2018 CONNECTICUT 11/9 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, November 8th

NAUGATUCK VALLEY - BRASS
Waterbury Career Academy (Waterbury, CT) 21 Wilby (Waterbury, CT) 20   


NAUGATUCK VALLEY - COPPER
Ansonia (CT) 27 Seymour (CT) 24   


SOUTHERN CONNECTICUT - TIER 2
Hillhouse (New Haven, CT) 26 Foran (Milford, CT) 21   


SOUTHERN CONNECTICUT - TIER 3
Bassick (Bridgeport, CT) 16 Guilford (CT) 14   


NON-LEAGUE
Platt (Meriden, CT) 16 Middletown (CT) 11   

Waterford (CT) 26 Montville (Oakdale, CT) 21   

Crosby (Waterbury, CT) 28 Watertown (CT) 23   

Windsor (CT) 34 Hall (West Hartford, CT) 31   




Friday, November 9th

CENTRAL CONNECTICUT - II EAST
Smith (Storrs, CT) 38 Hartford Public (Hartford, CT) 33   


CENTRAL CONNECTICUT - III EAST
Bulkeley/Hartford Magnet Trinity College Academy/Weaver (Hartford, CT) 38 Tolland (CT) 34   


CONNECTICUT TECH
Vinal RVT/Goodwin RVT/Whitney RVT (Middletown, CT) 14 Cheney RVT (Manchester, CT) 11   

Platt RVT (Milford, CT) 17 Wilcox Tech (Meriden, CT) 13   


EASTERN CONNECTICUT I
East Lyme (CT) 29 Fitch (Groton, CT) 25   


EASTERN CONNECTICUT III
Plainfield (Central Village, CT) 36 Windham (Willimantic, CT) 32   


FAIRFIELD COUNTY I
Danbury (CT) 32 Greenwich (CT) 27   

New Canaan (CT) 29 Ludlowe (Fairfield, CT) 27   


FAIRFIELD COUNTY II
Warde (Fairfield, CT) 37 Ridgefield (CT) 36   

Staples (Westport, CT) 11 Stamford (CT) 7   


FREELANCE
CREC (Enfield, CT) 12 Capital Prep/Achievement First (Hartford, CT) 9   


NAUGATUCK VALLEY - IRON
Torrington (CT) 35 St. Paul Catholic (Bristol, CT) 30   


PEQUOT - SASSACUS
Mills (Burlington, CT) 11 Valley Regional/Old Lyme (Deep River, CT) 6   


PEQUOT - UNCAS
Granby Memorial (Granby, CT) 22 Coventry/Windham RVT/Bolton/Lyman Memorial (Coventry, CT) 20   

Rockville (Vernon, CT) 16 Canton (CT) 13   


SOUTH-WEST - COLONIAL
Bunnell (Stratford, CT) 14 Pomperaug (Southbury, CT) 10   

Stratford (CT) 16 Masuk (Monroe, CT) 15   

New Milford (CT) 32 Newtown (CT) 28   


SOUTH-WEST - PATRIOT
Brookfield (CT) 39 Weston (CT) 35   


SOUTHERN CONNECTICUT - TIER 1
Notre Dame (West Haven, CT) 25 Shelton (CT) 21   

West Haven (CT) 25 Xavier (Middletown, CT) 23   


SOUTHERN CONNECTICUT - TIER 2
Hamden (CT) 31 Amity Regional (Woodbridge, CT) 29   

Cross (New Haven, CT) 11 Hand (Madison, CT) 8   


SOUTHERN CONNECTICUT - TIER 3
Law (Milford, CT) 17 Lyman Hall (Wallingford, CT) 13   

Sheehan (Wallingford, CT) 41 Branford (CT) 38   


NON-LEAGUE
Berlin (CT) 38 Rocky Hill (CT) 36   

Harding (Bridgeport, CT) 37 Cheshire (CT) 36   

Derby (CT) 21 Kennedy (Waterbury, CT) 20   

Newington (CT) 42 East Hartford (CT) 39   

Norwich Free Academy (Norwich, CT) 24 Killingly (CT) 23   

Bristol Eastern (Bristol, CT) 30 Manchester (CT) 25   

Naugatuck (CT) 37 Holy Cross (Waterbury, CT) 32   

Enfield (CT) 42 New Britain (CT) 37   

New London (CT) 42 Stonington (CT) 38   

Avon (CT) 41 Plainville (CT) 38   

Wolcott (CT) 28 Sacred Heart/Kaynor RVT (Waterbury, CT) 23 [forfeit]   

Glastonbury (CT) 20 Simsbury (CT) 18   

Southington (CT) 12 South Windsor (CT) 7   

Stafford/Somers/East Windsor (Stafford Springs, CT) 25 North Branford (CT) 22   

Griswold (CT) 12 Trumbull (CT) 7   

Wethersfield (CT) 16 Northwest Catholic (West Hartford, CT) 15   




Saturday, November 10th

CONNECTICUT TECH
O'Brien RVT (Ansonia, CT) 17 Bullard-Havens RVT (Bridgeport, CT) 12   

Wolcott RVT/Housatonic/Wamogo (Torrington, CT) 22 Prince RVT (Hartford, CT) 19   

Thames River co-op (Norwich, CT) 28 Abbott RVT/Immaculate (Danbury, CT) 27   


EASTERN CONNECTICUT II
Bacon Academy (Colchester, CT) 22 Ledyard (CT) 17   


FAIRFIELD COUNTY I
Trinity Catholic (Stamford, CT) 27 Norwalk (CT) 25   


FAIRFIELD COUNTY II
Darien (CT) 28 Bridgeport Central (Bridgeport, CT) 26   

St. Joseph (Trumbull, CT) 26 McMahon (Norwalk, CT) 21   


NAUGATUCK VALLEY - COPPER
Woodland Regional (Beacon Falls, CT) 11 Oxford (CT) 7   


PEQUOT - SASSACUS
Morgan (Clinton, CT) 37 Coginchaug Regional/East Hampton/Hale Ray (Durham, CT) 36   

Old Saybrook-Westbrook (Old Saybrook, CT) 12 Haddam-Killingworth (Higganum, CT) 8   


PEQUOT - UNCAS
Sports & Medical Sciences Academy/University Science & Engineering/Classical Magnet (Hartford, CT) 19 Gilbert-Northwestern Regional (Winsted, CT) 18   

Windsor Locks/Suffield/East Granby (Windsor Locks, CT) 23 Ellington (CT) 19   


SOUTH-WEST - PATRIOT
New Fairfield (CT) 31 Barlow (Redding, CT) 26   

Bethel (CT) 19 Notre Dame Catholic (Fairfield, CT) 14   


SOUTHERN CONNECTICUT - TIER 1
Fairfield College Prep (Fairfield, CT) 37 North Haven (CT) 34   


NON-LEAGUE
RHAM (Hebron, CT) 24 Bloomfield (CT) 21   

Bristol Central (Bristol, CT) 29 East Catholic (Manchester, CT) 27   

Woodstock Academy (Woodstock, CT) 27 Cromwell/Portland (Cromwell, CT) 24   

Conard (West Hartford, CT) 29 Maloney (Meriden, CT) 28   

Wilton (CT) 10 Westhill (Stamford, CT) 7   


INTERSTATE
Amistad (New Haven, CT) 21 Hopkins (New Haven, CT) 20