2018 ARIZONA 9/28 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Thursday, September 27th

CANYON I - CACTUS (8 MAN)
Skyline Prep (Phoenix, AZ) at Salt River (Scottsdale, AZ), 7:00pm

CANYON II - SUN (8 MAN)
Southgate Academy (Tucson, AZ) at Heritage Academy (Mesa, AZ), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
AZ Compass Prep/Sequoia (Chandler, AZ) at Orme (Mayer, AZ), 7:00pm



Friday, September 28th

2A AGUA FRIA
ASU Prep (Phoenix, AZ) at Heritage Academy (Laveen, AZ), 7:00pm
Arizona Lutheran Academy (Phoenix, AZ) at Scottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ), 7:00pm
Phoenix Christian (Phoenix, AZ) at Santa Cruz Valley (Eloy, AZ), 7:00pm

2A BLACK
Pima (AZ) at Thatcher (AZ), 7:00pm
St. Johns (AZ) at Round Valley (Eagar, AZ), 7:00pm

2A GILA
Globe (AZ) at San Carlos (AZ), 7:00pm
San Manuel (AZ) at Chandler Prep (Chandler, AZ), 7:00pm
Tempe Prep (Tempe, AZ) at Miami (AZ), 7:00pm

2A LITTLE COLORADO
Alchesay (Whiteriver, AZ) at Pinon (AZ), 7:00pm
Hopi (Keams Canyon, AZ) at Red Mesa (Teec Nos Pos, AZ), 7:00pm
Rock Point (AZ) at Greyhills Academy (Tuba City, AZ), 7:00pm
Valley (Sanders, AZ) at Many Farms (AZ), 7:00pm

2A SALT
Valley Lutheran (Phoenix, AZ) at North Pointe Prep (Phoenix, AZ), 7:00pm
Veritas Prep (Phoenix, AZ) at Antelope (Wellton, AZ), 7:00pm

2A SAN PEDRO
Tombstone (AZ) at Benson (AZ), 7:00pm
Willcox (AZ) at Bisbee (AZ), 7:00pm

2A VERDE
Glendale Prep Academy (Glendale, AZ) at Camp Verde (AZ), 7:00pm

3A CENTRAL
American Leadership Academy (Ironwood, AZ) at San Tan Foothills (Queen Creek, AZ), 7:00pm
Florence (AZ) at Coolidge (AZ), 7:00pm
Franklin (Queen Creek, AZ) at American Leadership Academy (Queen Creek, AZ), 7:00pm

3A EAST
Payson (AZ) at Holbrook (AZ), 7:00pm
Snowflake (AZ) at Blue Ridge (Lakeside, AZ), 7:00pm
Winslow (AZ) at Show Low (AZ), 7:00pm

3A METRO
American Leadership Academy (Gilbert, AZ) at Fountain Hills (AZ), 7:00pm
Arizona College Prep (Chandler, AZ) at Coronado (Scottsdale, AZ), 7:00pm

3A METRO WEST
Odyssey Institute (Buckeye, AZ) at Paradise Honors (Surprise, AZ), 7:00pm
Valley Christian (Chandler, AZ) at Yuma Catholic (Yuma, AZ), 7:00pm

3A NORTH
Ganado (AZ) at Chinle (AZ), 6:00pm
Monument Valley (Kayenta, AZ) at Window Rock (Fort Defiance, AZ), 6:00pm
Page (AZ) at Tuba City (AZ), 7:00pm

3A SOUTH
Pusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ) at Tanque Verde (Tucson, AZ), 7:00pm
Sabino (Tucson, AZ) at Catalina (Tucson, AZ), 7:00pm
Safford (AZ) at Sahuarita (AZ), 7:00pm

3A WEST
Kingman (AZ) at River Valley (Mohave Valley, AZ), 7:00pm
Kingman Academy (Kingman, AZ) at Chino Valley (AZ), 7:00pm
Wickenburg (AZ) at Northwest Christian (Phoenix, AZ), 7:00pm

4A BLACK CANYON
Cortez (Phoenix, AZ) at Glendale (AZ), 7:00pm
Dysart (El Mirage, AZ) at Combs (San Tan Valley, AZ), 7:00pm
Washington (Phoenix, AZ) at Apache Junction (AZ), 7:00pm

4A DESERT SKY
Marcos de Niza (Tempe, AZ) at Seton Catholic (Chandler, AZ), 7:00pm
Mesquite (Gilbert, AZ) at Arcadia (Phoenix, AZ), 7:00pm

