West (Smithtown, NY) 14 Deer Park (NY) 0   


SECTION 11 DIVISION III
Hauppauge (NY) 34 Rocky Point (NY) 14
Kings Park (NY) 41 Amityville Memorial (Amityville, NY) 0
Sayville (NY) 34 Islip (NY) 14   

Westhampton Beach (NY) 35 Eastport-South Manor (Manorville, NY) 13

SECTION 11 DIVISION IV
Babylon (NY) 49 Vandermeulen (Port Jefferson, NY) 21   

Elwood-Glenn (Elwood, NY) 34 Center Moriches (NY) 7   

Hampton Bays (NY) 2 East Hampton/Ross (East Hampton, NY) 0 [forfeit]
Shoreham-Wading River (Shoreham, NY) 35 Southampton/Pierson (Southampton, NY) 0

SECTION 2 A - CAPITAL
Columbia (East Greenbush, NY) 20 La Salle Institute (Troy, NY) 14   

Troy (NY) 25 Amsterdam (NY) 14

SECTION 2 A - GRASSO
Burnt Hills-Ballston Lake (Burnt Hills, NY) 49 Scotia-Glenville (Scotia, NY) 0   

Queensbury (NY) 62 Mohonasen (Schenectady, NY) 20   


SECTION 2 AA
Bethlehem Central (Delmar, NY) 18 Christian Brothers Academy (Albany, NY) 7   

Guilderland (Guilderland Center, NY) 34 Schenectady (NY) 0   

Shaker (Latham, NY) 56 Niskayuna (NY) 14
Shenendehowa (Clifton Park, NY) 51 Colonie Central (Albany, NY) 8   


SECTION 2 B - REINFURT
Hudson (NY) 25 Crane (Valatie, NY) 6   

Schalmont (Schenectady, NY) 60 Lansingburgh (Troy, NY) 21   


SECTION 2 C - NORTH
Fonda-Fultonville (Fonda, NY) 28 Tamarac (Troy, NY) 14
Granville (NY) 32 Corinth (NY) 6   

Hoosick Falls (NY) 28 Canajoharie (NY) 24   

Lake George/Hadley Luzerne (Lake George, NY) 27 Greenwich (NY) 6   

Stillwater (NY) 29 Mechanicville (NY) 6   


SECTION 2 C - SOUTH
Chatham (NY) 54 Coxsackie-Athens (Coxsackie, NY) 0   


SECTION 3 A - NORTH
Indian River (Philadelphia, NY) 66 Watertown (NY) 8   


SECTION 3 B - EAST
Cazenovia (NY) 21 Central Valley Academy (Ilion, NY) 7
New Hartford (NY) 43 Chittenango (NY) 14   

Oneida (NY) 21 Camden (NY) 13
Vernon-Verona-Sherrill (Verona, NY) 35 Mexico (NY) 14

SECTION 3 B - WEST
Marcellus (NY) 27 Bishop Ludden (Syracuse, NY) 19
Skaneateles (NY) 56 Homer (NY) 20   

Westhill (Syracuse, NY) 24 Solvay (NY) 21   


SECTION 3 C - NORTH/WEST
Lowville (NY) 26 Jordan-Elbridge (Jordan, NY) 20
Thousand Islands (Clayton, NY) 52 Port Byron (NY) 12

SECTION 3 C - SOUTH/EAST
Canastota (NY) 53 Clinton (NY) 13   

Mt. Markham (West Winfield, NY) 20 Little Falls (NY) 19

SECTION 3 D - EAST
Waterville (NY) 24 Frankfort-Schuyler (Frankfort, NY) 19

SECTION 3 D - NORTH/WEST
Beaver River (Beaver Falls, NY) 24 Sandy Creek (NY) 20
Onondaga (Nedrow, NY) 14 Cato-Meridian (Cato, NY) 8

SECTION 3 DEVELOPMENTAL
South Jefferson (Adams, NY) 34 Fowler (Syracuse, NY) 6

SECTION 5 FINGER LAKES - EAST
East Rochester-Gananda (East Rochester, NY) 46 Waterloo (NY) 32
Newark (NY) 36 Palmyra-Macedon (Palmyra, NY) 10   

