2018 MISSOURI 10/19 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 18th

SUBURBAN WEST - SOUTH
Mehlville (St. Louis, MO) at Oakville (St. Louis, MO), 7:00pm

NON-LEAGUE
Troy-Buchanan (Troy, MO) at Festus (MO), 7:00pm



Friday, October 19th

BIG 8 - EAST
Hollister (MO) at Mt. Vernon (MO), 7:00pm
Marshfield (MO) at Logan-Rogersville (Rogersville, MO), 7:00pm
Reeds Spring (MO) at Aurora (MO), 7:00pm

BIG 8 - WEST
Lamar (MO) at Cassville (MO), 7:00pm
Monett (MO) at Nevada (MO), 7:00pm

CENTRAL OZARKS - LARGE
Carl Junction (MO) at Joplin (MO), 7:00pm
Nixa (MO) at Webb City (MO), 7:00pm
Ozark (MO) at Carthage (MO), 7:00pm
Republic (MO) at Neosho (MO), 7:00pm
Willard (MO) at Branson (MO), 7:00pm

CLARENCE CANNON
Brookfield (MO) at Clark County (Kahoka, MO), 7:00pm
Centralia (MO) at Macon (MO), 7:00pm
Monroe City (MO) at Palmyra (MO), 7:00pm
South Shelby (Shelbina, MO) at Highland (Ewing, MO), 7:00pm

EASTERN MISSOURI
Clopton/Elsberry (Clarksville, MO) at Montgomery County (Montgomery City, MO), 7:00pm
North Callaway (Kingdom City, MO) at South Callaway (Mokane, MO), 7:00pm
Van-Far/Community (Vandalia, MO) at Bowling Green (MO), 7:00pm
Wright City (MO) at Twain (Center, MO), 7:00pm

FOUR RIVERS
Owensville (MO) at St. Clair (MO), 7:00pm
St. James (MO) at Pacific (MO), 7:00pm
Union (MO) at Hermann (MO), 7:00pm

GRAND RIVER
Gallatin (MO) at Putnam County (Unionville, MO), 7:00pm
Maysville/Winston (Maysville, MO) at Trenton (MO), 7:00pm
Polo (MO) at Milan (MO), 7:00pm
Princeton/Mercer (Princeton, MO) at South Harrison (Bethany, MO), 7:00pm

I-55
St. Vincent (Perryville, MO) at Jefferson (Festus, MO), 7:00pm
Valle Catholic (Ste. Genevieve, MO) at St. Pius X (Festus, MO), 7:00pm

I-70
Lone Jack/Kingsville (Lone Jack, MO) at Crest Ridge (Centerview, MO), 7:00pm
St. Paul Lutheran (Concordia, MO) at Santa Fe (Alma, MO), 7:00pm
Wellington-Napoleon (Wellington, MO) at Sweet Springs/Malta Bend (Sweet Springs, MO), 7:00pm

KCI
East Buchanan (Gower, MO) at Lathrop (MO), 7:00pm
Mid-Buchanan (Faucett, MO) at Lawson (MO), 7:00pm
Penney (Hamilton, MO) at North Platte (Dearborn, MO), 7:00pm
Plattsburg (MO) at West Platte (Weston, MO), 7:00pm

LEWIS & CLARK
Fayette (MO) at Knox County (Edina, MO), 7:00pm
Harrisburg (MO) at Marceline (MO), 7:00pm
Salisbury (MO) at Schuyler County (Lancaster, MO), 7:00pm
Westran (Huntsville, MO) at Paris (MO), 7:00pm

MIDLAND EMPIRE
Cameron (MO) at Bishop LeBlond (St. Joseph, MO), 7:00pm
Chillicothe (MO) at Benton (St. Joseph, MO), 7:00pm
Maryville (MO) at Lafayette (St. Joseph, MO), 7:00pm

MISSOURI RIVER VALLEY - EAST
Holden (MO) at Knob Noster (MO), 7:00pm
Lafayette County (Higginsville, MO) at Carrollton (MO), 7:00pm

MISSOURI RIVER VALLEY - WEST
Harrisonville (MO) at Odessa (MO), 7:00pm
Oak Grove (MO) at Warrensburg (MO), 7:00pm
Pleasant Hill (MO) at Excelsior Springs (MO), 7:00pm

NORTH CENTRAL MISSOURI
Marshall (MO) at Kirksville (MO), 7:00pm
Moberly (MO) at Mexico (MO), 7:00pm

OZARKS
Camdenton (MO) at Kickapoo (Springfield, MO), 7:00pm
Central (Springfield, MO) at Rolla (MO), 7:00pm
Waynesville (MO) at Parkview (Springfield, MO), 7:00pm
West Plains (MO) at Glendale (Springfield, MO), 7:00pm

SE MISSOURI - SOUTH
Chaffee (MO) at Kelly (Benton, MO), 7:00pm
Hayti (MO) at Portageville (MO), 7:00pm
Scott City (MO) at Doniphan (MO), 7:00pm

