2018 MASSACHUSETTS 9/28 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Thursday, September 27th

COMMONWEALTH - SMALL
KIPP Academy (Lynn, MA) vs. Nashoba Valley Tech (Westford, MA) at Manning Bowl (Lynn, MA), 7:00pm



Friday, September 28th

AA
Agawam (MA) vs. Westfield (MA) at Westfield VT (Westfield, MA), 7:00pm
Chicopee Comp (Chicopee, MA) at Central (Springfield, MA), 7:00pm
Holyoke (MA) at Longmeadow (MA), 7:00pm

ATLANTIC COAST
Falmouth (MA) at Sandwich (East Sandwich, MA), 7:00pm
Marshfield (MA) at Nauset Regional (North Eastham, MA), 7:00pm

BAY STATE - CAREY
Brookline (MA) vs. Framingham (MA) at Bowditch Field (Framingham, MA), 6:30pm
Milton (MA) at Walpole (MA), 7:00pm
Natick (MA) at Braintree (MA), 7:00pm
Needham (MA) at Weymouth (South Weymouth, MA), 7:00pm

BOSTON - NORTH
East Boston (MA) vs. O'Bryant (Roxbury, MA) at East Boston Stadium (East Boston, MA), 6:00pm
Tech Boston Academy/Boston International/Henderson Inclusion (Dorchester, MA) vs. Brighton/Green Academy/Lyon Pilot (Brighton, MA) at Roberts Field (Dorchester, MA), 6:00pm
West Roxbury/Urban Science Academy (West Roxbury, MA) vs. Boston Latin Academy (Dorchester, MA) at White Stadium (Dorchester, MA), 3:30pm

BOSTON - SOUTH
Madison Park RVT/McKinley RVT/Fenway (Roxbury, MA) vs. Burke/Community Academy of Science & Health/Dorchester Academy (Dorchester, MA) at Almont Park (Mattapan, MA), 6:00pm
South Boston (South Boston, MA) at Boston English/New Mission (Boston, MA), 6:00pm

CAPE ANN - LARGE
North Reading (MA) at Triton Regional (Byfield, MA), 7:00pm

CAPE ANN - SMALL
Ipswich (MA) at Manchester Essex/Rockport (Manchester, MA), 7:00pm

CATHOLIC
Xaverian Brothers (Westwood, MA) at Catholic Memorial (West Roxbury, MA), 7:00pm

CATHOLIC CENTRAL - LARGE
Arlington Catholic (Arlington, MA) at Bishop Fenwick (Peabody, MA), 7:00pm

CATHOLIC CENTRAL - SMALL
Lowell Catholic (Lowell, MA) vs. Austin Prep (Reading, MA) at Chelmsford (North Chelmsford, MA), 7:00pm
Matignon/St. Joseph Prep (Cambridge, MA) vs. St. John Paul II (Hyannis, MA) at Russell Field (Cambridge, MA), 7:00pm

COMMONWEALTH - LARGE
Essex Tech (Danvers, MA) at Greater Lawrence Tech (Andover, MA), 7:00pm

COMMONWEALTH - SMALL
Chelsea (MA) at Greater Lowell Tech (Tyngsborough, MA), 7:00pm

DUAL COUNTY - LARGE
Acton-Boxborough (Acton, MA) at Lincoln-Sudbury (Sudbury, MA), 7:00pm
Cambridge Rindge & Latin (Cambridge, MA) vs. Waltham (MA) at Leary Field (Waltham, MA), 7:00pm

DUAL COUNTY - SMALL
Boston Latin (Boston, MA) at Newton South (Newton, MA), 7:00pm
Wayland (MA) at Concord-Carlisle (Concord, MA), 7:00pm

HOCKOMOCK - DAVENPORT
Foxborough (MA) vs. Canton (MA) at Ahern MS (Foxborough, MA), 7:00pm
Milford (MA) vs. North Attleborough (MA) at Community ES (North Attleborough, MA), 7:00pm
Stoughton (MA) at Sharon (MA), 7:00pm

HOCKOMOCK - KELLEY/REX
Ames (North Easton, MA) at Franklin (MA), 7:00pm
King Philip Regional (Wrentham, MA) at Mansfield (MA), 7:00pm
Taunton (MA) at Attleboro (MA), 7:00pm