Penn Yan Academy (Penn Yan, NY) 35 Geneva (NY) 21   

Wayne (Ontario Center, NY) 49 Midlakes (Clifton Springs, NY) 13

SECTION 5 FINGER LAKES - WEST
Mynderse Academy (Seneca Falls, NY) 36 South Seneca/Romulus/Dickerson (Ovid, NY) 6
Red Jacket (Shortsville, NY) 42 Sodus/Lyons (Sodus, NY) 26

SECTION 5 LIVINGSTON I
Attica (NY) 6 Hornell (NY) 0   

Batavia (NY) 26 Livonia (NY) 14   

Warsaw/Letchworth (Warsaw, NY) 14 Caledonia-Mumford/Byron-Bergen (Caledonia, NY) 0
Wayland-Cohocton (Wayland, NY) 32 Avon (NY) 13   

Wellsville (NY) 12 Le Roy (NY) 7   


SECTION 5 LIVINGSTON II
Alexander (NY) 28 Canisteo-Greenwood (Canisteo, NY) 0   

Cuba-Rushford (Cuba, NY) 26 Pembroke (Corfu, NY) 14   

Geneseo (NY) 26 Perry/Mount Morris (Perry, NY) 24
York/Pavilion (Retsof, NY) 32 Bolivar-Richburg (Bolivar, NY) 0   


SECTION 5 MONROE I
Hilton (NY) 28 Mendon/Sutherland (Pittsford, NY) 0   


SECTION 5 MONROE II
Victor (NY) 47 Gates Chili (Rochester, NY) 7   


SECTION 5 MONROE III
Eastridge (Rochester, NY) 25 Brockport (NY) 14   


SECTION 6 A - 1
Jamestown (NY) 28 Hamburg (NY) 14   

West Seneca West (West Seneca, NY) 42 Kenmore West (Buffalo, NY) 8

SECTION 6 A - 2
North Tonawanda (NY) 20 Sweet Home (Amherst, NY) 17   

Williamsville East (East Amherst, NY) 26 Kenmore East (Tonawanda, NY) 25

SECTION 6 A - 3
Starpoint (Lockport, NY) 54 Amherst Central (Amherst, NY) 21   

West Seneca East (West Seneca, NY) 36 Williamsville South (Williamsville, NY) 28   


SECTION 6 AA
Lancaster (NY) 35 Hutchinson-Central Tech/Emerson Vo-Tech/City Honors/School of the Arts (Buffalo, NY) 18
Orchard Park (NY) 28 Niagara Falls (NY) 14   

Williamsville North (Williamsville, NY) 41 Clarence (NY) 35 (ot)   


SECTION 6 B - 1
Cheektowaga (NY) 31 East Aurora/Holland (East Aurora, NY) 0
Maryvale (Cheektowaga, NY) 62 Lewiston-Porter (Youngstown, NY) 6
Pioneer (Yorkshire, NY) 42 Iroquois (Elma, NY) 14

SECTION 6 B - 2
Albion (NY) 43 Lackawanna (NY) 8   

Medina/Webber/Barker (Medina, NY) 28 Griffith Institute (Springville, NY) 24   

Olean (NY) 39 Depew (NY) 29   


SECTION 6 B - 3
Dunkirk (NY) 24 Tonawanda (NY) 22
Fredonia/Brocton (Fredonia, NY) 50 Alden (NY) 14

SECTION 6 C - NORTH
Gowanda/Pine Valley Central (Gowanda, NY) 44 Kennedy (Cheektowaga, NY) 12   

Silver Creek/Forestville Central (Silver Creek, NY) 42 Akron (NY) 6

SECTION 6 C - SOUTH
Falconer/Cassadaga Valley (Falconer, NY) 32 Chautauqua Lake/Westfield (Mayville, NY) 13
Portville (NY) 37 Allegany-Limestone (Allegany, NY) 19
Southwestern (Jamestown, NY) 35 Randolph/Frewsburg (Randolph, NY) 14

