2018 INDIANA 9/21 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Friday, September 21st

ALLEN COUNTY
Adams Central (Monroe, IN) at South Adams (Berne, IN), 7:00pm   

Bluffton (IN) at Southern Wells (Poneto, IN), 7:00pm   

Woodlan (Woodburn, IN) at Jay County (Portland, IN), 7:00pm   


BIG EIGHT
Boonville (IN) at Mt. Vernon (IN), 8:00pm   

Jasper (IN) at Princeton (IN), 8:00pm   

Washington (IN) at Mt. Carmel (IL), 7:30pm   


CENTRAL INDIANA
Alexandria-Monroe (Alexandria, IN) at Elwood (IN), 7:00pm   

Madison-Grant (Fairmount, IN) at Blackford (Hartford City, IN), 7:00pm   

Frankton (IN) at Eastbrook (Marion, IN), 7:00pm   

Oak Hill (Converse, IN) at Mississinewa (Gas City, IN), 7:00pm   


CIRCLE CITY
Guerin Catholic (Noblesville, IN) at Bishop Chatard (Indianapolis, IN), 7:00pm   

Roncalli (Indianapolis, IN) at Brebeuf Jesuit Prep (Indianapolis, IN), 7:00pm   


CONFERENCE INDIANA
Terre Haute North Vigo (Terre Haute, IN) at Columbus North (Columbus, IN), 7:30pm   

Bloomington South (Bloomington, IN) at Southport (Indianapolis, IN), 7:30pm   


DUNELAND
Merrillville (IN) at LaPorte (IN), 8:00pm   

Lake Central (St. John, IN) at Michigan City (IN), 8:00pm   

Portage (IN) at Chesterton (IN), 8:00pm   

Crown Point (IN) at Valparaiso (IN), 8:00pm   


EASTERN INDIANA - 3A
Lawrenceburg (IN) at Batesville (IN), 7:00pm   


EASTERN INDIANA - 4A
East Central (St. Leon, IN) at South Dearborn (Aurora, IN), 7:00pm   


FREELANCE
Tindley (Indianapolis, IN) at Bowman Academy (Gary, IN), 8:00pm   

Anderson Prep Academy (Anderson, IN) at Traders Point Christian Academy (Whitestown, IN), 7:00pm   


GREAT LAKES
Clark (Whiting, IN) at East Chicago Central (East Chicago, IN), 8:00pm   

Morton (Hammond, IN) at Gavit (Hammond, IN), 8:00pm   


GREATER SOUTH SHORE - NORTH
Calumet (Gary, IN) at Edison (Lake Station, IN), 8:00pm   


GREATER SOUTH SHORE - SOUTH
Boone Grove (Valparaiso, IN) at Griffith (IN), 8:00pm   

South Central (Union Mills, IN) at Wheeler (Valparaiso, IN), 8:00pm   


HOOSIER - EAST
Tipton (IN) at Northwestern (Kokomo, IN), 7:00pm   

Cass (Walton, IN) at Western (Russiaville, IN), 7:00pm   


HOOSIER - WEST
Rensselaer Central (Rensselaer, IN) at Lafayette Central Catholic (Lafayette, IN), 8:00pm   

Benton Central (Oxford, IN) at West Lafayette (IN), 7:30pm   


HOOSIER CROSSROADS
Fishers (IN) at Avon (IN), 7:00pm   

Westfield (IN) at Brownsburg (IN), 7:00pm   

Zionsville (IN) at Hamilton Southeastern (Fishers, IN), 7:00pm   

Franklin Central (Indianapolis, IN) at Noblesville (IN), 7:00pm   


HOOSIER HEARTLAND
Carroll (Flora, IN) at Tri-Central (Sharpsville, IN), 7:00pm   

Clinton Central (Michigantown, IN) at Eastern (Greentown, IN), 7:00pm   

Taylor (Kokomo, IN) at Sheridan (IN), 7:00pm   


HOOSIER HERITAGE
Delta (Muncie, IN) at New Castle (IN), 7:30pm   

Greenfield-Central (Greenfield, IN) at New Palestine (IN), 7:30pm   

Mt. Vernon (Fortville, IN) at Pendleton Heights (Pendleton, IN), 7:30pm   

Shelbyville (IN) at Yorktown (IN), 7:30pm   


HOOSIER HILLS
Columbus East (Columbus, IN) at Floyd Central (Floyds Knobs, IN), 7:00pm   


