2018 ARKANSAS 10/12 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, October 11th

7A CENTRAL
North Little Rock (AR) at Catholic (Little Rock, AR)

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Arkansas School for the Deaf (Little Rock, AR) at Hermitage (AR)



Friday, October 12th

2A REGION 3
Cross County (Cherry Valley, AR) at Rector (AR)
McCrory (AR) at East Poinsett County (Lepanto, AR)
Salem (AR) at Marked Tree (AR)

2A REGION 4
Hector (AR) at Hackett (AR)
Leftwich (Magazine, AR) at Lavaca (AR)
Western Yell County (Havana, AR) at Mountainburg (AR)

2A REGION 5
Bigelow (AR) at Poyen (AR)
Conway Christian (Conway, AR) at Quitman (AR)
Cutter-Morning Star (Hot Springs National Park, AR) at England (AR)
Magnet Cove (Malvern, AR) at Mountain Pine (AR)

2A REGION 6
Brinkley (AR) at Des Arc (AR)
Clarendon (AR) at Hazen (AR)
Lee (Marianna, AR) at Carlisle (AR)
Marvell (AR) at Earle (AR)

2A REGION 7
Dierks (AR) at Lafayette County (Stamps, AR)
Gurdon (AR) at Spring Hill (Hope, AR)
Mineral Springs (AR) at Murfreesboro (AR)
Mount Ida (AR) at Foreman (AR)

2A REGION 8
Bearden (AR) at Junction City (AR)
Fordyce (AR) at Parkers Chapel (El Dorado, AR)

3A REGION 1
Greenland (AR) at Lamar (AR)
Mansfield (AR) at Booneville (AR)
Paris (AR) at Charleston (AR)
West Fork (AR) at Cedarville (AR)

3A REGION 2
Harding Academy (Searcy, AR) at Melbourne (AR)
Marshall (AR) at Mountain View (AR)
Rose Bud (AR) at Cedar Ridge (Newark, AR)
Yellville-Summit (Yellville, AR) at Clinton (AR)

3A REGION 3
Corning (AR) at Walnut Ridge (AR)
Hoxie (AR) at Piggott (AR)
Manila (AR) at Newport (AR)
Osceola (AR) at Harrisburg (AR)

3A REGION 4
Atkins (AR) at Danville (AR)
Glen Rose (Malvern, AR) at Jessieville (AR)
Mayflower (AR) at Baptist Prep (Little Rock, AR)
Perryville (AR) at Two Rivers (Ola, AR)

3A REGION 5
Centerpoint (Amity, AR) at Harmony Grove (Camden, AR)
Fouke (AR) at Smackover (AR)
Genoa Central (Texarkana, AR) at Prescott (AR)
Horatio (AR) at Bismarck (AR)

3A REGION 6
Dollarway (Pine Bluff, AR) at Drew Central (Monticello, AR)
McGehee (AR) at Barton (Lexa, AR)
Palestine-Wheatley (Palestine, AR) at Lakeside (Lake Village, AR)

4A REGION 1
Gravette (AR) at Berryville (AR)
Lincoln (AR) at Green Forest (AR)
Pea Ridge (AR) at Prairie Grove (AR)
Shiloh Christian (Springdale, AR) at Gentry (AR)

4A REGION 2
Bald Knob (AR) at Heber Springs (AR)
Central Arkansas Christian (North Little Rock, AR) at Southside (Batesville, AR)
Mills University Studies (Little Rock, AR) at Lonoke (AR)
Stuttgart (AR) at Riverview (Searcy, AR)

4A REGION 3
Gosnell (AR) at Brookland (AR)
Pocahontas (AR) at Rivercrest (Wilson, AR)
Trumann (AR) at Highland (Hardy, AR)
Westside (Jonesboro, AR) at Cave City (AR)

4A REGION 4
Dardanelle (AR) at Dover (AR)
Elkins (AR) at Mena (AR)
Ozark (AR) at Pottsville (AR)
Subiaco Academy (Subiaco, AR) at Waldron (AR)

4A REGION 7
Fountain Lake (Hot Springs National Park, AR) at Bauxite (AR)
Harmony Grove (Benton, AR) at Arkadelphia (AR)
Malvern (AR) at Robinson (Little Rock, AR)
Nashville (AR) at Ashdown (AR)

4A REGION 8
Hamburg (AR) at Central (West Helena, AR)
Monticello (AR) at Crossett (AR)
Star City (AR) at Dumas (AR)
Warren (AR) at DeWitt (AR)

5A CENTRAL
Maumelle (AR) at Fair (Little Rock, AR)
Parkview (Little Rock, AR) at Little Rock Christian Academy (Little Rock, AR)
Pulaski Academy (Little Rock, AR) at Beebe (AR)
Watson Chapel (Pine Bluff, AR) at White Hall (AR)

5A EAST
Batesville (AR) at Wynne (AR)
Nettleton (Jonesboro, AR) at Greene County Tech (Paragould, AR)
Paragould (AR) at Forrest City (AR)
Valley View (Jonesboro, AR) at Blytheville (AR)

5A SOUTH
De Queen (AR) at Camden Fairview (Camden, AR)
Lakeside (Hot Springs, AR) at Hope (AR)
Magnolia (AR) at Hot Springs (AR)
McClellan (Little Rock, AR) at Arkansas (Texarkana, AR)

5A WEST
Clarksville (AR) at Alma (AR)
Farmington (AR) at Vilonia (AR)
Harrison (AR) at Greenbrier (AR)
Morrilton (AR) at Huntsville (AR)

6A EAST
Jonesboro (AR) at West Memphis (AR)
Mountain Home (AR) at Marion (AR)
Pine Bluff (AR) at Searcy (AR)
Sylvan Hills (Sherwood, AR) at Jacksonville (AR)

6A WEST
El Dorado (AR) at Benton (AR)
Hall (Little Rock, AR) at Sheridan (AR)
Russellville (AR) at Greenwood (AR)
Siloam Springs (AR) at Lake Hamilton (Pearcy, AR)

7A CENTRAL
Bryant (AR) at Southside (Fort Smith, AR)
Central (Little Rock, AR) at Cabot (AR)
Northside (Fort Smith, AR) at Conway (AR)

7A WEST
Bentonville West (Centerton, AR) at Har-Ber (Springdale, AR)
Fayetteville (AR) at Bentonville (AR)
Rogers (AR) at Springdale (AR)
Rogers Heritage (Rogers, AR) at Van Buren (AR)

ARKANSAS 8-MAN (8 MAN)
Augusta (AR) at Decatur (AR), 7:00pm
Episcopal (Little Rock, AR) at Woodlawn (Rison, AR), 7:30pm

6/8/9 MAN INTERSTATE
Arkansas Christian Academy (Bryant, AR) at Union Christian Academy (Fort Smith, AR), 7:00pm