SECTION 6 D
Clymer Central/Sherman/Panama (Clymer, NY) 55 Maple Grove (Bemus Point, NY) 20   


SECTION 7
Beekmantown (Plattsburgh, NY) 33 Ticonderoga (NY) 20   

Plattsburgh (NY) 14 AuSable Valley (Clintonville, NY) 6   


SECTION 8 CONFERENCE I
Freeport (NY) 42 Farmingdale (NY) 12   

Oceanside (NY) 32 Westbury (Old Westbury, NY) 6

SECTION 8 CONFERENCE II
MacArthur (Levittown, NY) 24 Manhasset (NY) 7   


SECTION 8 CONFERENCE III
Plainedge (Massapequa, NY) 43 North Shore (Glen Head, NY) 13   

South Side (Rockville Centre, NY) 31 Hewlett (Hewlett, NY) 19   


SECTION 8 CONFERENCE IV
Cold Spring Harbor (NY) 36 Island Trees (Levittown, NY) 0   


SECTION 9 A-I
Minisink Valley (Slate Hill, NY) 48 Roosevelt (Hyde Park, NY) 7   


SECTION 9 AA
Kingston (NY) 62 Washingtonville (NY) 59   

Monroe-Woodbury (Central Valley, NY) 35 Pine Bush (NY) 14   

Newburgh Free Academy (Newburgh, NY) 31 Middletown (NY) 0   


NON-LEAGUE
Auburn (NY) 30 Central Square (NY) 14   

Averill Park (NY) 38 Schuylerville (NY) 27   

Broadalbin-Perth (Broadalbin, NY) 33 Ravena-Coeymans-Selkirk (Ravena, NY) 8   

Burke Catholic (Goshen, NY) 13 New Paltz (NY) 10   

Canandaigua Academy (Canandaigua, NY) 41 Rush-Henrietta (Henrietta, NY) 14   

Carthage (NY) 49 Massena (NY) 0
Cattaraugus-Little Valley (Cattaraugus, NY) 20 Royalton-Hartland (Middleport, NY) 7
Cicero-North Syracuse (Cicero, NY) 28 Liverpool (NY) 3   

Corcoran (Syracuse, NY) 12 West Genesee (Camillus, NY) 7 [West Genesee (Camillus, NY) wins by forfeit]   

Cornwall Central (New Windsor, NY) 16 Marlboro Central (Marlboro, NY) 6   

Dryden (NY) 40 Southern Hills (Tully, NY) 21   

East Syracuse-Minoa (East Syracuse, NY) 34 Bodley (Fulton, NY) 6
Fairport (NY) 24 Churchville-Chili (Churchville, NY) 0   

Fayetteville-Manlius (Manlius, NY) 21 Christian Brothers Academy (Syracuse, NY) 6   

Franklinville/Ellicottville/West Valley Central (Franklinville, NY) 27 Salamanca (NY) 12
Glens Falls (NY) 36 Cobleskill-Richmondville (Cobleskill, NY) 28   

Honeoye Falls-Lima (Honeoye Falls, NY) 20 Jamesville-DeWitt (DeWitt, NY) 12   

Johnstown (NY) 18 Green Tech (Albany, NY) 16   

Mamaroneck (NY) 39 Peekskill (NY) 7   

McQuaid Jesuit (Rochester, NY) 42 Canisius (Buffalo, NY) 37   

Nottingham (Syracuse, NY) 20 Baker (Baldwinsville, NY) 0   

O'Neill (Highland Falls, NY) 49 Millbrook (NY) 20   

Proctor (Utica, NY) 28 Henninger (Syracuse, NY) 20   

Red Hook (NY) 33 Ellenville (NY) 14   

Sauquoit Valley (Sauquoit, NY) 31 Westmoreland (NY) 6
Spackenkill (Poughkeepsie, NY) 42 Port Jervis (NY) 19   

