2018 ALABAMA 10/5 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 4th

1A REGION 7
Woodville (AL) at Valley Head (AL), 7:00pm

3A REGION 1
Excel (AL) at St. Michael Catholic (Fairhope, AL), 7:00pm

4A REGION 1
Williamson (Mobile, AL) at Andalusia (AL), 7:00pm

5A REGION 4
Fairfield (AL) at Parker (Birmingham, AL), 7:00pm
Ramsay (Birmingham, AL) at Woodlawn (Birmingham, AL), 7:00pm

6A REGION 5
Helena (AL) at Chelsea (AL), 7:00pm

7A REGION 3
Mountain Brook (Birmingham, AL) at Oak Mountain (Birmingham, AL), 7:00pm

AISA AA REGION 2
Escambia Academy (Atmore, AL) at Hooper Academy (Hope Hull, AL), 7:00pm

AISA AAA REGION 1
Morgan Academy (Selma, AL) at Bessemer Academy (Bessemer, AL), 7:00pm

AISA AAA REGION 2
Macon-East Montgomery Academy (Cecil, AL) at Monroe Academy (Monroeville, AL), 7:00pm



Friday, October 5th

1A REGION 1
Millry (AL) at Marengo (Dixons Mills, AL), 7:00pm
St. Luke's Episcopal (Mobile, AL) at Shields (Beatrice, AL), 7:00pm
Sweet Water (AL) at McIntosh (AL), 7:00pm

1A REGION 2
Brantley (AL) at Elba (AL), 7:00pm
Georgiana (AL) at Pleasant Home (Andalusia, AL), 7:00pm
McKenzie (AL) at Kinston (AL), 7:00pm
Red Level (AL) at Florala (AL), 7:00pm

1A REGION 3
Ellwood Christian (Selma, AL) at Maplesville (AL), 7:00pm
Keith (Orrville, AL) at Isabella (Maplesville, AL), 7:00pm
Linden (AL) at Holy Spirit Catholic (Tuscaloosa, AL), 7:00pm
Marion (Marion, AL) at Johnson (Thomaston, AL), 7:00pm

1A REGION 4
Billingsley (AL) at Wadley (AL), 7:00pm
Notasulga (AL) at Loachapoka (AL), 7:00pm
Verbena (AL) at Autaugaville (AL), 7:00pm

1A REGION 5
Appalachian (Oneonta, AL) at Ragland (AL), 7:00pm
Spring Garden (AL) at Talladega County Central (Talladega, AL), 7:00pm
Winterboro (Alpine, AL) at Victory Christian (Pell City, AL), 7:00pm

1A REGION 6
Brilliant (AL) at Meek (Arley, AL), 7:00pm
Lynn (AL) at Berry (AL), 7:00pm
Marion County (Guin, AL) at Hubbertville (Fayette, AL), 7:00pm
Pickens County (Reform, AL) at South Lamar (Millport, AL), 7:00pm

1A REGION 7
Coosa Christian (Gadsden, AL) at Falkville (AL), 7:00pm
Gaylesville (AL) at Hubbard (Courtland, AL), 7:00pm

1A REGION 8
Mars Hill Bible (Florence, AL) at Vina (AL), 7:00pm
Shoals Christian (Florence, AL) at Phillips (Bear Creek, AL), 7:00pm
Waterloo (AL) at Cherokee (AL), 7:00pm

2A REGION 1
Blacksher (Uriah, AL) at Washington County (Chatom, AL), 7:00pm
Choctaw County (Butler, AL) at Southern Choctaw (Gilbertown, AL), 7:00pm
Cottage Hill Christian Academy (Mobile, AL) at Hatch (Uniontown, AL), 7:00pm
Leroy (AL) at Chickasaw (AL), 7:00pm

2A REGION 2
Ariton (AL) at Abbeville (AL), 7:00pm
Barbour County (Clayton, AL) at Houston County (Columbia, AL), 7:00pm
Daleville (AL) at Cottonwood (AL), 7:00pm
Long (Skipperville, AL) at Geneva County (Hartford, AL), 7:00pm

2A REGION 3
Calhoun (Letohatchee, AL) at New Brockton (AL), 7:00pm
Central (Hayneville, AL) at Samson (AL), 7:00pm
Luverne (AL) at Goshen (AL), 7:00pm
Zion Chapel (Jack, AL) at Highland Home (AL), 7:00pm

2A REGION 4
Fayetteville (Sylacauga, AL) at LaFayette (AL), 7:00pm
Thorsby (AL) at Reeltown (Notasulga, AL), 7:00pm
Vincent (AL) at Central of Coosa County (Rockford, AL), 7:00pm

2A REGION 5
Aliceville (AL) at Winston County (Double Springs, AL), 7:00pm
Southeastern (Remlap, AL) at Sulligent (AL), 7:00pm
Sumiton Christian (Sumiton, AL) at Tarrant (Birmingham, AL), 7:00pm