INTERCOUNTY - NORTH
Athol (MA) vs. Easthampton/Hampshire (Easthampton, MA) at White Brook MS (Easthampton, MA), 7:00pm
Frontier Regional (South Deerfield, MA) at Mahar Regional (Orange, MA), 7:00pm
Greenfield (MA) at Franklin County Tech (Turners Falls, MA), 7:00pm

INTERCOUNTY - SOUTH
Belchertown (MA) at Monument Mountain/Mt. Everett (Great Barrington, MA), 7:00pm
Lee (MA) at Mt. Greylock Regional (Williamstown, MA), 7:00pm

MAYFLOWER - COMPREHENSIVE
Holbrook/Avon (Holbrook, MA) at Monomoy (Harwich, MA), 6:00pm

MAYFLOWER - LARGE
Tri-County RVT (Franklin, MA) at Bristol-Plymouth RVT (Taunton, MA), 7:00pm

MAYFLOWER - VOCATIONAL SMALL
Old Colony RVT (Rochester, MA) at Blue Hills RVT (Canton, MA), 6:30pm

MERRIMACK VALLEY - DIVISION 1
Andover (MA) vs. Central Catholic (Lawrence, MA) at Lawrence Veterans Memorial Stadium (Lawrence, MA), 7:00pm
Haverhill (MA) at Methuen (MA), 7:00pm

MERRIMACK VALLEY - DIVISION 2
Billerica Memorial (Billerica, MA) vs. Dracut (MA) at Marshall MS (Billerica, MA), 7:00pm
Tewksbury Memorial (Tewksbury, MA) at North Andover (MA), 6:00pm

MIDDLESEX - FREEDOM
Stoneham (MA) at Wakefield Memorial (Wakefield, MA), 7:00pm
Watertown (MA) at Burlington (MA), 7:00pm
Wilmington (MA) at Melrose (MA), 7:00pm

MIDDLESEX - LIBERTY
Arlington (MA) at Woburn Memorial (Woburn, MA), 7:00pm
Belmont (MA) at Reading Memorial (Reading, MA), 7:00pm
Lexington (MA) vs. Winchester (MA) at McCall MS (Winchester, MA), 7:00pm

MIDLAND WACHUSETT - B
Marlborough (MA) at Nashoba Regional (Bolton, MA), 7:00pm

MIDLAND WACHUSETT - C
Oakmont Regional (Ashburnham, MA) at Maynard (MA), 7:00pm
Quabbin Regional (Barre, MA) at Clinton (MA), 7:00pm
Tyngsborough (MA) vs. Littleton (MA) at Littleton MS (Littleton, MA), 7:00pm

MIDLAND WACHUSETT - D
Murdock (Winchendon, MA) at Gardner (MA), 7:00pm
Narragansett Regional (Baldwinville, MA) at Lunenburg (MA), 7:00pm
West Boylston/Tahanto (West Boylston, MA) at Ayer Shirley/Bromfield (Ayer, MA), 7:00pm

NORTHEASTERN - CENTRAL
Gloucester (MA) vs. Lynn Classical (Lynn, MA) at Manning Bowl (Lynn, MA), 7:00pm
Medford (MA) vs. Somerville (MA) at Dilboy Field (Somerville, MA), 7:00pm

NORTHEASTERN - NORTH
Malden (MA) vs. Danvers (MA) at MacDonald Stadium (Malden, MA), 7:00pm

NORTHEASTERN - SOUTH
Salem (MA) vs. Swampscott (MA) at Blocksidge Field (Swampscott, MA), 7:00pm

PATRIOT - FISHER
North Quincy (MA) at Scituate (MA), 7:00pm
Plymouth South (Plymouth, MA) at Hanover (MA), 7:00pm

PATRIOT - KEENAN
Duxbury (MA) at Whitman-Hanson Regional (Whitman, MA), 7:00pm
Quincy (MA) at Plymouth North (Plymouth, MA), 7:00pm

SOUTH COAST - LARGE
Dighton-Rehoboth Regional (North Dighton, MA) at Old Rochester Regional (Mattapoisett, MA), 7:00pm
Greater New Bedford RVT (New Bedford, MA) at Apponequet Regional (Lakeville, MA), 6:30pm

