2018 NEW YORK 11/9 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, November 8th

LONG ISLAND II PLAYOFFS
Carey (Franklin Square, NY) 13 MacArthur (Levittown, NY) 7   

Calhoun (Merrick, NY) 18 Garden City (NY) 16   




Friday, November 9th

PSAL CUP
Stevenson (Bronx, NY) 26 Cardozo (Bayside, NY) 25   

KIPP NYC College Prep (New York, NY) 33 Smith (Bronx, NY) 30   

Stuyvesant (New York, NY) 29 Information Tech (Long Island City, NY) 25   


PLAYOFFS
Notre Dame (Elmira, NY) 13 Tri-Valley (Grahamsville, NY) 8

A PLAYOFFS
Cornwall Central (New Windsor, NY) 35 Jay (Cross River, NY) 14   

Vestal (NY) 40 Indian River (Philadelphia, NY) 39   

Irondequoit (Rochester, NY) 38 West Seneca East (West Seneca, NY) 34   


B PLAYOFFS
Glens Falls (NY) 21 Beekmantown (Plattsburgh, NY) 7   


C PLAYOFFS
Cleveland Hill (Cheektowaga, NY) 54 Warsaw/Letchworth (Warsaw, NY) 6   

Ogdensburg Free Academy (Ogdensburg, NY) 38 Cambridge/Salem (Cambridge, NY) 33   


CHSFL A PLAYOFFS
Kennedy Catholic (Somers, NY) 21 Nazareth (Brooklyn, NY) 12   


CHSFL AAA PLAYOFFS
Cardinal Hayes (Bronx, NY) 26 St. Anthony's (Melville, NY) 25   


D PLAYOFFS
Tioga (Tioga Center, NY) 56 Onondaga (Nedrow, NY) 6   


LONG ISLAND I PLAYOFFS
Melville (East Setauket, NY) 28 Longwood (Middle Island, NY) 7   


LONG ISLAND III PLAYOFFS
Westhampton Beach (NY) 13 Kings Park (NY) 9   


LONG ISLAND IV PLAYOFFS
Cold Spring Harbor (NY) 34 East Rockaway (NY) 22   

Mount Sinai (NY) 17 Babylon (NY) 16   

West Hempstead (NY) 33 Seaford (NY) 31   

Shoreham-Wading River (Shoreham, NY) 37 Elwood-Glenn (Elwood, NY) 35   




Saturday, November 10th

PSAL CUP
Automotive (Brooklyn, NY) 35 Martin (Jamaica, NY) 34   

Childs (Bronx, NY) 21 Mott Haven (Bronx, NY) 18   

Washington (New York, NY) 10 Grady (Brooklyn, NY) 7   

Long Island City (NY) 15 Petrides (Staten Island, NY) 11   

Randolph Campus (New York, NY) 23 Bryant (Queens, NY) 22   


PLAYOFFS
Oakfield-Alabama/Elba (Oakfield, NY) 19 Weedsport (NY) 16

AA PLAYOFFS
Aquinas Institute (Rochester, NY) 39 Lancaster (NY) 7   

Cicero-North Syracuse (Cicero, NY) 24 Elmira/Southside (Elmira, NY) 23   

New Rochelle (NY) 27 Newburgh Free Academy (Newburgh, NY) 24   


B PLAYOFFS
Batavia (NY) 56 Cheektowaga (NY) 22   

Ardsley (NY) 12 Marlboro Central (Marlboro, NY) 10   

Chenango Forks (Binghamton, NY) 32 Skaneateles (NY) 29   


C PLAYOFFS
Dobbs Ferry (NY) 35 Chester (NY) 14   

Holland Patent (NY) 21 Susquehanna Valley (Conklin, NY) 17   


CHSFL A PLAYOFFS
Cardinal Spellman (Bronx, NY) 23 St. Dominic (Oyster Bay, NY) 0   


CHSFL AA PLAYOFFS
Kellenberg Memorial (Uniondale, NY) 47 Fordham Prep (Bronx, NY) 20   


CHSFL AAA PLAYOFFS
Archbishop Stepinac (White Plains, NY) 37 Iona Prep (New Rochelle, NY) 26   


D PLAYOFFS
Clymer Central/Sherman/Panama (Clymer, NY) 29 Alexander (NY) 6   

Moriah (Port Henry, NY) 19 Warrensburg (NY) 14   


LONG ISLAND I PLAYOFFS
Floyd (Mastic Beach, NY) 34 Sachem East (Farmingville, NY) 7   

Freeport (NY) 33 Uniondale (NY) 30   

Farmingdale (NY) 25 Oceanside (NY) 20   


LONG ISLAND II PLAYOFFS
Lindenhurst (NY) 14 Centereach (NY) 7   

North Babylon (NY) 31 West Islip (NY) 29   


LONG ISLAND III PLAYOFFS
Half Hollow Hills West (Dix Hills, NY) 9 Sayville (NY) 0   

Lynbrook (NY) 20 Plainedge (Massapequa, NY) 15   

South Side (Rockville Centre, NY) 31 Wantagh (NY) 29   


MONSIGNOR MARTIN A CHAMPIONSHIP
St. Francis (Athol Springs, NY) 20 Canisius (Buffalo, NY) 16   


MONSIGNOR MARTIN B CHAMPIONSHIP
Cardinal O'Hara (Tonawanda, NY) 32 Bishop Timon-St. Jude (Buffalo, NY) 6   


PSAL BOWL PLAYOFFS
Eagle Academy II (Brooklyn, NY) 36 Grand Street Campus (Brooklyn, NY) 28   

Roosevelt (Brooklyn, NY) 41 Lafayette (Brooklyn, NY) 38   

Douglass Academy (New York, NY) 32 Lane (Brooklyn, NY) 28   

McKee Vo-Tech/Staten Island Tech (Staten Island, NY) 39 Eagle Academy III (Queens, NY) 34   


PSAL CITY CHAMPIONSHIP PLAYOFFS
Canarsie (Brooklyn, NY) 20 Fort Hamilton (Brooklyn, NY) 14   

Campus Magnet (Cambria Heights, NY) 20 Curtis (Staten Island, NY) 17   

Kennedy (Bronx, NY) 36 Lincoln (Brooklyn, NY) 35   

Wagner (Staten Island, NY) 11 Lehman (Bronx, NY) 7   




Sunday, November 11th

CHSFL AA PLAYOFFS
Xavier (New York, NY) 7 Holy Trinity (Hicksville, NY) 0