2018 NEW MEXICO 10/12 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Tuesday, October 9th

NON-LEAGUE
Grants (NM) at Laguna-Acoma (New Laguna, NM), 7:00pm



Thursday, October 11th

6A DISTRICT 2/5
La Cueva (Albuquerque, NM) at Eldorado (Albuquerque, NM), 7:00pm

NON-LEAGUE
Albuquerque (NM) at Highland (Albuquerque, NM), 7:00pm

8-MAN DISTRICT 1 (8 MAN)
To'hajiilee (NM) at Ramah (NM), 7:00pm

8-MAN DISTRICT 2 (8 MAN)
Magdalena (NM) at Alamo Navajo (Magdalena, NM), 6:00pm



Friday, October 12th

2A DISTRICT 1/5
Escalante (Tierra Amarilla, NM) at McCurdy (Espanola, NM), 7:00pm
Questa (NM) at Mission Achievement & Success (Albuquerque, NM), 7:00pm

2A DISTRICT 3
Capitan (NM) at Lordsburg (NM), 7:00pm
Estancia (NM) at Mescalero Apache (Mescalero, NM), 7:00pm

2A DISTRICT 4
Hagerman (NM) at Eunice (NM), 7:00pm
Jal (NM) at Loving (NM), 7:00pm

2A DISTRICT 6/7
Clayton (NM) at Santa Rosa (NM), 7:00pm
Texico (NM) at Fort Sumner/House (Fort Sumner, NM), 7:00pm

3A DISTRICT 1
Crownpoint (NM) at Thoreau (NM), 7:00pm
Zuni (NM) at Tohatchi (NM), 7:00pm

3A DISTRICT 2
Robertson (Las Vegas, NM) at Raton (NM), 7:00pm

4A DISTRICT 2/5
Grants (NM) at Pojoaque Valley (Pojoaque, NM), 7:00pm
St. Pius X (Albuquerque, NM) at Bernalillo (NM), 7:00pm
Taos (NM) at Espanola Valley (Espanola, NM), 7:00pm

6A DISTRICT 1
Atrisco Heritage Academy (Albuquerque, NM) at Volcano Vista (Albuquerque, NM), 7:00pm
Cibola (Albuquerque, NM) at Cleveland (Rio Rancho, NM), 7:00pm
West Mesa (Albuquerque, NM) at Rio Rancho (NM), 7:00pm

6A DISTRICT 2/5
Manzano (Albuquerque, NM) at Clovis (NM), 7:00pm

6A DISTRICT 3/4
Centennial (Las Cruces, NM) at Mayfield (Las Cruces, NM), 7:00pm
Hobbs (NM) at Gadsden (Anthony, NM), 7:00pm

NON-LEAGUE
Gallup (NM) at Miyamura (Gallup, NM), 7:00pm
Goddard (Roswell, NM) at Santa Teresa (NM), 7:00pm
Moriarty (NM) at Kirtland Central (Kirtland, NM), 7:00pm
Newcomb (NM) at Cuba (NM), 7:00pm
Portales (NM) at Dexter (NM), 7:00pm
Roswell (NM) at Piedra Vista (Farmington, NM), 6:00pm
Silver (Silver City, NM) at Hatch Valley (Hatch, NM), 7:00pm
Valley (Albuquerque, NM) at Rio Grande (Albuquerque, NM), 7:00pm
Wingate (Fort Wingate, NM) at Shiprock (NM), 6:00pm

INTERSTATE
Cathedral (El Paso, TX) at Chaparral (NM), 7:00pm

6-MAN DISTRICT 1 (6 MAN)
Floyd (NM) at Springer/Maxwell (Springer, NM), 7:00pm

6-MAN DISTRICT 2 (6 MAN)
Animas (NM) at Carrizozo (NM), 6:00pm

8-MAN DISTRICT 2 (8 MAN)
Mountainair (NM) at Menaul (Albuquerque, NM), 7:00pm

8-MAN DISTRICT 3 (8 MAN)
Gateway Christian (Roswell, NM) at Tatum (NM), 7:00pm
Logan (NM) at Mesilla Valley Christian (Las Cruces, NM), 7:00pm
Melrose (NM) at Dora (NM), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Hondo Valley (Hondo, NM) at Lake Arthur (NM), 7:00pm



Saturday, October 13th

3A DISTRICT 2
St. Michael's (Santa Fe, NM) at Santa Fe Indian (Santa Fe, NM), 1:00pm

6A DISTRICT 3/4
Carlsbad (NM) at Onate (Las Cruces, NM), 1:00pm

NON-LEAGUE
Socorro (NM) at Albuquerque Academy (Albuquerque, NM), 12:00pm

6-MAN DISTRICT 1 (6 MAN)
Elida (NM) at San Jon/Grady (San Jon, NM), 4:00pm

8-MAN DISTRICT 1 (8 MAN)
Pine Hill (NM) at Shiprock Northwest (Shiprock, NM), 1:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Jemez Valley (Jemez Pueblo, NM) at Navajo Pine (Navajo, NM), 2:00pm

6/8/9 MAN INTERSTATE
New Mexico School for the Deaf (Santa Fe, NM) at Washington School for the Deaf (Vancouver, WA), 2:00pm