2018 FLORIDA 10/12 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 11th

6A DISTRICT 16
Hialeah-Miami Lakes (Hialeah, FL) at Central (Miami, FL), 7:00pm

7A DISTRICT 16
South Miami (Miami, FL) at Sunset (Miami, FL)

8A DISTRICT 2
Oviedo (FL) at Seminole (Sanford, FL)

8A DISTRICT 11
Coral Springs (FL) at Monarch (Coconut Creek, FL)

8A DISTRICT 13
Hialeah (FL) at North Miami Beach (FL)
Hialeah Gardens (FL) at American (Hialeah, FL)

8A DISTRICT 15
Coral Reef (Miami, FL) at Ferguson (Miami, FL)

NORTH FLORIDA
Florida School for the Deaf (St. Augustine, FL) at St. Francis Catholic (Gainesville, FL)

SUNSHINE STATE - COASTAL FIRST COAST
Cedar Creek Christian (Jacksonville, FL) at Bishop Snyder (Jacksonville, FL), 7:00pm

SUNSHINE STATE - CORAL BAY
St. Stephen's Episcopal (Bradenton, FL) at Bradenton Christian (Bradenton, FL), 7:00pm

NON-LEAGUE
Lipson Hillel Community (North Miami Beach, FL) at Somerset Academy (Pembroke Pines, FL), 4:00pm



Friday, October 12th

1A REGION 1
Chipley (FL) at Baker (FL)

1A REGION 2
Cottondale (FL) at Wewahitchka (FL)

2A REGION 1
North Florida Christian (Tallahassee, FL) at Florida A&M (Tallahassee, FL)
North Florida Institute (Jacksonville, FL) at Maclay (Tallahassee, FL)
Rocky Bayou Christian (Niceville, FL) at Munroe (Quincy, FL)

2A REGION 3
Indian Rocks Christian (Largo, FL) at Northside Christian (St. Petersburg, FL)

3A REGION 1
Providence (Jacksonville, FL) at Episcopal (Jacksonville, FL)

3A REGION 2
Father Lopez (Daytona Beach, FL) at Taylor (Pierson, FL)
First Academy (Orlando, FL) at Trinity Prep (Winter Park, FL)

3A REGION 3
Calvary Christian (Clearwater, FL) at Clearwater Central Catholic (Clearwater, FL)

3A REGION 4
Calvary Christian Academy (Fort Lauderdale, FL) at Benjamin (Palm Beach Gardens, FL)
Everglades Prep Academy (Homestead, FL) at Marathon (FL)
Palmer Trinity (Miami, FL) at Westminster Christian (Miami, FL), 4:00pm

4A REGION 1
West Nassau (Callahan, FL) at Fernandina Beach (FL)

4A REGION 2
South Sumter (Bushnell, FL) at Mount Dora (FL)
The Villages Charter (The Villages, FL) at Interlachen (FL)

4A REGION 3
Lake Highland Prep (Orlando, FL) at Astronaut (Titusville, FL)
Lake Placid (FL) at LaBelle (FL)

4A REGION 4
Edison (Miami, FL) at Monsignor Pace (Miami, FL), 7:30pm
Key West (FL) at North Broward Prep (Coconut Creek, FL)
Pine Crest (Fort Lauderdale, FL) at LaSalle (Miami, FL)

5A DISTRICT 1
Bay (Panama City, FL) at West Florida (Pensacola, FL)
Pensacola (FL) at Arnold (Panama City Beach, FL)

5A DISTRICT 2
Rickards (Tallahassee, FL) at Godby (Tallahassee, FL)

5A DISTRICT 3
Paxon (Jacksonville, FL) at Suwannee (Live Oak, FL)
Yulee (FL) at Stanton (Jacksonville, FL)

5A DISTRICT 4
Bishop Kenny (Jacksonville, FL) at Bolles (Jacksonville, FL)
Ponte Vedra (FL) at Parker (Jacksonville, FL)
Westside (Jacksonville, FL) at Trinity Christian Academy (Jacksonville, FL)

5A DISTRICT 5
Orange Park (FL) at Baker County (Glen St. Mary, FL)
Palatka (FL) at Menendez (St. Augustine, FL)
Ridgeview (Orange Park, FL) at Clay (Green Cove Springs, FL)

