2018 ALABAMA 10/12 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 11th

1A REGION 3
Johnson (Thomaston, AL) at Ellwood Christian (Selma, AL), 7:00pm

2A REGION 4
Fayetteville (Sylacauga, AL) at Thorsby (AL), 7:00pm

4A REGION 4
Handley (Roanoke, AL) at Lincoln (AL), 7:00pm

6A REGION 8
Hazel Green (AL) at Jemison (Huntsville, AL), 7:00pm

7A REGION 4
Grissom (Huntsville, AL) at Clemens (Madison, AL), 7:00pm



Friday, October 12th

1A REGION 1
Fruitdale (AL) at St. Luke's Episcopal (Mobile, AL), 7:00pm
Marengo (Dixons Mills, AL) at Sweet Water (AL), 7:00pm
Shields (Beatrice, AL) at Millry (AL), 7:00pm

1A REGION 2
Elba (AL) at Georgiana (AL), 7:00pm
Florala (AL) at McKenzie (AL), 7:00pm
Kinston (AL) at Pleasant Home (Andalusia, AL), 7:00pm
Red Level (AL) at Brantley (AL), 7:00pm

1A REGION 3
Holy Spirit Catholic (Tuscaloosa, AL) at Keith (Orrville, AL), 7:00pm
Maplesville (AL) at Isabella (Maplesville, AL), 7:00pm
Marion (Marion, AL) at Linden (AL), 7:00pm

1A REGION 4
Autaugaville (AL) at Billingsley (AL), 7:00pm
Loachapoka (AL) at Lanett (AL), 7:00pm
Notasulga (AL) at Verbena (AL), 7:00pm

1A REGION 5
Spring Garden (AL) at Victory Christian (Pell City, AL), 7:00pm
Talladega County Central (Talladega, AL) at Donoho (Anniston, AL), 7:00pm
Winterboro (Alpine, AL) at Appalachian (Oneonta, AL), 7:00pm

1A REGION 6
Berry (AL) at Brilliant (AL), 7:00pm
Hubbertville (Fayette, AL) at Lynn (AL), 7:00pm
Meek (Arley, AL) at Pickens County (Reform, AL), 7:00pm
South Lamar (Millport, AL) at Marion County (Guin, AL), 7:00pm

1A REGION 7
Decatur Heritage Christian Academy (Decatur, AL) at Falkville (AL), 7:00pm
Gaylesville (AL) at Coosa Christian (Gadsden, AL), 7:00pm
Woodville (AL) at Hubbard (Courtland, AL), 7:00pm

1A REGION 8
Cherokee (AL) at Shoals Christian (Florence, AL), 7:00pm
Phillips (Bear Creek, AL) at Hackleburg (AL), 7:00pm
Vina (AL) at Waterloo (AL), 7:00pm

2A REGION 1
Chickasaw (AL) at Blacksher (Uriah, AL), 7:00pm
Hatch (Uniontown, AL) at Southern Choctaw (Gilbertown, AL), 7:00pm
Leroy (AL) at Cottage Hill Christian Academy (Mobile, AL), 7:00pm
Washington County (Chatom, AL) at Choctaw County (Butler, AL), 7:00pm

2A REGION 2
Abbeville (AL) at Daleville (AL), 7:00pm
Barbour County (Clayton, AL) at Ariton (AL), 7:00pm
Geneva County (Hartford, AL) at Cottonwood (AL), 7:00pm
Houston County (Columbia, AL) at Long (Skipperville, AL), 7:00pm

2A REGION 3
Goshen (AL) at Calhoun (Letohatchee, AL), 7:00pm
Highland Home (AL) at Luverne (AL), 7:00pm
New Brockton (AL) at Samson (AL), 7:00pm
Zion Chapel (Jack, AL) at Central (Hayneville, AL), 7:00pm

2A REGION 4
Central of Coosa County (Rockford, AL) at Reeltown (Notasulga, AL), 7:00pm
Vincent (AL) at Horseshoe Bend (New Site, AL), 7:00pm

2A REGION 5
Aliceville (AL) at Southeastern (Remlap, AL), 7:00pm
Tarrant (Birmingham, AL) at Sulligent (AL), 7:00pm
Winston County (Double Springs, AL) at Cold Springs (Bremen, AL), 7:00pm

2A REGION 6
Cleveland (AL) at Woodland (AL), 7:00pm
Gaston (Gadsden, AL) at Westbrook Christian (Rainbow City, AL), 7:00pm
Ranburne (AL) at West End (Walnut Grove, AL), 7:00pm

2A REGION 7
Colbert County (Leighton, AL) at Red Bay (AL), 7:00pm
Tanner (AL) at Addison (AL), 7:00pm
Tharptown (Russellville, AL) at Hatton (Town Creek, AL), 7:00pm

