2018 CONNECTICUT 10/12 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Friday, October 12th

CENTRAL CONNECTICUT - II EAST
Farmington (CT) at Middletown (CT), 7:00pm
Windsor (CT) at Smith (Storrs, CT), 6:00pm

CENTRAL CONNECTICUT - II WEST
Bristol Eastern (Bristol, CT) at Newington (CT), 6:30pm
Maloney (Meriden, CT) at Bristol Central (Bristol, CT), 6:00pm
Wethersfield (CT) at Platt (Meriden, CT), 6:30pm

EASTERN CONNECTICUT II
Killingly (CT) at Stonington (CT), 6:30pm

EASTERN CONNECTICUT III
Griswold (CT) at Windham (Willimantic, CT), 6:30pm

SOUTHERN CONNECTICUT - TIER 1
Fairfield College Prep (Fairfield, CT) at Cheshire (CT), 7:00pm
Notre Dame (West Haven, CT) at Xavier (Middletown, CT), 7:00pm

SOUTHERN CONNECTICUT - TIER 2
Harding (Bridgeport, CT) at Hamden (CT), 7:00pm

NON-LEAGUE
Amity Regional (Woodbridge, CT) at New Milford (CT), 7:00pm
Barlow (Redding, CT) at Sheehan (Wallingford, CT), 7:00pm
Bethel (CT) at East Haven (CT), 7:00pm
Bunnell (Stratford, CT) at Foran (Milford, CT), 7:00pm
Cross (New Haven, CT) at Fitch (Groton, CT), 6:30pm
Hillhouse (New Haven, CT) at New London (CT), 6:30pm
Lyman Hall (Wallingford, CT) at Ledyard (CT), 6:30pm
North Haven (CT) at Brookfield (CT), 7:00pm
Notre Dame Catholic (Fairfield, CT) at Guilford (CT), 7:00pm
Pomperaug (Southbury, CT) at Branford (CT), 7:00pm
Shelton (CT) at Masuk (Monroe, CT), 7:00pm
Stratford (CT) at Law (Milford, CT), 7:00pm
West Haven (CT) at Hand (Madison, CT), 7:00pm
Weston (CT) at East Lyme (CT), 6:30pm

INTERSTATE
Capital Prep/Achievement First (Hartford, CT) at Caravel (Bear, DE), 7:00pm



Saturday, October 13th

CONNECTICUT TECH
Cheney RVT (Manchester, CT) at Prince RVT (Hartford, CT), 12:00pm

EASTERN CONNECTICUT II
Waterford (CT) at Bacon Academy (Colchester, CT), 12:00pm

NON-LEAGUE
New Fairfield (CT) at Bassick (Bridgeport, CT), 12:00pm
Newtown (CT) at Norwich Free Academy (Norwich, CT), 1:00pm
Windsor Locks/Suffield/East Granby (Windsor Locks, CT) at Coginchaug Regional/East Hampton/Hale Ray (Durham, CT), 1:00pm