2018 ARKANSAS 10/19 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, October 18th

6/8/9 MAN INTERSTATE
Alabama School for the Deaf (Talladega, AL) at Arkansas School for the Deaf (Little Rock, AR), 11:00am



Friday, October 19th

2A REGION 3
East Poinsett County (Lepanto, AR) at Cross County (Cherry Valley, AR)
Midland (Pleasant Plains, AR) at Rector (AR)
Salem (AR) at McCrory (AR)

2A REGION 4
Lavaca (AR) at Hector (AR)
Mountainburg (AR) at Hackett (AR)
Westside (Coal Hill, AR) at Leftwich (Magazine, AR)

2A REGION 5
Bigelow (AR) at Magnet Cove (Malvern, AR)
Conway Christian (Conway, AR) at Cutter-Morning Star (Hot Springs National Park, AR)
Mountain Pine (AR) at England (AR)
Quitman (AR) at Poyen (AR)

2A REGION 6
Brinkley (AR) at Marvell (AR)
Clarendon (AR) at Carlisle (AR)
Des Arc (AR) at Lee (Marianna, AR)
Hazen (AR) at Earle (AR)

2A REGION 7
Dierks (AR) at Mount Ida (AR)
Foreman (AR) at Mineral Springs (AR)
Lafayette County (Stamps, AR) at Gurdon (AR)
Spring Hill (Hope, AR) at Murfreesboro (AR)

2A REGION 8
Hampton (AR) at Bearden (AR)
Junction City (AR) at Fordyce (AR)

3A REGION 1
Cedarville (AR) at Greenland (AR)
Charleston (AR) at Booneville (AR)
Lamar (AR) at Mansfield (AR)
Paris (AR) at West Fork (AR)

3A REGION 2
Cedar Ridge (Newark, AR) at Yellville-Summit (Yellville, AR)
Clinton (AR) at Rose Bud (AR)
Harding Academy (Searcy, AR) at Marshall (AR)
Mountain View (AR) at Melbourne (AR)

3A REGION 3
Manila (AR) at Hoxie (AR)
Newport (AR) at Corning (AR)
Piggott (AR) at Osceola (AR)
Walnut Ridge (AR) at Harrisburg (AR)

3A REGION 4
Danville (AR) at Baptist Prep (Little Rock, AR)
Glen Rose (Malvern, AR) at Perryville (AR)
Mayflower (AR) at Atkins (AR)
Two Rivers (Ola, AR) at Jessieville (AR)

3A REGION 5
Bismarck (AR) at Centerpoint (Amity, AR)
Harmony Grove (Camden, AR) at Fouke (AR)
Prescott (AR) at Horatio (AR)
Smackover (AR) at Genoa Central (Texarkana, AR)

3A REGION 6
Barton (Lexa, AR) at Drew Central (Monticello, AR)
Lakeside (Lake Village, AR) at Rison (AR)
McGehee (AR) at Palestine-Wheatley (Palestine, AR)

4A REGION 1
Berryville (AR) at Pea Ridge (AR)
Green Forest (AR) at Gravette (AR)
Prairie Grove (AR) at Gentry (AR)
Shiloh Christian (Springdale, AR) at Lincoln (AR)

4A REGION 2
Heber Springs (AR) at Southside (Batesville, AR)
Lonoke (AR) at Central Arkansas Christian (North Little Rock, AR)
Mills University Studies (Little Rock, AR) at Stuttgart (AR)
Riverview (Searcy, AR) at Bald Knob (AR)

4A REGION 3
Brookland (AR) at Cave City (AR)
Gosnell (AR) at Highland (Hardy, AR)
Rivercrest (Wilson, AR) at Westside (Jonesboro, AR)
Trumann (AR) at Pocahontas (AR)

4A REGION 4
Dover (AR) at Ozark (AR)
Pottsville (AR) at Elkins (AR)
Subiaco Academy (Subiaco, AR) at Dardanelle (AR)
Waldron (AR) at Mena (AR)

4A REGION 7
Arkadelphia (AR) at Ashdown (AR)
Fountain Lake (Hot Springs National Park, AR) at Malvern (AR)
Nashville (AR) at Harmony Grove (Benton, AR)
Robinson (Little Rock, AR) at Bauxite (AR)

4A REGION 8
Central (West Helena, AR) at Star City (AR)
Crossett (AR) at Hamburg (AR)
DeWitt (AR) at Dumas (AR)
Warren (AR) at Monticello (AR)

5A CENTRAL
Beebe (AR) at Maumelle (AR)
Fair (Little Rock, AR) at Watson Chapel (Pine Bluff, AR)
Little Rock Christian Academy (Little Rock, AR) at White Hall (AR)
Parkview (Little Rock, AR) at Pulaski Academy (Little Rock, AR)

5A EAST
Blytheville (AR) at Batesville (AR)
Forrest City (AR) at Nettleton (Jonesboro, AR)
Greene County Tech (Paragould, AR) at Valley View (Jonesboro, AR)
Wynne (AR) at Paragould (AR)

5A SOUTH
De Queen (AR) at Lakeside (Hot Springs, AR)
Hope (AR) at Camden Fairview (Camden, AR)
Hot Springs (AR) vs. Arkansas (Texarkana, AR) at TBA
McClellan (Little Rock, AR) at Magnolia (AR)

5A WEST
Farmington (AR) at Huntsville (AR)
Greenbrier (AR) at Clarksville (AR)
Harrison (AR) at Alma (AR)
Vilonia (AR) at Morrilton (AR)

6A EAST
Marion (AR) at Pine Bluff (AR)
Searcy (AR) at Jonesboro (AR)
Sylvan Hills (Sherwood, AR) at Mountain Home (AR)
West Memphis (AR) at Jacksonville (AR)

6A WEST
Benton (AR) at Greenwood (AR)
El Dorado (AR) at Siloam Springs (AR)
Hall (Little Rock, AR) at Russellville (AR)
Sheridan (AR) at Lake Hamilton (Pearcy, AR)

7A CENTRAL
Cabot (AR) at Bryant (AR)
Conway (AR) at Central (Little Rock, AR)
North Little Rock (AR) at Northside (Fort Smith, AR)
Southside (Fort Smith, AR) at Catholic (Little Rock, AR)

7A WEST
Bentonville West (Centerton, AR) at Rogers Heritage (Rogers, AR)
Rogers (AR) at Bentonville (AR)
Springdale (AR) at Fayetteville (AR)
Van Buren (AR) at Har-Ber (Springdale, AR)

ARKANSAS 8-MAN (8 MAN)
Decatur (AR) at Episcopal (Little Rock, AR), 7:00pm
Hermitage (AR) at Augusta (AR), 7:00pm

6/8/9 MAN INTERSTATE
Southwest Christian Academy (Little Rock, AR) at Arkansas Christian Academy (Bryant, AR), 5:00pm