2A REGION 8
Asbury (Albertville, AL) at Collinsville (AL), 7:00pm
Cedar Bluff (AL) at Fyffe (AL), 7:00pm
North Sand Mountain (Higdon, AL) at Ider (AL), 7:00pm
Sand Rock (Leesburg, AL) at Section (AL), 7:00pm

3A REGION 1
Bayside Academy (Daphne, AL) at Excel (AL), 7:00pm
Flomaton (AL) at Mobile Christian (Mobile, AL), 7:00pm
Thomasville (AL) at Miller (Brewton, AL), 7:00pm

3A REGION 2
Geneva (AL) at Houston Academy (Dothan, AL), 7:00pm
Opp (AL) at Providence Christian (Dothan, AL), 7:00pm
Pike County (Brundidge, AL) at Slocomb (AL), 9:00pm
Wicksburg (Newton, AL) at Straughn (Andalusia, AL), 7:00pm

3A REGION 3
Bullock County (Union Springs, AL) at Prattville Christian Academy (Prattville, AL), 7:00pm
Montgomery Academy (Montgomery, AL) at Southside (Selma, AL), 7:00pm
Pike Road (AL) at Dadeville (AL), 7:00pm
St. James (Montgomery, AL) at Beulah (Valley, AL), 7:00pm

3A REGION 4
Gordo (AL) at Greene County (Eutaw, AL), 7:00pm
Hale County (Moundville, AL) at Holt (AL), 7:00pm
Lamar County (Vernon, AL) at Oakman (AL), 7:00pm
Winfield (AL) at Carbon Hill (AL), 7:00pm

3A REGION 5
Holly Pond (AL) at Pennington (Blountsville, AL), 7:00pm
Midfield (AL) at Fultondale (Birmingham, AL), 7:00pm
Vinemont (AL) at Locust Fork (AL), 7:00pm

3A REGION 6
Piedmont (AL) at Glencoe (AL), 7:00pm
Pleasant Valley (Jacksonville, AL) at Comer (Sylacauga, AL), 7:00pm
Saks (Anniston, AL) at Weaver (AL), 7:00pm
Wellborn (Anniston, AL) at Randolph County (Wedowee, AL), 7:00pm

3A REGION 7
Brindlee Mountain (Guntersville, AL) at Plainview (Rainsville, AL), 7:00pm
New Hope (AL) at Sylvania (AL), 7:00pm
Pisgah (AL) at Moore (Blountsville, AL), 7:00pm

3A REGION 8
Colbert Heights (Tuscumbia, AL) at Lexington (AL), 7:00pm
East Lawrence (Trinity, AL) at Clements (Athens, AL), 7:00pm
Lauderdale County (Rogersville, AL) at Phil Campbell (AL), 7:00pm

4A REGION 1
Clarke County (Grove Hill, AL) at Hillcrest (Evergreen, AL), 7:00pm
Escambia County (Atmore, AL) at Andalusia (AL), 7:00pm
UMS-Wright Prep (Mobile, AL) at Monroe County (Monroeville, AL), 7:00pm
Williamson (Mobile, AL) at Neal (East Brewton, AL), 7:00pm

4A REGION 2
Ashford (AL) at Headland (AL), 7:00pm
Dale County (Midland City, AL) at Trinity Presbyterian (Montgomery, AL), 7:00pm
Washington (Tuskegee, AL) at Montgomery Catholic (Montgomery, AL), 7:00pm

4A REGION 3
American Christian Academy (Tuscaloosa, AL) at Sipsey Valley (Buhl, AL), 7:00pm
Sumter Central (York, AL) at Montevallo (AL), 7:00pm
West Blocton (AL) at Dallas County (Plantersville, AL), 7:00pm

4A REGION 4
Childersburg (AL) at Elmore County (Eclectic, AL), 7:00pm
Holtville (Deatsville, AL) at Leeds (AL), 7:00pm

4A REGION 5
Curry (Jasper, AL) at Cordova (AL), 7:00pm
Haleyville (AL) at Good Hope (Cullman, AL), 7:00pm
Oak Grove (Bessemer, AL) at Northside (Northport, AL), 7:00pm

4A REGION 6
Anniston (AL) at White Plains (Anniston, AL), 7:00pm
Cherokee County (Centre, AL) at Ashville (AL), 7:00pm
Cleburne County (Heflin, AL) at Hokes Bluff (AL), 7:00pm
Jacksonville (AL) at Oneonta (AL), 7:00pm

4A REGION 7
Danville (AL) at Smith DAR (Grant, AL), 7:00pm
Fairview (Cullman, AL) at West Morgan (Trinity, AL), 7:00pm
North Jackson (Stevenson, AL) at Priceville (AL), 7:00pm
St. John Paul II (Huntsville, AL) at Randolph (Huntsville, AL), 7:00pm

