2018 ALABAMA 9/21 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Monday, September 17th

INTERSTATE
Hamilton (MS) at Haleyville (AL), 6:00pm



Thursday, September 20th

1A REGION 3
Holy Spirit Catholic (Tuscaloosa, AL) at Johnson (Thomaston, AL), 7:00pm   

Isabella (Maplesville, AL) at Linden (AL), 7:00pm   


3A REGION 4
Lamar County (Vernon, AL) at Winfield (AL), 7:00pm   


6A REGION 2
Dothan (AL) at Carver (Montgomery, AL), 7:00pm   


7A REGION 1
Fairhope (AL) at Davidson (Mobile, AL), 7:00pm   


NON-LEAGUE
Morgan Academy (Selma, AL) at Success Unlimited Academy (Montgomery, AL), 7:00pm   

Buckhorn (New Market, AL) at Wetumpka (AL), 7:00pm   




Friday, September 21st

1A REGION 1
Shields (Beatrice, AL) at Fruitdale (AL), 8:00pm   

McIntosh (AL) at Millry (AL), 7:00pm   

Marengo (Dixons Mills, AL) at St. Luke's Episcopal (Mobile, AL), 7:00pm   


1A REGION 2
Florala (AL) at Elba (AL), 7:00pm   

Brantley (AL) at Georgiana (AL), 7:00pm   

Kinston (AL) at Red Level (AL), 7:00pm   

Pleasant Home (Andalusia, AL) at McKenzie (AL), 7:00pm   


1A REGION 3
Keith (Orrville, AL) at Maplesville (AL), 7:00pm   

Ellwood Christian (Selma, AL) at Marion (Marion, AL), 7:00pm   


1A REGION 4
Lanett (AL) at Notasulga (AL), 7:00pm   

Loachapoka (AL) at Autaugaville (AL), 7:00pm   

Verbena (AL) at Wadley (AL), 7:00pm   


1A REGION 5
Donoho (Anniston, AL) at Spring Garden (AL), 7:00pm   

Talladega County Central (Talladega, AL) at Winterboro (Alpine, AL), 7:00pm   

Victory Christian (Pell City, AL) at Ragland (AL), 7:00pm   


1A REGION 6
Lynn (AL) at Brilliant (AL), 7:00pm   

Meek (Arley, AL) at Berry (AL), 7:00pm   

Marion County (Guin, AL) at Pickens County (Reform, AL), 7:00pm   

South Lamar (Millport, AL) at Hubbertville (Fayette, AL), 7:00pm   


1A REGION 7
Decatur Heritage Christian Academy (Decatur, AL) at Coosa Christian (Gadsden, AL), 7:00pm   

Falkville (AL) at Hubbard (Courtland, AL), 7:00pm   

Valley Head (AL) at Gaylesville (AL), 7:00pm   


1A REGION 8
Hackleburg (AL) at Shoals Christian (Florence, AL), 7:00pm   

Cherokee (AL) at Mars Hill Bible (Florence, AL), 7:00pm   

Phillips (Bear Creek, AL) at Waterloo (AL), 7:00pm   


2A REGION 1
Cottage Hill Christian Academy (Mobile, AL) at Chickasaw (AL), 7:00pm   

Choctaw County (Butler, AL) at Hatch (Uniontown, AL), 7:00pm   

Leroy (AL) at Washington County (Chatom, AL), 7:00pm   

Blacksher (Uriah, AL) at Southern Choctaw (Gilbertown, AL), 7:00pm   


2A REGION 2
Houston County (Columbia, AL) at Abbeville (AL), 7:00pm   

Ariton (AL) at Daleville (AL), 7:00pm   

Cottonwood (AL) at Long (Skipperville, AL), 7:00pm   

Geneva County (Hartford, AL) at Barbour County (Clayton, AL), 7:00pm   


2A REGION 3
Goshen (AL) at New Brockton (AL), 7:00pm   

Highland Home (AL) at Samson (AL), 7:00pm   

Central (Hayneville, AL) at Luverne (AL), 7:00pm   

Zion Chapel (Jack, AL) at Calhoun (Letohatchee, AL), 7:00pm   


2A REGION 4
Horseshoe Bend (New Site, AL) at Central of Coosa County (Rockford, AL), 7:00pm   