SOUTH CENTRAL
Cabool (MO) at Salem (MO), 7:00pm
Liberty (Mountain View, MO) at Houston (MO), 7:00pm
Willow Springs (MO) at Ava (MO), 7:00pm

SOUTHWEST
Ash Grove (MO) at Sarcoxie (MO), 7:00pm
Lockwood/Golden City (Lockwood, MO) at Diamond (MO), 7:00pm
Marionville (MO) at Miller (MO), 7:00pm
Pleasant Hope (MO) at Pierce City (MO), 7:00pm

SUBURBAN - BLUE
Raytown South (Raytown, MO) at Grain Valley (MO), 7:00pm
Smithville (MO) at Kearney (MO), 7:00pm

SUBURBAN - GOLD
Lee's Summit West (Lee's Summit, MO) at Raymore-Peculiar (Peculiar, MO), 7:00pm

SUBURBAN - RED
Lee's Summit (MO) at Truman (Independence, MO), 7:00pm
Liberty North (Liberty, MO) at Park Hill South (Riverside, MO), 7:00pm

SUBURBAN - WHITE
Belton (MO) at Chrisman (Independence, MO), 7:00pm
Raytown (MO) at North Kansas City (MO), 7:00pm

SUBURBAN 12 - SOUTH
Pattonville (Maryland Heights, MO) at Ritenour (Overland, MO), 7:00pm
Rockwood Summit (Fenton, MO) at Webster Groves (MO), 7:00pm

SUBURBAN WEST - NORTH
Lafayette (Wildwood, MO) at Marquette (Chesterfield, MO), 7:00pm
Parkway South (Manchester, MO) at Lindbergh (St. Louis, MO), 7:00pm

SUBURBAN WEST - SOUTH
Northwest (House Springs, MO) at Fox (Arnold, MO), 7:00pm

TRI-COUNTY
Blair Oaks (Jefferson City, MO) at California (MO), 7:00pm
Eldon (MO) at Osage (Kaiser, MO), 7:00pm
Hallsville (MO) at Versailles (MO), 7:00pm

WEST CENTRAL
Center (Kansas City, MO) at Smith-Cotton (Sedalia, MO), 7:00pm
St. Michael the Archangel (Lee's Summit, MO) at Clinton (MO), 7:00pm

WESTERN MISSOURI
Drexel/Miami (Drexel, MO) at Liberal/Bronaugh (Liberal, MO), 7:00pm
Jasper (MO) at Archie (MO), 7:00pm

NON-LEAGUE
Affton (St. Louis, MO) at Clayton (St. Louis, MO), 7:00pm
Battle (Columbia, MO) at Hannibal (MO), 7:00pm
Bayless (St. Louis, MO) at Windsor (Imperial, MO), 7:00pm
Buffalo (MO) at Forsyth (MO), 7:00pm
Butler (MO) at Midway (Cleveland, MO), 7:00pm
Carnahan (St. Louis, MO) at St. Mary's (St. Louis, MO), 7:00pm
Caruthersville (MO) at New Madrid County Central (New Madrid, MO), 7:00pm
Central (Cape Girardeau, MO) at Bolivar (MO), 7:00pm
Chaminade (St. Louis, MO) at Lutheran North (St. Louis, MO), 7:00pm
Charleston (MO) at Herculaneum (MO), 7:00pm
Dexter (MO) at Malden (MO), 7:00pm
Duchesne (St. Charles, MO) at Orchard Farm (St. Charles, MO), 7:00pm
East Newton (Granby, MO) at Springfield Catholic (Springfield, MO), 7:00pm
El Dorado Springs (MO) at Adrian (MO), 7:00pm
Farmington (MO) at Central (Park Hills, MO), 7:00pm
Fort Zumwalt North (O'Fallon, MO) at Howell Central (St. Charles, MO), 7:00pm
Fort Zumwalt South (St. Peters, MO) at Parkway West (Ballwin, MO), 7:00pm
Fort Zumwalt West (O'Fallon, MO) at Timberland (Wentzville, MO), 7:00pm
Fredericktown (MO) at East Prairie (MO), 7:00pm
Greenfield (MO) at Stockton/Sheldon (Stockton, MO), 7:00pm
Hickman (Columbia, MO) at Oak Park (Kansas City, MO), 7:00pm
Howell North (St. Charles, MO) at Washington (MO), 7:00pm
Jackson (MO) at Parkway Central (Chesterfield, MO), 7:00pm
Jennings (MO) at Lutheran (St. Peters, MO), 7:00pm
Lift for Life Academy (St. Louis, MO) at Winfield (MO), 7:00pm
Lincoln (MO) at Cole Camp (MO), 7:00pm
Miller Career Academy (St. Louis, MO) at Parkway North (St. Louis, MO), 7:00pm
Missouri Military Academy (Mexico, MO) at Fulton (MO), 7:00pm
Normandy (St. Louis, MO) at Gateway Tech (St. Louis, MO), 5:00pm
Poplar Bluff (MO) at Hillsboro (MO), 7:00pm
Potosi (MO) at DeSoto (MO), 7:00pm
Priory (St. Louis, MO) at St. Dominic (O'Fallon, MO), 7:00pm
Rich Hill/Hume (Rich Hill, MO) at Windsor (MO), 7:00pm
Rock Bridge (Columbia, MO) at Howell (St. Charles, MO), 7:00pm
Roosevelt/Cleveland NJROTC (St. Louis, MO) at Bishop DuBourg/Hancock (St. Louis, MO), 7:00pm
Scotland County (Memphis, MO) at Louisiana (MO), 7:00pm
Seckman (Imperial, MO) at Eureka (MO), 7:00pm
Sherwood (Creighton, MO) at Appleton City/Montrose (Appleton City, MO), 7:00pm
Sikeston (MO) vs. Kennett (MO) at TBA, 7:00pm
Slater (MO) at Strafford (MO), 7:00pm
Ste. Genevieve (MO) at Brentwood (MO), 7:00pm
Sullivan (MO) at St. Francis Borgia (Washington, MO), 7:00pm
Summit Christian Academy (Lee's Summit, MO) at Lincoln College Prep (Kansas City, MO), 7:00pm
Tipton (MO) at Concordia (MO), 7:00pm
Warrenton (MO) at Fort Zumwalt East (St. Peters, MO), 7:00pm
Watkins (St. Louis, MO) at Kirkwood (MO), 7:00pm
Winnetonka (Kansas City, MO) at Central (St. Joseph, MO), 7:00pm