4A REGION 8
Deshler (Tuscumbia, AL) at Brooks (Killen, AL), 7:00pm
West Limestone (Lester, AL) at Rogers (Florence, AL), 7:00pm
Wilson (Florence, AL) at Elkmont (AL), 7:00pm

5A REGION 1
Jackson (AL) at Citronelle (AL), 7:00pm
LeFlore (Mobile, AL) at Wilcox Central (Camden, AL), 7:00pm
Vigor (Prichard, AL) at Faith Academy (Mobile, AL), 7:00pm

5A REGION 2
Carroll (Ozark, AL) at Henderson (Troy, AL), 7:00pm
Greenville (AL) at Beauregard (Opelika, AL), 7:00pm
Tallassee (AL) at Rehobeth (Dothan, AL), 7:00pm

5A REGION 3
Bibb County (Centreville, AL) at Chilton County (Clanton, AL), 7:00pm
Demopolis (AL) at Central (Tuscaloosa, AL), 9:00pm
Marbury (AL) at Jemison (AL), 7:00pm

5A REGION 4
Parker (Birmingham, AL) at Briarwood Christian (Birmingham, AL), 7:00pm
Pleasant Grove (AL) at Carroll Catholic (Birmingham, AL), 7:00pm
Wenonah (Birmingham, AL) at Ramsay (Birmingham, AL), 7:00pm
Woodlawn (Birmingham, AL) at Fairfield (AL), 7:00pm

5A REGION 5
Jordan (Kimberly, AL) at Munford (AL), 7:00pm
Moody (AL) at Springville (AL), 7:00pm
St. Clair County (Odenville, AL) at Central of Clay County (Lineville, AL), 7:00pm
Sylacauga (AL) at Center Point (Birmingham, AL), 7:00pm

5A REGION 6
Alexandria (AL) at Southside (Gadsden, AL), 7:00pm
Boaz (AL) at Sardis (Boaz, AL), 7:00pm
Douglas (AL) at Etowah (Attalla, AL), 7:00pm

5A REGION 7
Corner (Warrior, AL) at Hayden (AL), 7:00pm
Dora (AL) at West Point (Cullman, AL), 7:00pm
Hamilton (AL) at Russellville (AL), 7:00pm
Jasper (AL) at Lawrence County (Moulton, AL), 7:00pm

5A REGION 8
East Limestone (Athens, AL) at Ardmore (AL), 7:00pm
Guntersville (AL) at Brewer (Somerville, AL), 7:00pm
Madison County (Gurley, AL) at Madison Academy (Madison, AL), 7:00pm
Scottsboro (AL) at Arab (AL), 7:00pm

6A REGION 1
Blount (Eight Mile, AL) at Gulf Shores (AL), 7:00pm
Daphne (AL) at Robertsdale (AL), 7:00pm
Saraland (AL) at St. Paul's Episcopal (Mobile, AL), 7:00pm
Spanish Fort (AL) at Baldwin County (Bay Minette, AL), 7:00pm

6A REGION 2
Carver (Montgomery, AL) at Lanier (Montgomery, AL), 7:00pm
Dothan (AL) at Northview (Dothan, AL), 7:00pm
Eufaula (AL) at Russell County (Seale, AL), 7:00pm

6A REGION 3
Elmore (Millbrook, AL) at Selma (AL), 7:00pm
Opelika (AL) at Calera (AL), 7:00pm
Russell (Alexander City, AL) at Wetumpka (AL), 7:00pm

6A REGION 4
Hillcrest (Tuscaloosa, AL) at McAdory (McCalla, AL), 7:00pm
Hueytown (AL) at Bessemer City (Bessemer, AL), 7:00pm
Northridge (Tuscaloosa, AL) at Brookwood (AL), 7:00pm

6A REGION 5
Carver (Birmingham, AL) at Helena (AL), 7:00pm
Chelsea (AL) at Homewood (AL), 7:00pm
Jackson-Olin (Birmingham, AL) at Pelham (AL), 7:00pm

6A REGION 6
Clay-Chalkville (Pinson, AL) at Pell City (AL), 7:00pm
Pinson Valley (Pinson, AL) at Huffman (Birmingham, AL), 7:00pm
Shades Valley (Birmingham, AL) at Oxford (AL), 7:00pm

6A REGION 7
Columbia (Huntsville, AL) at Athens (AL), 7:00pm
Hartselle (AL) at Decatur (AL), 7:00pm
Muscle Shoals (AL) at Cullman (AL), 7:00pm

6A REGION 8
Albertville (AL) at Lee (Huntsville, AL), 4:00pm
Buckhorn (New Market, AL) at Fort Payne (AL), 7:00pm