LaFayette (AL) at Reeltown (Notasulga, AL), 7:00pm   

Vincent (AL) at Thorsby (AL), 7:00pm   


2A REGION 5
Cold Springs (Bremen, AL) at Aliceville (AL), 7:00pm   

Southeastern (Remlap, AL) at Sumiton Christian (Sumiton, AL), 7:00pm   

Sulligent (AL) at Winston County (Double Springs, AL), 7:00pm   


2A REGION 6
Ohatchee (AL) at Westbrook Christian (Rainbow City, AL), 7:00pm   

Ranburne (AL) at Cleveland (AL), 7:00pm   

Woodland (AL) at Gaston (Gadsden, AL), 7:00pm   


2A REGION 7
Addison (AL) at Sheffield (AL), 7:00pm   

Hatton (Town Creek, AL) at Colbert County (Leighton, AL), 7:00pm   

Tanner (AL) at Tharptown (Russellville, AL), 7:00pm   


2A REGION 8
Section (AL) at Cedar Bluff (AL), 7:00pm   

Collinsville (AL) at Ider (AL), 7:00pm   

Asbury (Albertville, AL) at Fyffe (AL), 7:00pm   

Sand Rock (Leesburg, AL) at North Sand Mountain (Higdon, AL), 7:00pm   


3A REGION 1
Miller (Brewton, AL) at Bayside Academy (Daphne, AL), 7:00pm   

St. Michael Catholic (Fairhope, AL) at Flomaton (AL), 7:00pm   

Thomasville (AL) at Mobile Christian (Mobile, AL), 7:00pm   


3A REGION 2
Geneva (AL) at Opp (AL), 7:00pm   

Houston Academy (Dothan, AL) at Straughn (Andalusia, AL), 7:00pm   

Wicksburg (Newton, AL) at Pike County (Brundidge, AL), 7:00pm   

Providence Christian (Dothan, AL) at Slocomb (AL), 7:00pm   


3A REGION 3
Beulah (Valley, AL) at Southside (Selma, AL), 7:00pm   

Prattville Christian Academy (Prattville, AL) at Montgomery Academy (Montgomery, AL), 7:00pm   

Bullock County (Union Springs, AL) at Pike Road (AL), 7:00pm   

Dadeville (AL) at St. James (Montgomery, AL), 7:00pm   


3A REGION 4
Carbon Hill (AL) at Oakman (AL), 7:00pm   

Gordo (AL) at Hale County (Moundville, AL), 7:00pm   

Holt (AL) at Greene County (Eutaw, AL), 7:00pm   


3A REGION 5
Holly Pond (AL) at Fultondale (Birmingham, AL), 7:00pm   

Pennington (Blountsville, AL) at Locust Fork (AL), 7:00pm   

Hanceville (AL) at Vinemont (AL), 7:00pm   


3A REGION 6
Piedmont (AL) at Weaver (AL), 7:00pm   

Comer (Sylacauga, AL) at Randolph County (Wedowee, AL), 7:00pm   

Pleasant Valley (Jacksonville, AL) at Saks (Anniston, AL), 7:00pm   

Wellborn (Anniston, AL) at Glencoe (AL), 7:00pm   


3A REGION 7
Geraldine (AL) at New Hope (AL), 7:00pm   

Brindlee Mountain (Guntersville, AL) at Moore (Blountsville, AL), 7:00pm   

Plainview (Rainsville, AL) at Sylvania (AL), 7:00pm   


3A REGION 8
East Lawrence (Trinity, AL) at Colbert Heights (Tuscumbia, AL), 7:00pm   

