2018 ALABAMA 9/28 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Tuesday, September 25th

INTERSTATE
Central (Phenix City, AL) at Noxubee County (Macon, MS), 7:00pm



Thursday, September 27th

NON-LEAGUE
Davis (Montgomery, AL) at Lanier (Montgomery, AL), 7:00pm
Sand Rock (Leesburg, AL) at Spring Garden (AL), 7:00pm
St. Michael Catholic (Fairhope, AL) at Chickasaw (AL), 7:00pm
Vigor (Prichard, AL) at Murphy (Mobile, AL), 7:00pm

INTERSTATE
Early County (Blakely, GA) at Dothan (AL), 7:00pm

CHRISTIAN (8 MAN)
New Life Christian (Millbrook, AL) at East Memorial Christian Academy (Prattville, AL), 7:00pm



Friday, September 28th

NON-LEAGUE
Abbeville (AL) at Pike County (Brundidge, AL), 7:00pm
Abbeville Christian Academy (Abbeville, AL) at Pike Liberal Arts (Troy, AL), 7:00pm
Albertville (AL) at Boaz (AL), 7:00pm
Alexandria (AL) at Cleburne County (Heflin, AL), 7:00pm
American Christian Academy (Tuscaloosa, AL) at Anniston (AL), 7:00pm
Autaugaville (AL) at Ellwood Christian (Selma, AL), 7:00pm
Baker (Mobile, AL) at Jackson (AL), 7:00pm
Bayside Academy (Daphne, AL) at Cottage Hill Christian Academy (Mobile, AL), 7:00pm
Berry (AL) at Donoho (Anniston, AL), 7:00pm
Bessemer Academy (Bessemer, AL) at Escambia Academy (Atmore, AL), 7:00pm
Bibb County (Centreville, AL) at Calera (AL), 7:00pm
Briarwood Christian (Birmingham, AL) at Hartselle (AL), 7:00pm
Brilliant (AL) at Tharptown (Russellville, AL), 7:00pm
Bryant (Irvington, AL) at Eufaula (AL), 7:00pm
Buckhorn (New Market, AL) at Sparkman (Harvest, AL), 7:00pm
Calhoun (Letohatchee, AL) at Red Level (AL), 7:00pm
Carroll Catholic (Birmingham, AL) at Fultondale (Birmingham, AL), 7:00pm
Carver (Birmingham, AL) at Parker (Birmingham, AL), 7:00pm
Carver (Montgomery, AL) at Lee (Montgomery, AL), 7:00pm
Cedar Bluff (AL) at Gaylesville (AL), 7:00pm
Center Point (Birmingham, AL) at Homewood (AL), 7:00pm
Central of Clay County (Lineville, AL) at Jasper (AL), 7:00pm
Chambers Academy (LaFayette, AL) at Kingwood Christian (Alabaster, AL), 7:00pm
Cherokee (AL) at Colbert Heights (Tuscumbia, AL), 7:00pm
Cherokee County (Centre, AL) at Weaver (AL), 7:00pm
Chilton County (Clanton, AL) at Russell (Alexander City, AL), 7:00pm
Choctaw County (Butler, AL) at Sweet Water (AL), 7:00pm
Clarke Prep (Grove Hill, AL) at Pickens Academy (Carrollton, AL), 7:00pm
Colbert County (Leighton, AL) at Deshler (Tuscumbia, AL), 7:00pm
Cold Springs (Bremen, AL) at Appalachian (Oneonta, AL), 7:00pm
Columbia (Huntsville, AL) at Huntsville (AL), 7:00pm
Coosa Christian (Gadsden, AL) at Victory Christian (Pell City, AL), 7:00pm
Cornerstone Christian (Columbiana, AL) at Coosa Valley Academy (Harpersville, AL), 7:00pm
Cottonwood (AL) at New Brockton (AL), 7:00pm
Crossville (AL) at Springville (AL), 7:00pm
Cullman (AL) at Hueytown (AL), 7:00pm
Curry (Jasper, AL) at Hanceville (AL), 7:00pm
Dadeville (AL) at Elmore County (Eclectic, AL), 7:00pm
Dale County (Midland City, AL) at Providence Christian (Dothan, AL), 7:00pm
Dallas County (Plantersville, AL) at Holtville (Deatsville, AL), 7:00pm
Danville (AL) at Holly Pond (AL), 7:00pm
Daphne (AL) at Fairhope (AL), 7:00pm
Decatur (AL) at Lawrence County (Moulton, AL), 7:00pm
Decatur Heritage Christian Academy (Decatur, AL) at Shoals Christian (Florence, AL), 7:00pm
