2018 NEW MEXICO 10/5 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Wednesday, October 3rd

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Shiprock Northwest (Shiprock, NM) at Navajo Pine (Navajo, NM), 5:00pm



Thursday, October 4th

4A DISTRICT 2/5
Pojoaque Valley (Pojoaque, NM) at St. Pius X (Albuquerque, NM), 7:00pm

6A DISTRICT 1
Atrisco Heritage Academy (Albuquerque, NM) at Cleveland (Rio Rancho, NM), 7:00pm

6A DISTRICT 2/5
Manzano (Albuquerque, NM) at La Cueva (Albuquerque, NM), 7:00pm

NON-LEAGUE
Valencia (Los Lunas, NM) at Los Alamos (NM), 7:00pm



Friday, October 5th

2A DISTRICT 1/5
McCurdy (Espanola, NM) at Newcomb (NM), 7:00pm
Mission Achievement & Success (Albuquerque, NM) at Escalante (Tierra Amarilla, NM), 7:00pm

2A DISTRICT 3
Cloudcroft (NM) at Mescalero Apache (Mescalero, NM), 7:00pm
Estancia (NM) at Capitan (NM), 7:00pm

3A DISTRICT 1
Thoreau (NM) at Tohatchi (NM), 7:00pm
Wingate (Fort Wingate, NM) at Crownpoint (NM), 7:00pm

3A DISTRICT 2
Raton (NM) at West Las Vegas (Las Vegas, NM), 7:00pm
Robertson (Las Vegas, NM) at Santa Fe Indian (Santa Fe, NM), 7:00pm

4A DISTRICT 2/5
Bernalillo (NM) at Espanola Valley (Espanola, NM), 7:00pm
Grants (NM) at Taos (NM), 7:00pm

6A DISTRICT 1
Volcano Vista (Albuquerque, NM) at West Mesa (Albuquerque, NM), 7:00pm

6A DISTRICT 2/5
Clovis (NM) at Sandia (Albuquerque, NM), 7:00pm

6A DISTRICT 3/4
Carlsbad (NM) at Gadsden (Anthony, NM), 7:00pm
Centennial (Las Cruces, NM) at Las Cruces (NM), 7:00pm
Hobbs (NM) at Onate (Las Cruces, NM), 7:00pm

NON-LEAGUE
Belen (NM) at Deming (NM), 7:00pm
Capital (Santa Fe, NM) at Portales (NM), 7:00pm
Chaparral (NM) at Alamogordo (NM), 7:00pm
Cuba (NM) at Fort Sumner/House (Fort Sumner, NM), 7:00pm
Laguna-Acoma (New Laguna, NM) at Questa (NM), 7:00pm
Lovington (NM) at Goddard (Roswell, NM), 7:00pm
Miyamura (Gallup, NM) at Bloomfield (NM), 7:00pm
Piedra Vista (Farmington, NM) at Albuquerque (NM), 7:00pm
Rio Grande (Albuquerque, NM) at Farmington (NM), 7:00pm
Ruidoso (NM) at Artesia (NM), 7:00pm
Santa Fe (NM) at Aztec (NM), 7:00pm
Texico (NM) at Tucumcari (NM), 7:00pm
Tularosa (NM) at Hatch Valley (Hatch, NM), 7:00pm
Zuni (NM) at Lordsburg (NM), 6:00pm

INTERSTATE
Fabens (TX) vs. Cobre (Bayard, NM) at TBA, 7:00pm
Roswell (NM) at Cathedral (El Paso, TX), 7:00pm
Van Horn (TX) vs. Jal (NM) at TBA, 7:30pm

6-MAN DISTRICT 1 (6 MAN)
Elida (NM) at Springer/Maxwell (Springer, NM), 7:00pm
Roy/Mosquero (Roy, NM) at Floyd (NM), 7:00pm

6-MAN DISTRICT 2 (6 MAN)
Hondo Valley (Hondo, NM) at Vaughn (NM), 3:00pm

8-MAN DISTRICT 1 (8 MAN)
Ramah (NM) at Jemez Valley (Jemez Pueblo, NM), 7:00pm

8-MAN DISTRICT 2 (8 MAN)
Magdalena (NM) at Menaul (Albuquerque, NM), 7:00pm
Mountainair (NM) at Foothill (Albuquerque, NM), 7:00pm

8-MAN DISTRICT 3 (8 MAN)
Logan (NM) at Dora (NM), 7:00pm
Melrose (NM) at Tatum (NM), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Lake Arthur (NM) at Animas (NM), 7:00pm
San Jon/Grady (San Jon, NM) at Carrizozo (NM), 6:30pm



Saturday, October 6th

6A DISTRICT 1
Cibola (Albuquerque, NM) at Rio Rancho (NM), 1:00pm

NON-LEAGUE
Del Norte (Albuquerque, NM) at Valley (Albuquerque, NM), 1:00pm
Hot Springs (Truth or Consequences, NM) at Albuquerque Academy (Albuquerque, NM), 12:00pm
New Mexico Military Institute (Roswell, NM) at Hope Christian (Albuquerque, NM), 6:00pm
St. Michael's (Santa Fe, NM) at Shiprock (NM), 2:30pm

8-MAN DISTRICT 3 (8 MAN)
Gateway Christian (Roswell, NM) at Mesilla Valley Christian (Las Cruces, NM), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Alamo Navajo (Magdalena, NM) at To'hajiilee (NM)

6/8/9 MAN INTERSTATE
Missouri School for the Deaf (Fulton, MO) at New Mexico School for the Deaf (Santa Fe, NM), 2:00pm