Lexington (AL) at Lauderdale County (Rogersville, AL), 7:00pm   

Clements (Athens, AL) at Westminster Christian (Huntsville, AL), 7:00pm   


4A REGION 1
Neal (East Brewton, AL) at Escambia County (Atmore, AL), 7:00pm   

Andalusia (AL) at Hillcrest (Evergreen, AL), 7:00pm   

Clarke County (Grove Hill, AL) at UMS-Wright Prep (Mobile, AL), 7:00pm   

Monroe County (Monroeville, AL) at Williamson (Mobile, AL), 7:00pm   


4A REGION 2
Alabama Christian Academy (Montgomery, AL) at Dale County (Midland City, AL), 7:00pm   

Washington (Tuskegee, AL) at Ashford (AL), 7:00pm   

Trinity Presbyterian (Montgomery, AL) at Montgomery Catholic (Montgomery, AL), 7:00pm   


4A REGION 3
American Christian Academy (Tuscaloosa, AL) at Montevallo (AL), 7:00pm   

Greensboro (AL) at West Blocton (AL), 7:00pm   

Sipsey Valley (Buhl, AL) at Dallas County (Plantersville, AL), 7:00pm   


4A REGION 4
Handley (Roanoke, AL) at Childersburg (AL), 7:00pm   

Holtville (Deatsville, AL) at Elmore County (Eclectic, AL), 7:00pm   

Talladega (AL) at Lincoln (AL), 7:00pm   


4A REGION 5
Curry (Jasper, AL) at Fayette County (Fayette, AL), 7:00pm   

Oak Grove (Bessemer, AL) at Good Hope (Cullman, AL), 7:00pm   

Northside (Northport, AL) at Cordova (AL), 7:00pm   


4A REGION 6
Cherokee County (Centre, AL) at White Plains (Anniston, AL), 7:00pm   

Hokes Bluff (AL) at Anniston (AL), 7:00pm   

Cleburne County (Heflin, AL) at Jacksonville (AL), 7:00pm   

Ashville (AL) at Oneonta (AL), 7:00pm   


4A REGION 7
North Jackson (Stevenson, AL) at St. John Paul II (Huntsville, AL), 7:00pm   

Priceville (AL) at Fairview (Cullman, AL), 7:00pm   

Randolph (Huntsville, AL) at Danville (AL), 7:00pm   

Smith DAR (Grant, AL) at West Morgan (Trinity, AL), 7:00pm   


4A REGION 8
Brooks (Killen, AL) at Rogers (Florence, AL), 7:00pm   

Central (Florence, AL) at West Limestone (Lester, AL), 7:00pm   

Wilson (Florence, AL) at Deshler (Tuscumbia, AL), 7:00pm   


5A REGION 1
Faith Academy (Mobile, AL) at Citronelle (AL), 7:00pm   

Satsuma (AL) at Wilcox Central (Camden, AL), 7:00pm   

Vigor (Prichard, AL) at Jackson (AL), 7:00pm   


5A REGION 2
Greenville (AL) at Rehobeth (Dothan, AL), 7:00pm   

Beauregard (Opelika, AL) at Henderson (Troy, AL), 7:00pm   

Valley (AL) at Carroll (Ozark, AL), 7:00pm   


5A REGION 3
Bibb County (Centreville, AL) at Central (Tuscaloosa, AL), 7:00pm   

Jemison (AL) at Chilton County (Clanton, AL), 7:00pm   

Marbury (AL) at Shelby County (Columbiana, AL), 7:00pm   


5A REGION 4
Wenonah (Birmingham, AL) at Briarwood Christian (Birmingham, AL), 7:00pm   

Pleasant Grove (AL) at Parker (Birmingham, AL), 7:00pm   

Fairfield (AL) at Ramsay (Birmingham, AL), 7:00pm   

Woodlawn (Birmingham, AL) at Carroll Catholic (Birmingham, AL), 7:00pm   


5A REGION 5
St. Clair County (Odenville, AL) at Center Point (Birmingham, AL), 7:00pm   

