2018 ALABAMA 11/2 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, November 1st

6A REGION 1
Rain (Mobile, AL) at Gulf Shores (AL), 7:00pm

NON-LEAGUE
Ashford (AL) at Wicksburg (Newton, AL), 7:00pm
Austin (Decatur, AL) at Athens (AL), 7:00pm
Billingsley (AL) at Thorsby (AL), 7:00pm
Brookwood (AL) at Holt (AL), 7:00pm
Central of Coosa County (Rockford, AL) at Talladega County Central (Talladega, AL), 7:00pm
Citronelle (AL) at Mobile Christian (Mobile, AL), 7:00pm
Cold Springs (Bremen, AL) at Vinemont (AL), 7:00pm
Deshler (Tuscumbia, AL) at Jasper (AL), 7:00pm
Elmore (Millbrook, AL) at Greenville (AL), 7:00pm
Excel (AL) at Monroe County (Monroeville, AL), 7:00pm
Fayette County (Fayette, AL) at Dora (AL), 7:00pm
Gadsden City (Gadsden, AL) at Clay-Chalkville (Pinson, AL), 7:00pm
Geneva County (Hartford, AL) at Slocomb (AL), 9:00pm
Haleyville (AL) at Hamilton (AL), 7:00pm
Houston Academy (Dothan, AL) at Long (Skipperville, AL), 7:00pm
Isabella (Maplesville, AL) at Verbena (AL), 7:00pm
Johnson (Thomaston, AL) at Shields (Beatrice, AL), 8:00pm
Marion (Marion, AL) at Escambia County (Atmore, AL), 7:00pm
Minor (Adamsville, AL) at Bessemer City (Bessemer, AL), 7:00pm
Phil Campbell (AL) at Hackleburg (AL), 7:00pm
Priceville (AL) at Brewer (Somerville, AL), 7:00pm
Selma (AL) at LeFlore (Mobile, AL), 7:00pm
South Lamar (Millport, AL) at Sulligent (AL), 7:00pm
Spain Park (Hoover, AL) at Shades Valley (Birmingham, AL), 7:00pm
Sparkman (Harvest, AL) at Decatur (AL), 7:00pm
Thomasville (AL) at Clarke County (Grove Hill, AL), 7:00pm
Valley Head (AL) at Collinsville (AL), 7:00pm
Weaver (AL) at Alabama Christian Academy (Montgomery, AL), 7:00pm

INTERSTATE
Thompson (Alabaster, AL) at Crestview (FL), 7:00pm



Friday, November 2nd

6A REGION 1
Daphne (AL) at Blount (Eight Mile, AL), 7:00pm
Robertsdale (AL) at St. Paul's Episcopal (Mobile, AL), 7:00pm
Spanish Fort (AL) at Saraland (AL), 7:00pm

7A REGION 1
Davidson (Mobile, AL) at Foley (AL), 7:00pm
McGill-Toolen (Mobile, AL) at Fairhope (AL), 7:00pm
Montgomery (Semmes, AL) at Baker (Mobile, AL), 7:00pm
Murphy (Mobile, AL) at Bryant (Irvington, AL), 7:00pm