7A REGION 1
Bryant (Irvington, AL) at Baker (Mobile, AL), 7:00pm
Fairhope (AL) at Foley (AL), 7:00pm
McGill-Toolen (Mobile, AL) at Theodore (AL), 7:00pm
Murphy (Mobile, AL) at Davidson (Mobile, AL), 7:00pm

7A REGION 2
Davis (Montgomery, AL) at Prattville (AL), 7:00pm
Lee (Montgomery, AL) at Central (Phenix City, AL), 7:00pm
Smiths Station (Smiths, AL) at Auburn (AL), 7:00pm

7A REGION 3
Hoover (AL) at Spain Park (Hoover, AL), 7:00pm
Mountain Brook (Birmingham, AL) at Hewitt-Trussville (Trussville, AL), 7:00pm
Oak Mountain (Birmingham, AL) at Tuscaloosa County (Northport, AL), 7:00pm
Vestavia Hills (AL) at Thompson (Alabaster, AL), 7:00pm

7A REGION 4
Austin (Decatur, AL) at Huntsville (AL), 7:00pm
Florence (AL) at Gadsden City (Gadsden, AL), 7:00pm
Jones (Madison, AL) at Sparkman (Harvest, AL), 7:00pm

AISA A REGION 1
Abbeville Christian Academy (Abbeville, AL) at Snook Christian Academy (Foley, AL), 7:00pm
Jackson Academy (Jackson, AL) at Sparta Academy (Evergreen, AL), 7:00pm
Wilcox Academy (Camden, AL) at Crenshaw Christian Academy (Luverne, AL), 7:00pm

AISA A REGION 2
Chambers Academy (LaFayette, AL) at Meadowview Christian (Selma, AL), 7:00pm
Marengo Academy (Linden, AL) at Pickens Academy (Carrollton, AL), 7:00pm
Southern Academy (Greensboro, AL) at Cornerstone Christian (Columbiana, AL), 7:00pm

AISA AA REGION 1
Autauga Academy (Prattville, AL) at Evangel Christian Academy (Montgomery, AL), 7:00pm
Edgewood Academy (Elmore, AL) at Lakeside (Eufaula, AL), 7:00pm
Springwood (Lanett, AL) at Coosa Valley Academy (Harpersville, AL), 7:00pm

AISA AA REGION 2
Clarke Prep (Grove Hill, AL) at Lowndes Academy (Lowndesboro, AL), 7:00pm
Hooper Academy (Hope Hull, AL) at Patrician Academy (Butler, AL), 7:00pm
South Choctaw Academy (Toxey, AL) at Escambia Academy (Atmore, AL), 7:00pm

AISA AAA REGION 1
Bessemer Academy (Bessemer, AL) at Lee-Scott Academy (Auburn, AL), 7:00pm
Kingwood Christian (Alabaster, AL) at Morgan Academy (Selma, AL), 7:00pm
Tuscaloosa Academy (Tuscaloosa, AL) at Glenwood (Phenix City, AL), 7:00pm

AISA AAA REGION 2
Fort Dale Academy (Greenville, AL) at Northside Methodist Academy (Dothan, AL), 7:00pm
Monroe Academy (Monroeville, AL) at Pike Liberal Arts (Troy, AL), 7:00pm
Success Unlimited Academy (Montgomery, AL) at Macon-East Montgomery Academy (Cecil, AL), 7:00pm

NON-LEAGUE
Alabama Christian Academy (Montgomery, AL) at LaFayette (AL), 7:00pm
Central (Florence, AL) at Mars Hill Bible (Florence, AL), 7:00pm
McIntosh (AL) at St. Michael Catholic (Fairhope, AL), 7:00pm
Valley Head (AL) at Ragland (AL), 7:00pm

ALABAMA CHRISTIAN (8 MAN)
Evangel Christian (Alabaster, AL) at Freedom Academy (Huntsville, AL), 7:00pm
Ward Military Academy (Camp Hill, AL) vs. Ezekiel Academy (Montgomery, AL) at Huntingdon College (Montgomery, AL), 7:00pm

CHRISTIAN (6 MAN)
Clay County Christian Academy (Ashland, AL) at Victory Christian Academy (Millbrook, AL), 7:00pm
Cornerstone Christian (Rainsville, AL) at Brooklane Baptist (Hueytown, AL), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Hope Christian (Pelham, AL) at Tuscaloosa Christian (Cottondale, AL), 7:00pm
New Life Christian (Millbrook, AL) at North River Christian (Tuscaloosa, AL), 7:00pm



Saturday, October 13th

INTERSTATE
Louisiana School for the Deaf (Baton Rouge, LA) at Alabama School for the Deaf (Talladega, AL), 7:00pm