2A REGION 6
Cleveland (AL) at Gaston (Gadsden, AL), 7:00pm
West End (Walnut Grove, AL) at Ohatchee (AL), 7:00pm
Westbrook Christian (Rainbow City, AL) at Ranburne (AL), 7:00pm

2A REGION 7
Addison (AL) at Colbert County (Leighton, AL), 7:00pm
Hatton (Town Creek, AL) at Tanner (AL), 7:00pm
Sheffield (AL) at Red Bay (AL), 7:00pm

2A REGION 8
Collinsville (AL) at Section (AL), 7:00pm
Fyffe (AL) at Sand Rock (Leesburg, AL), 7:00pm
Ider (AL) at Asbury (Albertville, AL), 7:00pm
North Sand Mountain (Higdon, AL) at Cedar Bluff (AL), 7:00pm

3A REGION 1
Bayside Academy (Daphne, AL) at Flomaton (AL), 7:00pm
Mobile Christian (Mobile, AL) at Miller (Brewton, AL), 7:00pm

3A REGION 2
Opp (AL) at Wicksburg (Newton, AL), 7:00pm
Providence Christian (Dothan, AL) at Pike County (Brundidge, AL), 7:00pm
Slocomb (AL) at Houston Academy (Dothan, AL), 7:00pm
Straughn (Andalusia, AL) at Geneva (AL), 7:00pm

3A REGION 3
Beulah (Valley, AL) at Bullock County (Union Springs, AL), 7:00pm
Dadeville (AL) at Montgomery Academy (Montgomery, AL), 7:00pm
Southside (Selma, AL) at Prattville Christian Academy (Prattville, AL), 7:00pm
St. James (Montgomery, AL) at Pike Road (AL), 7:00pm

3A REGION 4
Carbon Hill (AL) at Lamar County (Vernon, AL), 7:00pm
Greene County (Eutaw, AL) at Hale County (Moundville, AL), 7:00pm
Holt (AL) at Gordo (AL), 7:00pm
Oakman (AL) at Winfield (AL), 7:00pm

3A REGION 5
Fultondale (Birmingham, AL) at Vinemont (AL), 7:00pm
Hanceville (AL) at Midfield (AL), 7:00pm
Locust Fork (AL) at Holly Pond (AL), 7:00pm

3A REGION 6
Comer (Sylacauga, AL) at Wellborn (Anniston, AL), 7:00pm
Glencoe (AL) at Pleasant Valley (Jacksonville, AL), 7:00pm
Saks (Anniston, AL) at Piedmont (AL), 7:00pm
Weaver (AL) at Randolph County (Wedowee, AL), 7:00pm

3A REGION 7
Geraldine (AL) at Pisgah (AL), 7:00pm
Moore (Blountsville, AL) at New Hope (AL), 7:00pm
Sylvania (AL) at Brindlee Mountain (Guntersville, AL), 7:00pm

3A REGION 8
Clements (Athens, AL) at Lauderdale County (Rogersville, AL), 7:00pm
Lexington (AL) at East Lawrence (Trinity, AL), 7:00pm
Westminster Christian (Huntsville, AL) at Phil Campbell (AL), 7:00pm

4A REGION 1
Escambia County (Atmore, AL) at Clarke County (Grove Hill, AL), 7:00pm
Hillcrest (Evergreen, AL) at UMS-Wright Prep (Mobile, AL), 7:00pm
Neal (East Brewton, AL) at Monroe County (Monroeville, AL), 7:00pm

4A REGION 2
Ashford (AL) at Montgomery Catholic (Montgomery, AL), 7:00pm
Dale County (Midland City, AL) at Washington (Tuskegee, AL), 7:00pm
Headland (AL) at Alabama Christian Academy (Montgomery, AL), 7:00pm

4A REGION 3
Dallas County (Plantersville, AL) at Greensboro (AL), 7:00pm
Montevallo (AL) at West Blocton (AL), 7:00pm
Sumter Central (York, AL) at American Christian Academy (Tuscaloosa, AL), 7:00pm

4A REGION 4
Elmore County (Eclectic, AL) at Handley (Roanoke, AL), 7:00pm
Leeds (AL) at Talladega (AL), 7:00pm
Lincoln (AL) at Holtville (Deatsville, AL), 7:00pm

4A REGION 5
Fayette County (Fayette, AL) at Oak Grove (Bessemer, AL), 7:00pm
Good Hope (Cullman, AL) at Northside (Northport, AL), 7:00pm
Haleyville (AL) at Curry (Jasper, AL), 7:00pm

4A REGION 6
Anniston (AL) at Jacksonville (AL), 7:00pm
Ashville (AL) at Hokes Bluff (AL), 7:00pm
Oneonta (AL) at Cherokee County (Centre, AL), 7:00pm
White Plains (Anniston, AL) at Cleburne County (Heflin, AL), 7:00pm

