2018 INDIANA 9/28 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Friday, September 28th

ALLEN COUNTY
Heritage (Monroeville, IN) at Bluffton (IN), 7:00pm
South Adams (Berne, IN) at Jay County (Portland, IN), 7:30pm
Southern Wells (Poneto, IN) at Adams Central (Monroe, IN), 7:00pm

BIG EIGHT
Lincoln (Vincennes, IN) at Washington (IN), 7:30pm
Mt. Carmel (IL) at Jasper (IN), 7:00pm
Princeton (IN) at Boonville (IN), 8:00pm

CENTRAL INDIANA
Eastbrook (Marion, IN) at Alexandria-Monroe (Alexandria, IN), 7:00pm
Elwood (IN) at Blackford (Hartford City, IN), 7:00pm
Mississinewa (Gas City, IN) at Frankton (IN), 7:00pm
Oak Hill (Converse, IN) at Madison-Grant (Fairmount, IN), 7:00pm

CONFERENCE INDIANA
Columbus North (Columbus, IN) at Bloomington South (Bloomington, IN), 7:00pm
Southport (Indianapolis, IN) at Terre Haute North Vigo (Terre Haute, IN), 7:30pm

DUNELAND
Chesterton (IN) at Lake Central (St. John, IN), 8:00pm
Crown Point (IN) at LaPorte (IN), 8:00pm
Michigan City (IN) at Portage (IN), 8:00pm
Valparaiso (IN) at Merrillville (IN), 8:00pm

EASTERN INDIANA - 3A
Greensburg (IN) at Batesville (IN), 7:00pm
Rushville (IN) at Lawrenceburg (IN), 7:00pm

EASTERN INDIANA - 4A
East Central (St. Leon, IN) at Connersville (IN), 7:00pm
South Dearborn (Aurora, IN) at Franklin County (Brookville, IN), 7:00pm

FREELANCE
Rock Creek Academy (Sellersburg, IN) at Traders Point Christian Academy (Whitestown, IN), 7:00pm
Union (Dugger, IN) at Indiana School for the Deaf (Indianapolis, IN), 7:00pm

GREAT LAKES
Gavit (Hammond, IN) at Clark (Whiting, IN), 8:00pm
Hammond (IN) at Morton (Hammond, IN), 8:00pm

GREATER SOUTH SHORE - NORTH
Calumet (Gary, IN) at Whiting (IN), 8:00pm
Edison (Lake Station, IN) at River Forest (Hobart, IN), 8:00pm

GREATER SOUTH SHORE - SOUTH
Griffith (IN) at South Central (Union Mills, IN), 8:00pm
Wheeler (Valparaiso, IN) at Hanover Central (Cedar Lake, IN), 8:00pm

HOOSIER - EAST
Northwestern (Kokomo, IN) at Western (Russiaville, IN), 7:00pm
Tipton (IN) at Hamilton Heights (Arcadia, IN), 7:00pm

HOOSIER - WEST
Benton Central (Oxford, IN) at Rensselaer Central (Rensselaer, IN), 8:00pm
Twin Lakes (Monticello, IN) at Lafayette Central Catholic (Lafayette, IN), 7:00pm

HOOSIER CROSSROADS
Avon (IN) at Westfield (IN), 7:00pm
Brownsburg (IN) at Zionsville (IN), 7:00pm
Fishers (IN) at Franklin Central (Indianapolis, IN), 7:30pm
Hamilton Southeastern (Fishers, IN) at Noblesville (IN), 7:00pm

HOOSIER HEARTLAND
Carroll (Flora, IN) at Clinton Central (Michigantown, IN), 7:00pm
Taylor (Kokomo, IN) at Clinton Prairie (Frankfort, IN), 7:00pm
Tri-Central (Sharpsville, IN) at Eastern (Greentown, IN), 7:00pm

