2018 NEW MEXICO 10/26 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, October 25th

3A DISTRICT 2
West Las Vegas (Las Vegas, NM) at Santa Fe Indian (Santa Fe, NM), 7:00pm

6A DISTRICT 1
Cleveland (Rio Rancho, NM) at West Mesa (Albuquerque, NM), 7:00pm

6A DISTRICT 2/5
Eldorado (Albuquerque, NM) at Manzano (Albuquerque, NM), 7:00pm

8-MAN DISTRICT 2 (8 MAN)
Mountainair (NM) at Alamo Navajo (Magdalena, NM), 7:00pm



Friday, October 26th

2A DISTRICT 1/5
Escalante (Tierra Amarilla, NM) at Newcomb (NM), 7:00pm

2A DISTRICT 3
Cloudcroft (NM) at Capitan (NM), 7:00pm
Estancia (NM) at Lordsburg (NM), 7:00pm

2A DISTRICT 4
Hagerman (NM) at Loving (NM), 7:00pm
Jal (NM) at Eunice (NM), 7:00pm

2A DISTRICT 6/7
Fort Sumner/House (Fort Sumner, NM) at Santa Rosa (NM), 7:00pm
Texico (NM) at Clayton (NM), 7:00pm

3A DISTRICT 1
Crownpoint (NM) at Tohatchi (NM), 7:00pm
Wingate (Fort Wingate, NM) at Zuni (NM), 7:00pm

3A DISTRICT 3
Hot Springs (Truth or Consequences, NM) at Hatch Valley (Hatch, NM), 7:00pm
Socorro (NM) at Cobre (Bayard, NM), 7:00pm

3A DISTRICT 4
New Mexico Military Institute (Roswell, NM) at Tularosa (NM), 7:00pm
Tucumcari (NM) at Dexter (NM), 7:00pm

3A DISTRICT 5/6
Cuba (NM) at Hope Christian (Albuquerque, NM), 7:00pm
Laguna-Acoma (New Laguna, NM) at Navajo Prep (Farmington, NM), 7:00pm

4A DISTRICT 1
Bloomfield (NM) at Kirtland Central (Kirtland, NM), 7:00pm
Gallup (NM) at Aztec (NM), 7:00pm

4A DISTRICT 2/5
Grants (NM) at Bernalillo (NM), 7:00pm
Pojoaque Valley (Pojoaque, NM) at Taos (NM), 7:00pm
St. Pius X (Albuquerque, NM) at Espanola Valley (Espanola, NM), 7:00pm

4A DISTRICT 3/4
Moriarty (NM) at Portales (NM), 7:00pm
Ruidoso (NM) at Lovington (NM), 7:00pm

5A DISTRICT 1
Farmington (NM) at Miyamura (Gallup, NM), 7:00pm
Piedra Vista (Farmington, NM) at Highland (Albuquerque, NM), 7:00pm

5A DISTRICT 2/6
Capital (Santa Fe, NM) at Los Alamos (NM), 7:00pm

5A DISTRICT 4
Goddard (Roswell, NM) at Artesia (NM), 7:00pm
Roswell (NM) at Alamogordo (NM), 7:00pm

5A DISTRICT 5
Los Lunas (NM) at Valley (Albuquerque, NM), 7:00pm
Valencia (Los Lunas, NM) at Belen (NM), 7:00pm

5A/4A DISTRICT 3
Deming (NM) at Chaparral (NM), 7:00pm
Silver (Silver City, NM) at Santa Teresa (NM), 7:00pm

6A DISTRICT 1
Atrisco Heritage Academy (Albuquerque, NM) at Cibola (Albuquerque, NM), 7:00pm
Volcano Vista (Albuquerque, NM) at Rio Rancho (NM), 7:00pm

6A DISTRICT 2/5
Sandia (Albuquerque, NM) at La Cueva (Albuquerque, NM), 7:00pm

6A DISTRICT 3/4
Carlsbad (NM) at Las Cruces (NM), 7:00pm
Gadsden (Anthony, NM) at Onate (Las Cruces, NM), 7:00pm
Hobbs (NM) at Mayfield (Las Cruces, NM), 7:00pm

FREELANCE
Albuquerque (NM) at Shiprock (NM), 7:00pm

INTERSTATE
Montezuma-Cortez (Cortez, CO) at Albuquerque Academy (Albuquerque, NM), 3:00pm

8-MAN DISTRICT 1 (8 MAN)
Jemez Valley (Jemez Pueblo, NM) at Pine Hill (NM), 7:00pm
To'hajiilee (NM) at Shiprock Northwest (Shiprock, NM), 6:00pm

8-MAN DISTRICT 2 (8 MAN)
Foothill (Albuquerque, NM) at Menaul (Albuquerque, NM), 7:00pm

8-MAN DISTRICT 3 (8 MAN)
Gateway Christian (Roswell, NM) at Logan (NM), 7:00pm
Melrose (NM) at Mesilla Valley Christian (Las Cruces, NM), 7:00pm
Tatum (NM) at Dora (NM), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Ramah (NM) at Navajo Pine (Navajo, NM), 7:00pm



Saturday, October 27th

2A DISTRICT 1/5
Questa (NM) at McCurdy (Espanola, NM), 1:00pm

3A DISTRICT 2
Robertson (Las Vegas, NM) at St. Michael's (Santa Fe, NM), 1:30pm

5A DISTRICT 2/6
Santa Fe (NM) at Del Norte (Albuquerque, NM), 1:00pm