SOUTH COAST - SMALL
Case (Swansea, MA) at Fairhaven (MA), 7:00pm
Wareham (MA) at Seekonk (MA), 7:00pm

SOUTH SHORE - LARGE
East Bridgewater (MA) at Norwell (MA), 7:00pm
Rockland (MA) at Middleborough (MA), 7:00pm

SOUTH SHORE - SMALL
Mashpee (MA) at Abington (MA), 7:00pm

SOUTHERN WORCESTER COUNTY - A
Tantasqua Regional (Fiskdale, MA) at Auburn (MA), 7:00pm

SUBURBAN - NORTH
Chicopee (MA) vs. Taconic (Pittsfield, MA) at Berkshire CC (Pittsfield, MA), 7:00pm
Hoosac Valley (Cheshire, MA) at South Hadley (MA), 7:00pm

SUBURBAN - SOUTH
East Longmeadow (MA) at West Springfield (MA), 7:00pm
Northampton/Hopkins Academy (Northampton, MA) at Minnechaug Regional (Wilbraham, MA), 7:00pm
Putnam Vo-Tech/Sci-Tech (Springfield, MA) at Wahconah Regional (Dalton, MA), 7:00pm

TRI-COUNTY
Pathfinder RVT (Palmer, MA) vs. Smith Academy/Smith Vo-Tech (Hatfield, MA) at St. Joseph's Field (Palmer, MA), 7:00pm

TRI-VALLEY - LARGE
Ashland (MA) at Hopkinton (MA), 7:00pm
Holliston (MA) at Medfield (MA), 7:00pm
Norwood (MA) at Westwood (MA), 7:00pm

TRI-VALLEY - SMALL
Bellingham (MA) at Norton (MA), 7:00pm
Medway (MA) at Dedham (MA), 7:00pm
Millis (MA) at Dover-Sherborn (Dover, MA), 6:00pm

VOCATIONAL
Montachusett RVT (Fitchburg, MA) at Bay Path RVT (Charlton, MA), 7:00pm

NON-LEAGUE
Atlantis (Fall River, MA) at Cohasset (MA), 6:00pm
Bartlett (Webster, MA) at Northbridge (Whitinsville, MA), 7:00pm
Boston College (Boston, MA) at Brockton (MA), 7:00pm
Bourne (MA) at Martha's Vineyard Regional (Oak Bluffs, MA), 6:00pm
Carver/Sacred Heart (Carver, MA) vs. Bishop Stang (North Dartmouth, MA) at Sacred Heart (Kingston, MA), 7:00pm
Dartmouth (South Dartmouth, MA) at Durfee (Fall River, MA), 7:00pm
Georgetown (MA) vs. Coyle-Cassidy (Taunton, MA) at Hopewell Park (Taunton, MA), 7:00pm
Lawrence (MA) vs. Everett (MA) at Lawrence Veterans Memorial Stadium (Lawrence, MA), 7:00pm
Leicester (MA) vs. Grafton Memorial (Grafton, MA) at Community Field (Leicester, MA), 7:00pm
Lowell (MA) at Chelmsford (North Chelmsford, MA), 7:00pm
Lynnfield (MA) at Winthrop (MA), 7:00pm
Malden Catholic (Malden, MA) at Bishop Feehan (Attleboro, MA), 6:30pm
McCann Tech (North Adams, MA) at Turners Falls/Pioneer Valley Regional (Montague, MA), 7:00pm
Minuteman Regional (Lexington, MA) at Charlestown (MA), 5:00pm
New Bedford (MA) at Barnstable (Hyannis, MA), 6:00pm
Newburyport (MA) at Bedford (MA), 7:00pm
Pembroke (MA) at Dennis-Yarmouth Regional (South Yarmouth, MA), 6:00pm
Prouty (Spencer, MA) at Southbridge (MA), 7:00pm
Quaboag Regional (Warren, MA) vs. Foster (Worcester, MA) at Kendrick Field (Worcester, MA), 7:00pm
Randolph (MA) at Hull (MA), 7:00pm
Revere (MA) at Peabody Veterans Memorial (Peabody, MA), 7:00pm
South Community/University Park/Claremont Academy (Worcester, MA) at Oxford (MA), 7:00pm
St. Bernard's Central Catholic (Fitchburg, MA) vs. Archbishop Williams (Braintree, MA) at Memorial Field (Braintree, MA), 6:00pm
St. Peter-Marian (Worcester, MA) vs. Doherty Memorial (Worcester, MA) at Foley Field (Worcester, MA), 6:30pm
Westford Academy (Westford, MA) at St. John's Prep (Danvers, MA), 7:00pm

