2018 SOUTHERN SECTION 10/12 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Thursday, October 11th

BIG 4
Westminster (CA) at Garden Grove (CA), 7:00pm

DESERT EMPIRE
Xavier Prep (Palm Desert, CA) at Shadow Hills (Indio, CA), 7:00pm

EMPIRE
Pacifica (Garden Grove, CA) at Tustin (CA), 7:00pm

GARDEN GROVE
La Quinta (Westminster, CA) vs. Santiago (Garden Grove, CA) at Bolsa Grande (Garden Grove, CA), 7:00pm

HACIENDA
Diamond Ranch (Pomona, CA) vs. South Hills (West Covina, CA) at Covina District Field (Covina, CA), 7:00pm

MISSION VALLEY
Marshall (Pasadena, CA) vs. Mountain View (El Monte, CA) at Pasadena (CA), 7:00pm

MOJAVE RIVER
Sultana (Hesperia, CA) at Apple Valley (CA), 7:00pm

MOUNTAIN VALLEY
Vista del Lago (Moreno Valley, CA) at Rubidoux (Riverside, CA), 7:00pm

NORTH HILLS
Esperanza (Anaheim, CA) vs. Foothill (Santa Ana, CA) at Yorba Linda (CA), 7:00pm

ORANGE
Magnolia (Anaheim, CA) vs. Katella (Anaheim, CA) at Western (Anaheim, CA), 7:00pm

ORANGE COAST
Costa Mesa (CA) vs. Calvary Chapel (Santa Ana, CA) at Segerstrom (Santa Ana, CA), 7:00pm

PACIFIC
Hoover (Glendale, CA) vs. Burroughs (Burbank, CA) at Glendale (CA), 7:00pm

SOUTH VALLEY
Calvary Murrieta (Murrieta, CA) at Hamilton (Anza, CA), 7:00pm

SUNBELT
Arlington (Riverside, CA) vs. Elsinore (Wildomar, CA) at Ramona (Riverside, CA), 7:00pm

SUNKIST
Kaiser (Fontana, CA) at Bloomington (CA), 7:00pm

SUNSET
Newport Harbor (Newport Beach, CA) vs. Edison (Huntington Beach, CA) at Huntington Beach (CA), 7:00pm

TRINITY
Servite (Anaheim, CA) vs. Santa Margarita (Rancho Santa Margarita, CA) at Trabuco Hills (Mission Viejo, CA), 7:00pm

PREP (8 MAN)
Milken (Los Angeles, CA) at Chadwick (Palos Verdes Peninsula, CA), 3:15pm

VICTORY (8 MAN)
Public Safety Academy (San Bernardino, CA) at Desert Chapel (Palm Springs, CA), 6:00pm



Friday, October 12th

605
Cerritos (CA) vs. Pioneer (Whittier, CA) at Gahr (Cerritos, CA), 7:00pm
Glenn (Norwalk, CA) vs. Artesia (Lakewood, CA) at Excelsior Adult School (Norwalk, CA), 7:00pm

ACADEMY
Fairmont Prep (Anaheim, CA) vs. Trinity Classical Academy (Valencia, CA) at Fillmore (CA), 7:00pm

ALMONT
Bell Gardens (CA) at Keppel (Alhambra, CA), 7:00pm
Montebello (CA) at Schurr (Montebello, CA), 7:00pm
San Gabriel (CA) vs. Alhambra (CA) at Moor Field (Alhambra, CA), 7:00pm

AMBASSADOR
Arrowhead Christian (Redlands, CA) at Desert Christian (Bermuda Dunes, CA), 7:00pm
Linfield Christian (Temecula, CA) at Aquinas (San Bernardino, CA), 7:00pm
Western Christian (Upland, CA) at Ontario Christian (Ontario, CA), 7:00pm

ANGELUS
Crespi (Encino, CA) at Cathedral (Los Angeles, CA), 7:00pm
Salesian (Los Angeles, CA) at St. Francis (La Canada, CA), 7:00pm

BASELINE
Damien (La Verne, CA) at Rancho Cucamonga (CA), 7:00pm
Los Osos (Rancho Cucamonga, CA) at Chino Hills (CA), 7:00pm
Upland (CA) at Etiwanda (CA), 7:00pm

BAY
Leuzinger (Lawndale, CA) at Mira Costa (Manhattan Beach, CA), 7:00pm
Palos Verdes (Palos Verdes Estates, CA) at Redondo (Redondo Beach, CA), 7:00pm
Palos Verdes Peninsula (Rolling Hills Estates, CA) at Centennial (Compton, CA), 6:00pm