Douglas (AL) at Brindlee Mountain (Guntersville, AL), 7:00pm
East Lawrence (Trinity, AL) at Hatton (Town Creek, AL), 7:00pm
East Limestone (Athens, AL) at Athens (AL), 7:00pm
Elkmont (AL) at Lexington (AL), 7:00pm
Elmore (Millbrook, AL) at Smiths Station (Smiths, AL), 7:00pm
Enterprise (AL) at Northview (Dothan, AL), 7:00pm
Etowah (Attalla, AL) at Fort Payne (AL), 7:00pm
Excel (AL) at Blacksher (Uriah, AL), 7:00pm
Faith Academy (Mobile, AL) at Robertsdale (AL), 7:00pm
Fayette County (Fayette, AL) at Sipsey Valley (Buhl, AL), 7:00pm
Flomaton (AL) at Escambia County (Atmore, AL), 7:00pm
Florence (AL) at Muscle Shoals (AL), 7:00pm
Fort Dale Academy (Greenville, AL) at Hooper Academy (Hope Hull, AL), 7:00pm
Fyffe (AL) at Plainview (Rainsville, AL), 7:00pm
Gaston (Gadsden, AL) at Pleasant Valley (Jacksonville, AL), 7:00pm
Georgiana (AL) at Goshen (AL), 7:00pm
Geraldine (AL) at Sardis (Boaz, AL), 7:00pm
Glencoe (AL) at Hokes Bluff (AL), 7:00pm
Greene County (Eutaw, AL) at Sumter Central (York, AL), 7:00pm
Greensboro (AL) at McAdory (McCalla, AL), 7:00pm
Hale County (Moundville, AL) at Hatch (Uniontown, AL), 7:00pm
Hamilton (AL) at Winfield (AL), 7:00pm
Handley (Roanoke, AL) at Lanett (AL), 7:00pm
Hayden (AL) at Jordan (Kimberly, AL), 7:00pm
Hazel Green (AL) at Gardendale (AL), 7:00pm
Helena (AL) at Southside (Gadsden, AL), 7:00pm
Hillcrest (Tuscaloosa, AL) at Jones (Madison, AL), 7:00pm
Holt (AL) at Marion (Marion, AL), 7:00pm
Holy Spirit Catholic (Tuscaloosa, AL) at Fayetteville (Sylacauga, AL), 7:00pm
Houston Academy (Dothan, AL) at Florala (AL), 7:00pm
Houston County (Columbia, AL) at Ashford (AL), 7:00pm
Hubbard (Courtland, AL) at Sheffield (AL), 7:00pm
Hubbertville (Fayette, AL) at Hackleburg (AL), 7:00pm
Huffman (Birmingham, AL) at Hewitt-Trussville (Trussville, AL), 7:00pm
Ider (AL) at Valley Head (AL), 7:00pm
Jackson-Olin (Birmingham, AL) at Clarke County (Grove Hill, AL), 7:00pm
Jemison (Huntsville, AL) at Bryant (Cottondale, AL), 7:00pm
Johnson (Thomaston, AL) at Marengo (Dixons Mills, AL), 7:00pm
Kinston (AL) at Zion Chapel (Jack, AL), 7:00pm
LaFayette (AL) at Notasulga (AL), 7:00pm
Lauderdale County (Rogersville, AL) at Rogers (Florence, AL), 7:00pm
LeFlore (Mobile, AL) at Saraland (AL), 7:00pm
Loachapoka (AL) at Horseshoe Bend (New Site, AL), 7:00pm
Locust Fork (AL) at Southeastern (Remlap, AL), 7:00pm
Long (Skipperville, AL) at Elba (AL), 7:00pm
Lowndes Academy (Lowndesboro, AL) at Macon-East Montgomery Academy (Cecil, AL), 7:00pm
Luverne (AL) at Brantley (AL), 7:00pm
Madison County (Gurley, AL) at New Hope (AL), 7:00pm
Maplesville (AL) at Reeltown (Notasulga, AL), 7:00pm
Marengo Academy (Linden, AL) at Sparta Academy (Evergreen, AL), 7:00pm
Mars Hill Bible (Florence, AL) at Brooks (Killen, AL), 7:00pm
McIntosh (AL) at Elberta (AL), 7:00pm
McKenzie (AL) at Shields (Beatrice, AL), 7:00pm
Midfield (AL) at Talladega (AL), 7:00pm
Miller (Brewton, AL) at Hillcrest (Evergreen, AL), 7:00pm
Millry (AL) at Southern Choctaw (Gilbertown, AL), 7:00pm
Minor (Adamsville, AL) at Auburn (AL), 7:00pm
Monroe County (Monroeville, AL) at Central (Hayneville, AL), 7:00pm
Montgomery (Semmes, AL) at Citronelle (AL), 7:00pm
Montgomery Academy (Montgomery, AL) at Trinity Presbyterian (Montgomery, AL), 7:00pm