HOOSIER HERITAGE
New Castle (IN) at Mt. Vernon (Fortville, IN), 7:30pm
New Palestine (IN) at Shelbyville (IN), 7:30pm
Pendleton Heights (Pendleton, IN) at Delta (Muncie, IN), 7:30pm
Yorktown (IN) at Greenfield-Central (Greenfield, IN), 7:30pm

HOOSIER HILLS
Floyd Central (Floyds Knobs, IN) at Bedford North Lawrence (Bedford, IN), 7:00pm
Jennings County (North Vernon, IN) at Seymour (IN), 7:00pm
Madison (IN) at Columbus East (Columbus, IN), 7:00pm
New Albany (IN) at Jeffersonville (IN), 7:00pm

HOOSIER NORTH
Caston (Fulton, IN) at Culver (IN), 7:00pm
Pioneer (Royal Center, IN) at Knox (IN), 7:30pm
Triton (Bourbon, IN) at North Judson-San Pierre (North Judson, IN), 7:30pm

INDIANA CROSSROADS
Cardinal Ritter (Indianapolis, IN) at Beech Grove (IN), 7:00pm
Monrovia (IN) at Indianapolis Lutheran (Indianapolis, IN), 7:00pm
Speedway (IN) at Park Tudor (Indianapolis, IN), 7:00pm
Triton Central (Fairland, IN) at Scecina Memorial (Indianapolis, IN), 7:00pm

METROPOLITAN
Center Grove (Greenwood, IN) at Pike (Indianapolis, IN), 7:00pm
Davis (Indianapolis, IN) at Carmel (IN), 7:00pm
Lawrence North (Indianapolis, IN) at Warren Central (Indianapolis, IN), 7:00pm
North Central (Indianapolis, IN) at Lawrence Central (Indianapolis, IN), 7:00pm

MID-EASTERN
Eastern Hancock (Charlottesville, IN) at Monroe Central (Parker City, IN), 7:00pm

MID-INDIANA FOOTBALL
Oldenburg Academy (Oldenburg, IN) at Milan (IN), 7:00pm
South Decatur (Greensburg, IN) at Switzerland County (Vevay, IN), 7:00pm

MID-SOUTHERN
Clarksville (IN) at Brownstown Central (Brownstown, IN), 7:00pm
Corydon Central (Corydon, IN) at Charlestown (IN), 7:00pm
North Harrison (Ramsey, IN) at Silver Creek (Sellersburg, IN), 7:00pm
Salem (IN) at Eastern (Pekin, IN), 7:00pm

MID-STATE
Greenwood (IN) at Decatur Central (Indianapolis, IN), 7:00pm
Mooresville (IN) at Whiteland (IN), 7:00pm
Perry Meridian (Indianapolis, IN) at Martinsville (IN), 7:00pm
Plainfield (IN) at Franklin (IN), 7:00pm

MIDWEST
South Newton (Kentland, IN) at North White (Monon, IN), 8:00pm
Tri-County (Wolcott, IN) at Frontier (Chalmers, IN), 7:00pm

NORTH CENTRAL
Arsenal Tech (Indianapolis, IN) at Anderson (IN), 7:00pm
Kokomo (IN) at Logansport (IN), 7:00pm
Marion (IN) at Muncie Central (Muncie, IN), 7:00pm
McCutcheon (Lafayette, IN) at Harrison (West Lafayette, IN), 7:00pm
Richmond (IN) at Jefferson (Lafayette, IN), 7:00pm

NORTHEAST 8
Bellmont (Decatur, IN) at New Haven (IN), 7:00pm
Columbia City (IN) at East Noble (Kendallville, IN), 7:00pm
DeKalb (Waterloo, IN) at Norwell (Ossian, IN), 7:00pm
Huntington North (Huntington, IN) at Leo (IN), 7:00pm

NORTHEAST CORNER - BIG
Garrett (IN) at Fairfield (Goshen, IN), 7:00pm
West Noble (Ligonier, IN) at Lakeland (LaGrange, IN), 7:00pm

