2018 FLORIDA 11/2 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, November 1st

NON-LEAGUE
Admiral Farragut (St. Petersburg, FL) at Zephyrhills Christian Academy (Zephyrhills, FL)
American (Hialeah, FL) at Carol City (Miami, FL), 7:00pm
Melbourne Central Catholic (Melbourne, FL) at Central (Fort Pierce, FL)
Mourning (North Miami, FL) at Hialeah Gardens (FL)
Norland (Miami, FL) at Mater Academy Charter (Hialeah Gardens, FL), 7:00pm
Northeast (Oakland Park, FL) at Pompano Beach (FL)
Nova (Davie, FL) at Pembroke Pines Charter (Pembroke Pines, FL)
South Miami (Miami, FL) at Coral Park (Miami, FL)

INTERSTATE
Thompson (Alabaster, AL) at Crestview (FL), 7:00pm



Friday, November 2nd

1A REGION 1
Graceville (FL) vs. Baker (FL) at TBA
Holmes County (Bonifay, FL) at Chipley (FL)
Northview (Bratt, FL) at Freeport (FL)

1A REGION 2
Sneads (FL) at Liberty County (Bristol, FL)

1A REGION 4
Bronson (FL) at Hawthorne (FL)
Frostproof (FL) at Fort Meade (FL)

2A REGION 2
Kingdom Prep (Auburndale, FL) at Victory Christian Academy (Lakeland, FL)

2A REGION 3
Keswick Christian (St. Petersburg, FL) at Evangelical Christian (Fort Myers, FL)
Seffner Christian (Seffner, FL) at Northside Christian (St. Petersburg, FL)

3A REGION 4
Everglades Prep Academy (Homestead, FL) at American Heritage (Delray Beach, FL)

4A REGION 1
Marianna (FL) at Rutherford (Panama City, FL)

4A REGION 2
Yonge (Gainesville, FL) at Interlachen (FL)

4A REGION 3
Avon Park (FL) at Lake Placid (FL)

FREELANCE
Cocoa Beach (FL) at Satellite (Satellite Beach, FL)
Tampa Bay Christian Academy (Tampa, FL) at Citrus Park Christian (Tampa, FL), 7:00pm