5A DISTRICT 6
Eastside (Gainesville, FL) at Belleview (FL)

5A DISTRICT 7
Central (Brooksville, FL) at Crystal River (FL)
Nature Coast Tech (Brooksville, FL) at Lecanto (FL)
Weeki Wachee (FL) at Hernando (Brooksville, FL)

5A DISTRICT 8
Gulf (New Port Richey, FL) at Fivay (Hudson, FL)
Hudson (FL) at Wesley Chapel (FL)
Zephyrhills (FL) at River Ridge (New Port Richey, FL)

5A DISTRICT 9
Dunedin (FL) at Tarpon Springs (FL)
Gibbs (St. Petersburg, FL) at Lakewood (St. Petersburg, FL)

5A DISTRICT 10
Jesuit (Tampa, FL) at Robinson (Tampa, FL)
Spoto (Riverview, FL) at Middleton (Tampa, FL)

5A DISTRICT 11
Bayshore (Bradenton, FL) at Hardee (Wauchula, FL)
DeSoto County (Arcadia, FL) at Booker (Sarasota, FL)
Southeast (Bradenton, FL) at Lemon Bay (Englewood, FL)

5A DISTRICT 12
Dunbar (Fort Myers, FL) at Cypress Lake (Fort Myers, FL)
Immokalee (FL) at Clewiston (FL)
Lely (Naples, FL) at Mariner (Cape Coral, FL)

5A DISTRICT 13
Tavares (FL) at Bishop Moore (Orlando, FL)

5A DISTRICT 14
Palm Bay (Melbourne, FL) at Rockledge (FL)
Titusville (FL) at Merritt Island (FL)

5A DISTRICT 15
Suncoast (Riviera Beach, FL) at Westwood (Fort Pierce, FL)

5A DISTRICT 16
Cardinal Gibbons (Fort Lauderdale, FL) at American Heritage (Plantation, FL)
Jackson (Miami, FL) at Stranahan (Fort Lauderdale, FL), 7:30pm

6A DISTRICT 1
Escambia (Pensacola, FL) at Tate (Cantonment, FL)
Washington (Pensacola, FL) at Pine Forest (Pensacola, FL)

6A DISTRICT 2
Milton (FL) at Navarre (FL)
Pace (FL) at Gulf Breeze (FL)

6A DISTRICT 3
Crestview (FL) at Fort Walton Beach (FL)
Niceville (FL) at Choctawhatchee (Fort Walton Beach, FL)

6A DISTRICT 4
Middleburg (FL) at Nease (Ponte Vedra, FL)
White (Jacksonville, FL) at St. Augustine (FL)

6A DISTRICT 5
Gainesville (FL) at Vanguard (Ocala, FL)
Lake Weir (Ocala, FL) at Forest (Ocala, FL)
South Lake (Groveland, FL) at Leesburg (FL)

6A DISTRICT 6
Springstead (Spring Hill, FL) at Land O' Lakes (FL)
Sunlake (Land O' Lakes, FL) at Pasco (Dade City, FL)

6A DISTRICT 7
Brandon (FL) at Blake (Tampa, FL)
Hillsborough (Tampa, FL) at Chamberlain (Tampa, FL)
King (Tampa, FL) at Armwood (Seffner, FL)

6A DISTRICT 8
Auburndale (FL) at Lake Gibson (Lakeland, FL)
Lake Region (Eagle Lake, FL) at Lake Wales (FL)

6A DISTRICT 9
Hollins (St. Petersburg, FL) at Clearwater (FL)
Largo (FL) at Osceola (Seminole, FL)
Northeast (St. Petersburg, FL) at Boca Ciega (Gulfport, FL), 7:30pm

6A DISTRICT 10
Cape Coral (FL) at Island Coast (Cape Coral, FL)
North Fort Myers (FL) at Charlotte (Punta Gorda, FL)
Port Charlotte (FL) at Baker (Cape Coral, FL)

6A DISTRICT 11
East Lee County (Lehigh Acres, FL) at Lehigh (Lehigh Acres, FL)
Fort Myers (FL) at Estero (FL)