Moody (AL) at Central of Clay County (Lineville, AL), 7:00pm   

Springville (AL) at Munford (AL), 7:00pm   

Jordan (Kimberly, AL) at Sylacauga (AL), 7:00pm   


5A REGION 6
Crossville (AL) at Alexandria (AL), 7:00pm   

Etowah (Attalla, AL) at Southside (Gadsden, AL), 7:00pm   

Douglas (AL) at Sardis (Boaz, AL), 7:00pm   


5A REGION 7
Hamilton (AL) at Corner (Warrior, AL), 7:00pm   

Lawrence County (Moulton, AL) at Dora (AL), 7:00pm   

Jasper (AL) at Hayden (AL), 7:00pm   

Russellville (AL) at West Point (Cullman, AL), 7:00pm   


5A REGION 8
Brewer (Somerville, AL) at Madison County (Gurley, AL), 7:00pm   

East Limestone (Athens, AL) at Scottsboro (AL), 7:00pm   

Guntersville (AL) at Arab (AL), 7:00pm   

Ardmore (AL) at Madison Academy (Madison, AL), 7:00pm   


6A REGION 1
Blount (Eight Mile, AL) at Baldwin County (Bay Minette, AL), 7:00pm   

Saraland (AL) at Robertsdale (AL), 7:00pm   

Spanish Fort (AL) at Rain (Mobile, AL), 7:00pm   

Gulf Shores (AL) at St. Paul's Episcopal (Mobile, AL), 7:00pm   


6A REGION 2
Park Crossing (Montgomery, AL) at Lanier (Montgomery, AL), 7:00pm   

Russell County (Seale, AL) at Northview (Dothan, AL), 7:00pm   


6A REGION 4
Bryant (Cottondale, AL) at Bessemer City (Bessemer, AL), 7:00pm   

Hillcrest (Tuscaloosa, AL) at Northridge (Tuscaloosa, AL), 7:00pm   

Hueytown (AL) at Brookwood (AL), 7:00pm   


6A REGION 5
Carver (Birmingham, AL) at Jackson-Olin (Birmingham, AL), 7:00pm   

Helena (AL) at Minor (Adamsville, AL), 7:00pm   

Pelham (AL) at Chelsea (AL), 7:00pm   


6A REGION 6
Clay-Chalkville (Pinson, AL) at Gardendale (AL), 7:00pm   

Huffman (Birmingham, AL) at Pell City (AL), 7:00pm   

Pinson Valley (Pinson, AL) at Oxford (AL), 7:00pm   


7A REGION 1
Baker (Mobile, AL) at Foley (AL), 7:00pm   

McGill-Toolen (Mobile, AL) at Montgomery (Semmes, AL), 7:00pm   

Bryant (Irvington, AL) at Theodore (AL), 7:00pm   


7A REGION 2
Davis (Montgomery, AL) at Auburn (AL), 7:00pm   

Smiths Station (Smiths, AL) at Lee (Montgomery, AL), 7:00pm   

Enterprise (AL) at Prattville (AL), 7:00pm   


7A REGION 3
Hewitt-Trussville (Trussville, AL) at Spain Park (Hoover, AL), 7:00pm   

Hoover (AL) at Oak Mountain (Birmingham, AL), 7:00pm   

Vestavia Hills (AL) at Mountain Brook (Birmingham, AL), 7:00pm   

Thompson (Alabaster, AL) at Tuscaloosa County (Northport, AL), 7:00pm   


7A REGION 4
Grissom (Huntsville, AL) at Austin (Decatur, AL), 7:00pm   

Clemens (Madison, AL) at Florence (AL), 7:00pm   

Gadsden City (Gadsden, AL) at Jones (Madison, AL), 7:00pm   

Sparkman (Harvest, AL) at Huntsville (AL), 7:00pm   


NON-LEAGUE
Athens (AL) at Hazel Green (AL), 7:00pm   

Pisgah (AL) at Boaz (AL), 7:00pm   

Central (Phenix City, AL) at Opelika (AL), 7:00pm   

Springwood (Lanett, AL) at Chambers Academy (LaFayette, AL), 7:00pm   

Hooper Academy (Hope Hull, AL) at Crenshaw Christian Academy (Luverne, AL), 7:00pm   