4A REGION 7
Danville (AL) at Priceville (AL), 7:00pm
Fairview (Cullman, AL) at North Jackson (Stevenson, AL), 7:00pm
Randolph (Huntsville, AL) at Smith DAR (Grant, AL), 7:00pm
West Morgan (Trinity, AL) at St. John Paul II (Huntsville, AL), 7:00pm

4A REGION 8
Deshler (Tuscumbia, AL) at Rogers (Florence, AL), 7:00pm
Elkmont (AL) at Central (Florence, AL), 7:00pm
Wilson (Florence, AL) at West Limestone (Lester, AL), 7:00pm

5A REGION 1
Citronelle (AL) at Satsuma (AL), 7:00pm
LeFlore (Mobile, AL) at Vigor (Prichard, AL), 7:00pm
Wilcox Central (Camden, AL) at Faith Academy (Mobile, AL), 7:00pm

5A REGION 2
Henderson (Troy, AL) at Greenville (AL), 7:00pm
Rehobeth (Dothan, AL) at Carroll (Ozark, AL), 7:00pm
Valley (AL) at Tallassee (AL), 7:00pm

5A REGION 3
Central (Tuscaloosa, AL) at Marbury (AL), 7:00pm
Jemison (AL) at Bibb County (Centreville, AL), 7:00pm
Shelby County (Columbiana, AL) at Demopolis (AL), 9:00pm

5A REGION 4
Briarwood Christian (Birmingham, AL) at Carroll Catholic (Birmingham, AL), 7:00pm
Pleasant Grove (AL) at Wenonah (Birmingham, AL), 7:00pm

5A REGION 5
Center Point (Birmingham, AL) at Springville (AL), 7:00pm
Central of Clay County (Lineville, AL) at Jordan (Kimberly, AL), 7:00pm
Munford (AL) at Moody (AL), 7:00pm
St. Clair County (Odenville, AL) at Sylacauga (AL), 7:00pm

5A REGION 6
Crossville (AL) at Boaz (AL), 7:00pm
Sardis (Boaz, AL) at Alexandria (AL), 7:00pm
Southside (Gadsden, AL) at Douglas (AL), 7:00pm

5A REGION 7
Dora (AL) at Corner (Warrior, AL), 7:00pm
Hayden (AL) at Hamilton (AL), 7:00pm
Lawrence County (Moulton, AL) at Russellville (AL), 7:00pm
West Point (Cullman, AL) at Jasper (AL), 7:00pm

5A REGION 8
Arab (AL) at East Limestone (Athens, AL), 7:00pm
Brewer (Somerville, AL) at Ardmore (AL), 7:00pm
Madison Academy (Madison, AL) at Guntersville (AL), 7:00pm
Madison County (Gurley, AL) at Scottsboro (AL), 7:00pm

6A REGION 1
Baldwin County (Bay Minette, AL) at Daphne (AL), 7:00pm
Gulf Shores (AL) at Saraland (AL), 7:00pm
Robertsdale (AL) at Rain (Mobile, AL), 7:00pm
St. Paul's Episcopal (Mobile, AL) at Spanish Fort (AL), 7:00pm

6A REGION 2
Lanier (Montgomery, AL) at Russell County (Seale, AL), 7:00pm
Northview (Dothan, AL) at Carver (Montgomery, AL), 7:00pm

6A REGION 3
Calera (AL) at Selma (AL), 7:00pm
Opelika (AL) at Russell (Alexander City, AL), 7:00pm
Wetumpka (AL) at Elmore (Millbrook, AL), 7:00pm

6A REGION 4
Bessemer City (Bessemer, AL) at Hillcrest (Tuscaloosa, AL), 7:00pm
Bryant (Cottondale, AL) at McAdory (McCalla, AL), 7:00pm
Northridge (Tuscaloosa, AL) at Hueytown (AL), 7:00pm

6A REGION 5
Minor (Adamsville, AL) at Homewood (AL), 7:00pm

6A REGION 6
Gardendale (AL) at Pinson Valley (Pinson, AL), 7:00pm
Oxford (AL) at Huffman (Birmingham, AL), 7:00pm
Shades Valley (Birmingham, AL) at Clay-Chalkville (Pinson, AL), 7:00pm

6A REGION 7
Athens (AL) at Cullman (AL), 7:00pm
Decatur (AL) at Muscle Shoals (AL), 7:00pm
Hartselle (AL) at Columbia (Huntsville, AL), 7:00pm

6A REGION 8
Albertville (AL) at Hazel Green (AL), 7:00pm
Jemison (Huntsville, AL) at Buckhorn (New Market, AL), 7:00pm
Lee (Huntsville, AL) at Fort Payne (AL), 7:00pm

