2018 ARIZONA 10/26 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, October 25th

2A AGUA FRIA
Santa Cruz Valley (Eloy, AZ) at Heritage Academy (Laveen, AZ), 7:00pm

CANYON OPEN
Sequoia Pathway Academy (Maricopa, AZ) at South Pointe (Phoenix, AZ), 7:00pm



Friday, October 26th

2A AGUA FRIA
ASU Prep (Phoenix, AZ) at Arizona Lutheran Academy (Phoenix, AZ), 7:00pm
Phoenix Christian (Phoenix, AZ) at Scottsdale Christian Academy (Phoenix, AZ), 7:00pm

2A BLACK
Round Valley (Eagar, AZ) at Pima (AZ), 7:00pm
St. Johns (AZ) at Morenci (AZ), 7:00pm

2A GILA
Globe (AZ) at Miami (AZ), 7:00pm
San Carlos (AZ) at San Manuel (AZ), 7:00pm
Tempe Prep (Tempe, AZ) at Chandler Prep (Chandler, AZ), 7:00pm

2A LITTLE COLORADO
Greyhills Academy (Tuba City, AZ) at Valley (Sanders, AZ), 7:00pm
Hopi (Keams Canyon, AZ) at Pinon (AZ), 7:00pm
Red Mesa (Teec Nos Pos, AZ) at Alchesay (Whiteriver, AZ), 7:00pm
Rock Point (AZ) at Many Farms (AZ), 7:00pm

2A SALT
North Pointe Prep (Phoenix, AZ) at Veritas Prep (Phoenix, AZ), 7:00pm
Red Rock (Sedona, AZ) at Antelope (Wellton, AZ), 7:00pm
Scottsdale Prep (Scottsdale, AZ) at Valley Lutheran (Phoenix, AZ), 7:00pm

2A SAN PEDRO
Benson (AZ) at Willcox (AZ), 7:00pm
Tombstone (AZ) at Bisbee (AZ), 7:00pm

2A VERDE
Parker (AZ) at Glendale Prep Academy (Glendale, AZ), 7:00pm

3A CENTRAL
American Leadership Academy (Ironwood, AZ) at Florence (AZ), 7:00pm
American Leadership Academy (Queen Creek, AZ) at Coolidge (AZ), 7:00pm
San Tan Foothills (Queen Creek, AZ) at Franklin (Queen Creek, AZ), 7:00pm

3A EAST
Holbrook (AZ) at Show Low (AZ), 7:00pm
Payson (AZ) at Blue Ridge (Lakeside, AZ), 7:00pm
Snowflake (AZ) at Winslow (AZ), 7:00pm

3A METRO
American Leadership Academy (Gilbert, AZ) at Coronado (Scottsdale, AZ), 7:00pm
Arizona College Prep (Chandler, AZ) at Gilbert Christian (Gilbert, AZ), 7:00pm

3A METRO WEST
Bourgade Catholic (Phoenix, AZ) at Paradise Honors (Surprise, AZ), 7:00pm
Odyssey Institute (Buckeye, AZ) at Yuma Catholic (Yuma, AZ), 7:00pm

3A NORTH
Chinle (AZ) at Tuba City (AZ), 7:00pm
Ganado (AZ) at Window Rock (Fort Defiance, AZ), 6:00pm
Monument Valley (Kayenta, AZ) at Page (AZ), 7:00pm

3A SOUTH
Pusch Ridge Christian Academy (Tucson, AZ) at Catalina (Tucson, AZ), 7:00pm
Sabino (Tucson, AZ) at Safford (AZ), 7:00pm
Tanque Verde (Tucson, AZ) at Sahuarita (AZ), 7:00pm

3A WEST
Kingman (AZ) at Kingman Academy (Kingman, AZ), 7:00pm
Northwest Christian (Phoenix, AZ) at Chino Valley (AZ), 7:00pm
River Valley (Mohave Valley, AZ) at Wickenburg (AZ), 7:00pm

4A BLACK CANYON
Combs (San Tan Valley, AZ) at Apache Junction (AZ), 7:00pm
Cortez (Phoenix, AZ) at Washington (Phoenix, AZ), 7:00pm
Glendale (AZ) at Dysart (El Mirage, AZ), 7:00pm

4A DESERT SKY
Arcadia (Phoenix, AZ) at Marcos de Niza (Tempe, AZ), 7:00pm
Saguaro (Scottsdale, AZ) at Mesquite (Gilbert, AZ), 7:00pm
Seton Catholic (Chandler, AZ) at Poston Butte (San Tan Valley, AZ), 7:00pm

4A GILA
Amphitheater (Tucson, AZ) at Pueblo (Tucson, AZ), 7:00pm
Palo Verde (Tucson, AZ) at Walden Grove (Sahuarita, AZ), 7:00pm
Rio Rico (AZ) at Douglas (AZ), 7:00pm

4A GRAND CANYON
Flagstaff (AZ) at Coconino (Flagstaff, AZ), 7:30pm
Mingus (Cottonwood, AZ) at Prescott (AZ), 7:00pm
Mohave (Bullhead City, AZ) at Williams (Kingman, AZ), 7:00pm

4A KINO
Casa Grande (AZ) at Canyon del Oro (Tucson, AZ), 7:00pm
Sahuaro (Tucson, AZ) at Catalina Foothills (Tucson, AZ), 7:00pm
Salpointe Catholic (Tucson, AZ) at Vista Grande (Casa Grande, AZ), 7:00pm