NON-LEAGUE
Alabama School for the Deaf (Talladega, AL) at Gaylesville (AL), 7:00pm
Ardmore (AL) at West Limestone (Lester, AL), 7:00pm
Asbury (Albertville, AL) at Southeastern (Remlap, AL), 7:00pm
Baldwin County (Bay Minette, AL) at Henderson (Troy, AL), 7:00pm
Beulah (Valley, AL) at McKenzie (AL), 7:00pm
Bibb County (Centreville, AL) at American Christian Academy (Tuscaloosa, AL), 7:00pm
Brilliant (AL) at Waterloo (AL), 7:00pm
Brindlee Mountain (Guntersville, AL) at Smith DAR (Grant, AL), 7:00pm
Brooks (Killen, AL) at Madison Academy (Madison, AL), 7:00pm
Bryant (Cottondale, AL) at Homewood (AL), 7:00pm
Bullock County (Union Springs, AL) at Barbour County (Clayton, AL), 7:00pm
Calera (AL) at Helena (AL), 7:00pm
Calhoun (Letohatchee, AL) at Geneva (AL), 7:00pm
Carbon Hill (AL) at Curry (Jasper, AL), 7:00pm
Cedar Bluff (AL) at Gaston (Gadsden, AL), 7:00pm
Center Point (Birmingham, AL) at Oak Mountain (Birmingham, AL), 7:00pm
Central (Hayneville, AL) at Autaugaville (AL), 7:00pm
Central (Tuscaloosa, AL) at Fairfield (AL), 7:00pm
Central of Clay County (Lineville, AL) at Handley (Roanoke, AL), 7:00pm
Childersburg (AL) at Anniston (AL), 7:00pm
Chilton County (Clanton, AL) at Alexandria (AL), 7:00pm
Choctaw County (Butler, AL) at McIntosh (AL), 7:00pm
Clemens (Madison, AL) at Hillcrest (Tuscaloosa, AL), 7:00pm
Cleveland (AL) at Moore (Blountsville, AL), 7:00pm
Columbia (Huntsville, AL) at Randolph (Huntsville, AL), 7:00pm
Comer (Sylacauga, AL) at Fayetteville (Sylacauga, AL), 7:00pm
Coosa Christian (Gadsden, AL) at New Hope (AL), 7:00pm
Cordova (AL) at West Point (Cullman, AL), 7:00pm
Corner (Warrior, AL) at Oakman (AL), 7:00pm
Crossville (AL) at Plainview (Rainsville, AL), 7:00pm
Davis (Montgomery, AL) at Northview (Dothan, AL), 7:00pm
Dothan (AL) at Carroll (Ozark, AL), 7:00pm
East Limestone (Athens, AL) at Tanner (AL), 7:00pm
Elberta (AL) at St. Michael Catholic (Fairhope, AL), 7:00pm
Ellwood Christian (Selma, AL) at Dallas County (Plantersville, AL), 7:00pm
Falkville (AL) at Elkmont (AL), 7:00pm
Fort Payne (AL) at Carver (Birmingham, AL), 7:00pm
Fyffe (AL) at Sylvania (AL), 7:00pm
Gardendale (AL) at Mountain Brook (Birmingham, AL), 7:00pm
Gordo (AL) at Pickens County (Reform, AL), 7:00pm
Goshen (AL) at Brantley (AL), 7:00pm
Greene County (Eutaw, AL) at Aliceville (AL), 7:00pm
Grissom (Huntsville, AL) at Buckhorn (New Market, AL), 7:00pm
Guntersville (AL) at Albertville (AL), 7:00pm
Hale County (Moundville, AL) at Greensboro (AL), 7:00pm
Hanceville (AL) at Good Hope (Cullman, AL), 7:00pm
Hatton (Town Creek, AL) at Clements (Athens, AL), 7:00pm
Headland (AL) at Abbeville (AL), 7:00pm
Highland Home (AL) at Houston County (Columbia, AL), 7:00pm
Hokes Bluff (AL) at Sardis (Boaz, AL), 7:00pm
Holly Pond (AL) at Fairview (Cullman, AL), 7:00pm
Horseshoe Bend (New Site, AL) at Prattville Christian Academy (Prattville, AL), 7:00pm
Hubbard (Courtland, AL) at East Lawrence (Trinity, AL), 7:00pm
Hueytown (AL) at Briarwood Christian (Birmingham, AL), 7:00pm
Huffman (Birmingham, AL) at Vestavia Hills (AL), 7:00pm
Jackson (AL) at Demopolis (AL), 9:00pm
Keith (Orrville, AL) at Hatch (Uniontown, AL), 7:00pm
Kinston (AL) at Cottonwood (AL), 7:00pm
Lauderdale County (Rogersville, AL) at Colbert County (Leighton, AL), 7:00pm
Leeds (AL) at Pleasant Grove (AL), 7:00pm