6A DISTRICT 12
Golden Gate (Naples, FL) at Naples (FL)
Palmetto Ridge (Naples, FL) at Collier (Naples, FL)

6A DISTRICT 13
Mainland (Daytona Beach, FL) at Matanzas (Palm Coast, FL)
New Smyrna Beach (FL) at Seabreeze (Daytona Beach, FL)
Pine Ridge (Deltona, FL) at Deltona (FL)

6A DISTRICT 14
Heritage (Palm Bay, FL) at Sebastian River (Sebastian, FL)
Jensen Beach (FL) at Eau Gallie (Melbourne, FL)
Okeechobee (FL) at Bayside (Palm Bay, FL)

6A DISTRICT 15
Anderson (Lauderdale Lakes, FL) at Archbishop McCarthy (Fort Lauderdale, FL)

6A DISTRICT 16
Northwestern (Miami, FL) at Carol City (Miami, FL), 7:30pm

7A DISTRICT 1
Leon (Tallahassee, FL) at Lincoln (Tallahassee, FL)

7A DISTRICT 2
Columbia (Lake City, FL) at Atlantic Coast (Jacksonville, FL)
First Coast (Jacksonville, FL) at Lee (Jacksonville, FL)

7A DISTRICT 3
Buchholz (Gainesville, FL) at Creekside (Jacksonville, FL)
Fleming Island (Orange Park, FL) at Bartram Trail (St. Johns, FL)

7A DISTRICT 4
Edgewater (Orlando, FL) at Lake Minneola (Minneola, FL)
Lake Howell (Winter Park, FL) at Ocoee (FL)
West Port (Ocala, FL) at East Ridge (Clermont, FL)

7A DISTRICT 5
Celebration (FL) at St. Cloud (FL)
East River (Orlando, FL) at Liberty (Kissimmee, FL)
Harmony (FL) at Lake Nona (Orlando, FL)

7A DISTRICT 6
Martin County (Stuart, FL) at Viera (FL)
South Fork (Stuart, FL) at Melbourne (FL)

7A DISTRICT 7
Bartow (FL) at Kathleen (Lakeland, FL)
Lakeland (FL) at Winter Haven (FL)

7A DISTRICT 8
Freedom (Tampa, FL) at Wiregrass Ranch (Wesley Chapel, FL)
Gaither (Tampa, FL) at Sickles (Tampa, FL)
Leto (Tampa, FL) at Plant (Tampa, FL)

7A DISTRICT 9
Lennard (Ruskin, FL) at East Bay (Gibsonton, FL)
Plant City (FL) at Durant (Plant City, FL)
Tampa Bay Tech (Tampa, FL) at Bloomingdale (Valrico, FL)

7A DISTRICT 10
Pinellas Park (Largo, FL) at Seminole (FL)
St. Petersburg (FL) at Countryside (Clearwater, FL)

7A DISTRICT 11
Palmetto (FL) at Lakewood Ranch (Bradenton, FL), 7:30pm
Sarasota (FL) at Braden River (Bradenton, FL)
Venice (FL) at North Port (FL)

7A DISTRICT 12
Riverdale (Fort Myers, FL) at South Fort Myers (Fort Myers, FL)

7A DISTRICT 13
Forest Hill (West Palm Beach, FL) at Dwyer (Palm Beach Gardens, FL)
Olympic Heights (Boca Raton, FL) at Palm Beach Lakes (West Palm Beach, FL)
West Boca Raton (Boca Raton, FL) at Royal Palm Beach (FL)

7A DISTRICT 14
Aquinas (Fort Lauderdale, FL) at Fort Lauderdale (FL)

7A DISTRICT 15
Cooper City (FL) at Nova (Davie, FL)
McArthur (Hollywood, FL) at Hollywood Hills (Hollywood, FL)
South Broward (Hollywood, FL) at West Broward (Pembroke Pines, FL)

7A DISTRICT 16
Goleman (Miami, FL) at Doral Academy (Doral, FL)
Miami Springs (FL) at Westland Hialeah (Hialeah, FL)
Mourning (North Miami, FL) at Mater Academy Charter (Hialeah Gardens, FL)