Warwick (NY) 14 Valley Central (Montgomery, NY) 13   

Watervliet (NY) 35 Rensselaer (NY) 0
Webster Schroeder (Webster, NY) 34 Spencerport (NY) 26   

Whitesboro (Marcy, NY) 41 Rome Free Academy (Rome, NY) 7   

Wilson Magnet (Rochester, NY) 46 Brighton (Rochester, NY) 7   


INTERSTATE
Erie (PA) 35 St. Francis (Athol Springs, NY) 21   

McDowell (Erie, PA) 24 St. Joseph's Collegiate Institute (Buffalo, NY) 21 (ot)   

Monsignor Farrell (Staten Island, NY) 23 La Salle Academy (Providence, RI) 16   

St. Anthony's (Melville, NY) 34 Delbarton (Morristown, NJ) 17   

St. Frances Academy (Baltimore, MD) 41 Christ the King (Middle Village, NY) 6   


SECTION 9 8-MAN (8 MAN)
Pawling (NY) 55 Fallsburg (NY) 0
Stissing Mountain/Rhinebeck (Pine Plains, NY) 34 Roscoe Central/Livingston Manor/Downsville Central (Downsville, NY) 12
Sullivan West (Lake Huntington, NY) 18 Eldred (NY) 0



Saturday, September 8th

CATHOLIC A
Cardinal Spellman (Bronx, NY) 22 Nazareth (Brooklyn, NY) 8   


CATHOLIC AA
Kellenberg Memorial (Uniondale, NY) 34 Holy Trinity (Hicksville, NY) 14   

Moore Catholic (Staten Island, NY) 33 St. Peter's (Staten Island, NY) 0   

Mt. St. Michael Academy (Bronx, NY) 38 St. Joseph-by-the-Sea (Staten Island, NY) 34   

Xavier (New York, NY) 29 Holy Cross (Flushing, NY) 0   


PSAL BOWL
Adams (Ozone Park, NY) 32 Beach Channel (Rockaway Park, NY) 0
Bayside (NY) 34 McKee Vo-Tech/Staten Island Tech (Staten Island, NY) 8
Douglass Academy (New York, NY) 16 Jefferson (Brooklyn, NY) 5
East Harlem (New York, NY) 32 Far Rockaway (NY) 6
Lafayette (Brooklyn, NY) 26 Grand Street Campus (Brooklyn, NY) 22   

Lane (Brooklyn, NY) 2 Columbus (Bronx, NY) 0 [forfeit]
Macchiarola (Brooklyn, NY) 14 Springfield Gardens (NY) 3
Madison (Brooklyn, NY) 32 Eagle Academy III (Queens, NY) 14
Tilden (Brooklyn, NY) 18 Eagle Academy II (Brooklyn, NY) 15   


PSAL CITY
Brooklyn Tech (Brooklyn, NY) 20 Truman (Bronx, NY) 14   

Fort Hamilton (Brooklyn, NY) 38 New Dorp (Staten Island, NY) 32   

Lehman (Bronx, NY) 32 Campus Magnet (Cambria Heights, NY) 0
Midwood (Brooklyn, NY) 2 Flushing (NY) 0 [forfeit]   

Port Richmond (Staten Island, NY) 6 Clinton (Bronx, NY) 0   

South Shore (Brooklyn, NY) 27 Boys & Girls (Brooklyn, NY) 0   

Wagner (Staten Island, NY) 30 Kennedy (Bronx, NY) 24

SECTION 1 A
Byram Hills (Armonk, NY) 42 Sleepy Hollow (NY) 13   

Pearl River (NY) 24 Pelham Memorial (Pelham, NY) 20

SECTION 1 AA - NORTH/WEST
North Rockland (Thiells, NY) 26 Mahopac (NY) 14   


SECTION 1 AA - SOUTH/CENTRAL
Ossining (NY) 21 Yonkers Brave (Yonkers, NY) 7
Yonkers Force (Yonkers, NY) 7 Port Chester (NY) 0