Lincoln (AL) at Montevallo (AL), 7:00pm
Luverne (AL) at Opp (AL), 7:00pm
Maplesville (AL) at Lamar County (Vernon, AL), 7:00pm
Marbury (AL) at Holtville (Deatsville, AL), 7:00pm
Marengo (Dixons Mills, AL) at Wilcox Central (Camden, AL), 7:00pm
Mars Hill Bible (Florence, AL) at Lexington (AL), 7:00pm
Midfield (AL) at Woodlawn (Birmingham, AL), 7:00pm
Millry (AL) at Leroy (AL), 7:00pm
Neal (East Brewton, AL) at Miller (Brewton, AL), 7:00pm
North Jackson (Stevenson, AL) at Arab (AL), 7:00pm
Northridge (Tuscaloosa, AL) at Tuscaloosa County (Northport, AL), 7:00pm
Oneonta (AL) at Pennington (Blountsville, AL), 7:00pm
Park Crossing (Montgomery, AL) at Auburn (AL), 7:00pm
Parker (Birmingham, AL) at Jackson-Olin (Birmingham, AL), 7:00pm
Pell City (AL) at Chelsea (AL), 7:00pm
Phillips (Bear Creek, AL) at Hubbertville (Fayette, AL), 7:00pm
Piedmont (AL) at Geraldine (AL), 7:00pm
Pike County (Brundidge, AL) at Sweet Water (AL), 7:00pm
Pinson Valley (Pinson, AL) at Lee (Huntsville, AL), 7:00pm
Pisgah (AL) at North Sand Mountain (Higdon, AL), 7:00pm
Pleasant Home (Andalusia, AL) at Zion Chapel (Jack, AL), 7:00pm
Pleasant Valley (Jacksonville, AL) at Ohatchee (AL), 7:00pm
Prattville (AL) at Lanier (Montgomery, AL), 7:00pm
Red Level (AL) at Fruitdale (AL), 7:00pm
Rogers (Florence, AL) at Lawrence County (Moulton, AL), 7:00pm
Russell (Alexander City, AL) at Valley (AL), 7:00pm
Russell County (Seale, AL) at Washington (Tuskegee, AL), 7:00pm
Russellville (AL) at Central (Florence, AL), 7:00pm
Sand Rock (Leesburg, AL) at Westbrook Christian (Rainbow City, AL), 7:00pm
Satsuma (AL) at Bayside Academy (Daphne, AL), 7:00pm
Scottsboro (AL) at Hartselle (AL), 7:00pm
Section (AL) at Woodville (AL), 7:00pm
Sheffield (AL) at Cherokee (AL), 7:00pm
Shelby County (Columbiana, AL) at St. Clair County (Odenville, AL), 7:00pm
Sipsey Valley (Buhl, AL) at Northside (Northport, AL), 7:00pm
Smiths Station (Smiths, AL) at Eufaula (AL), 7:00pm
Southern Choctaw (Gilbertown, AL) at Flomaton (AL), 7:00pm
Southside (Gadsden, AL) at Cherokee County (Centre, AL), 7:00pm
Spring Garden (AL) at Ider (AL), 7:00pm
St. James (Montgomery, AL) at Trinity Presbyterian (Montgomery, AL), 7:00pm
St. John Paul II (Huntsville, AL) at Douglas (AL), 7:00pm
St. Luke's Episcopal (Mobile, AL) at Cottage Hill Christian Academy (Mobile, AL), 7:00pm
Sumter Central (York, AL) at Oxford (AL), 7:00pm
Talladega (AL) at Moody (AL), 7:00pm
Tallassee (AL) at Elmore County (Eclectic, AL), 7:00pm
Tarrant (Birmingham, AL) at Fultondale (Birmingham, AL), 7:00pm
Tharptown (Russellville, AL) at Vina (AL), 7:00pm
Theodore (AL) at Enterprise (AL), 7:00pm
Victory Christian (Pell City, AL) at Sumiton Christian (Sumiton, AL), 7:00pm
Vigor (Prichard, AL) at Williamson (Mobile, AL), 7:00pm
Vincent (AL) at Ashville (AL), 7:00pm
Wadley (AL) at Randolph County (Wedowee, AL), 7:00pm
West Blocton (AL) at Jemison (AL), 7:00pm
West End (Walnut Grove, AL) at Glencoe (AL), 7:00pm
White Plains (Anniston, AL) at Ranburne (AL), 7:00pm
Wilson (Florence, AL) at Red Bay (AL), 7:00pm
Winston County (Double Springs, AL) at Lynn (AL), 7:00pm
Woodland (AL) at Donoho (Anniston, AL), 7:00pm

INTERSTATE
Elba (AL) at Tate (Cantonment, FL), 7:00pm
IMG Academy (Bradenton, FL) at Hoover (AL), 7:00pm
Mount Olive (MS) at Faith Academy (Mobile, AL), 7:00pm