2018 CONNECTICUT 10/5 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, October 4th

NON-LEAGUE
Watertown (CT) at Ansonia (CT), 6:00pm



Friday, October 5th

CENTRAL CONNECTICUT - I EAST
Glastonbury (CT) at Enfield (CT), 6:30pm
South Windsor (CT) at Manchester (CT), 6:00pm

CENTRAL CONNECTICUT - I WEST
Simsbury (CT) at Conard (West Hartford, CT), 7:00pm
Southington (CT) at New Britain (CT), 6:30pm

CENTRAL CONNECTICUT - III WEST
Rocky Hill (CT) at East Catholic (Manchester, CT), 6:30pm

CONNECTICUT TECH
Platt RVT (Milford, CT) at Quinebaug Valley co-op (Putnam, CT), 6:00pm

FAIRFIELD COUNTY - EAST
Bridgeport Central (Bridgeport, CT) at Wilton (CT), 7:00pm
McMahon (Norwalk, CT) at Stamford (CT), 7:00pm
St. Joseph (Trumbull, CT) at Ridgefield (CT), 7:00pm

FAIRFIELD COUNTY - WEST
Greenwich (CT) at New Canaan (CT), 7:00pm
Trinity Catholic (Stamford, CT) at Ludlowe (Fairfield, CT), 6:00pm
Trumbull (CT) at Norwalk (CT), 7:00pm

NAUGATUCK VALLEY - BRASS
Kennedy (Waterbury, CT) at Holy Cross (Waterbury, CT), 6:30pm
Sacred Heart/Kaynor RVT (Waterbury, CT) at Crosby (Waterbury, CT), 7:00pm

PEQUOT - SASSACUS
Mills (Burlington, CT) at North Branford (CT), 6:30pm

PEQUOT - UNCAS
Ellington (CT) at Canton (CT), 7:00pm
Sports & Medical Sciences Academy/University Science & Engineering/Classical Magnet (Hartford, CT) at Rockville (Vernon, CT), 6:30pm
Stafford/Somers/East Windsor (Stafford Springs, CT) at Granby Memorial (Granby, CT), 7:00pm

NON-LEAGUE
Amistad (New Haven, CT) at Montville (Oakdale, CT), 6:30pm
Bulkeley/Hartford Magnet Trinity College Academy/Weaver (Hartford, CT) at Bloomfield (CT), 7:00pm
Coventry/Windham RVT/Bolton/Lyman Memorial (Coventry, CT) at Haddam-Killingworth (Higganum, CT), 6:30pm
Derby (CT) at Wilby (Waterbury, CT), 7:00pm
East Hartford (CT) at Hall (West Hartford, CT), 7:00pm
Hartford Public (Hartford, CT) at Wethersfield (CT), 7:00pm
North Haven (CT) at Hillhouse (New Haven, CT), 7:00pm
Oxford (CT) at Naugatuck (CT), 7:00pm
Seymour (CT) at Wolcott (CT), 6:00pm
Warde (Fairfield, CT) at Danbury (CT), 7:00pm
Waterbury Career Academy (Waterbury, CT) at Torrington (CT), 6:30pm
Westhill (Stamford, CT) at Capital Prep/Achievement First (Hartford, CT), 6:30pm
Woodland Regional (Beacon Falls, CT) at St. Paul Catholic (Bristol, CT), 7:00pm

INTERSTATE
Amherst-Pelham Regional (Amherst, MA) at Woodstock Academy (Woodstock, CT), 6:30pm



Saturday, October 6th

CENTRAL CONNECTICUT - III EAST
Berlin (CT) at Avon (CT), 1:00pm

CONNECTICUT TECH
Abbott RVT/Immaculate (Danbury, CT) at Bullard-Havens RVT (Bridgeport, CT), 12:00pm
Cheney RVT (Manchester, CT) at Wilcox Tech (Meriden, CT), 6:00pm
O'Brien RVT (Ansonia, CT) at Wolcott RVT/Housatonic/Wamogo (Torrington, CT), 12:00pm
Vinal RVT/Goodwin RVT/Whitney RVT (Middletown, CT) at Thames River co-op (Norwich, CT), 10:30am

EASTERN CONNECTICUT III
Plainfield (Central Village, CT) at CREC (Enfield, CT), 11:00am

FAIRFIELD COUNTY - EAST
Staples (Westport, CT) at Darien (CT), 2:00pm

PEQUOT - SASSACUS
Coginchaug Regional/East Hampton/Hale Ray (Durham, CT) at Cromwell/Portland (Cromwell, CT), 1:00pm
Valley Regional/Old Lyme (Deep River, CT) at Old Saybrook-Westbrook (Old Saybrook, CT), 12:00pm

PEQUOT - UNCAS
Windsor Locks/Suffield/East Granby (Windsor Locks, CT) at Gilbert-Northwestern Regional (Winsted, CT), 3:00pm

NON-LEAGUE
Plainville (CT) at RHAM (Hebron, CT), 1:00pm
Tolland (CT) at Northwest Catholic (West Hartford, CT), 10:30am