8A DISTRICT 1
Sandalwood (Jacksonville, FL) at Mandarin (Jacksonville, FL)
Spruce Creek (Port Orange, FL) at Flagler Palm Coast (Palm Coast, FL)

8A DISTRICT 2
Lyman (Longwood, FL) at Lake Brantley (Altamonte Springs, FL)
Winter Springs (FL) at University (Orange City, FL)

8A DISTRICT 3
Boone (Orlando, FL) at Timber Creek (Orlando, FL)
Winter Park (FL) at University (Orlando, FL)

8A DISTRICT 4
Apopka (FL) at West Orange (Winter Garden, FL)
Wekiva (Apopka, FL) at Evans (Orlando, FL)

8A DISTRICT 5
Freedom (Orlando, FL) at Dr. Phillips (Orlando, FL)
Oak Ridge (Orlando, FL) at Cypress Creek (Orlando, FL)

8A DISTRICT 6
Palm Harbor University (Palm Harbor, FL) at Alonso (Tampa, FL)
Riverview (Sarasota, FL) at Manatee (Bradenton, FL)
Steinbrenner (Lutz, FL) at Newsome (Lithia, FL)

8A DISTRICT 7
Jenkins (Lakeland, FL) at Haines City (FL)
Osceola (Kissimmee, FL) at Gateway (Kissimmee, FL)

8A DISTRICT 8
Central (Fort Pierce, FL) at Centennial (Port St. Lucie, FL)
Treasure Coast (Port St. Lucie, FL) at Vero Beach (FL)

8A DISTRICT 9
Seminole Ridge (Loxahatchee, FL) at Palm Beach Central (Wellington, FL)
Wellington (FL) at Jupiter (FL)

8A DISTRICT 10
Lake Worth (FL) at Boca Raton (FL)
Leonard (Greenacres, FL) at Atlantic (Delray Beach, FL)
Park Vista (Lake Worth, FL) at Spanish River (Boca Raton, FL)

8A DISTRICT 11
Douglas (Parkland, FL) at Deerfield Beach (FL)
Piper (Sunrise, FL) at Taravella (Coral Springs, FL)

8A DISTRICT 12
Flanagan (Pembroke Pines, FL) at Everglades (Miramar, FL)
Plantation (FL) at Western (Davie, FL)
South Plantation (Plantation, FL) at Cypress Bay (Weston, FL)

8A DISTRICT 13
North Miami (FL) at Dr. Krop (Miami, FL)

8A DISTRICT 14
Columbus (Miami, FL) at Miami Beach (FL)
Coral Park (Miami, FL) at Coral Gables (FL)

8A DISTRICT 15
Belen Jesuit (Miami, FL) at Braddock (Miami, FL)
Varela (Miami, FL) at Southwest (Miami, FL)

8A DISTRICT 16
Homestead (FL) at Palmetto (Miami, FL)
Killian (Miami, FL) at South Dade (Homestead, FL)

FLORIDA INDEPENDENT
Coral Glades (Coral Springs, FL) at Pembroke Pines Charter (Pembroke Pines, FL)

NORTH FLORIDA
St. Johns Country Day (Orange Park, FL) at Oak Hall (Gainesville, FL)

SOUTH FLORIDA
Calvary Christian Academy (Fort Lauderdale, FL) at Benjamin (Palm Beach Gardens, FL)
Key West (FL) at North Broward Prep (Coconut Creek, FL)
King's Academy (West Palm Beach, FL) at Gulliver Prep (Miami, FL)
Pine Crest (Fort Lauderdale, FL) at LaSalle (Miami, FL)

SUNSHINE STATE - COASTAL BEACH
Master's Academy (Oviedo, FL) at Orlando Christian Prep (Orlando, FL), 7:00pm

SUNSHINE STATE - COASTAL CENTRAL FLORIDA
Lake Mary Prep (Lake Mary, FL) at Windermere Prep (Windermere, FL), 4:30pm
Orangewood Christian (Maitland, FL) at Central Florida Christian Academy (Ocoee, FL), 7:00pm