HOOSIER NORTH
LaVille (Lakeville, IN) at Knox (IN), 7:30pm   

Pioneer (Royal Center, IN) at Triton (Bourbon, IN), 7:00pm   

Winamac (IN) at Culver (IN), 7:00pm   


INDIANA CROSSROADS
Monrovia (IN) at Beech Grove (IN), 7:00pm   

Indianapolis Lutheran (Indianapolis, IN) at Scecina Memorial (Indianapolis, IN), 7:00pm   

Triton Central (Fairland, IN) at Cardinal Ritter (Indianapolis, IN), 7:00pm   


INDIANAPOLIS
Shortridge (Indianapolis, IN) at Attucks (Indianapolis, IN), 7:00pm   

Manual (Indianapolis, IN) at Howe (Indianapolis, IN), 7:00pm   


METROPOLITAN
Lawrence Central (Indianapolis, IN) at Center Grove (Greenwood, IN), 7:00pm   

Lawrence North (Indianapolis, IN) at Davis (Indianapolis, IN), 7:00pm   

Carmel (IN) at North Central (Indianapolis, IN), 7:00pm   

Warren Central (Indianapolis, IN) at Pike (Indianapolis, IN), 7:00pm   


MID-EASTERN
Monroe Central (Parker City, IN) at Wes-Del (Gaston, IN), 7:00pm   


MID-INDIANA FOOTBALL
Milan (IN) at Edinburgh (IN), 7:00pm   


MID-SOUTHERN
Charlestown (IN) at Scottsburg (IN), 7:00pm   

Eastern (Pekin, IN) at North Harrison (Ramsey, IN), 7:00pm   

Salem (IN) at Corydon Central (Corydon, IN), 7:00pm   

Silver Creek (Sellersburg, IN) at Clarksville (IN), 7:00pm   


MID-STATE
Decatur Central (Indianapolis, IN) at Plainfield (IN), 7:00pm   

Greenwood (IN) at Perry Meridian (Indianapolis, IN), 7:00pm   

Whiteland (IN) at Martinsville (IN), 7:00pm   

Franklin (IN) at Mooresville (IN), 7:00pm   


MIDWEST
Frontier (Chalmers, IN) at North Newton (Morocco, IN), 7:30pm   


NORTH CENTRAL
Harrison (West Lafayette, IN) at Arsenal Tech (Indianapolis, IN), 7:00pm   