Montgomery Catholic (Montgomery, AL) at Beauregard (Opelika, AL), 7:00pm
Moody (AL) at Shelby County (Columbiana, AL), 7:00pm
Moore (Blountsville, AL) at Oneonta (AL), 7:00pm
Munford (AL) at Lincoln (AL), 7:00pm
Northside Methodist Academy (Dothan, AL) at Lee-Scott Academy (Auburn, AL), 7:00pm
Oak Grove (Bessemer, AL) at Brookwood (AL), 7:00pm
Oak Mountain (Birmingham, AL) at Pelham (AL), 7:00pm
Oakman (AL) at Cordova (AL), 7:00pm
Ohatchee (AL) at Leeds (AL), 7:00pm
Opp (AL) at Andalusia (AL), 7:00pm
Park Crossing (Montgomery, AL) at Central (Phenix City, AL), 7:00pm
Patrician Academy (Butler, AL) at Monroe Academy (Monroeville, AL), 7:00pm
Pennington (Blountsville, AL) at Cleveland (AL), 7:00pm
Phil Campbell (AL) at Phillips (Bear Creek, AL), 7:00pm
Pickens County (Reform, AL) at Aliceville (AL), 7:00pm
Piedmont (AL) at Jacksonville (AL), 7:00pm
Pike Road (AL) at Headland (AL), 7:00pm
Pisgah (AL) at Section (AL), 7:00pm
Pleasant Home (Andalusia, AL) at Satsuma (AL), 7:00pm
Prattville Christian Academy (Prattville, AL) at Billingsley (AL), 7:00pm
Priceville (AL) at Falkville (AL), 7:00pm
Ragland (AL) at West End (Walnut Grove, AL), 7:00pm
Rain (Mobile, AL) at Williamson (Mobile, AL), 7:00pm
Ramsay (Birmingham, AL) at Central (Tuscaloosa, AL), 7:00pm
Ranburne (AL) at Wadley (AL), 7:00pm
Randolph (Huntsville, AL) at Westminster Christian (Huntsville, AL), 7:00pm
Randolph County (Wedowee, AL) at Woodland (AL), 7:00pm
Rehobeth (Dothan, AL) at Wicksburg (Newton, AL), 7:00pm
Russellville (AL) at Haleyville (AL), 7:00pm
Samson (AL) at Geneva (AL), 7:00pm
Scottsboro (AL) at North Jackson (Stevenson, AL), 7:00pm
Selma (AL) at Linden (AL), 7:00pm
Slocomb (AL) at Ariton (AL), 7:00pm
Southern Academy (Greensboro, AL) at Jackson Academy (Jackson, AL), 7:00pm
Southside (Selma, AL) at Keith (Orrville, AL), 7:00pm
Springwood (Lanett, AL) at Morgan Academy (Selma, AL), 7:00pm
Straughn (Andalusia, AL) at Daleville (AL), 7:00pm
Sulligent (AL) at Marion County (Guin, AL), 7:00pm
Sumiton Christian (Sumiton, AL) at Meek (Arley, AL), 7:00pm
Sylacauga (AL) at Childersburg (AL), 7:00pm
Sylvania (AL) at North Sand Mountain (Higdon, AL), 7:00pm
Talladega County Central (Talladega, AL) at Comer (Sylacauga, AL), 7:00pm
Tarrant (Birmingham, AL) at South Lamar (Millport, AL), 7:00pm
Thomasville (AL) at Leroy (AL), 7:00pm
Thorsby (AL) at Isabella (Maplesville, AL), 7:00pm
Valley (AL) at Marbury (AL), 7:00pm
Verbena (AL) at Highland Home (AL), 7:00pm
Vestavia Hills (AL) at Shades Valley (Birmingham, AL), 7:00pm
Vinemont (AL) at Addison (AL), 7:00pm
Washington (Tuskegee, AL) at Bullock County (Union Springs, AL), 7:00pm
Washington County (Chatom, AL) at Fruitdale (AL), 7:00pm
Waterloo (AL) at Lynn (AL), 7:00pm
Wellborn (Anniston, AL) at Central of Coosa County (Rockford, AL), 7:00pm
Wenonah (Birmingham, AL) at Bessemer City (Bessemer, AL), 7:00pm
West Blocton (AL) at Northside (Northport, AL), 7:00pm
West Limestone (Lester, AL) at Clements (Athens, AL), 7:00pm
West Morgan (Trinity, AL) at Brewer (Somerville, AL), 7:00pm
Wetumpka (AL) at Prattville (AL), 7:00pm
Wilcox Academy (Camden, AL) at South Choctaw Academy (Toxey, AL), 7:00pm
Winterboro (Alpine, AL) at Vincent (AL), 7:00pm