NON-LEAGUE
Alonso (Tampa, FL) at King (Tampa, FL)
Anclote (Holiday, FL) at Cypress Creek (Wesley Chapel, FL)
Aquinas (Fort Lauderdale, FL) at Miramar (FL)
Archbishop McCarthy (Fort Lauderdale, FL) at Key West (FL)
Arnold (Panama City Beach, FL) at Florida State University (Tallahassee, FL)
Astronaut (Titusville, FL) at Titusville (FL)
Atlantic (Delray Beach, FL) at Wellington (FL)
Atlantic Coast (Jacksonville, FL) at Sandalwood (Jacksonville, FL)
Auburndale (FL) at Wiregrass Ranch (Wesley Chapel, FL)
Bartow (FL) at Lake Wales (FL)
Bartram Trail (St. Johns, FL) at Nease (Ponte Vedra, FL)
Bay (Panama City, FL) at Choctawhatchee (Fort Walton Beach, FL)
Bayside (Palm Bay, FL) at West Oaks Academy (Orlando, FL)
Belen Jesuit (Miami, FL) at Monsignor Pace (Miami, FL)
Bishop Kenny (Jacksonville, FL) at Episcopal (Jacksonville, FL)
Bishop Moore (Orlando, FL) at Seminole (Sanford, FL)
Bloomingdale (Valrico, FL) at Robinson (Tampa, FL)
Blountstown (FL) at Vernon (FL)
Bolles (Jacksonville, FL) at Columbia (Lake City, FL)
Booker (Sarasota, FL) at Cardinal Mooney (Sarasota, FL)
Boone (Orlando, FL) at Edgewater (Orlando, FL)
Boynton Beach (FL) at Lake Worth (FL)
Bozeman (Panama City, FL) at North Bay Haven Academy (Panama City, FL)
Brandon (FL) at Middleton (Tampa, FL)
Branford (FL) at Cornerstone Charter Academy (Belle Isle, FL)
Calvary Christian (Clearwater, FL) at Lake Highland Prep (Orlando, FL)
Cardinal Gibbons (Fort Lauderdale, FL) at McArthur (Hollywood, FL)
Carroll (Fort Pierce, FL) at Gulliver Prep (Miami, FL)
Chaminade-Madonna (Hollywood, FL) at University (Fort Lauderdale, FL)
Champagnat Catholic (Hialeah, FL) at Westwood (Fort Pierce, FL)
Chiles (Tallahassee, FL) at Deltona (FL)
Citrus (Inverness, FL) at Lake Weir (Ocala, FL)
Clearwater Academy International (Clearwater, FL) at Lakeland Christian (Lakeland, FL), 7:30pm
Clewiston (FL) at Okeechobee (FL)
Coconut Creek (FL) at Anderson (Lauderdale Lakes, FL)
Collier (Naples, FL) vs. Hardee (Wauchula, FL) at TBA
Colonial (Orlando, FL) at Evans (Orlando, FL)
Cooper City (FL) at Western (Davie, FL)
Coral Reef (Miami, FL) at Palmetto (Miami, FL)
Coral Springs (FL) at South Plantation (Plantation, FL)
Coral Springs Charter (Coral Springs, FL) at Westminster Academy (Fort Lauderdale, FL)
Creekside (Jacksonville, FL) at Ponte Vedra (FL)
Crescent City (FL) at Newberry (FL)
Cypress Creek (Orlando, FL) at University (Orlando, FL)
DeSoto County (Arcadia, FL) at Lakewood Ranch (Bradenton, FL)
Discovery (Lake Alfred, FL) at St. Cloud (FL)
Douglas (Parkland, FL) at Plantation (FL)
Dunedin (FL) at Palm Harbor University (Palm Harbor, FL)
Dunnellon (FL) at Baker County (Glen St. Mary, FL)
Durant (Plant City, FL) at Armwood (Seffner, FL)
East Bay (Gibsonton, FL) at Blake (Tampa, FL)
East Lake (Tarpon Springs, FL) at Clearwater (FL)
East Lee County (Lehigh Acres, FL) at Island Coast (Cape Coral, FL)
East Ridge (Clermont, FL) at South Lake (Groveland, FL)
Eastside (Gainesville, FL) at Gainesville (FL)
Edison (Miami, FL) at South Dade (Homestead, FL), 7:30pm
Englewood (Jacksonville, FL) at Wolfson (Jacksonville, FL)
Escambia (Pensacola, FL) at Pensacola (FL)
Estero (FL) at Cypress Lake (Fort Myers, FL)
Father Lopez (Daytona Beach, FL) at Atlantic (Port Orange, FL)
Fernandina Beach (FL) at Yulee (FL)
First Academy (Orlando, FL) at The Villages Charter (The Villages, FL)
Fleming Island (Orange Park, FL) at Orange Park (FL)
Florida A&M (Tallahassee, FL) at Wewahitchka (FL)
Forest (Ocala, FL) at Belleview (FL)
Forest Hill (West Palm Beach, FL) at Spanish River (Boca Raton, FL)
Fort Myers (FL) at Dunbar (Fort Myers, FL)
Foundation Academy (Winter Garden, FL) at Carrollwood Day (Tampa, FL)
Freedom (Orlando, FL) at East River (Orlando, FL)
Gadsden County (Havana, FL) at Gulf Breeze (FL)
Gaither (Tampa, FL) at Tampa Bay Tech (Tampa, FL)
Gateway (Kissimmee, FL) at Mount Dora (FL)
Glades Central (Belle Glade, FL) at Pahokee (FL)
Gulf (New Port Richey, FL) at Weeki Wachee (FL)
Gulf Coast (Naples, FL) at Golden Gate (Naples, FL)
Hagerty (Oviedo, FL) at Timber Creek (Orlando, FL)
Hamilton County (Jasper, FL) at Trenton (FL)
Hialeah (FL) at Goleman (Miami, FL)
Hialeah-Miami Lakes (Hialeah, FL) at Miami Springs (FL), 3:30pm
Hillsborough (Tampa, FL) at Lennard (Ruskin, FL)
Hollins (St. Petersburg, FL) at Pinellas Park (Largo, FL)
Hollywood Hills (Hollywood, FL) at Hallandale (FL)
Holy Trinity Episcopal (Melbourne, FL) at Trinity Christian Academy (Deltona, FL)
Homestead (FL) at Ferguson (Miami, FL)
Hudson (FL) at St. Petersburg Catholic (St. Petersburg, FL)
IMG Academy White (Bradenton, FL) at Nature Coast Tech (Brooksville, FL)
Jefferson County (Monticello, FL) at Wakulla (Crawfordville, FL)
Jesuit (Tampa, FL) at Tampa Catholic (Tampa, FL)
Jordan Christian Prep (Auburndale, FL) at Berkeley Prep (Tampa, FL)
Jupiter (FL) at South Fork (Stuart, FL)
Keystone Heights (FL) at Taylor (Pierson, FL)
LaBelle (FL) at Moore Haven (FL)
Lake Howell (Winter Park, FL) at Oviedo (FL)
Lake Mary (FL) at Winter Park (FL)
