2018 NEBRASKA 9/28 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Friday, September 28th

A DISTRICT 1
Bellevue East (Bellevue, NE) at Lincoln Southeast (Lincoln, NE)
Omaha North (Omaha, NE) at Papillion-LaVista South (Papillion, NE)

A DISTRICT 2
Bellevue West (Bellevue, NE) at Norfolk (NE)
Omaha Central (Omaha, NE) at Pius X (Lincoln, NE)

A DISTRICT 3
Lincoln Southwest (Lincoln, NE) at Benson (Omaha, NE)
North Platte (NE) at Lincoln (NE)

A DISTRICT 4
Grand Island (NE) at Bryan (Omaha, NE)
Lincoln East (Lincoln, NE) at North Star (Lincoln, NE)

A DISTRICT 5
Columbus (NE) at Creighton Prep (Omaha, NE)
Elkhorn South (Omaha, NE) at Millard South (Omaha, NE)
Omaha Westside (Omaha, NE) at Omaha Northwest (Omaha, NE)

A DISTRICT 6
Burke (Omaha, NE) at Gretna (NE)
Millard North (Omaha, NE) at Elkhorn (NE)
Papillion-LaVista (Papillion, NE) at Fremont (NE)

B DISTRICT 1
Blair (NE) at Schuyler (NE)
Roncalli Catholic (Omaha, NE) at Mount Michael Benedictine (Elkhorn, NE)
South Sioux City (NE) at Bennington (NE)

B DISTRICT 2
Gross Catholic (Omaha, NE) at Waverly (NE)
Plattsmouth (NE) at Norris (Firth, NE)
Ralston (NE) at Skutt Catholic (Omaha, NE)

B DISTRICT 3
Beatrice (NE) at Grand Island Northwest (Grand Island, NE)
Hastings (NE) at York (NE)
Seward (NE) at Crete (NE)

B DISTRICT 4
Lexington (NE) at Gering (NE)
McCook (NE) at Alliance (NE)

C1 DISTRICT 1
Auburn (NE) at Nebraska City (NE)
Falls City (NE) at Ashland-Greenwood (Ashland, NE)
Lincoln Lutheran (Lincoln, NE) at Lincoln Christian (Lincoln, NE)

C1 DISTRICT 2
Arlington (NE) at Fort Calhoun (NE)
Douglas County West (Valley, NE) at Concordia (Omaha, NE)
Platteview (Springfield, NE) at Boys Town (NE)

C1 DISTRICT 3
Boone Central/Newman Grove (Albion, NE) at West Point-Beemer (West Point, NE)
Wayne (NE) at Logan View/Scribner-Snyder (Hooper, NE)

C1 DISTRICT 4
Bishop Neumann (Wahoo, NE) at Scotus (Columbus, NE)
Raymond Central (Raymond, NE) at Wahoo (NE)

C1 DISTRICT 5
Aurora (NE) at Fillmore Central (Geneva, NE)
Milford (NE) at Fairbury (NE)

C1 DISTRICT 6
Holdrege (NE) at Adams Central (Hastings, NE)
Minden (NE) at Cozad (NE)

C1 DISTRICT 7
Broken Bow (NE) at Gothenburg (NE)
Ord (NE) at O'Neill (NE)

C1 DISTRICT 8
Chase County (Imperial, NE) at Mitchell (NE)
Ogallala (NE) at Chadron (NE)

C2 DISTRICT 1
Freeman (Adams, NE) at Malcolm (NE)
Johnson County Central (Tecumseh, NE) at Wilber-Clatonia (Wilber, NE)
Syracuse (NE) at Conestoga (Murray, NE)

C2 DISTRICT 2
Archbishop Bergan (Fremont, NE) at Yutan (NE)
Bancroft-Rosalie/Lyons-Decatur Northeast (Bancroft, NE) at Tekamah-Herman (Tekamah, NE)
Oakland-Craig (Oakland, NE) at Louisville (NE)

C2 DISTRICT 3
Norfolk Catholic (Norfolk, NE) at Cedar Catholic (Hartington, NE)
Ponca (NE) at Battle Creek (NE)
Stanton (NE) at Crofton (NE)

C2 DISTRICT 4
Aquinas (David City, NE) at David City (NE)
Centennial (Utica, NE) at North Bend Central (North Bend, NE)
Twin River (Genoa, NE) at Shelby-Rising City (Shelby, NE)

C2 DISTRICT 5
Sandy Creek (Fairfield, NE) at Doniphan-Trumbull (Doniphan, NE)
Superior (NE) at St. Cecilia (Hastings, NE)

C2 DISTRICT 6
Centura (Cairo, NE) at Wood River (NE)
Gibbon (NE) at St. Paul (NE)

C2 DISTRICT 7
Hershey (NE) at Southern Valley (Oxford, NE)
St. Patrick's (North Platte, NE) at Bridgeport (NE)

NON-LEAGUE
Grand Island Central Catholic (Grand Island, NE) at Central City (NE)
Lincoln Northeast (Lincoln, NE) at Omaha South (Omaha, NE)
Millard West (Omaha, NE) at Kearney (NE)
Pierce (NE) at Lakeview (Columbus, NE)
Sidney (NE) at Scottsbluff (NE)
Sutton (NE) at Kearney Catholic (Kearney, NE)
Valentine (NE) at Gordon-Rushville (Gordon, NE)

D1 DISTRICT 1 (8 MAN)
Bruning-Davenport/Shickley (Bruning, NE) at Tri County (DeWitt, NE)
Thayer Central (Hebron, NE) at Southern (Wymore, NE)

D1 DISTRICT 2 (8 MAN)
Lourdes Central Catholic (Nebraska City, NE) at Brownell Talbot (Omaha, NE)
Weeping Water (NE) at Elmwood-Murdock (Murdock, NE)