INTERSTATE
Graceville (FL) at Autauga Academy (Prattville, AL), 7:00pm
Noxubee County (Macon, MS) at Glenwood (Phenix City, AL), 7:00pm
Russell County (Seale, AL) at Harris County (Hamilton, GA), 7:30pm
Snook Christian Academy (Foley, AL) at Freeport (FL), 7:00pm
Tuscaloosa Academy (Tuscaloosa, AL) at Newton County Academy (Decatur, MS), 7:00pm

ALABAMA CHRISTIAN (8 MAN)
Freedom Academy (Huntsville, AL) at Ward Military Academy (Camp Hill, AL), 7:00pm
Lighthouse HomeSchool (Oneonta, AL) vs. Ezekiel Academy (Montgomery, AL) at Huntingdon College (Montgomery, AL), 7:00pm

CHRISTIAN (6 MAN)
Marshall Christian (Albertville, AL) at Chilton Christian Academy (Jemison, AL), 5:00pm

CHRISTIAN (8 MAN)
Tabernacle (Gardendale, AL) at Russell Christian Academy (Meridian, MS), 7:00pm
Victory Christian (Columbus, MS) at Tuscaloosa Christian (Cottondale, AL), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Success Unlimited Academy (Montgomery, AL) at Evangel Christian (Alabaster, AL), 7:00pm

6/8/9 MAN INTERSTATE
Unbreakable Knights (Dallas, GA) at Hope Christian (Pelham, AL), 7:00pm