2018 IDAHO 10/19 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 18th

2A SOUTH EAST IDAHO
Malad (ID) at Aberdeen (ID), 7:00pm
West Side (Dayton, ID) at Soda Springs (ID), 7:00pm

3A MOUNTAIN RIVERS
Teton (Driggs, ID) at South Fremont (St. Anthony, ID), 7:00pm

4A HIGH COUNTRY
Bonneville (Idaho Falls, ID) at Idaho Falls (ID), 7:00pm

5A SOUTHERN IDAHO - A
Capital (Boise, ID) at Boise (ID), 7:00pm

5A SOUTHERN IDAHO - B
Borah (Boise, ID) at Rocky Mountain (Meridian, ID), 7:00pm

1A DISTRICT IV (8 MAN)
Shoshone (ID) at Grace (ID), 7:00pm



Friday, October 19th

2A CANYON
Declo (ID) at Wendell (ID), 7:00pm

2A CENTRAL IDAHO
Orofino (ID) at St. Maries (ID), 7:00pm

2A NUCLEAR
Firth (ID) at West Jefferson (Terreton, ID), 7:00pm
Ririe (ID) at North Fremont (Ashton, ID), 7:00pm

2A WESTERN IDAHO
Cole Valley Christian (Meridian, ID) at Nampa Christian (Nampa, ID), 7:00pm
Marsing (ID) at McCall-Donnelly (McCall, ID), 7:00pm
Melba (ID) at New Plymouth (ID), 7:00pm

3A INTERMOUNTAIN
Bonners Ferry (ID) at Timberlake (Spirit Lake, ID), 7:00pm
Kellogg (ID) at Priest River (ID), 7:00pm

3A SAWTOOTH CENTRAL IDAHO
Buhl (ID) at Filer (ID), 7:00pm
Kimberly (ID) at Gooding (ID), 7:00pm

3A SNAKE RIVER VALLEY
Fruitland (ID) at Payette (ID), 7:00pm
Homedale (ID) at Weiser (ID), 7:00pm

3A SOUTH EAST IDAHO
American Falls (ID) at Marsh Valley (Arimo, ID), 7:00pm

4A GREAT BASIN - WEST
Canyon Ridge (Twin Falls, ID) at Wood River (Hailey, ID), 7:00pm
Minico (Rupert, ID) at Twin Falls (ID), 7:00pm

4A HIGH COUNTRY
Blackfoot (ID) at Shelley (ID), 7:00pm

4A INLAND EMPIRE
Lakeland (Rathdrum, ID) at Moscow (ID), 7:00pm

4A SOUTHERN IDAHO
Columbia (Nampa, ID) at Middleton (ID), 7:00pm
Emmett (ID) at Kuna (ID), 7:00pm
Nampa (ID) at Vallivue (Caldwell, ID), 7:00pm
Ridgevue (Nampa, ID) at Bishop Kelly (Boise, ID), 7:00pm

5A HIGH COUNTRY
Rigby (ID) at Highland (Pocatello, ID), 8:15pm

5A INLAND EMPIRE
Coeur d'Alene (ID) at Post Falls (ID), 7:00pm
Lake City (Coeur d'Alene, ID) at Lewiston (ID), 7:00pm

5A SOUTHERN IDAHO - A
Meridian (ID) at Skyview (Nampa, ID), 7:00pm

5A SOUTHERN IDAHO - B
Centennial (Boise, ID) at Eagle (ID), 7:00pm

NON-LEAGUE
Burley (ID) at Pocatello (ID), 5:30pm
Century (Pocatello, ID) at Jerome (ID), 7:00pm
Hillcrest (Idaho Falls, ID) at Thunder Ridge (Idaho Falls, ID), 7:00pm
Madison (Rexburg, ID) at Skyline (Idaho Falls, ID), 7:00pm
Mountain Home (ID) at Caldwell (ID), 7:00pm
Snake River (Blackfoot, ID) at Preston (ID), 7:00pm
Sugar-Salem (Sugar City, ID) at Parma (ID), 7:00pm
Timberline (Boise, ID) at Mountain View (Meridian, ID), 7:00pm

INTERSTATE
Lethbridge Collegiate Institute (Lethbridge, Alberta) at Sandpoint (ID), 7:00pm

1A DISTRICT IV (8 MAN)
Glenns Ferry (ID) at Oakley (ID), 7:00pm
Raft River (Malta, ID) at Butte County (Arco, ID), 7:00pm
Valley (Hazelton, ID) at Challis (ID), 7:00pm

1A I WHITE PINE (8 MAN)
Lapwai (ID) at Kamiah (ID), 7:00pm
Prairie (Cottonwood, ID) at Clearwater Valley (Kooskia, ID), 7:00pm
Troy (ID) at Potlatch (ID), 7:00pm
Wallace (ID) at Genesee (ID), 7:00pm

1A II WHITE PINE (8 MAN)
Deary (ID) at Clark Fork (ID), 7:00pm
Kendrick (ID) at Timberline (Weippe, ID), 7:00pm
Kootenai (Harrison, ID) at Lewis County co-op (Craigmont, ID), 7:00pm

1A LONG PIN (8 MAN)
Garden Valley (ID) at Cascade (ID), 3:00pm
Horseshoe Bend (ID) at Council (ID), 7:00pm
Salmon River (Riggins, ID) at Tri-Valley (Cambridge, ID), 7:00pm

1A SAWTOOTH - EAST (8 MAN)
Mackay (ID) at Sho-Ban (Fort Hall, ID), 6:00pm
Rockland (ID) vs. Clark County/Watersprings (Dubois, ID) at Watersprings (Idaho Falls, ID), 3:30pm

1A SAWTOOTH - WEST (8 MAN)
Camas County (Fairfield, ID) at Lighthouse Christian (Twin Falls, ID), 7:00pm
Carey (ID) at Dietrich (ID), 7:00pm
Hagerman (ID) at Murtaugh (ID), 7:00pm
Hansen (ID) at Castleford (ID), 7:00pm

1A WESTERN IDAHO (8 MAN)
Notus (ID) at Idaho City (ID), 7:00pm
Wilder (ID) at Rimrock (Bruneau, ID), 7:00pm