SECTION 1 B
Ardsley (NY) 31 Nanuet (NY) 20   

Pleasantville (NY) 35 Magnus (Bardonia, NY) 21   

Westlake (Thornwood, NY) 37 Putnam Valley (NY) 6   


SECTION 1 INDEPENDENT SCHOOLS
Irvington (NY) 14 Hastings (Hastings on Hudson, NY) 0   

Rye Neck (Mamaroneck, NY) 34 Croton-Harmon (Croton on Hudson, NY) 32   


SECTION 10
Gouverneur (NY) 28 Potsdam (NY) 8
Williams (Canton, NY) 34 St. Lawrence Central (Brasher Falls, NY) 7

SECTION 11 DIVISION I
Central Islip (NY) 25 Bay Shore (NY) 22   

Commack (NY) 12 Sachem East (Farmingville, NY) 0   

Floyd (Mastic Beach, NY) 43 Longwood (Middle Island, NY) 14   


SECTION 11 DIVISION II
Northport (NY) 47 Half Hollow Hills East (Dix Hills, NY) 28   

Smithtown East (Smithtown, NY) 42 Copiague (Copiague, NY) 13   

West Islip (NY) 29 Bellport (Brookhaven, NY) 28   


SECTION 11 DIVISION III
Comsewogue (Port Jefferson Station, NY) 42 Harborfields (Greenlawn, NY) 0   

East Islip (Islip Terrace, NY) 14 Miller Place (NY) 7   

Half Hollow Hills West (Dix Hills, NY) 34 West Babylon (NY) 7

SECTION 11 DIVISION IV
Mount Sinai (NY) 35 Bayport-Blue Point (Bayport, NY) 14   

Wyandanch (NY) 36 Greenport-Southold-Mattituck (Greenport, NY) 20   


SECTION 2 AA
Saratoga Springs (NY) 32 Albany (NY) 8

SECTION 2 C - NORTH
Cambridge/Salem (Cambridge, NY) 35 Holy Trinity (Troy, NY) 17   


SECTION 2 C - SOUTH
Helderberg Valley (Berne, NY) 46 Cairo-Durham (Cairo, NY) 12
Voorheesville (NY) 13 Taconic Hills (Craryville, NY) 0

SECTION 2 D
Warrensburg (NY) 34 Hoosic Valley (Schaghticoke, NY) 14   

Whitehall (NY) 33 Fort Edward (NY) 20

SECTION 3 B - WEST
Cortland (NY) 8 Institute of Tech (Syracuse, NY) 6   


SECTION 3 C - NORTH/WEST
General Brown (Dexter, NY) 68 Hannibal (NY) 0   


SECTION 3 C - SOUTH/EAST
Holland Patent (NY) 68 Adirondack (Boonville, NY) 14

SECTION 3 DEVELOPMENTAL
Birdlebough (Phoenix, NY) 32 Oswego (NY) 28   


SECTION 5 FINGER LAKES - WEST
Clyde-Savannah (Clyde, NY) 34 Dundee (NY) 16

SECTION 5 MONROE II
Webster Thomas (Webster, NY) 22 Greece Olympia/Greece Odyssey (Rochester, NY) 14   


SECTION 5 MONROE III
Irondequoit (Rochester, NY) 42 Greece Athena (Rochester, NY) 7   


SECTION 5 ROCHESTER CITY
East (Rochester, NY) 32 Monroe (Rochester, NY) 0   

Edison Tech/School Without Walls (Rochester, NY) 14 Leadership Academy/Northeast/Northwest College Prep/Vanguard (Rochester, NY) 6

SECTION 6 A - 1
Niagara-Wheatfield (Sanborn, NY) 19 Frontier (Hamburg, NY) 0   


SECTION 6 A - 2
Grand Island (NY) 18 McKinley (Buffalo, NY) 14   


SECTION 6 A - 3
South Park (Buffalo, NY) 12 Western New York Maritime Charter/Health Sciences (Buffalo, NY) 0