SUNSHINE STATE - CORAL ORANGE
Mount Dora Christian Academy (Mount Dora, FL) at Bishop McLaughlin Catholic (Spring Hill, FL), 7:00pm
Seven Rivers Christian (Lecanto, FL) at Ocala Christian (Ocala, FL), 7:00pm

SUNSHINE STATE - FLORIDA CHAMPIONSHIP SERIES NORTH
Avant Garde Academy (Kissimmee, FL) at Legacy (Ocoee, FL), 7:00pm

SUNSHINE STATE - FLORIDA CHAMPIONSHIP SERIES SOUTH
All Saints' Academy (Winter Haven, FL) at St. Edward's (Vero Beach, FL), 7:00pm

NON-LEAGUE
American Heritage (Delray Beach, FL) at Bishop Verot (Fort Myers, FL)
Atlantic (Port Orange, FL) at Tohopekaliga (Kissimmee, FL)
Baldwin (FL) at Englewood (Jacksonville, FL)
Bell (FL) at Trenton (FL)
Berean Christian (West Palm Beach, FL) at Coral Shores (Tavernier, FL), 7:00pm
Boynton Beach (FL) vs. Glades Central (Belle Glade, FL) at TBA
Bronson (FL) at Branford (FL)
Carroll (Fort Pierce, FL) at Village Academy (Delray Beach, FL), 7:00pm
Carrollwood Day (Tampa, FL) at Jones (Orlando, FL)
Chaminade-Madonna (Hollywood, FL) at Washington (Miami, FL), 7:00pm
Chiefland (FL) at Hawthorne (FL)
Cocoa (FL) at Bradford (Starke, FL)
Coral Springs Charter (Coral Springs, FL) at St. John Paul II Academy (Boca Raton, FL), 7:00pm
Cornerstone Charter Academy (Belle Isle, FL) at Cocoa Beach (FL)
Crescent City (FL) at Umatilla (FL)
Cypress Creek (Wesley Chapel, FL) at Tampa Catholic (Tampa, FL)
DeLand (FL) at Lake Mary (FL)
Dunnellon (FL) at North Marion (Citra, FL)
Ely (Pompano Beach, FL) at Coconut Creek (FL)
Evangelical Christian (Fort Myers, FL) at Community (Naples, FL)
First Academy (Leesburg, FL) at Eagle's View (Jacksonville, FL), 7:00pm
First Baptist Academy (Naples, FL) at Cardinal Mooney (Sarasota, FL)
Florida State University (Tallahassee, FL) at Wakulla (Crawfordville, FL)
Fort White (FL) at Union County (Lake Butler, FL)
Gadsden County (Havana, FL) at Chiles (Tallahassee, FL)
Gateway Charter (Fort Myers, FL) at Jordan Christian Prep (Auburndale, FL), 7:00pm
Halifax Academy (Daytona Beach, FL) at Citrus Park Christian (Tampa, FL), 7:00pm
Hamilton County (Jasper, FL) at Bozeman (Panama City, FL)
Hilliard (FL) at Warner Christian Academy (South Daytona, FL), 7:00pm
Holmes County (Bonifay, FL) at Walton (DeFuniak Springs, FL)
Holy Trinity Episcopal (Melbourne, FL) at Cambridge Christian (Tampa, FL)
Jefferson County (Monticello, FL) at Vernon (FL)
Keswick Christian (St. Petersburg, FL) at Canterbury (Fort Myers, FL), 7:00pm
Lakeland Christian (Lakeland, FL) at Frostproof (FL)
Liberty County (Bristol, FL) at North Bay Haven Academy (Panama City, FL)
Lighthouse Private Christian Academy (Pensacola, FL) at Franklin County (Eastpoint, FL)
Marco Island Academy (Marco Island, FL) at Southwest Florida Christian (Fort Myers, FL)
Marianna (FL) at Graceville (FL)
Melbourne Central Catholic (Melbourne, FL) at Satellite (Satellite Beach, FL)
Miami Christian (Miami, FL) at Florida Christian (Miami, FL), 7:30pm
Mitchell (New Port Richey, FL) at Berkeley Prep (Tampa, FL)
Nation Christian Academy (Port St. Lucie, FL) at Four Corners (Davenport, FL)
Newberry (FL) at Dixie County (Cross City, FL)
Northview (Bratt, FL) at Pensacola Catholic (Pensacola, FL)
Oakleaf (Orange Park, FL) at Raines (Jacksonville, FL)
Oasis (Cape Coral, FL) at Moore Haven (FL)
Pinecrest Prep (Miami, FL) vs. Miami Country Day (Miami, FL) at TBA, 3:30pm
Poinciana (Kissimmee, FL) at Christ's Church Academy (Jacksonville, FL), 7:00pm
Pompano Beach (FL) at Port St. Lucie (FL)
Ransom Everglades (Miami, FL) at St. Andrew's (Boca Raton, FL), 7:00pm
Riverview (FL) at Strawberry Crest (Dover, FL)
Seffner Christian (Seffner, FL) at Merritt Island Christian (Merritt Island, FL), 7:00pm
South Walton (Santa Rosa Beach, FL) at Port St. Joe (FL)
St. Brendan (Miami, FL) at Palm Glades Prep Academy (Miami, FL)
St. Joseph Academy (St. Augustine, FL) at St. John Paul II (Tallahassee, FL), 7:00pm
St. Petersburg Catholic (St. Petersburg, FL) at Admiral Farragut (St. Petersburg, FL)
Tenoroc (Lakeland, FL) at Fort Meade (FL)
Trinity Catholic (Ocala, FL) at Santa Fe (Alachua, FL)
Trinity Christian Academy (Deltona, FL) at Bayshore Christian (Tampa, FL), 7:30pm
University (Fort Lauderdale, FL) at Champagnat Catholic (Hialeah, FL)
University Christian (Jacksonville, FL) at Foundation Academy (Winter Garden, FL)
West Park Prep (West Park, FL) at Pahokee (FL)
Wharton (Tampa, FL) at Jefferson (Tampa, FL)
Wildwood (FL) at Keystone Heights (FL)
Williston (FL) at Taylor County (Perry, FL)
Yonge (Gainesville, FL) at Lafayette (Mayo, FL)
Zephyrhills Christian Academy (Zephyrhills, FL) at Tampa Bay Christian Academy (Tampa, FL)

