2018 CONNECTICUT 10/26 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, October 25th

NON-LEAGUE
Ansonia (CT) at Kennedy (Waterbury, CT), 6:00pm



Friday, October 26th

CENTRAL CONNECTICUT - III EAST
Berlin (CT) at Tolland (CT), 6:00pm

CENTRAL CONNECTICUT - III WEST
Plainville (CT) at East Catholic (Manchester, CT), 6:30pm

CONNECTICUT TECH
O'Brien RVT (Ansonia, CT) at Vinal RVT/Goodwin RVT/Whitney RVT (Middletown, CT), 6:00pm

EASTERN CONNECTICUT I
Fitch (Groton, CT) at Norwich Free Academy (Norwich, CT), 6:30pm
New London (CT) at East Lyme (CT), 6:30pm

EASTERN CONNECTICUT II
Ledyard (CT) at Killingly (CT), 6:30pm
Waterford (CT) at Stonington (CT), 6:30pm

EASTERN CONNECTICUT III
Montville (Oakdale, CT) at Plainfield (Central Village, CT), 6:30pm

FAIRFIELD COUNTY - EAST
McMahon (Norwalk, CT) at Ridgefield (CT), 7:00pm
St. Joseph (Trumbull, CT) at Bridgeport Central (Bridgeport, CT), 7:00pm
Wilton (CT) at Stamford (CT), 7:00pm

FAIRFIELD COUNTY - WEST
Danbury (CT) at Norwalk (CT), 7:00pm

NAUGATUCK VALLEY - COPPER
Derby (CT) at Seymour (CT), 7:00pm

NAUGATUCK VALLEY - IRON
Torrington (CT) at Naugatuck (CT), 7:00pm
Wolcott (CT) at St. Paul Catholic (Bristol, CT), 7:00pm

PEQUOT - SASSACUS
Cromwell/Portland (Cromwell, CT) at Valley Regional/Old Lyme (Deep River, CT), 6:30pm
Haddam-Killingworth (Higganum, CT) at North Branford (CT), 6:30pm

PEQUOT - UNCAS
Granby Memorial (Granby, CT) at Rockville (Vernon, CT), 6:30pm
Sports & Medical Sciences Academy/University Science & Engineering/Classical Magnet (Hartford, CT) at Windsor Locks/Suffield/East Granby (Windsor Locks, CT), 6:30pm
Stafford/Somers/East Windsor (Stafford Springs, CT) at Coventry/Windham RVT/Bolton/Lyman Memorial (Coventry, CT), 7:00pm

SOUTH-WEST - COLONIAL
New Milford (CT) at Masuk (Monroe, CT), 7:00pm
Newtown (CT) at Bunnell (Stratford, CT), 7:00pm
Stratford (CT) at Pomperaug (Southbury, CT), 6:30pm

SOUTH-WEST - PATRIOT
Barlow (Redding, CT) at Bethel (CT), 7:00pm
New Fairfield (CT) at Weston (CT), 7:00pm

SOUTHERN CONNECTICUT - TIER 1
Notre Dame (West Haven, CT) at Cheshire (CT), 7:00pm
West Haven (CT) at Shelton (CT), 7:00pm
Xavier (Middletown, CT) at North Haven (CT), 7:00pm

NON-LEAGUE
Bassick (Bridgeport, CT) at Harding (Bridgeport, CT), 7:00pm
Branford (CT) at Amity Regional (Woodbridge, CT), 7:00pm
Bristol Central (Bristol, CT) at Capital Prep/Achievement First (Hartford, CT), 7:00pm
Conard (West Hartford, CT) at South Windsor (CT), 6:00pm
Cross (New Haven, CT) at East Haven (CT), 7:00pm
Fairfield College Prep (Fairfield, CT) at Hamden (CT), 7:00pm
Farmington (CT) at Maloney (Meriden, CT), 6:30pm
Foran (Milford, CT) at Guilford (CT), 7:00pm
Griswold (CT) at Sheehan (Wallingford, CT), 6:30pm
Hall (West Hartford, CT) at Manchester (CT), 6:30pm
Hartford Public (Hartford, CT) at Bristol Eastern (Bristol, CT), 6:30pm
Law (Milford, CT) at Hand (Madison, CT), 7:00pm
New Britain (CT) at Glastonbury (CT), 6:30pm
Newington (CT) at Middletown (CT), 7:00pm
Platt (Meriden, CT) at Smith (Storrs, CT), 6:00pm
RHAM (Hebron, CT) at Rocky Hill (CT), 7:00pm
Sacred Heart/Kaynor RVT (Waterbury, CT) at Watertown (CT), 7:00pm
Simsbury (CT) at Enfield (CT), 7:00pm
Southington (CT) at East Hartford (CT), 6:30pm
Trumbull (CT) at Darien (CT), 7:00pm
Waterbury Career Academy (Waterbury, CT) at Oxford (CT), 6:00pm
Wethersfield (CT) at Windsor (CT), 7:00pm
Woodland Regional (Beacon Falls, CT) at Crosby (Waterbury, CT), 7:00pm



Saturday, October 27th

CENTRAL CONNECTICUT - III EAST
Avon (CT) at Bulkeley/Hartford Magnet Trinity College Academy/Weaver (Hartford, CT), 12:00pm

CENTRAL CONNECTICUT - III WEST
Bloomfield (CT) at Northwest Catholic (West Hartford, CT), 10:30am

CONNECTICUT TECH
Bullard-Havens RVT (Bridgeport, CT) at Thames River co-op (Norwich, CT), 10:30am
Cheney RVT (Manchester, CT) at Wolcott RVT/Housatonic/Wamogo (Torrington, CT), 12:00pm
Prince RVT (Hartford, CT) at Wilcox Tech (Meriden, CT), 6:00pm
Quinebaug Valley co-op (Putnam, CT) at Abbott RVT/Immaculate (Danbury, CT), 1:00pm

FAIRFIELD COUNTY - EAST
Staples (Westport, CT) at Warde (Fairfield, CT), 11:00am

FAIRFIELD COUNTY - WEST
Ludlowe (Fairfield, CT) at Greenwich (CT), 5:00pm
Trinity Catholic (Stamford, CT) at Westhill (Stamford, CT), 1:30pm

NAUGATUCK VALLEY - BRASS
Wilby (Waterbury, CT) at Holy Cross (Waterbury, CT), 1:00pm

PEQUOT - SASSACUS
Morgan (Clinton, CT) at Mills (Burlington, CT), 12:00pm
Old Saybrook-Westbrook (Old Saybrook, CT) at Coginchaug Regional/East Hampton/Hale Ray (Durham, CT), 1:00pm

PEQUOT - UNCAS
Ellington (CT) at Gilbert-Northwestern Regional (Winsted, CT), 1:00pm

SOUTH-WEST - PATRIOT
Brookfield (CT) at Notre Dame Catholic (Fairfield, CT), 12:00pm

NON-LEAGUE
Canton (CT) at Woodstock Academy (Woodstock, CT), 1:00pm
Lyman Hall (Wallingford, CT) at CREC (Enfield, CT), 11:00am
Windham (Willimantic, CT) at Bacon Academy (Colchester, CT), 2:00pm

INTERSTATE
New Canaan (CT) at Pascack Valley (Hillsdale, NJ), 2:00pm