D1 DISTRICT 3 (8 MAN)
East Butler (Brainard, NE) at Cross County (Stromsburg, NE)
Osceola/High Plains (Osceola, NE) at Exeter-Milligan/Friend (Exeter, NE)

D1 DISTRICT 4 (8 MAN)
Guardian Angels Central Catholic (West Point, NE) at Omaha Nation (Macy, NE)
Wakefield (NE) at Homer (NE)
Winnebago (NE) at Wisner-Pilger (Wisner, NE)

D1 DISTRICT 5 (8 MAN)
Elkhorn Valley (Tilden, NE) at Lutheran-Northeast (Norfolk, NE)
Laurel-Concord-Coleridge (Laurel, NE) at Madison (NE)
Neligh-Oakdale (Neligh, NE) at Howells-Dodge (Howells, NE)

D1 DISTRICT 6 (8 MAN)
Fullerton (NE) at Palmer (NE)
Heartland (Henderson, NE) at Nebraska Christian (Central City, NE)
Shelton (NE) at Ravenna (NE)

D1 DISTRICT 7 (8 MAN)
Creighton (NE) at Ainsworth (NE)
Niobrara/Verdigre (Niobrara, NE) at Boyd County (Spencer, NE)
West Holt (Atkinson, NE) at North Central (Bassett, NE)

D1 DISTRICT 8 (8 MAN)
Amherst (NE) at Burwell (NE)
Arcadia/Loup City (Arcadia, NE) at Ansley/Litchfield (Ansley, NE)
South Loup co-op (Arnold, NE) at Elm Creek (NE)

D1 DISTRICT 9 (8 MAN)
Arapahoe (NE) at Dundy County-Stratton (Benkelman, NE)
Cambridge (NE) at Southwest (Bartley, NE)
Hitchcock County (Trenton, NE) at Alma (NE)

D1 DISTRICT 10 (8 MAN)
Morrill (NE) at Bayard (NE)
Perkins County (Grant, NE) at Kimball (NE)
Sutherland (NE) at Hemingford (NE)

D2 DISTRICT 1 (8 MAN)
Diller-Odell (Odell, NE) at Johnson-Brock (Johnson, NE)
Meridian (Daykin, NE) at Pawnee City (NE)
Parkview Christian (Lincoln, NE) at Sacred Heart (Falls City, NE)

D2 DISTRICT 2 (8 MAN)
Clarkson/Leigh (Clarkson, NE) at Omaha Christian Academy (Omaha, NE)
Mead (NE) at Emerson-Hubbard (Emerson, NE)
Pender (NE) at Cedar Bluffs (NE)

D2 DISTRICT 3 (8 MAN)
Bloomfield (NE) at Wausa (NE)
Hartington-Newcastle (Hartington, NE) at Allen (NE)
Randolph (NE) at Wynot (NE)

D2 DISTRICT 4 (8 MAN)
Elgin/Pope John (Elgin, NE) at Riverside (Cedar Rapids, NE)
Osmond (NE) at Plainview (NE)
St. Francis (Humphrey, NE) at Winside (NE)

D2 DISTRICT 5 (8 MAN)
Clearwater/Orchard (Clearwater, NE) at Stuart (NE)
Greeley-Wolbach/North Loup-Scotia (Greeley, NE) at Twin Loup (Sargent, NE)
St. Mary's (O'Neill, NE) at Chambers/Wheeler Central/Ewing (Chambers, NE)

D2 DISTRICT 6 (8 MAN)
Axtell (NE) at Franklin (NE)
Blue Hill (NE) at Giltner (NE)
Lawrence-Nelson (Nelson, NE) at Kenesaw (NE)

D2 DISTRICT 7 (8 MAN)
Bertrand (NE) at Anselmo-Merna (Merna, NE)
Elwood (NE) at Pleasanton (NE)

D2 DISTRICT 8 (8 MAN)
Mullen (NE) at Medicine Valley (Curtis, NE)
Sandhills/Thedford (Dunning, NE) at Maxwell (NE)

D2 DISTRICT 9 (8 MAN)
Leyton/Banner County (Dalton, NE) at Wallace (NE)
Paxton (NE) at Garden County (Oshkosh, NE)

D6 DISTRICT 1 (6 MAN)
Elba (NE) at Santee (NE)
Spalding Academy (Spalding, NE) at St. Edward (NE)
Walthill (NE) at Humphrey/Holy Family (Humphrey, NE)

D6 DISTRICT 2 (6 MAN)
Deshler (NE) at McCool Junction (NE)
Dorchester (NE) at Lewiston (NE)

D6 DISTRICT 3 (6 MAN)
Hampton (NE) at Red Cloud (NE)
Harvard (NE) at Heartland Lutheran (Grand Island, NE)

D6 DISTRICT 4 (6 MAN)
Maywood/Hayes Center (Maywood, NE) at Eustis-Farnam (Eustis, NE)
Stapleton/McPherson County (Stapleton, NE) at Sumner-Eddyville-Miller (Sumner, NE)

D6 DISTRICT 5 (6 MAN)
Creek Valley (Chappell, NE) at Potter-Dix (Potter, NE)
South Platte (Big Springs, NE) at Arthur County (Arthur, NE)

D6 DISTRICT 6 (6 MAN)
Cody-Kilgore (Cody, NE) at Crawford (NE)
Hyannis (NE) at Sioux County (Harrison, NE)

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Humboldt-Table Rock-Steinauer (Humboldt, NE) at Palmyra (NE)
Minatare (NE) at Hay Springs (NE)
Silver Lake (Roseland, NE) at Wilcox-Hildreth (Wilcox, NE)
Wauneta-Palisade (Wauneta, NE) at Brady (NE)