BIG 4
Marina (Huntington Beach, CA) at Segerstrom (Santa Ana, CA), 7:00pm

BIG VIII
Centennial (Corona, CA) at Norco (CA), 7:00pm
Corona (CA) at King (Riverside, CA), 7:00pm
Santiago (Corona, CA) at Roosevelt (Eastvale, CA), 7:00pm

CAMINO
Camarillo (CA) at Moorpark (CA), 7:00pm
Grace Brethren (Simi Valley, CA) at Thousand Oaks (CA), 7:00pm

CAMINO REAL
Bishop Montgomery (Torrance, CA) vs. Mary Star of the Sea (San Pedro, CA) at Daniels Field (San Pedro, CA), 7:00pm
St. Monica (Santa Monica, CA) at Cantwell-Sacred Heart (Montebello, CA), 7:00pm

CANYON
Oak Park (CA) at Simi Valley (CA), 7:00pm
Royal (Simi Valley, CA) at Agoura (CA), 7:00pm

CHANNEL
Cabrillo (Lompoc, CA) vs. Santa Ynez (CA) at Lompoc (CA), 7:00pm
Dos Pueblos (Goleta, CA) at San Marcos (Santa Barbara, CA), 7:00pm
Santa Barbara (CA) vs. Lompoc (CA) at Santa Barbara CC (Santa Barbara, CA), 7:00pm

CITRUS BELT
Cajon (San Bernardino, CA) at Citrus Valley (Redlands, CA), 7:00pm
Redlands (CA) at Yucaipa (CA), 7:00pm
Redlands East Valley (Redlands, CA) at Carter (Rialto, CA), 7:00pm

CITRUS COAST
Fillmore (CA) at Santa Clara (Oxnard, CA), 7:30pm
Hueneme (Oxnard, CA) at Nordhoff (Ojai, CA), 7:00pm
Malibu (CA) at Santa Paula (CA), 7:30pm

CRESTVIEW
Canyon (Anaheim, CA) at El Modena (Orange, CA), 7:00pm
Villa Park (CA) at Yorba Linda (CA), 7:00pm

CROSS VALLEY
Excelsior (Victorville, CA) at Silver Valley (Yermo, CA), 7:00pm

DEL REY
St. Anthony (Long Beach, CA) vs. St. Genevieve (Panorama City, CA) at Clark Field (Long Beach, CA), 7:00pm
St. Paul (Santa Fe Springs, CA) at Harvard-Westlake (Studio City, CA), 7:00pm

DEL RIO
California (Whittier, CA) at El Rancho (Pico Rivera, CA), 7:00pm
Santa Fe (Santa Fe Springs, CA) vs. Whittier (CA) at California (Whittier, CA), 7:00pm

DESERT EMPIRE
La Quinta (CA) at Palm Desert (CA), 7:00pm
Rancho Mirage (CA) at Palm Springs (CA), 7:00pm

DESERT SKY
Granite Hills (Apple Valley, CA) vs. Barstow (CA) at Apple Valley (CA), 7:00pm
Victor Valley (Victorville, CA) at Silverado (Victorville, CA), 7:00pm

DESERT VALLEY
Banning (CA) at Desert Hot Springs (CA), 7:00pm
Coachella Valley (Thermal, CA) at Indio (CA), 7:00pm
Twentynine Palms (CA) at Desert Mirage (Thermal, CA), 7:00pm
Yucca Valley (CA) at Cathedral City (CA), 7:00pm

EMPIRE
Crean Lutheran (Irvine, CA) vs. Cypress (CA) at Portola (Irvine, CA), 7:00pm
Kennedy (La Palma, CA) at Valencia (Placentia, CA), 7:00pm

FOOTHILL
Canyon (Canyon Country, CA) vs. Hart (Newhall, CA) at College of Canyons (Santa Clarita, CA), 7:30pm
Golden Valley (Santa Clarita, CA) vs. Valencia (CA) at Canyon (Canyon Country, CA), 7:00pm
Saugus (CA) vs. West Ranch (Valencia, CA) at Valencia (CA), 7:00pm

FREEWAY
Buena Park (CA) vs. Sonora (La Habra, CA) at La Habra (CA), 7:00pm
Fullerton (CA) vs. Sunny Hills (Fullerton, CA) at Buena Park (CA), 7:00pm
Troy (Fullerton, CA) vs. La Habra (CA) at Fullerton (CA), 7:00pm

