2018 CENTRAL SECTION 10/12 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, October 11th

EAST YOSEMITE
Delano (CA) vs. Monache (Porterville, CA) at Granite Hills (Porterville, CA), 7:00pm
Porterville (CA) at Tulare Union (Tulare, CA), 7:00pm

NORTH YOSEMITE
Reedley (CA) vs. Fresno (CA) at Sunnyside (Fresno, CA), 7:30pm
Roosevelt (Fresno, CA) at McLane (Fresno, CA), 7:00pm

TRI-RIVER
Clovis North (Fresno, CA) vs. Central (Fresno, CA) at Buchanan (Clovis, CA), 7:00pm



Friday, October 12th

CENTRAL SEQUOIA
Hanford West (Hanford, CA) at Central Valley Christian (Visalia, CA), 7:15pm
Kingsburg (CA) at Dinuba (CA), 7:30pm
Selma (CA) at Exeter (CA), 7:15pm

COUNTY/METRO
Edison (Fresno, CA) vs. San Joaquin Memorial (Fresno, CA) at Ratcliffe Stadium (Fresno, CA), 7:30pm
Madera (CA) vs. Bullard (Fresno, CA) at Sunnyside (Fresno, CA), 7:30pm
Madera South (Madera, CA) vs. Sanger (CA) at Madera (CA), 7:30pm

EAST SEQUOIA
Farmersville (CA) at Lindsay (CA), 7:15pm
Sierra Pacific (Hanford, CA) at Granite Hills (Porterville, CA), 7:00pm
Strathmore (CA) at Corcoran (CA), 7:00pm

EAST YOSEMITE
Mission Oak (Tulare, CA) vs. Tulare Western (Tulare, CA) at Tulare Union (Tulare, CA), 7:00pm

FREELANCE
Immanuel (Reedley, CA) at Sierra (Tollhouse, CA), 7:00pm

HIGH DESERT
Kern Valley (Lake Isabella, CA) at Boron (CA), 7:00pm
Rosamond (CA) at Bishop (CA), 7:00pm

MOUNTAIN
Atascadero (CA) at St. Joseph (Santa Maria, CA), 7:00pm
Righetti (Santa Maria, CA) at Arroyo Grande (CA), 7:00pm

NORTH SEQUOIA
Washington Union (Fresno, CA) at Liberty (Madera, CA), 7:00pm
Yosemite (Oakhurst, CA) at Chowchilla (CA), 7:00pm

NORTH YOSEMITE
Sunnyside (Fresno, CA) vs. Hoover (Fresno, CA) at McLane (Fresno, CA), 7:30pm

OCEAN
Pioneer Valley (Santa Maria, CA) at Morro Bay (CA), 7:00pm
San Luis Obispo (CA) at Nipomo (CA), 7:00pm
Templeton (CA) at Santa Maria (CA), 7:00pm

SOUTH SEQUOIA
Arvin (CA) at Wasco (CA), 7:30pm
McFarland (CA) at Kennedy (Delano, CA), 7:30pm
Taft (CA) at Chavez (Delano, CA), 7:30pm

SOUTH YOSEMITE
Independence (Bakersfield, CA) at West (Bakersfield, CA), 7:30pm
Ridgeview (Bakersfield, CA) at Bakersfield Christian (Bakersfield, CA), 7:30pm
Tehachapi (CA) at Golden Valley (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTHEAST YOSEMITE
Foothill (Bakersfield, CA) vs. Highland (Bakersfield, CA) at Mira Monte (Bakersfield, CA), 7:30pm
Mira Monte (Bakersfield, CA) at South (Bakersfield, CA), 7:30pm
North (Bakersfield, CA) at East Bakersfield (Bakersfield, CA), 7:30pm

SOUTHWEST YOSEMITE
Centennial (Bakersfield, CA) at Garces (Bakersfield, CA), 7:30pm
Frontier (Bakersfield, CA) at Bakersfield (CA), 7:30pm
Liberty (Bakersfield, CA) at Stockdale (Bakersfield, CA), 7:30pm

TRI-RIVER
Clovis (CA) at Buchanan (Clovis, CA), 7:00pm
Clovis West (Fresno, CA) vs. Clovis East (Clovis, CA) at Clovis (CA), 7:00pm

WEST SEQUOIA
Orosi (CA) at Minarets (O'Neals, CA), 7:00pm
Parlier (CA) at Fowler (CA), 7:30pm
Riverdale (CA) at Caruthers (CA), 7:00pm

WEST SIERRA
Coalinga (CA) at Tranquillity (CA), 7:30pm
Dos Palos (CA) at Firebaugh (CA), 7:00pm
Mendota (CA) at Avenal (CA), 7:00pm

WEST YOSEMITE
El Diamante (Visalia, CA) vs. Mt. Whitney (Visalia, CA) at Golden West (Visalia, CA), 7:30pm
Golden West (Visalia, CA) at Lemoore (CA), 7:30pm
Hanford (CA) vs. Redwood (Visalia, CA) at Mineral King Bowl (Visalia, CA), 7:30pm

INTERSECTIONAL
California City (CA) at Brentwood (Los Angeles, CA), 7:00pm

CENTRAL SIERRA (8 MAN)
Alpaugh (CA) at Laton (CA), 7:00pm
Fresno Christian (Fresno, CA) vs. Orcutt Academy (Orcutt, CA) at Pioneer Valley (Santa Maria, CA), 7:00pm
Kings Christian (Lemoore, CA) at Mission Prep (San Luis Obispo, CA), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Desert (Edwards AFB, CA) at Trona (CA), 7:00pm



Saturday, October 13th

CENTRAL SIERRA (8 MAN)
Frazier Mountain (Lebec, CA) at Riverdale Christian (Riverdale, CA), 1:00pm