Cullman (AL) at Albertville (AL), 7:00pm   

Lee (Huntsville, AL) at Decatur (AL), 7:00pm   

Russell (Alexander City, AL) at Demopolis (AL), 7:00pm   

Shades Valley (Birmingham, AL) at Elmore (Millbrook, AL), 7:00pm   

Meadowview Christian (Selma, AL) at Evangel Christian Academy (Montgomery, AL), 7:00pm   

Excel (AL) at Elberta (AL), 7:00pm   

Sparta Academy (Evergreen, AL) at Fort Dale Academy (Greenville, AL), 7:00pm   

Jackson Academy (Jackson, AL) at South Choctaw Academy (Toxey, AL), 7:00pm   

Kingwood Christian (Alabaster, AL) at Cornerstone Christian (Columbiana, AL), 7:00pm   

Lakeside (Eufaula, AL) vs. Abbeville Christian Academy (Abbeville, AL) at TBA, 7:00pm   

Coosa Valley Academy (Harpersville, AL) at Lowndes Academy (Lowndesboro, AL), 7:00pm   

Macon-East Montgomery Academy (Cecil, AL) at Edgewood Academy (Elmore, AL), 7:00pm   

McAdory (McCalla, AL) at Selma (AL), 7:00pm   

Monroe Academy (Monroeville, AL) at Clarke Prep (Grove Hill, AL), 7:00pm   

Muscle Shoals (AL) at Jemison (Huntsville, AL), 7:00pm   

Vina (AL) at Phil Campbell (AL), 7:00pm   

Lee-Scott Academy (Auburn, AL) at Pike Liberal Arts (Troy, AL), 7:00pm   

Autauga Academy (Prattville, AL) at Tuscaloosa Academy (Tuscaloosa, AL), 7:00pm   

Wilcox Academy (Camden, AL) at Marengo Academy (Linden, AL), 7:00pm   

Appalachian (Oneonta, AL) at Woodville (AL), 7:00pm   


INTERSTATE
Early County (Blakely, GA) at Tallassee (AL), 7:00pm   

Escambia Academy (Atmore, AL) at Jay (FL), 7:00pm   

Red Bay (AL) at Belmont (MS), 7:00pm   

Scott Central (Forest, MS) vs. Sweet Water (AL) at TBA, 7:00pm   

Snook Christian Academy (Foley, AL) at South Walton (Santa Rosa Beach, FL), 7:00pm   


ALABAMA CHRISTIAN (8 MAN)
Ezekiel Academy (Montgomery, AL) at Freedom Academy (Huntsville, AL), 7:00pm

CHRISTIAN (6 MAN)
Chilton Christian Academy (Jemison, AL) at Conecuh Springs Christian (Union Springs, AL), 7:00pm
Clay County Christian Academy (Ashland, AL) at Cornerstone Christian (Rainsville, AL), 7:00pm
Marshall Christian (Albertville, AL) at Victory Christian Academy (Millbrook, AL), 7:00pm

CHRISTIAN (8 MAN)
East Memorial Christian Academy (Prattville, AL) at Russell Christian Academy (Meridian, MS), 7:00pm
Tuscaloosa Christian (Cottondale, AL) at Tabernacle (Gardendale, AL), 7:00pm
Victory Christian (Columbus, MS) at New Life Christian (Millbrook, AL), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Evangel Christian (Alabaster, AL) at Bessemer Academy (Bessemer, AL), 7:00pm
Lighthouse HomeSchool (Oneonta, AL) at Hope Christian (Pelham, AL), 7:00pm
Ward Military Academy (Camp Hill, AL) at North River Christian (Tuscaloosa, AL), 7:00pm



Saturday, September 22nd

INTERSTATE
Indiana School for the Deaf (Indianapolis, IN) at Alabama School for the Deaf (Talladega, AL)