2018 MONTANA 10/19 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Wednesday, October 17th

B - SOUTHERN
Sweet Grass County (Big Timber, MT) at Columbus (MT), 7:00pm

C - EASTERN (6 MAN)
Bainville (MT) at Froid/Medicine Lake (Medicine Lake, MT), 2:00pm

C - EASTERN (8 MAN)
Circle (MT) at Lame Deer (MT), 5:00pm

C - NORTHERN (6 MAN)
Geraldine/Highwood (Geraldine, MT) at North Star (Rudyard, MT), 2:00pm
Power/Dutton-Brady (Power, MT) at Heart Butte (MT), 4:00pm

C - SOUTHERN (6 MAN)
Broadview/Lavina (Lavina, MT) at Reed Point/Rapelje (Reed Point, MT), 2:00pm
Fromberg (MT) at Plenty Coups (Pryor, MT), 4:00pm

C - WESTERN (6 MAN)
White Sulphur Springs (MT) at Sheridan (MT), 7:00pm



Thursday, October 18th

A - CENTRAL/EAST
Billings Central Catholic (Billings, MT) at Laurel (MT), 7:00pm

A - SOUTHWEST
Frenchtown (MT) at Stevensville (MT), 7:00pm

AA
Big Sky (Missoula, MT) vs. Glacier (Kalispell, MT) at Legends Stadium (Kalispell, MT), 7:00pm
Bozeman (MT) at Great Falls (MT), 7:00pm
Russell (Great Falls, MT) vs. Billings West (Billings, MT) at Billings (MT), 7:00pm

C - EASTERN (8 MAN)
Culbertson (MT) at Forsyth (MT), 6:00pm
Plentywood (MT) at St. Labre Indian Catholic (Ashland, MT), 5:00pm

C - WESTERN (8 MAN)
Plains (MT) at Troy (MT), 7:00pm



Friday, October 19th

A - CENTRAL/EAST
Custer County (Miles City, MT) at Havre (MT), 6:00pm
Dawson/Terry (Glendive, MT) at Fergus (Lewistown, MT), 7:00pm
Hardin (MT) at Belgrade (MT), 7:00pm
Park (Livingston, MT) at Sidney (MT), 6:00pm

A - NORTHWEST
Browning (MT) at Ronan (MT), 7:00pm
Columbia Falls (MT) at Polson (MT), 7:00pm
Whitefish (MT) at Libby (MT), 7:00pm

A - SOUTHWEST
Beaverhead County (Dillon, MT) at Hamilton (MT), 7:00pm
Butte Central Catholic (Butte, MT) at Corvallis (MT), 7:00pm

AA
Capital (Helena, MT) vs. Billings (MT) at Helena MS (Helena, MT), 7:00pm
Hellgate (Missoula, MT) vs. Flathead (Kalispell, MT) at U. of Montana (Missoula, MT), 7:00pm
Sentinel (Missoula, MT) vs. Helena (MT) at Big Sky (Missoula, MT), 7:00pm
Skyview (Billings, MT) at Butte (MT), 7:00pm

B - EASTERN
Colstrip (MT) at Baker/Plevna (Baker, MT), 7:00pm
Roundup/Melstone (Roundup, MT) at Huntley Project (Worden, MT), 7:00pm
Shepherd (MT) at Red Lodge/Roberts (Red Lodge, MT), 7:00pm

B - NORTHERN
Conrad (MT) at Harlem/Turner (Harlem, MT), 7:00pm
Glasgow/Hinsdale/Nashua (Glasgow, MT) at Malta/Whitewater/Saco (Malta, MT), 7:00pm
Wolf Point/Frazer (Wolf Point, MT) at Fairfield/Augusta (Fairfield, MT), 7:00pm

B - SOUTHERN
Jefferson (Boulder, MT) at Broadwater (Townsend, MT), 7:00pm
Whitehall/Harrison (Whitehall, MT) at Manhattan/Manhattan Christian (Manhattan, MT), 7:00pm

B - WESTERN
Bigfork (MT) at Powell County (Deer Lodge, MT), 7:00pm
Loyola-Sacred Heart (Missoula, MT) at Florence-Carlton (Florence, MT), 7:00pm
Thompson Falls (MT) at Anaconda (MT), 7:00pm

C - EASTERN (6 MAN)
Carter County (Ekalaka, MT) at Garfield County (Jordan, MT), 7:00pm
Lambert/Richey (Lambert, MT) at Savage (MT), 7:00pm

C - EASTERN (8 MAN)
Lodge Grass (MT) at Fairview (MT), 1:00pm
Powder River County (Broadus, MT) at Scobey/Opheim (Scobey, MT), 6:00pm

C - NORTHERN (6 MAN)
Valier (MT) at Big Sandy (MT), 7:00pm

C - SOUTHERN (6 MAN)
Shields Valley (Clyde Park, MT) vs. Bridger (MT) at Shields Valley ES (Wilsall, MT), 7:00pm

C - WESTERN (6 MAN)
Gardiner (MT) at Lincoln (MT), 7:00pm
Lima (MT) at Hot Springs (MT), 7:00pm
Valley Christian (Missoula, MT) vs. Noxon (MT) at Alberton (MT), 7:00pm

C - WESTERN (8 MAN)
Arlee (MT) at Clark Fork co-op (Superior, MT), 7:00pm
Charlo (MT) at Seeley-Swan (Seeley Lake, MT), 7:00pm
Darby (MT) at St. Ignatius (MT), 7:00pm



Saturday, October 20th

C - EASTERN (6 MAN)
Wibaux (MT) at MonDak (Westby, MT), 1:00pm

C - NORTHERN (6 MAN)
North Toole County (Sunburst, MT) at Stanford/Geyser/Denton (Stanford, MT), 1:00pm

C - SOUTHERN (6 MAN)
Grass Range/Winnett (Grass Range, MT) at Roy/Winifred (Winifred, MT), 1:00pm

C - WESTERN (8 MAN)
Flint Creek co-op (Drummond, MT) at Victor (MT), 1:00pm