2018 ARIZONA 10/19 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, October 18th

CANYON I - CACTUS (8 MAN)
Skyline Prep (Phoenix, AZ) at AZ Compass Prep/Sequoia (Chandler, AZ), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Madison Highland Prep (Phoenix, AZ) at Heritage Academy (Mesa, AZ), 7:00pm



Friday, October 19th

2A AGUA FRIA
ASU Prep (Phoenix, AZ) at Santa Cruz Valley (Eloy, AZ), 7:00pm
Arizona Lutheran Academy (Phoenix, AZ) at Phoenix Christian (Phoenix, AZ), 7:00pm
Scottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ) at Heritage Academy (Laveen, AZ), 7:00pm

2A BLACK
Morenci (AZ) at Pima (AZ), 7:00pm
Thatcher (AZ) at Round Valley (Eagar, AZ), 7:00pm

2A GILA
Chandler Prep (Chandler, AZ) at San Carlos (AZ), 7:00pm
Globe (AZ) at Tempe Prep (Tempe, AZ), 7:00pm
San Manuel (AZ) at Miami (AZ), 7:00pm

2A LITTLE COLORADO
Alchesay (Whiteriver, AZ) at Hopi (Keams Canyon, AZ), 7:00pm
Many Farms (AZ) at Red Mesa (Teec Nos Pos, AZ), 7:00pm
Pinon (AZ) at Greyhills Academy (Tuba City, AZ), 7:00pm
Valley (Sanders, AZ) at Rock Point (AZ), 7:00pm

2A SALT
Antelope (Wellton, AZ) at North Pointe Prep (Phoenix, AZ), 7:00pm
Valley Lutheran (Phoenix, AZ) at Red Rock (Sedona, AZ), 7:00pm
Veritas Prep (Phoenix, AZ) at Scottsdale Prep (Scottsdale, AZ), 7:00pm

2A SAN PEDRO
Bisbee (AZ) at Santa Rita (Tucson, AZ), 7:00pm
Willcox (AZ) at Tombstone (AZ), 7:00pm

2A VERDE
Tonopah Valley (Tonopah, AZ) at Parker (AZ), 7:00pm

3A CENTRAL
Coolidge (AZ) at San Tan Foothills (Queen Creek, AZ), 7:00pm
Florence (AZ) at American Leadership Academy (Queen Creek, AZ), 7:00pm
Franklin (Queen Creek, AZ) at American Leadership Academy (Ironwood, AZ), 7:00pm

3A EAST
Holbrook (AZ) at Blue Ridge (Lakeside, AZ), 7:00pm
Show Low (AZ) at Snowflake (AZ), 7:00pm
Winslow (AZ) at Payson (AZ), 7:00pm

3A METRO
Arizona College Prep (Chandler, AZ) at American Leadership Academy (Gilbert, AZ), 7:00pm
Gilbert Christian (Gilbert, AZ) at Fountain Hills (AZ), 7:00pm

3A METRO WEST
Valley Christian (Chandler, AZ) at Bourgade Catholic (Phoenix, AZ), 7:00pm
Yuma Catholic (Yuma, AZ) at Paradise Honors (Surprise, AZ), 7:00pm

3A NORTH
Chinle (AZ) at Page (AZ), 7:00pm
Ganado (AZ) at Monument Valley (Kayenta, AZ), 6:00pm
Tuba City (AZ) at Window Rock (Fort Defiance, AZ), 7:00pm

3A SOUTH
Catalina (Tucson, AZ) at Tanque Verde (Tucson, AZ), 7:00pm
Safford (AZ) at Pusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ), 7:00pm
Sahuarita (AZ) at Sabino (Tucson, AZ), 7:00pm

3A WEST
Chino Valley (AZ) at River Valley (Mohave Valley, AZ), 7:00pm
Kingman Academy (Kingman, AZ) at Northwest Christian (Phoenix, AZ), 7:00pm
Wickenburg (AZ) at Kingman (AZ), 7:00pm

