2018 COLORADO 11/2 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, November 1st

3A CENTRAL
Lewis-Palmer (Monument, CO) at Littleton (CO), 7:00pm

3A MT. METRO
Conifer (CO) at Washington (Denver, CO), 4:00pm

3A NORTHERN METRO
Northfield (Denver, CO) at Denver North (Denver, CO), 12:00pm

3A SOUTH CENTRAL
Pueblo South (Pueblo, CO) at Pueblo Central (Pueblo, CO), 7:00pm

4A JEFFCO
Golden (CO) at Dakota Ridge (Littleton, CO), 6:00pm

4A NORTHERN
Greeley West (Greeley, CO) at Mountain View (Loveland, CO), 7:00pm

4A PIONEER
Centaurus (Lafayette, CO) at Standley Lake (Westminster, CO), 6:00pm



Friday, November 2nd

3A CENTRAL
Discovery Canyon (Colorado Springs, CO) at Palmer Ridge (Monument, CO), 7:00pm
Lutheran (Parker, CO) at Jefferson (Denver, CO), 7:00pm

3A MT. METRO
Kennedy (Denver, CO) at Evergreen (CO), 12:00pm
Lincoln (Denver, CO) at Green Mountain (Lakewood, CO), 7:00pm

3A NORTH VALLEY
Erie (CO) at Fort Morgan (CO), 7:00pm
Roosevelt (Johnstown, CO) at Niwot (CO), 7:00pm
Thompson Valley (Loveland, CO) at Northridge (Greeley, CO), 7:00pm

3A NORTHERN METRO
Holy Family (Broomfield, CO) at Skyview (Thornton, CO), 12:00pm
Mead (Longmont, CO) at Frederick (CO), 7:00pm

3A SOUTH CENTRAL
Centennial (Pueblo, CO) at Pueblo County (Pueblo, CO), 7:00pm
Durango (CO) at Pueblo East (Pueblo, CO), 7:00pm

3A SOUTHERN
Mitchell (Colorado Springs, CO) at Harrison (Colorado Springs, CO), 7:00pm
Sand Creek (Colorado Springs, CO) at Falcon (CO), 7:00pm
Sierra (Colorado Springs, CO) at Canon City (CO), 12:00pm

3A WESTERN SLOPE
Battle Mountain (Edwards, CO) at Eagle Valley (Gypsum, CO), 7:00pm
Palisade (CO) at Summit (Frisco, CO), 7:00pm
Steamboat Springs (CO) at Glenwood Springs (CO), 7:00pm

4A JEFFCO
Bear Creek (Lakewood, CO) at Chatfield (Littleton, CO), 7:30pm
Grand Junction (CO) at Wheat Ridge (CO), 7:00pm

4A LONGS PEAK
Greeley Central (Greeley, CO) at Monarch (Louisville, CO), 7:00pm
Silver Creek (Longmont, CO) at Fort Collins (CO), 7:00pm
Skyline (Longmont, CO) at Loveland (CO), 7:00pm

4A METRO
Aurora Central (Aurora, CO) at Montrose (CO), 6:00pm
Gateway (Aurora, CO) at Denver South (Denver, CO), 4:00pm
Ponderosa (Parker, CO) at Heritage (Littleton, CO), 7:00pm

4A NORTHERN
Brighton (CO) at Windsor (CO), 7:00pm
Longmont (CO) at Broomfield (CO), 12:00pm

4A PIKES PEAK
Air Academy (US Air Force Academy, CO) at Liberty (Colorado Springs, CO), 7:00pm
Coronado (Colorado Springs, CO) at Widefield (Colorado Springs, CO), 7:00pm
Rampart (Colorado Springs, CO) at Pueblo West (CO), 7:00pm

4A PIONEER
Thornton (CO) at Hinkley (Aurora, CO), 6:30pm

4A SOUTHERN
Mesa Ridge (Colorado Springs, CO) at Grand Junction Central (Grand Junction, CO), 7:00pm
Palmer (Colorado Springs, CO) at Cheyenne Mountain (Colorado Springs, CO), 7:00pm
Vista Ridge (Colorado Springs, CO) at Pine Creek (Colorado Springs, CO), 7:00pm



Saturday, November 3rd

4A PIONEER
Fruita Monument (Fruita, CO) at Vista PEAK Prep (Aurora, CO), 1:00pm