Jefferson (Lafayette, IN) at Anderson (IN), 7:00pm   

Logansport (IN) at Marion (IN), 7:00pm   

McCutcheon (Lafayette, IN) at Richmond (IN), 7:00pm   

Kokomo (IN) at Muncie Central (Muncie, IN), 7:00pm   


NORTHEAST 8
New Haven (IN) at Columbia City (IN), 7:00pm   

Huntington North (Huntington, IN) at DeKalb (Waterloo, IN), 7:00pm   

Norwell (Ossian, IN) at East Noble (Kendallville, IN), 7:00pm   

Leo (IN) at Bellmont (Decatur, IN), 7:00pm   


NORTHEAST CORNER - BIG
Fairfield (Goshen, IN) at Angola (IN), 7:00pm   

Garrett (IN) at West Noble (Ligonier, IN), 7:00pm   


NORTHEAST CORNER - SMALL
Churubusco (IN) at Fremont (IN), 7:00pm   

Prairie Heights (LaGrange, IN) at Eastside (Butler, IN), 7:00pm   


NORTHERN INDIANA - NORTH
Elkhart Central (Elkhart, IN) at Mishawaka (IN), 7:00pm   

Adams (South Bend, IN) at New Prairie (New Carlisle, IN), 7:00pm   

St. Joseph (South Bend, IN) at Penn (Mishawaka, IN), 7:00pm   


NORTHERN INDIANA - SOUTH
Marian (Mishawaka, IN) at Bremen (IN), 7:00pm   

Clay (South Bend, IN) at Riley (South Bend, IN), 7:00pm   

Glenn (Walkerton, IN) at Washington (South Bend, IN), 7:00pm   


NORTHERN LAKES
Northridge (Middlebury, IN) at NorthWood (Nappanee, IN), 7:00pm   

Wawasee (Syracuse, IN) at Plymouth (IN), 7:00pm   

Goshen (IN) at Warsaw (IN), 7:00pm   


NORTHWEST CROSSROADS
Andrean (Merrillville, IN) at Munster (IN), 8:00pm   

Hobart (IN) at Kankakee Valley (Wheatfield, IN), 8:00pm   

Lowell (IN) at Highland (IN), 8:00pm   


PATOKA LAKE
Springs Valley (French Lick, IN) at Crawford County (Marengo, IN), 7:00pm   


POCKET
Heritage Hills (Lincoln City, IN) at Gibson Southern (Fort Branch, IN), 8:00pm   

North Posey (Poseyville, IN) at Forest Park (Ferdinand, IN), 7:30pm   

Pike Central (Petersburg, IN) at South Spencer (Rockport, IN), 7:30pm   

Southridge (Huntingburg, IN) at Tell City (IN), 7:30pm   


SAGAMORE
Danville (IN) at Southmont (Crawfordsville, IN), 7:00pm   

Crawfordsville (IN) at North Montgomery (Crawfordsville, IN), 7:00pm   

Tri-West Hendricks (Lizton, IN) at Lebanon (IN), 7:00pm   

Western Boone (Thorntown, IN) at Frankfort (IN), 7:00pm   


SOUTHERN INDIANA
Bosse (Evansville, IN) at Evansville North (Evansville, IN), 8:00pm   

Castle (Newburgh, IN) at Mater Dei (Evansville, IN), 8:00pm   

Harrison (Evansville, IN) at Evansville Central (Evansville, IN), 8:00pm   

Reitz (Evansville, IN) at Reitz Memorial (Evansville, IN), 8:00pm   


SUMMIT
Concordia Lutheran (Fort Wayne, IN) at Bishop Dwenger (Fort Wayne, IN), 7:00pm   

Bishop Luers (Fort Wayne, IN) at Northrop (Fort Wayne, IN), 7:00pm   

South Side (Fort Wayne, IN) at Carroll (Fort Wayne, IN), 7:00pm   

North Side (Fort Wayne, IN) at Homestead (Fort Wayne, IN), 7:00pm   

Snider (Fort Wayne, IN) at Wayne (Fort Wayne, IN), 7:00pm   


THREE RIVERS - NORTH
Northfield (Wabash, IN) at Rochester (IN), 7:00pm   

Tippecanoe Valley (Akron, IN) at Manchester (North Manchester, IN), 7:00pm   


THREE RIVERS - SOUTH
Peru (IN) at Wabash (IN), 7:00pm   


TRI-EASTERN
Centerville (IN) at Northeastern (Fountain City, IN), 7:00pm   

Lincoln (Cambridge City, IN) at Knightstown (IN), 7:00pm   

Union City (IN) at Union County (Liberty, IN), 7:00pm   

Tri (Straughn, IN) at Winchester (IN), 7:00pm   


WABASH RIVER
Attica (IN) at North Vermillion (Cayuga, IN), 7:00pm   

Fountain Central (Veedersburg, IN) at Seeger (West Lebanon, IN), 7:00pm   

South Vermillion (Clinton, IN) at Parke Heritage (Rockville, IN), 7:00pm   


WESTERN INDIANA - EAST
Owen Valley (Spencer, IN) at Cascade (Clayton, IN), 7:00pm   

