2018 CENTRAL COAST SECTION 10/12 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    hide projections


Friday, October 12th

DE ANZA
Homestead (Cupertino, CA) at Wilcox (Santa Clara, CA), 7:00pm
Los Gatos (CA) at Cupertino (CA), 7:00pm
Palo Alto (CA) at Fremont (Sunnyvale, CA), 7:00pm

EL CAMINO
Los Altos (CA) at Monta Vista (Cupertino, CA), 7:00pm
Lynbrook (San Jose, CA) at Mountain View (CA), 3:00pm
Saratoga (CA) at Gunn (Palo Alto, CA), 7:00pm

MOUNT HAMILTON
Leland (San Jose, CA) at Live Oak (Morgan Hill, CA), 7:00pm
Oak Grove (San Jose, CA) at Pioneer (San Jose, CA), 7:00pm
Piedmont Hills (San Jose, CA) at Westmont (Campbell, CA), 7:00pm
Santa Teresa (San Jose, CA) at Lincoln (San Jose, CA), 7:00pm

PACIFIC COAST - CYPRESS
Monterey (CA) at Pacific Grove (CA), 7:30pm
Santa Cruz (CA) at North Monterey County (Castroville, CA), 7:30pm

PACIFIC COAST - GABILAN
Christopher (Gilroy, CA) vs. Palma (Salinas, CA) at Salinas Sports Complex (Salinas, CA), 7:30pm
Gilroy (CA) at Aptos (CA), 7:30pm
San Benito (Hollister, CA) at Alvarez (Salinas, CA), 7:30pm
Seaside (CA) at Salinas (CA), 7:30pm

PACIFIC COAST - MISSION
Monte Vista Christian (Watsonville, CA) at Alisal (Salinas, CA), 7:30pm
Watsonville (CA) at Scotts Valley (CA), 7:30pm

PACIFIC COAST - SANTA LUCIA
Marina (CA) at Greenfield (CA), 7:30pm
Pajaro Valley (Watsonville, CA) at Harbor (Santa Cruz, CA), 7:00pm
Stevenson (Pebble Beach, CA) at Soquel (CA), 7:30pm

PENINSULA - BAY
Aragon (San Mateo, CA) at Terra Nova (Pacifica, CA), 7:00pm
Menlo (Atherton, CA) at Menlo-Atherton (Atherton, CA), 7:30pm
Sacred Heart Prep (Atherton, CA) at Half Moon Bay (CA), 7:30pm

PENINSULA - LAKE
Carlmont (Belmont, CA) at Jefferson (Daly City, CA), 7:30pm
El Camino (South San Francisco, CA) at Capuchino (San Bruno, CA), 7:30pm
Woodside (CA) at Mills (Millbrae, CA), 7:30pm

PENINSULA - OCEAN
Burlingame (CA) at Hillsdale (San Mateo, CA), 7:30pm
Sequoia (Redwood City, CA) at King's Academy (Sunnyvale, CA), 7:30pm
South San Francisco (CA) at San Mateo (CA), 7:30pm

SANTA TERESA
Branham (San Jose, CA) at Independence (San Jose, CA), 7:00pm
Gunderson (San Jose, CA) at Willow Glen (San Jose, CA), 7:00pm
Overfelt (San Jose, CA) at Del Mar (San Jose, CA), 7:00pm
Silver Creek (San Jose, CA) at Leigh (San Jose, CA), 7:00pm

WEST CATHOLIC
Bellarmine (San Jose, CA) vs. Sacred Heart Cathedral (San Francisco, CA) at San Jose City College (San Jose, CA), 7:00pm
Riordan (San Francisco, CA) at St. Francis (Mountain View, CA), 7:00pm
Serra (San Mateo, CA) at Valley Christian (San Jose, CA), 7:00pm

WEST VALLEY
Lick (San Jose, CA) at Hill (San Jose, CA), 7:00pm
Mt. Pleasant (San Jose, CA) at Yerba Buena (San Jose, CA), 7:00pm
Prospect (Saratoga, CA) at Evergreen Valley (San Jose, CA), 7:00pm
Sobrato (Morgan Hill, CA) at San Jose (CA), 7:00pm

NON-LEAGUE
King City (CA) at Gonzales (CA), 7:30pm

INTERSECTIONAL
Harker (San Jose, CA) vs. Oakland Military Institute (Oakland, CA) at Emery (Emeryville, CA), 7:00pm



Saturday, October 13th

PACIFIC COAST - CYPRESS
St. Francis (Watsonville, CA) at San Lorenzo Valley (Felton, CA), 2:00pm

PACIFIC COAST - MISSION
Soledad (CA) at Carmel (CA), 2:00pm

WEST CATHOLIC
Mitty (San Jose, CA) at St. Ignatius (San Francisco, CA), 1:00pm

PACIFIC COAST (8 MAN)
Pinewood (Los Altos Hills, CA) vs. Trinity Christian (Monterey, CA) at Pacific Grove (CA), 2:00pm

6/8/9 MAN INTERSECTIONAL
Roseland University Prep (Santa Rosa, CA) at Crystal Springs Uplands (Hillsborough, CA), 1:00pm