Lake Region (Eagle Lake, FL) at Liberty (Kissimmee, FL)
Lakewood (St. Petersburg, FL) at Largo (FL)
Land O' Lakes (FL) at Fivay (Hudson, FL)
Lecanto (FL) at Tavares (FL)
Leesburg (FL) at Lake Minneola (Minneola, FL)
Lely (Naples, FL) at Palmetto Ridge (Naples, FL)
Lighthouse Private Christian Academy (Pensacola, FL) at Jay (FL)
Lincoln (Tallahassee, FL) at Godby (Tallahassee, FL)
Manatee (Bradenton, FL) at Venice (FL)
Mandarin (Jacksonville, FL) at Fletcher (Neptune Beach, FL)
Mariner (Cape Coral, FL) at Cape Coral (FL)
Martin County (Stuart, FL) at Jensen Beach (FL)
Melbourne (FL) at Eau Gallie (Melbourne, FL)
Menendez (St. Augustine, FL) at Matanzas (Palm Coast, FL)
Merritt Island Christian (Merritt Island, FL) at Eagle's View (Jacksonville, FL), 7:00pm
Miami (FL) at North Miami Beach (FL)
Miami Beach (FL) at Lyman (Longwood, FL)
Miami Christian (Miami, FL) at Calvary Christian Academy (Fort Lauderdale, FL), 7:00pm
Middleburg (FL) at Bradford (Starke, FL)
Mitchell (New Port Richey, FL) at Tarpon Springs (FL)
Monarch (Coconut Creek, FL) at Coral Glades (Coral Springs, FL)
Mosley (Lynn Haven, FL) at Leon (Tallahassee, FL)
Mulberry (FL) at Bayshore (Bradenton, FL)
Munroe (Quincy, FL) at Franklin County (Eastpoint, FL)
Navarre (FL) at Niceville (FL)
Neumann (Naples, FL) at Southwest Florida Christian (Fort Myers, FL)
New Smyrna Beach (FL) at Spruce Creek (Port Orange, FL)
North Florida Institute (Jacksonville, FL) at Hilliard (FL)
North Fort Myers (FL) at South Fort Myers (Fort Myers, FL)
North Miami (FL) at Killian (Miami, FL)
North Port (FL) at Lemon Bay (Englewood, FL)
Northeast (St. Petersburg, FL) at Countryside (Clearwater, FL), 7:30pm
Northwestern (Miami, FL) at Jackson (Miami, FL), 7:30pm
Oak Ridge (Orlando, FL) at Apopka (FL)
Oakleaf (Orange Park, FL) at Vanguard (Ocala, FL)
Ocoee (FL) at West Orange (Winter Garden, FL)
Olympia (Orlando, FL) at Windermere (FL)
Osceola (Kissimmee, FL) at Lake Brantley (Altamonte Springs, FL)
Osceola (Seminole, FL) at Seminole (FL)
Palm Beach Central (Wellington, FL) at Leonard (Greenacres, FL)
Palm Beach Gardens (FL) at Park Vista (Lake Worth, FL)
Palm Beach Lakes (West Palm Beach, FL) at Suncoast (Riviera Beach, FL)
Palmetto (FL) at Charlotte (Punta Gorda, FL), 7:30pm
Parker (Jacksonville, FL) at Fort White (FL)
Paxon (Jacksonville, FL) at Baldwin (FL)
Pensacola Catholic (Pensacola, FL) at Pace (FL)
Pine Crest (Fort Lauderdale, FL) at St. Andrew's (Boca Raton, FL)
Pine Forest (Pensacola, FL) at Milton (FL)
Piper (Sunrise, FL) at Naples (FL)
Plant (Tampa, FL) at Newsome (Lithia, FL)
Poinciana (Kissimmee, FL) at Jenkins (Lakeland, FL)
Port St. Joe (FL) at North Florida Christian (Tallahassee, FL)
Port St. Lucie (FL) at Centennial (Port St. Lucie, FL)
Rickards (Tallahassee, FL) at Madison County (Madison, FL)
Ridge (Davenport, FL) at Winter Haven (FL)
River Ridge (New Port Richey, FL) at Sunlake (Land O' Lakes, FL)
Riverdale (Fort Myers, FL) at Lehigh (Lehigh Acres, FL)
Riverview (Sarasota, FL) at Sarasota (FL)
Rockledge (FL) at Cocoa (FL)
Santa Fe (Alachua, FL) at Buchholz (Gainesville, FL)
Santaluces (Lantana, FL) at Olympic Heights (Boca Raton, FL)
Seabreeze (Daytona Beach, FL) vs. DeLand (FL) at TBA
Sebastian River (Sebastian, FL) at Vero Beach (FL)
Sebring (FL) at Merritt Island (FL)
Seminole Ridge (Loxahatchee, FL) at Royal Palm Beach (FL)
Somerset Academy Silver Palms (Miami, FL) at Community (Naples, FL), 4:00pm
Southeast (Bradenton, FL) at Port Charlotte (FL)
Southridge (Miami, FL) at Dr. Krop (Miami, FL)
Southwest (Miami, FL) at Coral Gables (FL)
Space Coast (Cocoa, FL) at Trinity Prep (Winter Park, FL)
Spoto (Riverview, FL) at Leto (Tampa, FL)
St. Augustine (FL) at Palatka (FL)
St. John Paul II Academy (Boca Raton, FL) at Glades Day (Belle Glade, FL), 7:00pm
St. Petersburg (FL) at Braden River (Bradenton, FL)
Stanton (Jacksonville, FL) at Jackson (Jacksonville, FL)
Stranahan (Fort Lauderdale, FL) vs. Fort Lauderdale (FL) at TBA
Strawberry Crest (Dover, FL) at Chamberlain (Tampa, FL)
Sunset (Miami, FL) at Braddock (Miami, FL)
Taravella (Coral Springs, FL) at Cypress Bay (Weston, FL)
Taylor County (Perry, FL) at Suwannee (Live Oak, FL)
Tenoroc (Lakeland, FL) at Haines City (FL)
Treasure Coast (Port St. Lucie, FL) at Palm Bay (Melbourne, FL)
Umatilla (FL) at Eustis (FL)
University Christian (Jacksonville, FL) at Clay (Green Cove Springs, FL)
Varela (Miami, FL) at Reagan (Doral, FL)
Viera (FL) at Heritage (Palm Bay, FL)
Warner Christian Academy (South Daytona, FL) at Bell (FL), 7:00pm
Washington (Pensacola, FL) at West Florida (Pensacola, FL)
Wekiva (Apopka, FL) at Lake Nona (Orlando, FL)
West Boca Raton (Boca Raton, FL) at Cardinal Newman (West Palm Beach, FL)
West Broward (Pembroke Pines, FL) at Everglades (Miramar, FL)
Westside (Jacksonville, FL) at Providence (Jacksonville, FL)
White (Jacksonville, FL) at Lee (Jacksonville, FL)
Williston (FL) at Chiefland (FL)
Winter Springs (FL) at North Marion (Citra, FL)
Zephyrhills (FL) at Pasco (Dade City, FL)