7A REGION 1
Baker (Mobile, AL) at Fairhope (AL), 7:00pm
Davidson (Mobile, AL) at Montgomery (Semmes, AL), 7:00pm
Foley (AL) at McGill-Toolen (Mobile, AL), 7:00pm
Theodore (AL) at Murphy (Mobile, AL), 7:00pm

7A REGION 2
Davis (Montgomery, AL) at Smiths Station (Smiths, AL), 7:00pm
Enterprise (AL) at Central (Phenix City, AL), 7:00pm
Prattville (AL) at Lee (Montgomery, AL), 7:00pm

7A REGION 3
Hewitt-Trussville (Trussville, AL) at Vestavia Hills (AL), 7:00pm
Spain Park (Hoover, AL) at Thompson (Alabaster, AL), 7:00pm
Tuscaloosa County (Northport, AL) at Hoover (AL), 7:00pm

7A REGION 4
Clemens (Madison, AL) at Gadsden City (Gadsden, AL), 7:00pm
Huntsville (AL) at Florence (AL), 7:00pm
Jones (Madison, AL) at Grissom (Huntsville, AL), 7:00pm
Sparkman (Harvest, AL) at Austin (Decatur, AL), 7:00pm

AISA A REGION 1
Crenshaw Christian Academy (Luverne, AL) at Jackson Academy (Jackson, AL), 7:00pm
Snook Christian Academy (Foley, AL) at Wilcox Academy (Camden, AL), 7:00pm
Sparta Academy (Evergreen, AL) at Abbeville Christian Academy (Abbeville, AL), 7:00pm

AISA A REGION 2
Cornerstone Christian (Columbiana, AL) at Marengo Academy (Linden, AL), 7:00pm
Meadowview Christian (Selma, AL) at Southern Academy (Greensboro, AL), 7:00pm
Pickens Academy (Carrollton, AL) at Chambers Academy (LaFayette, AL), 7:00pm

AISA AA REGION 1
Coosa Valley Academy (Harpersville, AL) at Edgewood Academy (Elmore, AL), 7:00pm
Evangel Christian Academy (Montgomery, AL) at Springwood (Lanett, AL), 7:00pm
Lakeside (Eufaula, AL) at Autauga Academy (Prattville, AL), 7:00pm

AISA AA REGION 2
Lowndes Academy (Lowndesboro, AL) at South Choctaw Academy (Toxey, AL), 7:00pm
Patrician Academy (Butler, AL) at Clarke Prep (Grove Hill, AL), 7:00pm

AISA AAA REGION 1
Glenwood (Phenix City, AL) at Kingwood Christian (Alabaster, AL), 7:00pm
Lee-Scott Academy (Auburn, AL) at Tuscaloosa Academy (Tuscaloosa, AL), 7:00pm

AISA AAA REGION 2
Northside Methodist Academy (Dothan, AL) at Success Unlimited Academy (Montgomery, AL), 7:00pm
Pike Liberal Arts (Troy, AL) at Fort Dale Academy (Greenville, AL), 7:00pm

NON-LEAGUE
Blount (Eight Mile, AL) at Bryant (Irvington, AL), 7:00pm
Colbert Heights (Tuscumbia, AL) at Decatur Heritage Christian Academy (Decatur, AL), 7:00pm
Jackson (AL) at Thomasville (AL), 7:00pm
Pell City (AL) at Etowah (Attalla, AL), 7:00pm

INTERSTATE
Alabama School for the Deaf (Talladega, AL) at Model School for the Deaf (Washington, DC), 7:00pm

ALABAMA CHRISTIAN (8 MAN)
Lighthouse HomeSchool (Oneonta, AL) at Evangel Christian (Alabaster, AL), 7:00pm

CHRISTIAN (6 MAN)
Brooklane Baptist (Hueytown, AL) at Clay County Christian Academy (Ashland, AL), 7:00pm
Cornerstone Christian (Rainsville, AL) at Victory Christian Academy (Millbrook, AL), 7:00pm

CHRISTIAN (8 MAN)
East Memorial Christian Academy (Prattville, AL) at Victory Christian (Columbus, MS), 7:30pm
Tabernacle (Gardendale, AL) at New Life Christian (Millbrook, AL), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Hope Christian (Pelham, AL) at Ward Military Academy (Camp Hill, AL), 7:00pm
Tuscaloosa Christian (Cottondale, AL) at North River Christian (Tuscaloosa, AL), 7:00pm

6/8/9 MAN INTERSTATE
Freedom Academy (Huntsville, AL) at Christian Community (White House, TN), 7:00pm



Saturday, October 6th

6A REGION 2
Eufaula (AL) at Park Crossing (Montgomery, AL), 11:00am

6A REGION 5
Pelham (AL) at Carver (Birmingham, AL), 7:00pm