4A BLACK CANYON
Apache Junction (AZ) at Glendale (AZ), 7:00pm
Dysart (El Mirage, AZ) at Cortez (Phoenix, AZ), 7:00pm
Washington (Phoenix, AZ) at Combs (San Tan Valley, AZ), 7:00pm

4A DESERT SKY
Mesquite (Gilbert, AZ) at Marcos de Niza (Tempe, AZ), 7:00pm
Poston Butte (San Tan Valley, AZ) at Arcadia (Phoenix, AZ), 7:00pm
Saguaro (Scottsdale, AZ) at Seton Catholic (Chandler, AZ), 7:00pm

4A GILA
Douglas (AZ) at Palo Verde (Tucson, AZ), 7:00pm
Rio Rico (AZ) at Pueblo (Tucson, AZ), 7:00pm
Walden Grove (Sahuarita, AZ) at Amphitheater (Tucson, AZ), 7:00pm

4A GRAND CANYON
Mingus (Cottonwood, AZ) at Flagstaff (AZ), 7:30pm
Mohave (Bullhead City, AZ) at Bradshaw Mountain (Prescott Valley, AZ), 7:00pm
Williams (Kingman, AZ) at Prescott (AZ), 7:00pm

4A KINO
Canyon del Oro (Tucson, AZ) at Vista Grande (Casa Grande, AZ), 7:00pm
Catalina Foothills (Tucson, AZ) at Salpointe Catholic (Tucson, AZ), 7:00pm
Sahuaro (Tucson, AZ) at Casa Grande (AZ), 7:00pm

4A SKYLINE
Greenway (Phoenix, AZ) at Tempe (AZ), 7:00pm
Shadow Mountain (Phoenix, AZ) at Thunderbird (Phoenix, AZ), 7:00pm
St. Mary's (Phoenix, AZ) at Moon Valley (Phoenix, AZ), 7:00pm

4A SOUTHWEST
Estrella Foothills (Goodyear, AZ) at Gila Ridge (Yuma, AZ), 7:00pm
Youngker (Buckeye, AZ) at Buckeye (AZ), 7:00pm

4A WEST VALLEY
Desert Edge (Goodyear, AZ) at Deer Valley (Glendale, AZ), 7:00pm
Peoria (AZ) at Lake Havasu (Lake Havasu City, AZ), 7:00pm

5A DESERT WEST
Independence (Glendale, AZ) at Agua Fria (Avondale, AZ), 7:00pm
Verrado (Buckeye, AZ) at Goldwater (Phoenix, AZ), 7:00pm
Willow Canyon (Surprise, AZ) at Millennium (Goodyear, AZ), 7:00pm

5A NORTHEAST VALLEY
Cactus Shadows (Cave Creek, AZ) at Desert Mountain (Scottsdale, AZ), 7:00pm
North Canyon (Phoenix, AZ) at McClintock (Tempe, AZ), 7:00pm
Paradise Valley (Phoenix, AZ) at Horizon (Scottsdale, AZ), 7:00pm

5A NORTHWEST
Apollo (Glendale, AZ) at Sunrise Mountain (Peoria, AZ), 7:00pm
Kellis (Glendale, AZ) at Centennial (Peoria, AZ), 7:00pm
Sunnyslope (Phoenix, AZ) at Ironwood (Glendale, AZ), 7:00pm

5A SAN TAN
Casteel (Queen Creek, AZ) at Maricopa (AZ), 7:00pm
Higley (Gilbert, AZ) at Gilbert (AZ), 7:00pm
Williams Field (Gilbert, AZ) at Campo Verde (Gilbert, AZ), 7:00pm

5A SONORAN
Empire (Tucson, AZ) at Rincon (Tucson, AZ), 7:00pm
Flowing Wells (Tucson, AZ) at Cholla (Tucson, AZ), 7:00pm
Mountain View (Tucson, AZ) at Desert View (Tucson, AZ), 7:00pm

5A SOUTHERN
Buena (Sierra Vista, AZ) at Ironwood Ridge (Tucson, AZ), 7:00pm
Cienega (Vail, AZ) at Nogales (AZ), 7:00pm
Sunnyside (Tucson, AZ) at Marana (Tucson, AZ), 7:00pm