4A GILA
Douglas (AZ) at Pueblo (Tucson, AZ), 7:00pm
Palo Verde (Tucson, AZ) at Amphitheater (Tucson, AZ), 7:00pm
Rio Rico (AZ) at Walden Grove (Sahuarita, AZ), 7:00pm

4A GRAND CANYON
Coconino (Flagstaff, AZ) at Prescott (AZ), 7:00pm
Flagstaff (AZ) at Bradshaw Mountain (Prescott Valley, AZ), 7:00pm
Mingus (Cottonwood, AZ) at Mohave (Bullhead City, AZ), 7:00pm

4A KINO
Catalina Foothills (Tucson, AZ) at Canyon del Oro (Tucson, AZ), 7:00pm
Sahuaro (Tucson, AZ) at Salpointe Catholic (Tucson, AZ), 7:00pm
Vista Grande (Casa Grande, AZ) at Casa Grande (AZ), 7:00pm

4A SKYLINE
Greenway (Phoenix, AZ) at Shadow Mountain (Phoenix, AZ), 7:00pm
Moon Valley (Phoenix, AZ) at Thunderbird (Phoenix, AZ), 7:00pm
St. Mary's (Phoenix, AZ) at Tempe (AZ), 7:00pm

4A SOUTHWEST
Buckeye (AZ) at Yuma (AZ), 7:00pm
Estrella Foothills (Goodyear, AZ) at Youngker (Buckeye, AZ), 7:00pm

4A WEST VALLEY
Deer Valley (Glendale, AZ) at Cactus (Glendale, AZ), 7:00pm

5A DESERT WEST
Goldwater (Phoenix, AZ) at Millennium (Goodyear, AZ), 7:00pm
Verrado (Buckeye, AZ) at Agua Fria (Avondale, AZ), 7:00pm
Willow Canyon (Surprise, AZ) at Independence (Glendale, AZ), 7:00pm

5A NORTHEAST VALLEY
Desert Mountain (Scottsdale, AZ) at Paradise Valley (Phoenix, AZ), 7:00pm
Horizon (Scottsdale, AZ) at North Canyon (Phoenix, AZ), 7:00pm
McClintock (Tempe, AZ) at Notre Dame Prep (Scottsdale, AZ), 7:00pm

5A NORTHWEST
Apollo (Glendale, AZ) at Centennial (Peoria, AZ), 7:00pm
Sunnyslope (Phoenix, AZ) at Kellis (Glendale, AZ), 7:00pm
Sunrise Mountain (Peoria, AZ) at Ironwood (Glendale, AZ), 7:00pm

5A SAN TAN
Casteel (Queen Creek, AZ) at Higley (Gilbert, AZ), 7:00pm
Maricopa (AZ) at Campo Verde (Gilbert, AZ), 7:00pm
Williams Field (Gilbert, AZ) at Gilbert (AZ), 7:00pm

5A SONORAN
Flowing Wells (Tucson, AZ) at Empire (Tucson, AZ), 7:00pm
Mountain View (Tucson, AZ) at Cholla (Tucson, AZ), 7:00pm
Rincon (Tucson, AZ) at Desert View (Tucson, AZ), 7:00pm

5A SOUTHERN
Buena (Sierra Vista, AZ) at Marana (Tucson, AZ), 7:00pm
Nogales (AZ) at Ironwood Ridge (Tucson, AZ), 7:00pm
Sunnyside (Tucson, AZ) at Cienega (Vail, AZ), 7:00pm

5A UNION
Camelback (Phoenix, AZ) at Central (Phoenix, AZ), 7:00pm
Hayden (Phoenix, AZ) at Fairfax (Laveen, AZ), 7:00pm
South Mountain (Phoenix, AZ) at Sierra Linda (Phoenix, AZ), 7:00pm

6A CENTRAL
Corona del Sol (Tempe, AZ) at Queen Creek (AZ), 7:00pm
Desert Ridge (Mesa, AZ) at Desert Vista (Phoenix, AZ), 7:00pm
Mountain Pointe (Phoenix, AZ) at Highland (Gilbert, AZ), 7:00pm

6A DESERT VALLEY
Chaparral (Scottsdale, AZ) at Boulder Creek (Anthem, AZ), 7:00pm
Liberty (Peoria, AZ) at Mountain Ridge (Glendale, AZ), 7:00pm
O'Connor (Phoenix, AZ) at Pinnacle (Phoenix, AZ), 7:00pm

