2018 CENTRAL COAST SECTION 10/19 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, October 18th

PACIFIC COAST - GABILAN
Seaside (CA) vs. San Benito (Hollister, CA) at Salinas Sports Complex (Salinas, CA), 7:30pm



Friday, October 19th

DE ANZA
Cupertino (CA) at Homestead (Cupertino, CA), 7:00pm
Fremont (Sunnyvale, CA) at Los Gatos (CA), 7:00pm
Wilcox (Santa Clara, CA) at Milpitas (CA), 7:00pm

EL CAMINO
Gunn (Palo Alto, CA) vs. Los Altos (CA) at Foothill College (Los Altos Hills, CA), 7:00pm
Monta Vista (Cupertino, CA) at Lynbrook (San Jose, CA), 7:00pm
Mountain View (CA) at Santa Clara (CA), 7:15pm

MOUNT HAMILTON
Leland (San Jose, CA) at Oak Grove (San Jose, CA), 7:00pm
Live Oak (Morgan Hill, CA) at Lincoln (San Jose, CA), 7:00pm
Pioneer (San Jose, CA) at Piedmont Hills (San Jose, CA), 7:00pm
Westmont (Campbell, CA) at Santa Teresa (San Jose, CA), 7:00pm

PACIFIC COAST - CYPRESS
King City (CA) at Pacific Grove (CA), 7:30pm
San Lorenzo Valley (Felton, CA) at Monterey (CA), 7:30pm

PACIFIC COAST - GABILAN
Alvarez (Salinas, CA) vs. Palma (Salinas, CA) at Salinas (CA), 7:30pm
Aptos (CA) at Christopher (Gilroy, CA), 7:30pm
Salinas (CA) at Gilroy (CA), 7:30pm

PACIFIC COAST - MISSION
Alisal (Salinas, CA) at Watsonville (CA), 7:30pm
North Salinas (Salinas, CA) vs. Carmel (CA) at Salinas Sports Complex (Salinas, CA), 7:30pm
Soledad (CA) at Scotts Valley (CA), 7:30pm

PACIFIC COAST - SANTA LUCIA
Greenfield (CA) at Gonzales (CA), 7:30pm
Harbor (Santa Cruz, CA) vs. Marina (CA) at Monterey Peninsula College (Monterey, CA), 6:00pm
Pajaro Valley (Watsonville, CA) vs. Soquel (CA) at Cabrillo College (Aptos, CA), 7:30pm

PENINSULA - BAY
Aragon (San Mateo, CA) at Half Moon Bay (CA), 7:30pm
Terra Nova (Pacifica, CA) at Menlo (Atherton, CA), 3:00pm

PENINSULA - LAKE
Capuchino (San Bruno, CA) at Woodside (CA), 7:30pm
Carlmont (Belmont, CA) at Mills (Millbrae, CA), 7:30pm
El Camino (South San Francisco, CA) at Jefferson (Daly City, CA), 7:30pm

PENINSULA - OCEAN
King's Academy (Sunnyvale, CA) at Burlingame (CA), 7:30pm
Sequoia (Redwood City, CA) at San Mateo (CA), 7:30pm
South San Francisco (CA) at Hillsdale (San Mateo, CA), 7:30pm

SANTA TERESA
Del Mar (San Jose, CA) at Independence (San Jose, CA), 7:00pm
Gunderson (San Jose, CA) at Silver Creek (San Jose, CA), 7:00pm
Leigh (San Jose, CA) at Branham (San Jose, CA), 7:00pm
Willow Glen (San Jose, CA) at Overfelt (San Jose, CA), 7:00pm

WEST CATHOLIC
Bellarmine (San Jose, CA) vs. St. Francis (Mountain View, CA) at San Jose City College (San Jose, CA), 7:00pm
Riordan (San Francisco, CA) vs. Sacred Heart Cathedral (San Francisco, CA) at Kezar Stadium (San Francisco, CA), 7:00pm
St. Ignatius (San Francisco, CA) at Serra (San Mateo, CA), 7:00pm
Valley Christian (San Jose, CA) at Mitty (San Jose, CA), 4:00pm

WEST VALLEY
Hill (San Jose, CA) at San Jose (CA), 7:00pm
Prospect (Saratoga, CA) at Mt. Pleasant (San Jose, CA), 7:00pm
Sobrato (Morgan Hill, CA) at Evergreen Valley (San Jose, CA), 7:00pm
Yerba Buena (San Jose, CA) at Lick (San Jose, CA), 7:00pm

PACIFIC COAST (8 MAN)
Anzar (San Juan Bautista, CA) at Woodside Priory (Portola Valley, CA), 3:00pm
Cornerstone Christian (Antioch, CA) vs. Pinewood (Los Altos Hills, CA) at Antioch Youth Sports Complex (Antioch, CA), 7:00pm



Saturday, October 20th

PACIFIC COAST - CYPRESS
Santa Cruz (CA) at St. Francis (Watsonville, CA), 2:00pm

PENINSULA - BAY
Menlo-Atherton (Atherton, CA) at Sacred Heart Prep (Atherton, CA), 2:00pm

INTERSECTIONAL
Harker (San Jose, CA) at St. Vincent (Petaluma, CA), 2:00pm
Monte Vista Christian (Watsonville, CA) at Monrovia (CA), 1:00pm