2018 CENTRAL SECTION 10/19 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, October 18th

COUNTY/METRO
Madera South (Madera, CA) vs. Bullard (Fresno, CA) at McLane (Fresno, CA), 7:00pm

EAST YOSEMITE
Monache (Porterville, CA) vs. Tulare Western (Tulare, CA) at Tulare Union (Tulare, CA), 7:00pm

NORTH YOSEMITE
Hoover (Fresno, CA) vs. Reedley (CA) at Sunnyside (Fresno, CA), 7:00pm

WEST YOSEMITE
Golden West (Visalia, CA) at Hanford (CA), 7:30pm



Friday, October 19th

CENTRAL SEQUOIA
Central Valley Christian (Visalia, CA) at Selma (CA), 7:30pm
Exeter (CA) at Dinuba (CA), 7:30pm
Hanford West (Hanford, CA) vs. Kingsburg (CA) at Hanford (CA), 7:30pm

COUNTY/METRO
Edison (Fresno, CA) vs. Sanger (CA) at Ratcliffe Stadium (Fresno, CA), 7:00pm
San Joaquin Memorial (Fresno, CA) at Madera (CA), 7:30pm

EAST SEQUOIA
Sierra Pacific (Hanford, CA) at Lindsay (CA), 7:15pm
Strathmore (CA) at Granite Hills (Porterville, CA), 7:00pm
Woodlake (CA) at Farmersville (CA), 7:15pm

EAST YOSEMITE
Mission Oak (Tulare, CA) at Tulare Union (Tulare, CA), 7:00pm
Porterville (CA) at Delano (CA), 7:00pm

HIGH DESERT
Bishop (CA) at Boron (CA), 7:00pm

MOUNTAIN
Atascadero (CA) at Arroyo Grande (CA), 7:00pm
Paso Robles (CA) vs. St. Joseph (Santa Maria, CA) at Flamson MS (Paso Robles, CA), 7:00pm

NORTH SEQUOIA
Kerman (CA) at Liberty (Madera, CA), 7:00pm
Yosemite (Oakhurst, CA) at Washington Union (Fresno, CA), 7:00pm

NORTH YOSEMITE
Fresno (CA) at McLane (Fresno, CA), 7:30pm
Roosevelt (Fresno, CA) at Sunnyside (Fresno, CA), 7:30pm

OCEAN
Nipomo (CA) at Pioneer Valley (Santa Maria, CA), 7:00pm
San Luis Obispo (CA) at Templeton (CA), 7:00pm
Santa Maria (CA) at Morro Bay (CA), 7:00pm

SOUTH SEQUOIA
Arvin (CA) at McFarland (CA), 7:30pm
Kennedy (Delano, CA) at Shafter (CA), 7:30pm
Wasco (CA) at Taft (CA), 7:30pm

SOUTH YOSEMITE
Bakersfield Christian (Bakersfield, CA) at Independence (Bakersfield, CA), 7:30pm
Golden Valley (Bakersfield, CA) at West (Bakersfield, CA), 7:30pm
Tehachapi (CA) at Ridgeview (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTHEAST YOSEMITE
East Bakersfield (Bakersfield, CA) at Foothill (Bakersfield, CA), 7:30pm
Mira Monte (Bakersfield, CA) at North (Bakersfield, CA), 7:30pm
South (Bakersfield, CA) at Highland (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTHWEST YOSEMITE
Bakersfield (CA) at Centennial (Bakersfield, CA), 7:30pm
Garces (Bakersfield, CA) at Liberty (Bakersfield, CA), 7:30pm
Stockdale (Bakersfield, CA) at Frontier (Bakersfield, CA), 7:30pm

TRI-RIVER
Clovis East (Clovis, CA) at Buchanan (Clovis, CA), 7:00pm
Clovis North (Fresno, CA) at Clovis (CA), 7:00pm
Clovis West (Fresno, CA) vs. Central (Fresno, CA) at Koligian Stadium (Fresno, CA), 7:00pm

WEST SEQUOIA
Fowler (CA) at Riverdale (CA), 7:30pm
Orange Cove (CA) at Caruthers (CA), 7:30pm
Parlier (CA) at Orosi (CA), 7:00pm

WEST SIERRA
Avenal (CA) at Firebaugh (CA), 7:00pm
Coalinga (CA) at Mendota (CA), 7:30pm
Tranquillity (CA) at Dos Palos (CA), 7:00pm

WEST YOSEMITE
Lemoore (CA) vs. Mt. Whitney (Visalia, CA) at Mineral King Bowl (Visalia, CA), 7:30pm
Redwood (Visalia, CA) vs. El Diamante (Visalia, CA) at Golden West (Visalia, CA), 7:30pm

NON-LEAGUE
Minarets (O'Neals, CA) at Sierra (Tollhouse, CA), 7:00pm

INTERSECTIONAL
Viewpoint (Calabasas, CA) vs. Immanuel (Reedley, CA) at Agoura (CA), 7:00pm

CENTRAL SIERRA (8 MAN)
Alpaugh (CA) at Mission Prep (San Luis Obispo, CA), 7:00pm
Orcutt Academy (Orcutt, CA) at Laton (CA), 7:00pm
Riverdale Christian (Riverdale, CA) at Fresno Christian (Fresno, CA), 7:00pm

6/8/9 MAN INTERSECTIONAL
Desert (Edwards AFB, CA) at Coast Union (Cambria, CA), 7:00pm



Saturday, October 20th

HIGH DESERT
Rosamond (CA) at California City (CA), 7:00pm

CENTRAL SIERRA (8 MAN)
Kings Christian (Lemoore, CA) at Frazier Mountain (Lebec, CA), 6:00pm

6/8/9 MAN INTERSECTIONAL
Lone Pine (CA) at Trona (CA), 2:30pm