INTERSTATE
Cardinal Ritter (St. Louis, MO) at Althoff Catholic (Belleville, IL), 7:00pm
Christian Brothers (St. Louis, MO) at COF Academy (Columbus, OH), 1:00pm
Trinity Catholic (St. Louis, MO) at La Salle (Cincinnati, OH), 7:00pm
Vianney (Kirkwood, MO) at Elder (Cincinnati, OH), 7:00pm

275 (8 MAN)
DeKalb (MO) at Stewartsville/Osborn (Stewartsville, MO), 7:00pm
North Nodaway/West Nodaway (Hopkins, MO) at South Holt/Nodaway-Holt (Oregon, MO), 7:00pm
Rock Port (MO) at Mound City/Craig (Mound City, MO), 7:00pm
South Nodaway/Jefferson (Barnard, MO) at East Atchison (Tarkio, MO), 7:00pm

CENTRAL RIVERS (8 MAN)
North Shelby (Shelbyville, MO) at Orrick (MO), 7:00pm
Osceola (MO) at Northwest (Hughesville, MO), 7:00pm

GRAND RIVER (8 MAN)
Albany (MO) at Pattonsburg/Gilman City/North Harrison (Pattonsburg, MO), 7:00pm
Braymer/Breckenridge (Braymer, MO) at North Andrew (Rosendale, MO), 7:00pm
St. Joseph Christian (St. Joseph, MO) at King City/Union Star (King City, MO), 7:00pm
Worth County/Northeast Nodaway (Grant City, MO) at Stanberry (MO), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Kansas City East Christian Academy (Kansas City, MO) at Chilhowee/Leeton (Chilhowee, MO), 7:00pm
Southwest/Hale/Tina-Avalon (Ludlow, MO) at Norborne/Hardin-Central (Norborne, MO), 7:00pm

6/8/9 MAN INTERSTATE
Steelville (MO) at Memphis Nighthawks (Arlington, TN)



Saturday, October 20th

FREELANCE
Cuba (MO) at Principia (St. Louis, MO), 1:00pm

SUBURBAN 12 - NORTH
Hazelwood West (Hazelwood, MO) at Hazelwood East (St. Louis, MO), 1:00pm
McCluer (Florissant, MO) at Riverview Gardens (St. Louis, MO), 12:00pm
McCluer North (Florissant, MO) at Hazelwood Central (Florissant, MO), 12:00pm

NON-LEAGUE
East (Kansas City, MO) at University Academy Charter (Kansas City, MO), 1:00pm
McCluer South-Berkeley (Ferguson, MO) at Confluence Prep Academy (St. Louis, MO), 1:00pm
North County (Bonne Terre, MO) at Burroughs (St. Louis, MO), 1:00pm
Pembroke Hill (Kansas City, MO) at Van Horn (Independence, MO), 1:00pm
Soldan International Studies (St. Louis, MO) at MICDS (St. Louis, MO), 1:00pm
St. Charles West (St. Charles, MO) at Westminster Christian (St. Louis, MO), 1:00pm
St. Louis University (St. Louis, MO) at Vashon (St. Louis, MO), 1:00pm
Sumner/Northwest Academy of Law (St. Louis, MO) at Perryville (MO), 1:00pm