SECTION 6 C - NORTH
Cleveland Hill (Cheektowaga, NY) 36 Wilson (NY) 28   


SECTION 7
Peru (NY) 40 Moriah (Port Henry, NY) 6   

Saranac (NY) 44 Saranac Lake (NY) 0   


SECTION 8 CONFERENCE I
Baldwin (NY) 29 East Meadow (NY) 14
Kennedy (Plainview, NY) 21 Hicksville (NY) 14
Massapequa (NY) 39 Long Beach (NY) 0   

Schreiber (Port Washington, NY) 19 Hempstead (NY) 0
Uniondale (NY) 35 Syosset (NY) 20   


SECTION 8 CONFERENCE II
Calhoun (Merrick, NY) 27 Kennedy (Bellmore, NY) 21
Carey (Franklin Square, NY) 22 Valley Stream Central (Valley Stream, NY) 18
Garden City (NY) 44 Herricks (New Hyde Park, NY) 0   

Mepham (North Bellmore, NY) 8 Elmont Memorial (Elmont, NY) 0   

Sewanhaka (Floral Park, NY) 23 New Hyde Park Memorial (New Hyde Park, NY) 16   


SECTION 8 CONFERENCE III
Bethpage (NY) 26 Division (Levittown, NY) 0
Lawrence (Cedarhurst, NY) 19 Wantagh (NY) 6   

Roosevelt (NY) 34 Floral Park Memorial (Floral Park, NY) 13
South (Valley Stream, NY) 26 Glen Cove (NY) 21
Valley Stream North (Franklin Square, NY) 32 Lynbrook (NY) 12

SECTION 8 CONFERENCE IV
Clarke (Westbury, NY) 35 Great Neck North/Great Neck South (Great Neck, NY) 0
Malverne (NY) 26 Mineola (New Hyde Park, NY) 12
Oyster Bay/Jericho (Oyster Bay, NY) 14 Friends Academy (Locust Valley, NY) 0
Seaford (NY) 29 Locust Valley (NY) 6
West Hempstead (NY) 15 East Rockaway (NY) 6

SECTION 9 A-II
Goshen Central (Goshen, NY) 40 Saugerties (NY) 30   

Wallkill (NY) 47 Monticello (NY) 0   


NON-LEAGUE
Bainbridge-Guilford (Bainbridge, NY) 38 Cohoes (NY) 24   

Blind Brook (Rye Brook, NY) 14 Valhalla (NY) 0   

Cardinal O'Hara (Tonawanda, NY) 41 Bishop Kearney/Rochester Prep (Rochester, NY) 12   

Chester (NY) 56 Liberty (NY) 14
Dansville (NY) 20 Haverling (Bath, NY) 12
Dobbs Ferry (NY) 35 Rondout Valley (Accord, NY) 6   

Eden/North Collins (Eden, NY) 39 Lake Shore (Angola, NY) 18   

Greece Arcadia (Rochester, NY) 14 Penfield (NY) 7
Highland (NY) 48 Onteora (Boiceville, NY) 0   

Hudson Falls (NY) 26 South Glens Falls (NY) 14
Notre Dame (Utica, NY) 42 Bishop Timon-St. Jude (Buffalo, NY) 21   

University Prep (Rochester, NY) 34 St. Mary's (Lancaster, NY) 12   

Woodlands (Hartsdale, NY) 38 Bronxville (NY) 28   


INTERSTATE
Archbishop Stepinac (White Plains, NY) 32 Central Dauphin East (Harrisburg, PA) 14   

Chaminade (Mineola, NY) 44 Brown (Providence, RI) 31   

Iona Prep (New Rochelle, NY) 41 Bishop Hendricken (Warwick, RI) 34   


SECTION 9 8-MAN (8 MAN)
Tri-Valley (Grahamsville, NY) 50 Dover (Dover Plains, NY) 0

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Newfield (NY) 55 Whitman (Rushville, NY) 54



Sunday, September 9th

CATHOLIC AA
St. John the Baptist (West Islip, NY) 30 St. Francis Prep (Fresh Meadows, NY) 15