2018 CONNECTICUT 9/21 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Friday, September 21st

CENTRAL CONNECTICUT - II EAST
Farmington (CT) at Windsor (CT), 7:00pm   


CENTRAL CONNECTICUT - II WEST
Bristol Central (Bristol, CT) at Wethersfield (CT), 7:00pm   

Maloney (Meriden, CT) at Bristol Eastern (Bristol, CT), 6:30pm   

Newington (CT) at Platt (Meriden, CT), 6:30pm   


CONNECTICUT TECH
Platt RVT (Milford, CT) at Cheney RVT (Manchester, CT), 6:30pm   

Wolcott RVT/Housatonic/Wamogo (Torrington, CT) at Vinal RVT/Goodwin RVT/Whitney RVT (Middletown, CT), 6:00pm   


EASTERN CONNECTICUT II
Stonington (CT) at Ledyard (CT), 6:30pm   


EASTERN CONNECTICUT III
Montville (Oakdale, CT) at Griswold (CT), 6:30pm   


FAIRFIELD COUNTY - EAST
Ridgefield (CT) at Bridgeport Central (Bridgeport, CT), 7:00pm   

McMahon (Norwalk, CT) at Staples (Westport, CT), 7:00pm   


FAIRFIELD COUNTY - WEST
New Canaan (CT) at Trumbull (CT), 7:00pm   


NAUGATUCK VALLEY - BRASS
Holy Cross (Waterbury, CT) at Sacred Heart/Kaynor RVT (Waterbury, CT), 7:00pm   

Waterbury Career Academy (Waterbury, CT) at Crosby (Waterbury, CT), 7:00pm   


NAUGATUCK VALLEY - COPPER
Ansonia (CT) at Oxford (CT), 6:00pm   

Derby (CT) at Woodland Regional (Beacon Falls, CT), 6:30pm   


NAUGATUCK VALLEY - IRON
St. Paul Catholic (Bristol, CT) at Naugatuck (CT), 7:00pm   

Torrington (CT) at Wolcott (CT), 6:00pm   


PEQUOT - SASSACUS
Morgan (Clinton, CT) at Haddam-Killingworth (Higganum, CT), 6:30pm   


PEQUOT - UNCAS
Canton (CT) at Coventry/Windham RVT/Bolton/Lyman Memorial (Coventry, CT), 7:00pm   

Ellington (CT) at Sports & Medical Sciences Academy/University Science & Engineering/Classical Magnet (Hartford, CT), 6:30pm   

Gilbert-Northwestern Regional (Winsted, CT) at Stafford/Somers/East Windsor (Stafford Springs, CT), 6:30pm   


SOUTH-WEST - COLONIAL
Bunnell (Stratford, CT) at New Milford (CT), 7:00pm   

Newtown (CT) at Stratford (CT), 7:00pm   

Pomperaug (Southbury, CT) at Masuk (Monroe, CT), 7:00pm   


SOUTH-WEST - PATRIOT
Barlow (Redding, CT) at Brookfield (CT), 7:00pm   

Bethel (CT) at New Fairfield (CT), 7:00pm   

Notre Dame Catholic (Fairfield, CT) at Weston (CT), 7:00pm   


SOUTHERN CONNECTICUT - TIER 1
Shelton (CT) at Fairfield College Prep (Fairfield, CT), 6:00pm   

Cheshire (CT) at North Haven (CT), 7:00pm   

West Haven (CT) at Notre Dame (West Haven, CT), 7:00pm   


SOUTHERN CONNECTICUT - TIER 2
Hillhouse (New Haven, CT) at Amity Regional (Woodbridge, CT), 7:00pm   

Foran (Milford, CT) at Harding (Bridgeport, CT), 7:00pm   

Hamden (CT) at Hand (Madison, CT), 7:00pm   


SOUTHERN CONNECTICUT - TIER 3
Bassick (Bridgeport, CT) at Law (Milford, CT), 7:00pm   

East Haven (CT) at Lyman Hall (Wallingford, CT), 6:30pm   

Sheehan (Wallingford, CT) at Guilford (CT), 7:00pm   


NON-LEAGUE
Amistad (New Haven, CT) at Plainfield (Central Village, CT), 6:30pm   

Tolland (CT) at Bloomfield (CT), 7:00pm   

Cross (New Haven, CT) at Xavier (Middletown, CT), 7:00pm   

Simsbury (CT) at East Hartford (CT), 6:30pm   

Conard (West Hartford, CT) at Enfield (CT), 7:00pm   

Waterford (CT) at Fitch (Groton, CT), 6:30pm   

Hall (West Hartford, CT) at Glastonbury (CT), 6:30pm   

Old Saybrook-Westbrook (Old Saybrook, CT) at Granby Memorial (Granby, CT), 7:00pm   

Killingly (CT) at New London (CT), 6:30pm   

New Britain (CT) at South Windsor (CT), 3:45pm   

Bacon Academy (Colchester, CT) at Norwich Free Academy (Norwich, CT), 6:30pm   

Seymour (CT) at Watertown (CT), 7:00pm   

Southington (CT) at Manchester (CT), 6:00pm   

Windham (Willimantic, CT) at East Lyme (CT), 6:30pm   




Saturday, September 22nd

CENTRAL CONNECTICUT - II EAST
Middletown (CT) at Hartford Public (Hartford, CT), 1:00pm   


CENTRAL CONNECTICUT - III EAST
Avon (CT) at RHAM (Hebron, CT), 1:00pm   


CONNECTICUT TECH
Quinebaug Valley co-op (Putnam, CT) at O'Brien RVT (Ansonia, CT), 12:00pm   

Prince RVT (Hartford, CT) at Abbott RVT/Immaculate (Danbury, CT), 1:00pm   

Bullard-Havens RVT (Bridgeport, CT) at Wilcox Tech (Meriden, CT), 6:00pm   


FAIRFIELD COUNTY - EAST
Darien (CT) at St. Joseph (Trumbull, CT), 1:30pm   

Warde (Fairfield, CT) at Wilton (CT), 2:00pm   


FAIRFIELD COUNTY - WEST
Norwalk (CT) at Ludlowe (Fairfield, CT), 12:00pm   

Danbury (CT) at Westhill (Stamford, CT), 1:30pm   


FREELANCE
Capital Prep/Achievement First (Hartford, CT) at Woodstock Academy (Woodstock, CT), 1:30pm   


NAUGATUCK VALLEY - BRASS
Wilby (Waterbury, CT) at Kennedy (Waterbury, CT), 10:00am   


PEQUOT - SASSACUS
Cromwell/Portland (Cromwell, CT) at Mills (Burlington, CT), 12:00pm   

Valley Regional/Old Lyme (Deep River, CT) at Coginchaug Regional/East Hampton/Hale Ray (Durham, CT), 1:00pm   


PEQUOT - UNCAS
Rockville (Vernon, CT) at Windsor Locks/Suffield/East Granby (Windsor Locks, CT), 1:00pm   


NON-LEAGUE
Berlin (CT) at Northwest Catholic (West Hartford, CT), 10:30am   

Smith (Storrs, CT) at CREC (Enfield, CT), 11:00am   

East Catholic (Manchester, CT) at Bulkeley/Hartford Magnet Trinity College Academy/Weaver (Hartford, CT), 12:00pm   

Stamford (CT) at Trinity Catholic (Stamford, CT), 1:00pm