INTERSTATE
Elba (AL) at Tate (Cantonment, FL), 7:00pm
IMG Academy (Bradenton, FL) at Hoover (AL), 7:00pm
Pataula Charter Academy (Edison, GA) at Maclay (Tallahassee, FL)

FLORIDA CHRISTIAN (6 MAN)
Cornerstone Academy (Gainesville, FL) at Hope Christian Academy (Starke, FL), 7:00pm
Geneva Classical Academy (Lakeland, FL) at Countryside Christian (Gainesville, FL), 7:00pm
Riverside Christian (Fanning Springs, FL) at Village View Christian Academy (Summerfield, FL), 7:00pm
Town 'N Country Christian Academy (Tampa, FL) at Peniel Baptist Academy (Palatka, FL), 7:00pm

FLORIDA CHRISTIAN REGION 1 (8 MAN)
City of Life Christian Academy (Kissimmee, FL) at Seacoast Christian Academy (Jacksonville, FL)
Cornerstone Christian (Jacksonville, FL) at First Coast Christian (Jacksonville, FL), 7:30pm
Duval (Jacksonville, FL) at Old Plank Christian Academy (Jacksonville, FL)
Eastland Christian (Orlando, FL) vs. Harvest Community (Jacksonville, FL) at TBA, 7:00pm

FLORIDA CHRISTIAN REGION 2 (8 MAN)
Academy at the Lakes (Land O' Lakes, FL) at Lakeside Christian (Clearwater, FL), 7:30pm
Bell Creek Academy (Riverview, FL) at Faith Christian (Orlando, FL), 7:00pm
Canterbury (St. Petersburg, FL) at Citi Christian Academy (Miami, FL), 3:30pm
Donahue Academy (Ave Maria, FL) at Solid Rock Community (Tarpon Springs, FL), 7:00pm



Saturday, November 3rd

NON-LEAGUE
Ely (Pompano Beach, FL) at Dillard (Fort Lauderdale, FL)
Ribault (Jacksonville, FL) at Raines (Jacksonville, FL)