2018 MISSOURI 10/12 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Friday, October 12th

BIG 8 - EAST
Aurora (MO) at Marshfield (MO), 7:00pm
Logan-Rogersville (Rogersville, MO) at Hollister (MO), 7:00pm
Mt. Vernon (MO) at Springfield Catholic (Springfield, MO), 7:00pm

BIG 8 - WEST
East Newton (Granby, MO) at Seneca (MO), 7:00pm
Nevada (MO) at Lamar (MO), 7:00pm

CENTRAL OZARKS - LARGE
Branson (MO) at Carl Junction (MO), 7:00pm
Carthage (MO) at Republic (MO), 7:00pm
Joplin (MO) at Nixa (MO), 7:00pm
Neosho (MO) at Willard (MO), 7:00pm
Webb City (MO) at Ozark (MO), 7:00pm

CLARENCE CANNON
Brookfield (MO) at South Shelby (Shelbina, MO), 7:00pm
Clark County (Kahoka, MO) at Monroe City (MO), 7:00pm
Macon (MO) at Palmyra (MO), 7:00pm

CROSSROADS
University Academy Charter (Kansas City, MO) at Van Horn (Independence, MO), 7:00pm

EASTERN MISSOURI
Bowling Green (MO) at Clopton/Elsberry (Clarksville, MO), 7:00pm
Montgomery County (Montgomery City, MO) at Van-Far/Community (Vandalia, MO), 7:00pm
South Callaway (Mokane, MO) at Wright City (MO), 7:00pm
Twain (Center, MO) at North Callaway (Kingdom City, MO), 7:00pm

FOUR RIVERS
Owensville (MO) at Sullivan (MO), 7:00pm
Pacific (MO) at Hermann (MO), 7:00pm
St. James (MO) at Union (MO), 7:00pm

FREELANCE
Helias (Jefferson City, MO) at Rock Bridge (Columbia, MO), 7:00pm
Jefferson City (MO) at Battle (Columbia, MO), 7:00pm

GATEWAY - CENTRAL
Liberty (Lake St. Louis, MO) at Fort Zumwalt East (St. Peters, MO), 7:00pm
Timberland (Wentzville, MO) at Fort Zumwalt North (O'Fallon, MO), 7:00pm
Washington (MO) at Fort Zumwalt South (St. Peters, MO), 7:00pm

GATEWAY - NORTH
St. Charles (MO) at St. Charles West (St. Charles, MO), 7:00pm

GATEWAY - SOUTH
Holt (Wentzville, MO) at Howell (St. Charles, MO), 7:00pm
Howell Central (St. Charles, MO) at Fort Zumwalt West (O'Fallon, MO), 7:00pm
Troy-Buchanan (Troy, MO) at Howell North (St. Charles, MO), 7:00pm

GRAND RIVER
Princeton/Mercer (Princeton, MO) at Gallatin (MO), 7:00pm
Putnam County (Unionville, MO) at Maysville/Winston (Maysville, MO), 7:00pm
South Harrison (Bethany, MO) at Milan (MO), 7:00pm
Trenton (MO) at Polo (MO), 7:00pm

I-55
Grandview (Hillsboro, MO) at St. Vincent (Perryville, MO), 7:30pm
Herculaneum (MO) at Valle Catholic (Ste. Genevieve, MO), 7:00pm
St. Pius X (Festus, MO) at Crystal City (MO), 7:00pm

I-70
Concordia (MO) at Crest Ridge (Centerview, MO), 7:00pm
Sweet Springs/Malta Bend (Sweet Springs, MO) at Lone Jack/Kingsville (Lone Jack, MO), 7:00pm
Wellington-Napoleon (Wellington, MO) at Lincoln (MO), 7:00pm

INTERSCHOLASTIC
Hogan Prep Charter (Kansas City, MO) at Northeast (Kansas City, MO), 7:00pm

KCI
Lathrop (MO) at Plattsburg (MO), 7:00pm
Lawson (MO) at Penney (Hamilton, MO), 7:00pm
North Platte (Dearborn, MO) at East Buchanan (Gower, MO), 7:00pm
West Platte (Weston, MO) at Mid-Buchanan (Faucett, MO), 7:00pm

LEWIS & CLARK
Harrisburg (MO) at Scotland County (Memphis, MO), 7:00pm
Paris (MO) at Schuyler County (Lancaster, MO), 7:00pm
Salisbury (MO) at Fayette (MO), 7:00pm
Westran (Huntsville, MO) at Marceline (MO), 7:00pm

MID-LAKES
Strafford (MO) at Forsyth (MO), 7:00pm

MIDLAND EMPIRE
Bishop LeBlond (St. Joseph, MO) at Chillicothe (MO), 7:00pm
Cameron (MO) at Benton (St. Joseph, MO), 7:00pm
Lafayette (St. Joseph, MO) at St. Pius X (Kansas City, MO), 7:00pm