NORTHEAST CORNER - SMALL
Central Noble (Albion, IN) at Churubusco (IN), 7:00pm
Fremont (IN) at Eastside (Butler, IN), 7:00pm

NORTHERN INDIANA - NORTH
Adams (South Bend, IN) at Elkhart Central (Elkhart, IN), 7:00pm
New Prairie (New Carlisle, IN) at Penn (Mishawaka, IN), 7:00pm
St. Joseph (South Bend, IN) at Mishawaka (IN), 7:00pm

NORTHERN INDIANA - SOUTH
Bremen (IN) at Washington (South Bend, IN), 7:00pm
Jimtown (Elkhart, IN) at Riley (South Bend, IN), 7:00pm

NORTHERN LAKES
Elkhart Memorial (Elkhart, IN) at NorthWood (Nappanee, IN), 7:00pm
Northridge (Middlebury, IN) at Goshen (IN), 7:00pm
Plymouth (IN) at Concord (Elkhart, IN), 7:00pm
Warsaw (IN) at Wawasee (Syracuse, IN), 7:00pm

NORTHWEST CROSSROADS
Andrean (Merrillville, IN) at Kankakee Valley (Wheatfield, IN), 8:00pm
Highland (IN) at Hobart (IN), 8:00pm
Munster (IN) at Lowell (IN), 8:00pm

PATOKA LAKE
Crawford County (Marengo, IN) at Paoli (IN), 7:00pm
Perry Central (Leopold, IN) at West Washington (Campbellsburg, IN), 7:30pm

POCKET
Forest Park (Ferdinand, IN) at South Spencer (Rockport, IN), 7:30pm
Heritage Hills (Lincoln City, IN) at Southridge (Huntingburg, IN), 8:00pm
Pike Central (Petersburg, IN) at Gibson Southern (Fort Branch, IN), 7:30pm
Tell City (IN) at North Posey (Poseyville, IN), 8:30pm

SAGAMORE
Frankfort (IN) at Danville (IN), 7:00pm
Lebanon (IN) at Crawfordsville (IN), 7:00pm
North Montgomery (Crawfordsville, IN) at Tri-West Hendricks (Lizton, IN), 7:00pm
Southmont (Crawfordsville, IN) at Western Boone (Thorntown, IN), 7:00pm

SOUTHERN INDIANA
Evansville North (Evansville, IN) at Reitz (Evansville, IN), 8:00pm
Harrison (Evansville, IN) at Castle (Newburgh, IN), 8:00pm
Mater Dei (Evansville, IN) at Bosse (Evansville, IN), 8:00pm
Reitz Memorial (Evansville, IN) at Evansville Central (Evansville, IN), 8:00pm

SOUTHWEST
Wood Memorial (Oakland City, IN) at North Daviess (Elnora, IN), 8:00pm

SUMMIT
Bishop Dwenger (Fort Wayne, IN) at Bishop Luers (Fort Wayne, IN), 7:00pm
Carroll (Fort Wayne, IN) at Homestead (Fort Wayne, IN), 7:00pm
Northrop (Fort Wayne, IN) at Snider (Fort Wayne, IN), 7:00pm
South Side (Fort Wayne, IN) at North Side (Fort Wayne, IN), 7:00pm
Wayne (Fort Wayne, IN) at Concordia Lutheran (Fort Wayne, IN), 7:00pm

THREE RIVERS - NORTH
Rochester (IN) at Tippecanoe Valley (Akron, IN), 7:00pm
Whitko (South Whitley, IN) at Manchester (North Manchester, IN), 7:00pm

THREE RIVERS - SOUTH
Peru (IN) at Southwood (Wabash, IN), 7:00pm
Wabash (IN) at North Miami (Denver, IN), 7:00pm

TRI-EASTERN
Knightstown (IN) at Tri (Straughn, IN), 7:00pm
Union City (IN) at Lincoln (Cambridge City, IN), 7:00pm
Union County (Liberty, IN) at Centerville (IN), 7:00pm
Winchester (IN) at Hagerstown (IN), 7:00pm

