CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Minnesota 9 Man



Game 1
Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) (bye)
     
 Game 33
Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 34
Rothsay (MN) 8
    
Game 2
Rothsay (MN) 38
Park Christian (Moorhead, MN) 0
     
  Game 49
Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 30
Win-E-Mac (Erskine, MN) 20
   
Game 3
Nevis (MN) 35
Laporte (MN) 8
     
 Game 34
Win-E-Mac (Erskine, MN) 38
Nevis (MN) 6
    
Game 4
Win-E-Mac (Erskine, MN) (bye)
     
   Quarterfinals
Game 57
Cromwell (MN) 14
Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 7
  
Game 5
South Ridge (Culver, MN) (bye)
     
 Game 35
South Ridge (Culver, MN) 41
Floodwood (MN) 6
    
Game 6
Floodwood (MN) 56
Isle (MN) 20
     
  Game 50
Cromwell (MN) 26
South Ridge (Culver, MN) 8
   
Game 7
Carlton (MN) 28
Hill City/Northland (Hill City, MN) 14
     
 Game 36
Cromwell (MN) 57
Carlton (MN) 14
    
Game 8
Cromwell (MN) 63
McGregor (MN) 20
     
    Semifinals
Game 61
Spring Grove (MN) 48
Cromwell (MN) 12
 
Game 9
Ogilvie (MN) (bye)
     
 Game 37
Ogilvie (MN) 20
Buffalo Lake-Hector-Stewart (Hector, MN) 15
    
Game 10
Buffalo Lake-Hector-Stewart (Hector, MN) 33
St. Mary's (Sleepy Eye, MN) 22
     
  Game 51
Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 46
Ogilvie (MN) 0
   
Game 11
Red Rock Central (Lamberton, MN) 36
Renville County West (Renville, MN) 6
     
 Game 38
Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 44
Red Rock Central (Lamberton, MN) 16
    
Game 12
Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 60
MACCRAY (Clara City, MN) 6
     
   Game 58
Spring Grove (MN) 27
Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 26
  
Game 13
Spring Grove (MN) 2
Lyle/Pacelli (Lyle, MN) 0
     
 Game 39
Spring Grove (MN) 42
Mabel-Canton (Mabel, MN) 14
    
Game 14
Mabel-Canton (Mabel, MN) 62
Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 30
     
  Game 52
Spring Grove (MN) 28
Houston (MN) 6
   
Game 15
Grand Meadow (MN) 26
Lanesboro (MN) 6
     
 Game 40
Houston (MN) 36
Grand Meadow (MN) 14
    
Game 16
Houston (MN) 50
LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 40
     
     Finals
Game 63
Spring Grove (MN) 40
Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 18
Game 17
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 47
Warren-Alvarado-Oslo (Warren, MN) 6
     
 Game 41
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 22
Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 16
    
Game 18
Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 59
Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 20
     
  Game 53
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 27
Kittson Central (Hallock, MN) 20
   
Game 19
Kittson Central (Hallock, MN) 48
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County] (Newfolden, MN) 14
     
 Game 42
Kittson Central (Hallock, MN) 22
Kelliher/Northome (Northome, MN) 16
    
Game 20
Kelliher/Northome (Northome, MN) 36
Lake of the Woods/Indus/Rainy River (Baudette, MN) 0
     
   Game 59
Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 28
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 20
  
Game 21
Cook County (Grand Marais, MN) (bye)
     
 Game 43
Cook County (Grand Marais, MN) 36
North Woods (Cook, MN) 16
    
Game 22
North Woods (Cook, MN) 20
Kelley [William] (Silver Bay, MN) 6
     
  Game 54
Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 20
Cook County (Grand Marais, MN) 12
   
Game 23
Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 30
Ely (MN) 28
     
 Game 44
Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 56
Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 6
    
Game 24
Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 68
Bigfork (MN) 0
     
    Game 62
Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 42
Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 8
 
Game 25
Verndale (MN) 56
Onamia (MN) 6
     
 Game 45
Verndale (MN) 36
Hancock (MN) 29
    
Game 26
Hancock (MN) 43
Brandon/Evansville (Brandon, MN) 12
     
  Game 55
Verndale (MN) 12
Underwood (MN) 0
   
Game 27
Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 38
Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 22
     
 Game 46
Underwood (MN) 12
Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 6
    
Game 28
Underwood (MN) 42
Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 12
     
   Game 60
Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 23
Verndale (MN) 6
  
Game 29
Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) (bye)
     
 Game 47
Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 55
Nicollet (MN) 12
    
Game 30
Nicollet (MN) 40
Madelia (MN) 38
     
  Game 56
Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 34
Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 0
   