MISSOURI RIVER VALLEY - EAST
Carrollton (MO) at Holden (MO), 7:00pm
Lafayette County (Higginsville, MO) at Lexington (MO), 7:00pm
Richmond (MO) at Knob Noster (MO), 7:00pm

MISSOURI RIVER VALLEY - WEST
Excelsior Springs (MO) at Warrensburg (MO), 7:00pm
Oak Grove (MO) at Harrisonville (MO), 7:00pm
Odessa (MO) at Pleasant Hill (MO), 7:00pm

NORTH CENTRAL MISSOURI
Hannibal (MO) at Marshall (MO), 7:00pm
Kirksville (MO) at Moberly (MO), 7:00pm

OZARKS
Camdenton (MO) at Rolla (MO), 7:00pm
Central (Springfield, MO) at West Plains (MO), 7:00pm
Glendale (Springfield, MO) at Waynesville (MO), 7:00pm

SE MISSOURI - SOUTH
Caruthersville (MO) at Hayti (MO), 7:00pm
East Prairie (MO) at Charleston (MO), 7:00pm
Kelly (Benton, MO) at Scott City (MO), 7:00pm

SOUTH CENTRAL
Ava (MO) at Cabool (MO), 7:00pm
Houston (MO) at Mountain Grove (MO), 7:00pm
Liberty (Mountain View, MO) at Salem (MO), 7:00pm
Thayer (MO) at Willow Springs (MO), 7:00pm

SOUTHWEST
Diamond (MO) at Sarcoxie (MO), 7:00pm
Marionville (MO) at Ash Grove (MO), 7:00pm
Miller (MO) at Pierce City (MO), 7:00pm

SUBURBAN - BLUE
Platte County (Platte City, MO) at Winnetonka (Kansas City, MO), 7:00pm

SUBURBAN - GOLD
Blue Springs (MO) at Lee's Summit West (Lee's Summit, MO), 7:00pm
Lee's Summit North (Lee's Summit, MO) at Raymore-Peculiar (Peculiar, MO), 7:00pm

SUBURBAN - RED
Lee's Summit (MO) at Liberty North (Liberty, MO), 7:00pm

SUBURBAN - WHITE
Belton (MO) at Raytown (MO), 7:00pm
Chrisman (Independence, MO) at Fort Osage (Independence, MO), 7:00pm
North Kansas City (MO) at Oak Park (Kansas City, MO), 7:00pm

SUBURBAN 12 - SOUTH
Ritenour (Overland, MO) at Rockwood Summit (Fenton, MO), 7:00pm

SUBURBAN CENTRAL - NORTH
Affton (St. Louis, MO) at Jennings (MO), 6:00pm

SUBURBAN CENTRAL - SOUTH
Parkway West (Ballwin, MO) at Parkway Central (Chesterfield, MO), 7:00pm

SUBURBAN WEST - NORTH
Eureka (MO) at Marquette (Chesterfield, MO), 7:00pm
Lindbergh (St. Louis, MO) at Lafayette (Wildwood, MO), 7:00pm

SUBURBAN WEST - SOUTH
Oakville (St. Louis, MO) at Northwest (House Springs, MO), 7:00pm
Seckman (Imperial, MO) at Fox (Arnold, MO), 7:00pm

TRI-COUNTY
California (MO) at Southern Boone (Ashland, MO), 7:00pm
Osage (Kaiser, MO) at Blair Oaks (Jefferson City, MO), 7:00pm
Versailles (MO) at Eldon (MO), 7:00pm

WEST CENTRAL
Smith-Cotton (Sedalia, MO) at Clinton (MO), 7:00pm

WESTERN MISSOURI
Adrian (MO) at Jasper (MO), 7:00pm
Appleton City/Montrose (Appleton City, MO) at Midway (Cleveland, MO), 7:00pm
Archie (MO) at Drexel/Miami (Drexel, MO), 7:00pm
Liberal/Bronaugh (Liberal, MO) at Rich Hill/Hume (Rich Hill, MO), 7:00pm