4A SKYLINE
Moon Valley (Phoenix, AZ) at Greenway (Phoenix, AZ), 7:00pm
Tempe (AZ) at Shadow Mountain (Phoenix, AZ), 7:00pm
Thunderbird (Phoenix, AZ) at St. Mary's (Phoenix, AZ), 7:00pm

4A SOUTHWEST
Buckeye (AZ) at Estrella Foothills (Goodyear, AZ), 7:00pm

4A WEST VALLEY
Cactus (Glendale, AZ) at Peoria (AZ), 7:00pm
Lake Havasu (Lake Havasu City, AZ) at Desert Edge (Goodyear, AZ), 7:00pm

5A DESERT WEST
Goldwater (Phoenix, AZ) at Agua Fria (Avondale, AZ), 7:00pm
Millennium (Goodyear, AZ) at Independence (Glendale, AZ), 7:00pm
Willow Canyon (Surprise, AZ) at Verrado (Buckeye, AZ), 7:00pm

5A NORTHEAST VALLEY
Cactus Shadows (Cave Creek, AZ) at McClintock (Tempe, AZ), 7:00pm
Desert Mountain (Scottsdale, AZ) at Horizon (Scottsdale, AZ), 7:00pm
Paradise Valley (Phoenix, AZ) at Notre Dame Prep (Scottsdale, AZ), 7:00pm

5A NORTHWEST
Ironwood (Glendale, AZ) at Kellis (Glendale, AZ), 7:00pm
Sunnyslope (Phoenix, AZ) at Apollo (Glendale, AZ), 7:00pm
Sunrise Mountain (Peoria, AZ) at Centennial (Peoria, AZ), 7:00pm

5A SAN TAN
Campo Verde (Gilbert, AZ) at Casteel (Queen Creek, AZ), 7:00pm
Gilbert (AZ) at Maricopa (AZ), 7:00pm
Higley (Gilbert, AZ) at Williams Field (Gilbert, AZ), 7:00pm

5A SONORAN
Cholla (Tucson, AZ) at Rincon (Tucson, AZ), 7:00pm
Desert View (Tucson, AZ) at Empire (Tucson, AZ), 7:00pm
Mountain View (Tucson, AZ) at Flowing Wells (Tucson, AZ), 7:00pm

5A SOUTHERN
Buena (Sierra Vista, AZ) at Sunnyside (Tucson, AZ), 7:00pm
Ironwood Ridge (Tucson, AZ) at Cienega (Vail, AZ), 7:00pm
Marana (Tucson, AZ) at Nogales (AZ), 7:00pm

5A UNION
Central (Phoenix, AZ) at South Mountain (Phoenix, AZ), 7:00pm
Fairfax (Laveen, AZ) at Sierra Linda (Phoenix, AZ), 7:00pm
Hayden (Phoenix, AZ) at Camelback (Phoenix, AZ), 7:00pm

6A CENTRAL
Corona del Sol (Tempe, AZ) at Mountain Pointe (Phoenix, AZ), 7:00pm
Desert Ridge (Mesa, AZ) at Highland (Gilbert, AZ), 7:00pm
Queen Creek (AZ) at Desert Vista (Phoenix, AZ), 7:00pm

6A DESERT VALLEY
Liberty (Peoria, AZ) at Chaparral (Scottsdale, AZ), 7:00pm
Mountain Ridge (Glendale, AZ) at O'Connor (Phoenix, AZ), 7:00pm
Pinnacle (Phoenix, AZ) at Boulder Creek (Anthem, AZ), 7:00pm

6A EAST VALLEY
Dobson (Mesa, AZ) at Mountain View (Mesa, AZ), 7:00pm
Mesa (AZ) at Skyline (Mesa, AZ), 7:00pm
Red Mountain (Mesa, AZ) at Westwood (Mesa, AZ), 7:00pm

6A METRO
Alhambra (Phoenix, AZ) at Chavez (Laveen, AZ), 7:00pm
Browne (Phoenix, AZ) at Tucson (AZ), 7:00pm
Maryvale (Phoenix, AZ) at North (Phoenix, AZ), 7:00pm

6A PREMIER
Chandler (AZ) at Hamilton (Chandler, AZ), 7:00pm
Perry (Gilbert, AZ) at Basha (Chandler, AZ), 7:00pm

6A SOUTHWEST
Copper Canyon (Glendale, AZ) at Shadow Ridge (Surprise, AZ), 7:00pm
Tolleson (AZ) at La Joya Community (Avondale, AZ), 7:00pm
Westview (Avondale, AZ) at Valley Vista (Surprise, AZ), 7:00pm

CANYON OPEN
San Tan Charter (Gilbert, AZ) at Canyon State Academy (Queen Creek, AZ), 6:15pm
St. John Paul II Catholic (Avondale, AZ) at Imagine Prep at Superstition (Apache Junction, AZ), 7:00pm

NON-LEAGUE
Deer Valley (Glendale, AZ) at Youngker (Buckeye, AZ), 7:00pm
Fountain Hills (AZ) at Valley Christian (Chandler, AZ), 7:00pm
Gila Ridge (Yuma, AZ) at Cibola (Yuma, AZ), 7:00pm
Santa Rita (Tucson, AZ) at Thatcher (AZ), 7:00pm
Trivium Prep (Goodyear, AZ) at Tonopah Valley (Tonopah, AZ), 7:00pm
Yuma (AZ) at Kofa (Yuma, AZ), 7:00pm