INTERSTATE
Broward International (Hollywood, FL) at La Salle (Cincinnati, OH), 7:00pm
Kennedy Catholic (Somers, NY) at Out-of-Door Academy (Sarasota, FL), 7:00pm
Pataula Charter Academy (Edison, GA) at Sneads (FL)

FLORIDA CHRISTIAN (6 MAN)
Hope Christian Academy (Starke, FL) at Village View Christian Academy (Summerfield, FL), 7:00pm
Peniel Baptist Academy (Palatka, FL) at Riverside Christian (Fanning Springs, FL), 7:00pm
Town 'N Country Christian Academy (Tampa, FL) at Geneva Classical Academy (Lakeland, FL), 6:30pm

FLORIDA CHRISTIAN REGION 1 (8 MAN)
City of Life Christian Academy (Kissimmee, FL) at Duval (Jacksonville, FL), 4:30pm
Harvest Community (Jacksonville, FL) at Seacoast Christian Academy (Jacksonville, FL), 7:30pm

FLORIDA CHRISTIAN REGION 2 (8 MAN)
Bell Creek Academy (Riverview, FL) at Lakeside Christian (Clearwater, FL), 7:30pm
St. Lucie Christian (Fort Pierce, FL) at Faith Christian (Orlando, FL), 7:00pm



Saturday, October 13th

6A DISTRICT 15
Northeast (Oakland Park, FL) at Dillard (Fort Lauderdale, FL)

FREELANCE
Clearwater Academy International (Clearwater, FL) at IMG Academy White (Bradenton, FL), 7:00pm
Superior Collegiate (Clearwater, FL) at IMG Academy (Bradenton, FL)

SUNSHINE STATE - CORAL ATLANTIC
Inlet Grove (Riviera Beach, FL) vs. Jupiter Christian (Jupiter, FL) at TBA, 7:00pm

NON-LEAGUE
Miramar (FL) at Hallandale (FL)

FLORIDA CHRISTIAN REGION 1 (8 MAN)
Eastland Christian (Orlando, FL) at Master's Academy (Vero Beach, FL), 3:00pm