2018 IDAHO 10/5 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, October 4th

3A SNAKE RIVER VALLEY
Homedale (ID) at Parma (ID), 7:00pm

4A HIGH COUNTRY
Shelley (ID) at Hillcrest (Idaho Falls, ID), 7:00pm

4A SOUTHERN IDAHO
Middleton (ID) at Nampa (ID), 7:00pm

5A SOUTHERN IDAHO - B
Rocky Mountain (Meridian, ID) at Eagle (ID), 7:00pm

NON-LEAGUE
Buhl (ID) at Wendell (ID), 7:00pm
Highland (Pocatello, ID) at Century (Pocatello, ID), 7:00pm
Mountain View (Meridian, ID) at Borah (Boise, ID), 7:00pm



Friday, October 5th

2A CENTRAL IDAHO
St. Maries (ID) at Grangeville (ID), 7:00pm

2A NUCLEAR
Salmon (ID) at Ririe (ID), 7:00pm
West Jefferson (Terreton, ID) at North Fremont (Ashton, ID), 7:00pm

2A SOUTH EAST IDAHO
Bear Lake (Montpelier, ID) at Malad (ID), 7:00pm

2A WESTERN IDAHO
McCall-Donnelly (McCall, ID) at New Plymouth (ID), 7:00pm
Melba (ID) at Nampa Christian (Nampa, ID), 7:00pm

3A INTERMOUNTAIN
Bonners Ferry (ID) at Kellogg (ID), 7:00pm
Timberlake (Spirit Lake, ID) at Priest River (ID), 7:00pm

3A MOUNTAIN RIVERS
Teton (Driggs, ID) at Sugar-Salem (Sugar City, ID), 7:00pm

3A SAWTOOTH CENTRAL IDAHO
Gooding (ID) at Filer (ID), 7:00pm

3A SNAKE RIVER VALLEY
Payette (ID) at Weiser (ID), 7:00pm

3A SOUTH EAST IDAHO
Marsh Valley (Arimo, ID) at Snake River (Blackfoot, ID), 7:00pm

4A GREAT BASIN - WEST
Jerome (ID) at Canyon Ridge (Twin Falls, ID), 7:00pm
Mountain Home (ID) at Twin Falls (ID), 7:00pm

4A HIGH COUNTRY
Blackfoot (ID) at Bonneville (Idaho Falls, ID), 7:00pm

4A INLAND EMPIRE
Moscow (ID) at Sandpoint (ID), 7:00pm

4A SOUTHERN IDAHO
Bishop Kelly (Boise, ID) at Kuna (ID), 7:00pm
Caldwell (ID) at Emmett (ID), 7:00pm
Vallivue (Caldwell, ID) at Ridgevue (Nampa, ID), 7:00pm

5A HIGH COUNTRY
Thunder Ridge (Idaho Falls, ID) at Madison (Rexburg, ID), 7:00pm

5A INLAND EMPIRE
Coeur d'Alene (ID) at Lewiston (ID), 7:00pm
Post Falls (ID) at Lake City (Coeur d'Alene, ID), 7:00pm

5A SOUTHERN IDAHO - A
Boise (ID) at Meridian (ID), 7:00pm

NON-LEAGUE
Aberdeen (ID) at Marsing (ID), 7:00pm
Centennial (Boise, ID) at Capital (Boise, ID), 7:00pm
Fruitland (ID) at Declo (ID), 7:00pm
Idaho Falls (ID) at Columbia (Nampa, ID), 7:00pm
Pocatello (ID) at Minico (Rupert, ID), 7:00pm
Preston (ID) at Burley (ID), 7:00pm
Rigby (ID) at Skyline (Idaho Falls, ID), 7:00pm
Soda Springs (ID) at American Falls (ID), 7:00pm
Timberline (Boise, ID) at Skyview (Nampa, ID), 7:00pm
Wood River (Hailey, ID) at Kimberly (ID), 7:00pm

INTERSTATE
Lakeland (Rathdrum, ID) at West Valley (Spokane, WA), 7:00pm

1A DISTRICT IV (8 MAN)
Glenns Ferry (ID) at Challis (ID), 7:00pm
Grace (ID) at Butte County (Arco, ID), 7:00pm
Shoshone (ID) at Oakley (ID), 7:00pm
Valley (Hazelton, ID) at Raft River (Malta, ID), 7:00pm

1A I WHITE PINE (8 MAN)
Genesee (ID) at Kamiah (ID), 7:00pm
Potlatch (ID) at Clearwater Valley (Kooskia, ID), 7:00pm
Prairie (Cottonwood, ID) at Lapwai (ID), 7:00pm
Wallace (ID) at Troy (ID), 6:00pm

1A II WHITE PINE (8 MAN)
Kootenai (Harrison, ID) at Deary (ID), 7:00pm
Timberline (Weippe, ID) at Lewis County co-op (Craigmont, ID), 7:00pm

1A LONG PIN (8 MAN)
Cascade (ID) at Salmon River (Riggins, ID), 7:00pm
Horseshoe Bend (ID) at Tri-Valley (Cambridge, ID), 7:00pm

1A SAWTOOTH - EAST (8 MAN)
Mackay (ID) at North Gem (Bancroft, ID), 4:00pm
Rockland (ID) at Sho-Ban (Fort Hall, ID), 7:00pm

1A SAWTOOTH - WEST (8 MAN)
Castleford (ID) at Lighthouse Christian (Twin Falls, ID), 7:00pm
Dietrich (ID) at Camas County (Fairfield, ID), 3:30pm
Murtaugh (ID) at Hansen (ID), 7:00pm

1A WESTERN IDAHO (8 MAN)
Rimrock (Bruneau, ID) at Idaho City (ID), 7:00pm
Wilder (ID) at Notus (ID), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Carey (ID) at Garden Valley (ID), 4:00pm