GARDEN GROVE
Loara (Anaheim, CA) vs. Los Amigos (Fountain Valley, CA) at Garden Grove (CA), 7:00pm
Rancho Alamitos (Garden Grove, CA) at Bolsa Grande (Garden Grove, CA), 7:00pm

GOLDEN
Antelope Valley (Lancaster, CA) at Knight (Palmdale, CA), 7:00pm
Highland (Palmdale, CA) at Quartz Hill (CA), 7:00pm
Littlerock (CA) at Eastside (Lancaster, CA), 7:00pm
Palmdale (CA) at Lancaster (CA), 7:00pm

HACIENDA
Los Altos (Hacienda Heights, CA) at Charter Oak (Covina, CA), 7:00pm
West Covina (CA) at Walnut (CA), 7:00pm

INLAND VALLEY
Canyon Springs (Moreno Valley, CA) at North (Riverside, CA), 7:00pm
Perris (CA) at Orange Vista (Perris, CA), 7:00pm
Poly (Riverside, CA) at Lakeside (Lake Elsinore, CA), 7:00pm

IVY
Paloma Valley (Menifee, CA) at Heritage (Romoland, CA), 7:00pm
Valley View (Moreno Valley, CA) at Rancho Verde (Moreno Valley, CA), 7:00pm

MARMONTE
Calabasas (CA) at Newbury Park (CA), 7:00pm
St. Bonaventure (Ventura, CA) vs. Oaks Christian (Westlake Village, CA) at Ventura College (Ventura, CA), 7:00pm

MIRAMONTE
Ganesha (Pomona, CA) at Bassett (La Puente, CA), 7:00pm
La Puente (CA) at Garey (Pomona, CA), 7:00pm

MISSION
Alemany (Mission Hills, CA) at Serra (Gardena, CA), 7:00pm
Bishop Amat (La Puente, CA) at Notre Dame (Sherman Oaks, CA), 7:00pm
Loyola (Los Angeles, CA) at Chaminade (West Hills, CA), 7:00pm

MISSION VALLEY
Arroyo (El Monte, CA) at El Monte (CA), 7:00pm
Gabrielino (San Gabriel, CA) at Rosemead (CA), 7:00pm

MOJAVE RIVER
Oak Hills (Hesperia, CA) at Hesperia (CA), 7:00pm
Serrano (Phelan, CA) at Burroughs (Ridgecrest, CA), 7:00pm

MONTVIEW
Duarte (CA) vs. Gladstone (Covina, CA) at Citrus College (Glendora, CA), 7:00pm
Nogales (La Puente, CA) at Sierra Vista (Baldwin Park, CA), 7:00pm
Workman (City of Industry, CA) vs. Azusa (CA) at La Puente (CA), 7:00pm

MOORE
Cabrillo (Long Beach, CA) at Millikan (Long Beach, CA), 7:00pm
Lakewood (CA) at Compton (CA), 7:00pm
Poly (Long Beach, CA) at Jordan (Long Beach, CA), 7:00pm

MOUNTAIN PASS
Hemet (CA) at San Jacinto (CA), 7:00pm
Tahquitz (Hemet, CA) at Beaumont (CA), 7:00pm
West Valley (Hemet, CA) at Citrus Hill (Perris, CA), 7:00pm

MOUNTAIN VALLEY
Indian Springs (San Bernardino, CA) at Miller (Fontana, CA), 7:00pm
Pacific (San Bernardino, CA) at Moreno Valley (CA), 7:00pm

MT. BALDY
Chaffey (Ontario, CA) at Diamond Bar (CA), 7:00pm
Don Lugo (Chino, CA) at Chino (CA), 7:00pm
Ontario (CA) at Montclair (CA), 7:00pm

NORTH HILLS
El Dorado (Placentia, CA) at Brea Olinda (Brea, CA), 7:00pm

OCEAN
El Segundo (CA) at Culver City (CA), 7:00pm
Hawthorne (CA) at Beverly Hills (CA), 7:00pm
Santa Monica (CA) at Lawndale (CA), 7:00pm

OLYMPIC
Village Christian (Sun Valley, CA) vs. Maranatha (Pasadena, CA) at Occidental College (Los Angeles, CA), 7:00pm

ORANGE
Anaheim (CA) at Century (Santa Ana, CA), 7:00pm
Valley (Santa Ana, CA) vs. Savanna (Anaheim, CA) at Glover Stadium (Anaheim, CA), 7:00pm

ORANGE COAST
Orange (CA) at Estancia (Costa Mesa, CA), 7:00pm
Saddleback (Santa Ana, CA) vs. Santa Ana (CA) at Valley (Santa Ana, CA), 7:00pm