Game 31
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 32
Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 22
     
 Game 48
Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 39
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 22
    
Game 32
Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 54
Granada-Huntley-East Chain/Truman (Granada, MN) 8
     








Game 1: Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) has a bye
Game 2: Rothsay (MN) 38 Park Christian (Moorhead, MN) 0
Game 3: Nevis (MN) 35 Laporte (MN) 8
Game 4: Win-E-Mac (Erskine, MN) has a bye
Game 5: South Ridge (Culver, MN) has a bye
Game 6: Floodwood (MN) 56 Isle (MN) 20
Game 7: Carlton (MN) 28 Hill City/Northland (Hill City, MN) 14
Game 8: Cromwell (MN) 63 McGregor (MN) 20
Game 9: Ogilvie (MN) has a bye
Game 10: Buffalo Lake-Hector-Stewart (Hector, MN) 33 St. Mary's (Sleepy Eye, MN) 22
Game 11: Red Rock Central (Lamberton, MN) 36 Renville County West (Renville, MN) 6
Game 12: Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 60 MACCRAY (Clara City, MN) 6
Game 13: Spring Grove (MN) 2 Lyle/Pacelli (Lyle, MN) 0
Game 14: Mabel-Canton (Mabel, MN) 62 Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 30
Game 15: Grand Meadow (MN) 26 Lanesboro (MN) 6
Game 16: Houston (MN) 50 LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 40
Game 17: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 47 Warren-Alvarado-Oslo (Warren, MN) 6
Game 18: Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 59 Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 20
Game 19: Kittson Central (Hallock, MN) 48 Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County] (Newfolden, MN) 14
Game 20: Kelliher/Northome (Northome, MN) 36 Lake of the Woods/Indus/Rainy River (Baudette, MN) 0
Game 21: Cook County (Grand Marais, MN) has a bye
Game 22: North Woods (Cook, MN) 20 Kelley [William] (Silver Bay, MN) 6
Game 23: Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 30 Ely (MN) 28
Game 24: Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 68 Bigfork (MN) 0
Game 25: Verndale (MN) 56 Onamia (MN) 6
Game 26: Hancock (MN) 43 Brandon/Evansville (Brandon, MN) 12
Game 27: Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 38 Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 22
Game 28: Underwood (MN) 42 Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 12
Game 29: Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) has a bye
Game 30: Nicollet (MN) 40 Madelia (MN) 38
Game 31: Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 32 Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 22
Game 32: Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 54 Granada-Huntley-East Chain/Truman (Granada, MN) 8




Game 33: Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 34 Rothsay (MN) 8
Game 34: Win-E-Mac (Erskine, MN) 38 Nevis (MN) 6
Game 35: South Ridge (Culver, MN) 41 Floodwood (MN) 6
Game 36: Cromwell (MN) 57 Carlton (MN) 14
Game 37: Ogilvie (MN) 20 Buffalo Lake-Hector-Stewart (Hector, MN) 15
Game 38: Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 44 Red Rock Central (Lamberton, MN) 16
Game 39: Spring Grove (MN) 42 Mabel-Canton (Mabel, MN) 14
Game 40: Houston (MN) 36 Grand Meadow (MN) 14
Game 41: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 22 Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 16
Game 42: Kittson Central (Hallock, MN) 22 Kelliher/Northome (Northome, MN) 16
Game 43: Cook County (Grand Marais, MN) 36 North Woods (Cook, MN) 16
Game 44: Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 56 Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 6
Game 45: Verndale (MN) 36 Hancock (MN) 29
Game 46: Underwood (MN) 12 Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 6
Game 47: Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 55 Nicollet (MN) 12
Game 48: Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 39 Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 22




Game 49: Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 30 Win-E-Mac (Erskine, MN) 20
Game 50: Cromwell (MN) 26 South Ridge (Culver, MN) 8
Game 51: Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 46 Ogilvie (MN) 0
Game 52: Spring Grove (MN) 28 Houston (MN) 6
Game 53: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 27 Kittson Central (Hallock, MN) 20
Game 54: Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 20 Cook County (Grand Marais, MN) 12
Game 55: Verndale (MN) 12 Underwood (MN) 0
Game 56: Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 34 Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 0




Quarterfinals
Game 57: Cromwell (MN) 14 Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 7
Game 58: Spring Grove (MN) 27 Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 26
Game 59: Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 28 Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 20
Game 60: Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 23 Verndale (MN) 6




Semifinals
Game 61: Spring Grove (MN) 48 Cromwell (MN) 12
Game 62: Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 42 Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 8




Finals
Game 63: Spring Grove (MN) 40 Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 18