NON-LEAGUE
Buffalo (MO) at Fair Grove (MO), 7:00pm
Cassville (MO) at Reeds Spring (MO), 7:00pm
Central (Park Hills, MO) at Dexter (MO), 7:00pm
Chaffee (MO) at Jefferson (Festus, MO), 7:00pm
Chaminade (St. Louis, MO) at Poplar Bluff (MO), 7:00pm
Cole Camp (MO) at Butler (MO), 7:00pm
DeSoto (MO) at Ste. Genevieve (MO), 7:00pm
Doniphan (MO) at Fredericktown (MO), 7:00pm
Hillsboro (MO) at Jackson (MO), 7:00pm
Knox County (Edina, MO) at Highland (Ewing, MO), 7:00pm
Lockwood/Golden City (Lockwood, MO) at Greenfield (MO), 7:00pm
Lutheran North (St. Louis, MO) at Farmington (MO), 7:00pm
Malden (MO) at Kennett (MO), 7:00pm
Mehlville (St. Louis, MO) at Parkway South (Manchester, MO), 7:00pm
Missouri Military Academy (Mexico, MO) at St. Paul Lutheran (Concordia, MO), 7:00pm
New Madrid County Central (New Madrid, MO) at Sikeston (MO), 7:00pm
Potosi (MO) at North County (Bonne Terre, MO), 7:00pm
Rockhurst (Kansas City, MO) at Christian Brothers (St. Louis, MO), 7:00pm
Santa Fe (Alma, MO) at Tipton (MO), 7:00pm
Skyline (Urbana, MO) at El Dorado Springs (MO), 7:00pm
St. Mary's (St. Louis, MO) at Vianney (Kirkwood, MO), 7:00pm
Staley (Kansas City, MO) at Park Hill (Kansas City, MO), 7:00pm
Stockton/Sheldon (Stockton, MO) at Pleasant Hope (MO), 7:00pm
Summit Christian Academy (Lee's Summit, MO) at Pembroke Hill (Kansas City, MO), 7:00pm
Trinity Catholic (St. Louis, MO) at St. Louis University (St. Louis, MO), 7:00pm
Truman (Independence, MO) at Hickman (Columbia, MO), 7:00pm
Warsaw (MO) at Father Tolton (Columbia, MO), 7:00pm
Watkins (St. Louis, MO) at Pattonville (Maryland Heights, MO), 7:00pm
Westminster Christian (St. Louis, MO) at Living Word Christian (O'Fallon, MO), 7:00pm
Windsor (Imperial, MO) at Cuba (MO), 7:00pm
Windsor (MO) at Slater (MO), 7:00pm
Winfield (MO) at Duchesne (St. Charles, MO), 7:00pm

INTERSTATE
Bolivar (MO) at Fort Scott (KS), 7:00pm
Lutheran South (St. Louis, MO) at Mater Dei (Breese, IL), 7:00pm
Principia (St. Louis, MO) at Metro-East Lutheran (Edwardsville, IL), 7:00pm
West Hancock co-op (Hamilton, IL) at Centralia (MO), 7:00pm

275 (8 MAN)
Mound City/Craig (Mound City, MO) at DeKalb (MO), 7:00pm
South Holt/Nodaway-Holt (Oregon, MO) at Rock Port (MO), 7:00pm
Southwest/Hale/Tina-Avalon (Ludlow, MO) at North Nodaway/West Nodaway (Hopkins, MO), 7:00pm
Stewartsville/Osborn (Stewartsville, MO) at South Nodaway/Jefferson (Barnard, MO), 7:00pm

CENTRAL RIVERS (8 MAN)
Orrick (MO) at Osceola (MO), 7:00pm

GRAND RIVER (8 MAN)
Albany (MO) at King City/Union Star (King City, MO), 7:00pm
Braymer/Breckenridge (Braymer, MO) at St. Joseph Christian (St. Joseph, MO), 7:00pm
Worth County/Northeast Nodaway (Grant City, MO) at North Andrew (Rosendale, MO), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
East Atchison (Tarkio, MO) at Stanberry (MO), 7:00pm

6/8/9 MAN INTERSTATE
Milford/Cissna Park (Milford, IL) at North Shelby (Shelbyville, MO), 7:00pm



Saturday, October 13th

PUBLIC HIGH
Gateway Tech (St. Louis, MO) at Carnahan (St. Louis, MO), 1:00pm
Roosevelt/Cleveland NJROTC (St. Louis, MO) at Miller Career Academy (St. Louis, MO), 1:00pm
Vashon (St. Louis, MO) at Sumner/Northwest Academy of Law (St. Louis, MO), 1:30pm

SUBURBAN 12 - NORTH
Hazelwood Central (Florissant, MO) at Riverview Gardens (St. Louis, MO), 12:00pm
Hazelwood East (St. Louis, MO) at McCluer (Florissant, MO), 1:00pm
Hazelwood West (Hazelwood, MO) at McCluer North (Florissant, MO), 12:00pm

SUBURBAN CENTRAL - SOUTH
Clayton (St. Louis, MO) at Parkway North (St. Louis, MO), 1:00pm

NON-LEAGUE
Cardinal Ritter (St. Louis, MO) at McCluer South-Berkeley (Ferguson, MO), 7:00pm
Louisiana (MO) at Priory (St. Louis, MO), 1:00pm
Perryville (MO) at Portageville (MO), 7:00pm
St. Dominic (O'Fallon, MO) at MICDS (St. Louis, MO), 1:00pm