PAC 4
Godinez (Santa Ana, CA) at Ocean View (Huntington Beach, CA), 7:00pm
Laguna Beach (CA) at Western (Anaheim, CA), 7:00pm

PACIFIC
Arcadia (CA) at Pasadena (CA), 7:00pm
Burbank (CA) at Muir (Pasadena, CA), 7:00pm
Crescenta Valley (La Crescenta, CA) at Glendale (CA), 7:00pm

PACIFIC COAST
Beckman (Irvine, CA) vs. Woodbridge (Irvine, CA) at Tustin (CA), 7:00pm
Irvine (CA) at University (Irvine, CA), 7:00pm
Portola (Irvine, CA) vs. Northwood (Irvine, CA) at Irvine (CA), 7:00pm

PACIFIC VIEW
Pacifica (Oxnard, CA) at Channel Islands (Oxnard, CA), 7:00pm
Rio Mesa (Oxnard, CA) at Oxnard (CA), 7:00pm
Ventura (CA) at Buena (Ventura, CA), 7:00pm

PALOMARES
Bonita (La Verne, CA) at Ayala (Chino Hills, CA), 7:00pm
Claremont (CA) at Colony (Ontario, CA), 7:00pm
Glendora (CA) at Alta Loma (CA), 7:00pm

PIONEER
Inglewood (CA) vs. Torrance (CA) at Coleman Stadium (Inglewood, CA), 7:00pm
Morningside (Inglewood, CA) at South (Torrance, CA), 7:00pm
West (Torrance, CA) at North (Torrance, CA), 7:00pm

PREP
Vasquez (Acton, CA) vs. Rio Hondo Prep (Arcadia, CA) at Kare Park (Irwindale, CA), 7:00pm

RIO HONDO
La Canada (CA) at Monrovia (CA), 7:00pm
Temple City (CA) at South Pasadena (CA), 7:00pm

RIVER VALLEY
Jurupa Valley (CA) at Norte Vista (Riverside, CA), 7:00pm
La Sierra (Riverside, CA) at Ramona (Riverside, CA), 7:00pm
Patriot (Riverside, CA) vs. Hillcrest (Riverside, CA) at Rubidoux (Riverside, CA), 7:00pm

SAN ANDREAS
Arroyo Valley (San Bernardino, CA) at Jurupa Hills (Fontana, CA), 7:00pm
Eisenhower (Rialto, CA) at San Gorgonio (San Bernardino, CA), 7:00pm
Rialto (CA) at Rim of the World (Lake Arrowhead, CA), 7:00pm

SAN GABRIEL VALLEY
Downey (CA) at Lynwood (CA), 7:00pm
Gahr (Cerritos, CA) at Warren (Downey, CA), 7:00pm
Paramount (CA) at Dominguez (Compton, CA), 7:00pm

SAN JOAQUIN
Southlands Christian (Rowland Heights, CA) at St. Margaret's (San Juan Capistrano, CA), 7:00pm

SANTA FE
Bosco Tech (Rosemead, CA) vs. St. Bernard (Playa del Rey, CA) at Montebello (CA), 7:30pm

SEA VIEW
Dana Hills (Dana Point, CA) at Aliso Niguel (Aliso Viejo, CA), 7:00pm
Laguna Hills (CA) at Trabuco Hills (Mission Viejo, CA), 7:00pm

SOUTH COAST
San Clemente (CA) at Capistrano Valley (Mission Viejo, CA), 7:00pm
Tesoro (Rancho Santa Margarita, CA) at El Toro (Lake Forest, CA), 7:00pm

SOUTH VALLEY
Sherman Indian (Riverside, CA) at Nuview Bridge (Nuevo, CA), 7:00pm

SOUTHEASTERN
Temecula Prep (Winchester, CA) at Rancho Christian (Temecula, CA), 7:00pm

SOUTHWESTERN
Chaparral (Temecula, CA) at Murrieta Mesa (Murrieta, CA), 7:00pm
Murrieta Valley (Murrieta, CA) at Great Oak (Temecula, CA), 7:00pm
Vista Murrieta (Murrieta, CA) at Temecula Valley (Temecula, CA), 7:00pm

SUBURBAN
Bellflower (CA) at La Mirada (CA), 7:00pm
Norwalk (CA) vs. Mayfair (Lakewood, CA) at Bellflower (CA), 7:00pm

SUNBELT
Temescal Canyon (Lake Elsinore, CA) vs. Notre Dame (Riverside, CA) at Riverside CC (Riverside, CA), 7:00pm

