2018 NORTH COAST SECTION 10/5 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, October 4th

FREELANCE
California School for the Deaf (Fremont, CA) 38 St. Vincent (Petaluma, CA) 33   




Friday, October 5th

BAY VALLEY
Heritage (Brentwood, CA) 25 Deer Valley (Antioch, CA) 23   

Liberty (Brentwood, CA) 23 Antioch (CA) 21   

Pittsburg (CA) 40 Freedom (Oakley, CA) 38   


DIABLO - FOOTHILL
Acalanes (Lafayette, CA) 27 Northgate (Walnut Creek, CA) 25   

Campolindo (Moraga, CA) 27 Clayton Valley (Concord, CA) 25   

Alhambra (Martinez, CA) 32 Miramonte (Orinda, CA) 28   


DIABLO - VALLEY
Benicia (CA) 28 College Park (Pleasant Hill, CA) 24   

Ygnacio Valley (Concord, CA) 24 Concord (CA) 20   

Berean Christian (Walnut Creek, CA) 16 Las Lomas (Walnut Creek, CA) 15   


EAST BAY - MOUNTAIN
California (San Ramon, CA) 19 Foothill (Pleasanton, CA) 17   

Monte Vista (Danville, CA) 37 De La Salle (Concord, CA) 35   


EAST BAY - VALLEY
Amador Valley (Pleasanton, CA) 26 Granada (Livermore, CA) 23   

Dublin (CA) 11 Livermore (CA) 8   


HUMBOLDT-DEL NORTE - LITTLE 4
McKinleyville (CA) 38 Hoopa Valley (Hoopa, CA) 36   


MISSION VALLEY
Kennedy (Fremont, CA) 38 American (Fremont, CA) 35   

Logan (Union City, CA) 23 Irvington (Fremont, CA) 21   

Newark Memorial (Newark, CA) 35 Washington (Fremont, CA) 34   


NORTH BAY - OAK
Carrillo (Santa Rosa, CA) 17 Analy (Sebastopol, CA) 14   

Ukiah (CA) 22 Cardinal Newman (Santa Rosa, CA) 20   

Windsor (CA) 13 Rancho Cotate (Rohnert Park, CA) 10   


NORTH BAY - REDWOOD
El Molino (Forestville, CA) 17 Piner (Santa Rosa, CA) 16   

Santa Rosa (CA) 34 Montgomery (Santa Rosa, CA) 29   


NORTH CENTRAL I
Fort Bragg (CA) 10 Clear Lake (Lakeport, CA) 6   

Cloverdale (CA) 32 Kelseyville (CA) 31   

Middletown (CA) 21 St. Helena (CA) 20   

Willits (CA) 27 Lower Lake (CA) 22   


TRI-COUNTY - ROCK
El Cerrito (CA) 16 Kennedy (Richmond, CA) 13   

Salesian (Richmond, CA) 39 Hercules (CA) 38   

St. Patrick-St. Vincent (Vallejo, CA) 41 St. Mary's (Albany, CA) 40 (ot)   


TRI-COUNTY - STONE
Bethel (Vallejo, CA) 26 Albany (CA) 24   

Richmond (CA) 10 De Anza (El Sobrante, CA) 9   

Vallejo (CA) 38 Swett (Crockett, CA) 33   


VINE VALLEY
Sonoma Valley (Sonoma, CA) 40 Casa Grande (Petaluma, CA) 39   

Justin-Siena (Napa, CA) 27 Napa (CA) 23   

American Canyon (CA) 18 Vintage (Napa, CA) 16   


WEST ALAMEDA COUNTY - FOOTHILL
Bishop O'Dowd (Oakland, CA) 17 San Leandro (CA) 14   

Berkeley (CA) 24 Castro Valley (CA) 19   

Piedmont (CA) 10 Encinal (Alameda, CA) 7   


WEST ALAMEDA COUNTY - SHORELINE
Hayward (CA) 22 Alameda (CA) 19   

Mt. Eden (Hayward, CA) 26 Arroyo (San Lorenzo, CA) 25   

San Lorenzo (CA) 25 Tennyson (Hayward, CA) 24 [forfeit]   


NON-LEAGUE
Dougherty Valley (San Ramon, CA) 31 San Ramon Valley (Danville, CA) 30   


INTERSECTIONAL
Harker (San Jose, CA) 32 Allen (Santa Rosa, CA) 28   

St. Pius X-St. Matthias (Downey, CA) 42 Stellar Prep (Oakland, CA) 39   


NORTH CENTRAL III - SOUTH (8 MAN)
Branson (Ross, CA) 33 Calistoga (CA) 31

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Cornerstone Christian (Antioch, CA) 29 Round Valley (Covelo, CA) 27



Saturday, October 6th

HUMBOLDT-DEL NORTE - LITTLE 4
Ferndale (CA) 20 Arcata (CA) 19   


MARIN COUNTY
San Rafael (CA) 31 Drake (San Anselmo, CA) 29   

Marin Catholic (Kentfield, CA) 38 San Marin (Novato, CA) 37   

Novato (CA) 21 Redwood (Larkspur, CA) 16   

Tamalpais (Mill Valley, CA) 26 Terra Linda (San Rafael, CA) 24   


NORTH CENTRAL III - SOUTH (8 MAN)
Rincon Valley Christian (Santa Rosa, CA) 16 Roseland Collegiate Prep (Santa Rosa, CA) 13
Stuart Hall (San Francisco, CA) 14 Tomales (CA) 13

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Roseland University Prep (Santa Rosa, CA) 34 Point Arena (CA) 33