INTERSTATE
Woodstock Academy (Woodstock, CT) at Ludlow (MA), 6:30pm



Saturday, September 29th

BAY STATE - CAREY
Wellesley (MA) at Newton North (Newtonville, MA), 1:00pm

CAPE ANN - LARGE
Masconomet Regional (Topsfield, MA) at Pentucket Regional (West Newbury, MA)

CAPE ANN - SMALL
Amesbury (MA) at Hamilton-Wenham Regional (South Hamilton, MA), 1:00pm

CATHOLIC CENTRAL - LARGE
Cardinal Spellman (Brockton, MA) vs. St. Mary's (Lynn, MA) at Manning Bowl (Lynn, MA), 7:00pm

COMMONWEALTH - LARGE
Shawsheen Valley Tech (Billerica, MA) at Whittier RVT (Haverhill, MA), 10:30am

INTERCOUNTY - SOUTH
Amherst-Pelham Regional (Amherst, MA) at Drury (North Adams, MA), 1:00pm

MAYFLOWER - COMPREHENSIVE
Nantucket (MA) at West Bridgewater (MA), 1:30pm

MAYFLOWER - VOCATIONAL SMALL
Upper Cape Cod RVT (Bourne, MA) at Cape Cod RVT (Harwich, MA), 1:00pm

MIDLAND WACHUSETT - A
Algonquin Regional (Northborough, MA) at Shepherd Hill Regional (Dudley, MA), 7:00pm
Leominster (MA) at Shrewsbury (MA), 7:00pm
Wachusett Regional (Holden, MA) at St. John's (Shrewsbury, MA), 1:00pm

MIDLAND WACHUSETT - B
Fitchburg (MA) vs. North Middlesex Regional (Townsend, MA) at Nashoba Valley Tech (Westford, MA), 7:00pm
Groton-Dunstable (Groton, MA) at Westborough (MA), 1:00pm

NORTHEASTERN - NORTH
Beverly (MA) vs. Marblehead (MA) at Hurd Stadium (Beverly, MA), 1:00pm

NORTHEASTERN - SOUTH
Saugus (MA) vs. Lynn English (Lynn, MA) at Manning Bowl (Lynn, MA), 2:00pm

PATRIOT - KEENAN
Hingham (MA) at Silver Lake Regional (Kingston, MA), 2:30pm

SOUTHERN WORCESTER COUNTY - B
Millbury (MA) at Uxbridge (MA), 3:30pm

SUBURBAN - NORTH
Commerce/Springfield Renaissance (Springfield, MA) vs. Pittsfield (MA) at Berkshire CC (Pittsfield, MA), 1:00pm

TRI-COUNTY
Palmer (MA) at Ware (MA), 1:00pm

VOCATIONAL
Assabet Valley RVT (Marlborough, MA) at Blackstone Valley RVT (Upton, MA), 2:00pm

NON-LEAGUE
Burncoat (Worcester, MA) at Sutton/Douglas (Sutton, MA), 10:30am
Diman RVT (Fall River, MA) at South Shore Vo-Tech (Hanover, MA), 11:00am
Holy Name Central Catholic (Worcester, MA) at Blackstone-Millville/Hopedale (Blackstone, MA), 2:00pm
Hudson (MA) vs. Nipmuc Regional (Upton, MA) at Miscoe Hill ES (Mendon, MA), 2:30pm
Mystic Valley Regional (Malden, MA) vs. Roxbury Prep Charter (Jamaica Plain, MA) at Malden Catholic (Malden, MA), 1:00pm
North (Worcester, MA) at Worcester Tech (Worcester, MA), 12:00pm
Northeast Metro RVT (Wakefield, MA) vs. Lynn Vo-Tech (Lynn, MA) at Manning Bowl (Lynn, MA), 10:30am
Pope John XXIII (Everett, MA) vs. Cathedral/Cristo Rey (Boston, MA) at Everett (MA), 7:00pm