Brown County (Nashville, IN) at Cloverdale (IN), 7:00pm   

Indian Creek (Trafalgar, IN) at Edgewood (Ellettsville, IN), 7:00pm   


WESTERN INDIANA - WEST
North Putnam (Roachdale, IN) at Northview (Brazil, IN), 7:00pm   

West Vigo (West Terre Haute, IN) at South Putnam (Greencastle, IN), 7:00pm   

Greencastle (IN) at Sullivan (IN), 7:00pm   


NON-LEAGUE
Bedford North Lawrence (Bedford, IN) at Terre Haute South Vigo (Terre Haute, IN), 7:30pm   

Seymour (IN) at Brownstown Central (Brownstown, IN), 7:00pm   

Cathedral (Indianapolis, IN) at Jeffersonville (IN), 7:00pm   

Lakeland (LaGrange, IN) at Central Noble (Albion, IN), 7:00pm   

Concord (Elkhart, IN) at Jimtown (Elkhart, IN), 7:00pm   

Covington (IN) at South Newton (Kentland, IN), 7:30pm   

Elkhart Memorial (Elkhart, IN) at Culver Academies (Culver, IN), 7:30pm   

North White (Monon, IN) at Delphi (IN), 7:00pm   

Eastern Hancock (Charlottesville, IN) at South Decatur (Greensburg, IN), 7:00pm   

Franklin County (Brookville, IN) at Greensburg (IN), 7:00pm   

West Side (Gary, IN) at Hammond (IN), 8:00pm   

Covenant Christian (Indianapolis, IN) at Heritage Christian (Indianapolis, IN), 7:00pm   

Connersville (IN) at Jennings County (North Vernon, IN), 7:00pm   

North Knox (Bicknell, IN) at Lincoln (Vincennes, IN), 7:00pm   

Linton-Stockton (Linton, IN) at North Daviess (Elnora, IN), 7:00pm   

Mitchell (IN) at Madison (IN), 7:00pm   

New Albany (IN) at Bloomington North (Bloomington, IN), 7:00pm   

North Central (Farmersburg, IN) at Maconaquah (Bunker Hill, IN), 8:00pm   

North Judson-San Pierre (North Judson, IN) at West Central (Francesville, IN), 7:30pm   

North Miami (Denver, IN) at Caston (Fulton, IN), 7:00pm   

Trinity Lutheran (Seymour, IN) at Oldenburg Academy (Oldenburg, IN), 7:00pm   

North Decatur (Greensburg, IN) at Paoli (IN), 7:30pm   

Heritage (Monroeville, IN) at Park Tudor (Indianapolis, IN), 7:00pm   

Roosevelt (Gary, IN) at River Forest (Hobart, IN), 7:00pm   

Riverton Parke (Montezuma, IN) at Union (Dugger, IN), 7:00pm   

Switzerland County (Vevay, IN) at Rock Creek Academy (Sellersburg, IN), 7:00pm   

Rushville (IN) at Lapel (IN), 7:00pm   

Shenandoah (Middletown, IN) at Hagerstown (IN), 7:00pm   

Southwood (Wabash, IN) at Whitko (South Whitley, IN), 7:00pm   

Speedway (IN) at Washington (Indianapolis, IN), 7:00pm   

Clinton Prairie (Frankfort, IN) at Tri-County (Wolcott, IN), 7:00pm   

Hamilton Heights (Arcadia, IN) at Twin Lakes (Monticello, IN), 7:30pm   

Hanover Central (Cedar Lake, IN) at Whiting (IN), 8:00pm   

Tecumseh (Lynnville, IN) at Wood Memorial (Oakland City, IN), 7:30pm   


INTERSTATE
Providence (Clarksville, IN) at Holy Cross (Louisville, KY), 7:00pm   




Saturday, September 22nd

NON-LEAGUE
Perry Central (Leopold, IN) at Eastern Greene (Bloomfield, IN), 2:00pm   


INTERSTATE
Indiana School for the Deaf (Indianapolis, IN) at Alabama School for the Deaf (Talladega, AL)