5A UNION
Camelback (Phoenix, AZ) at Fairfax (Laveen, AZ), 7:00pm
Central (Phoenix, AZ) at Sierra Linda (Phoenix, AZ), 7:00pm
South Mountain (Phoenix, AZ) at Hayden (Phoenix, AZ), 7:00pm

6A CENTRAL
Desert Vista (Phoenix, AZ) at Corona del Sol (Tempe, AZ), 7:00pm
Highland (Gilbert, AZ) at Queen Creek (AZ), 7:00pm
Mountain Pointe (Phoenix, AZ) at Desert Ridge (Mesa, AZ), 7:00pm

6A DESERT VALLEY
Boulder Creek (Anthem, AZ) at Mountain Ridge (Glendale, AZ), 7:00pm
Chaparral (Scottsdale, AZ) at Pinnacle (Phoenix, AZ), 7:00pm
O'Connor (Phoenix, AZ) at Liberty (Peoria, AZ), 7:00pm

6A EAST VALLEY
Mesa (AZ) at Red Mountain (Mesa, AZ), 7:00pm
Mountain View (Mesa, AZ) at Skyline (Mesa, AZ), 7:00pm

6A METRO
Alhambra (Phoenix, AZ) at Maryvale (Phoenix, AZ), 7:00pm
Chavez (Laveen, AZ) at Browne (Phoenix, AZ), 7:00pm

6A PREMIER
Basha (Chandler, AZ) at Brophy College Prep (Phoenix, AZ), 7:00pm
Perry (Gilbert, AZ) at Hamilton (Chandler, AZ), 7:00pm

6A SOUTHWEST
Copper Canyon (Glendale, AZ) at Tolleson (AZ), 7:00pm
La Joya Community (Avondale, AZ) at Westview (Avondale, AZ), 7:00pm
Valley Vista (Surprise, AZ) at Shadow Ridge (Surprise, AZ), 7:00pm

CANYON OPEN
Canyon State Academy (Queen Creek, AZ) at Sequoia Pathway Academy (Maricopa, AZ), 7:00pm
Imagine Prep at Superstition (Apache Junction, AZ) at San Tan Charter (Gilbert, AZ), 7:00pm

NON-LEAGUE
Camp Verde (AZ) at Trivium Prep (Goodyear, AZ), 7:00pm
Coconino (Flagstaff, AZ) at Cactus (Glendale, AZ), 7:00pm
Coronado (Scottsdale, AZ) at Odyssey Institute (Buckeye, AZ), 7:00pm
Kofa (Yuma, AZ) at Dobson (Mesa, AZ), 7:00pm
North (Phoenix, AZ) at Westwood (Mesa, AZ), 7:00pm
St. Johns (AZ) at Benson (AZ), 7:00pm
Tucson (AZ) at Chandler (AZ), 7:00pm
Yuma (AZ) at Cibola (Yuma, AZ), 7:00pm

CANYON I - CACTUS (8 MAN)
New Way Learning Academy (Scottsdale, AZ) at Salt River (Scottsdale, AZ), 7:00pm

CANYON I - COYOTE (8 MAN)
Imagine Prep at Coolidge (Coolidge, AZ) at Ajo (AZ), 7:00pm

CANYON II - FIESTA (8 MAN)
Harvest Prep Academy (Yuma, AZ) at Desert Heights Prep (Glendale, AZ), 7:00pm
Southwest Leadership Academy (Phoenix, AZ) at Imagine Prep (Surprise, AZ), 7:00pm

CANYON II - SUN (8 MAN)
Southgate Academy (Tucson, AZ) at El Dorado (Chandler, AZ), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Western SciTech (Phoenix, AZ) at Mission Heights Prep (Casa Grande, AZ), 6:30pm



Saturday, October 20th

CANYON OPEN
South Pointe (Phoenix, AZ) at St. John Paul II Catholic (Avondale, AZ), 6:00pm