SUNKIST
Grand Terrace (CA) at Colton (CA), 7:00pm
Summit (Fontana, CA) at Fontana (CA), 7:00pm

SUNSET
Fountain Valley (CA) at Huntington Beach (CA), 7:00pm
Los Alamitos (CA) vs. Corona del Mar (Newport Beach, CA) at Cerritos College (Norwalk, CA), 7:00pm

TRINITY
Lutheran (Orange, CA) at JSerra (San Juan Capistrano, CA), 7:00pm
Mater Dei (Santa Ana, CA) vs. St. John Bosco (Bellflower, CA) at Santa Ana Stadium (Santa Ana, CA), 7:00pm

VALLE VISTA
Baldwin Park (CA) at Wilson (Hacienda Heights, CA), 7:00pm
Covina (CA) vs. Northview (Covina, CA) at Covina District Field (Covina, CA), 7:00pm
Rowland (Rowland Heights, CA) at San Dimas (CA), 7:00pm

NON-LEAGUE
California Military Institute (Perris, CA) vs. Saddleback Valley Christian (San Juan Capistrano, CA) at Laguna Hills (CA), 7:00pm

INTERSECTIONAL
California City (CA) at Brentwood (Los Angeles, CA), 7:00pm

AGAPE (8 MAN)
Academy of Careers & Exploration (Helendale, CA) at Hesperia Christian (Hesperia, CA), 7:00pm
Sage Oak (Hesperia, CA) at Lucerne Valley (CA), 7:00pm

COAST VALLEY (8 MAN)
Cuyama Valley (New Cuyama, CA) at Coast Union (Cambria, CA), 7:00pm
Maricopa (CA) at Valley Christian Academy (Santa Maria, CA), 7:00pm

DESERT MOUNTAIN (8 MAN)
Mojave (CA) at Lone Pine (CA), 7:00pm

MT. PINOS (8 MAN)
Cate (Carpinteria, CA) at Villanova Prep (Ojai, CA), 7:00pm

VICTORY (8 MAN)
Bloomington Christian (Bloomington, CA) vs. Riverside County Education Academy (Moreno Valley, CA) at Lasselle Park (Moreno Valley, CA), 6:30pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Laguna Blanca (Santa Barbara, CA) vs. Hillcrest Christian (Thousand Oaks, CA) at Royal (Simi Valley, CA), 7:00pm
Noli Indian (San Jacinto, CA) vs. California Lutheran (Wildomar, CA) at Soboba Oaks Ranch (San Jacinto, CA), 6:00pm
Riverside County Education Academy (Indio, CA) at California School for the Deaf (Riverside, CA), 3:00pm

6/8/9 MAN INTERSECTIONAL
Lighthouse Christian (Santa Monica, CA) at East Valley (North Hollywood, CA), 7:00pm



Saturday, October 13th

ACADEMY
Firebaugh (Lynwood, CA) vs. Ribet Academy (Los Angeles, CA) at Lynwood (CA), 4:00pm

GOLD COAST
Viewpoint (Calabasas, CA) at Campbell Hall (North Hollywood, CA), 6:00pm

OLYMPIC
Whittier Christian (La Habra, CA) vs. Heritage Christian (Northridge, CA) at Los Angeles Valley College (Van Nuys, CA), 7:00pm

PREP
Santa Clarita Christian (Canyon Country, CA) vs. Poly (Pasadena, CA) at College of Canyons (Santa Clarita, CA), 7:00pm

SANTA FE
St. Pius X-St. Matthias Academy (Downey, CA) vs. Verbum Dei (Los Angeles, CA) at Centennial (Compton, CA), 4:00pm

SOUTHEASTERN
Santa Rosa Academy (Menifee, CA) vs. Carnegie (Riverside, CA) at La Sierra U. (Riverside, CA)

EXPRESS (8 MAN)
Rolling Hills Prep (San Pedro, CA) vs. Calvary Chapel (Downey, CA) at Downey (CA), 6:00pm
Sage Hill (Newport Beach, CA) at Lutheran (La Verne, CA), 11:00am
St. Michael's Prep (Silverado, CA) vs. Avalon (CA) at Machado Field (Avalon, CA), 1:00pm

PREP (8 MAN)
Flintridge Prep (La Canada, CA) at Windward (Los Angeles, CA), 1:30pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Faith Baptist (Canoga Park, CA) vs. Desert Christian (Lancaster, CA) at Lancaster (CA), 7:00pm

6/8/9 MAN INTERSECTIONAL
TEACH Tech (Los Angeles, CA) at San Jacinto Valley Academy (San Jacinto, CA), 11:00am