6A EAST VALLEY
Mesa (AZ) at Dobson (Mesa, AZ), 7:00pm
Mountain View (Mesa, AZ) at Westwood (Mesa, AZ), 7:00pm
Skyline (Mesa, AZ) at Red Mountain (Mesa, AZ), 7:00pm

6A METRO
Alhambra (Phoenix, AZ) at Browne (Phoenix, AZ), 7:00pm
Chavez (Laveen, AZ) at North (Phoenix, AZ), 7:00pm

6A PREMIER
Chandler (AZ) at Perry (Gilbert, AZ), 7:00pm
Hamilton (Chandler, AZ) at Brophy College Prep (Phoenix, AZ), 7:00pm

6A SOUTHWEST
Tolleson (AZ) at Westview (Avondale, AZ), 7:00pm
Valley Vista (Surprise, AZ) at La Joya Community (Avondale, AZ), 7:00pm

CANYON OPEN
Imagine Prep at Superstition (Apache Junction, AZ) at South Pointe (Phoenix, AZ), 7:00pm
San Tan Charter (Gilbert, AZ) at Sequoia Pathway Academy (Maricopa, AZ), 7:00pm
St. John Paul II Catholic (Avondale, AZ) at Canyon State Academy (Queen Creek, AZ), 6:15pm

NON-LEAGUE
Copper Canyon (Glendale, AZ) at Cibola (Yuma, AZ), 7:00pm
Desert Edge (Goodyear, AZ) at Saguaro (Scottsdale, AZ), 7:00pm
Gilbert Christian (Gilbert, AZ) at Bourgade Catholic (Phoenix, AZ), 7:00pm
Lake Havasu (Lake Havasu City, AZ) at Gila Ridge (Yuma, AZ), 7:00pm
Poston Butte (San Tan Valley, AZ) at Peoria (AZ), 7:00pm
Shadow Ridge (Surprise, AZ) at Maryvale (Phoenix, AZ), 7:00pm
Tonopah Valley (Tonopah, AZ) at Santa Rita (Tucson, AZ), 7:00pm
Trivium Prep (Goodyear, AZ) at Parker (AZ), 7:00pm

INTERSTATE
Cobre (Bayard, NM) at Morenci (AZ), 7:00pm
Kofa (Yuma, AZ) at Calipatria (CA), 7:00pm

1A EAST (8 MAN)
Hayden (Winkelman, AZ) at Superior (AZ), 7:00pm
Ray (Kearny, AZ) at Arete Prep (Gilbert, AZ), 7:00pm

1A NORTH (8 MAN)
El Capitan (Colorado City, AZ) at Mogollon (Heber, AZ), 7:00pm
Fredonia (AZ) at Williams (AZ), 7:00pm

1A SOUTH (8 MAN)
Bowie/San Simon (Bowie, AZ) at Valley Union (Elfrida, AZ), 6:00pm
Duncan (AZ) at Fort Thomas (AZ), 7:00pm
St. David (AZ) at Baboquivari (Sells, AZ), 7:00pm

1A WEST (8 MAN)
Bagdad (AZ) at Salome (AZ), 7:00pm
San Pasqual Valley (Winterhaven, CA) at Mohave Accelerated (Bullhead City, AZ), 7:00pm

CANYON I - CACTUS (8 MAN)
Madison Prep (Tempe, AZ) at New Way Learning Academy (Scottsdale, AZ), 7:00pm

CANYON I - COYOTE (8 MAN)
Gila Bend (AZ) at Highland Prep (Surprise, AZ), 4:00pm

CANYON II - FIESTA (8 MAN)
Western SciTech (Phoenix, AZ) at Southwest Leadership Academy (Phoenix, AZ), 4:30pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
El Dorado (Chandler, AZ) at Desert Heights Prep (Glendale, AZ), 7:00pm
Imagine Prep at Coolidge (Coolidge, AZ) at Madison Highland Prep (Phoenix, AZ), 7:00pm
Joseph City (AZ) at NFL Yet Academy (Phoenix, AZ), 7:00pm
Mission Heights Prep (Casa Grande, AZ) at Imagine Prep (Surprise, AZ), 7:00pm



Saturday, September 29th

2A SALT
Red Rock (Sedona, AZ) at Scottsdale Prep (Scottsdale, AZ), 7:00pm

1A WEST (8 MAN)
Mayer (AZ) at Anthem Prep (Anthem, AZ), 7:00pm

6/8/9 MAN INTERSTATE
Phoenix Day School for the Deaf (Phoenix, AZ) at Colorado School for the Deaf & Blind (Colorado Springs, CO), 3:30pm