WABASH RIVER
Attica (IN) at Covington (IN), 7:00pm
North Vermillion (Cayuga, IN) at Parke Heritage (Rockville, IN), 7:00pm
South Vermillion (Clinton, IN) at Fountain Central (Veedersburg, IN), 7:00pm

WESTERN INDIANA - EAST
Cascade (Clayton, IN) at Indian Creek (Trafalgar, IN), 7:00pm
Cloverdale (IN) at Owen Valley (Spencer, IN), 7:00pm
Edgewood (Ellettsville, IN) at Brown County (Nashville, IN), 7:00pm

WESTERN INDIANA - WEST
Northview (Brazil, IN) at Greencastle (IN), 7:00pm
South Putnam (Greencastle, IN) at Sullivan (IN), 7:00pm
West Vigo (West Terre Haute, IN) at North Putnam (Roachdale, IN), 7:00pm

NON-LEAGUE
Anderson Prep Academy (Anderson, IN) at North Decatur (Greensburg, IN), 7:00pm
Angola (IN) at Prairie Heights (LaGrange, IN), 7:00pm
Bloomington North (Bloomington, IN) at Roncalli (Indianapolis, IN), 7:00pm
Bowman Academy (Gary, IN) at Attucks (Indianapolis, IN), 7:30pm
Cass (Walton, IN) at West Lafayette (IN), 7:30pm
Crimson Knights (Indianapolis, IN) at Washington (Indianapolis, IN), 7:00pm
Edinburgh (IN) at Eastern Greene (Bloomfield, IN), 7:00pm
Glenn (Walkerton, IN) at LaVille (Lakeville, IN), 7:00pm
Heritage Christian (Indianapolis, IN) at Lapel (IN), 7:00pm
Maconaquah (Bunker Hill, IN) at Northfield (Wabash, IN), 7:00pm
Marian (Mishawaka, IN) at Culver Academies (Culver, IN), 7:30pm
North Central (Farmersburg, IN) at Riverton Parke (Montezuma, IN), 7:00pm
North Knox (Bicknell, IN) at Linton-Stockton (Linton, IN), 7:00pm
North Newton (Morocco, IN) at Delphi (IN), 7:30pm
Northeastern (Fountain City, IN) at Shenandoah (Middletown, IN), 7:00pm
Providence (Clarksville, IN) at Mitchell (IN), 7:00pm
Scottsburg (IN) at Mt. Vernon (IN), 7:30pm
Seeger (West Lebanon, IN) at Sheridan (IN), 7:00pm
Shortridge (Indianapolis, IN) at Covenant Christian (Indianapolis, IN), 7:00pm
Springs Valley (French Lick, IN) at Tecumseh (Lynnville, IN), 7:30pm
Terre Haute South Vigo (Terre Haute, IN) at Brebeuf Jesuit Prep (Indianapolis, IN), 7:30pm
Tindley (Indianapolis, IN) at Wes-Del (Gaston, IN), 7:00pm
Trinity Lutheran (Seymour, IN) at Manual (Indianapolis, IN), 7:00pm
West Central (Francesville, IN) at Winamac (IN), 7:00pm
West Side (Gary, IN) at East Chicago Central (East Chicago, IN), 8:00pm

INTERSTATE
Bishop Chatard (Indianapolis, IN) at Winton Woods (Cincinnati, OH), 7:00pm
Lima Central Catholic (Lima, OH) at Woodlan (Woodburn, IN), 7:00pm
Ryle (Union, KY) at Cathedral (Indianapolis, IN), 7:30pm



Saturday, September 29th

NON-LEAGUE
Howe (Indianapolis, IN) at Clay (South Bend, IN), 2:00pm

INTERSTATE
Guerin Catholic (Noblesville, IN) at Notre Dame Prep (Pontiac, MI), 3:00pm
Roosevelt (Gary, IN) at Dream Academy (Benton Harbor, MI), 2:00pm