2017 VIRGINIA 11/3 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, November 2nd

BAY RIVERS
Grafton (Yorktown, VA) at Lafayette (Williamsburg, VA), 7:00pm

TIDEWATER
Mathews (VA) at Middlesex (Saluda, VA), 7:00pm

NON-LEAGUE
Norview (Norfolk, VA) at Hampton (VA), 7:00pm

INTERSTATE
Avalon (Gaithersburg, MD) at St. James (Hagerstown, MD), 2:00pm



Friday, November 3rd

BATTLEFIELD
Caroline (Milford, VA) at Monroe (Fredericksburg, VA), 7:00pm
King George (VA) at Eastern View (Culpeper, VA), 7:00pm
Spotsylvania (VA) at Courtland (Spotsylvania, VA), 7:00pm

BAY RIVERS
Bruton (Williamsburg, VA) at Smithfield (VA), 7:00pm
Poquoson (VA) at York (Yorktown, VA), 7:00pm
Tabb (Yorktown, VA) at Jamestown (Williamsburg, VA), 7:00pm
Warhill (Williamsburg, VA) at New Kent (VA), 7:00pm

BEACH
First Colonial (Virginia Beach, VA) at Kempsville (Virginia Beach, VA), 7:00pm
Kellam (Virginia Beach, VA) at Princess Anne (Virginia Beach, VA), 7:00pm
Landstown (Virginia Beach, VA) at Cox (Virginia Beach, VA), 7:00pm
Salem (Virginia Beach, VA) at Green Run (Virginia Beach, VA), 7:00pm
Tallwood (Virginia Beach, VA) at Bayside (Virginia Beach, VA), 7:00pm

BLACK DIAMOND
Hurley (VA) at Twin Valley (Pilgrims Knob, VA), 7:00pm

BLUE RIDGE
Byrd (Vinton, VA) at Northside (Roanoke, VA), 7:00pm
Fleming (Roanoke, VA) at Lord Botetourt (Daleville, VA), 7:00pm

BULL RUN
Central (Woodstock, VA) at Strasburg (VA), 7:30pm
Madison County (Madison, VA) at Mason (Falls Church, VA)
Nelson County (Lovingston, VA) at Rappahannock County (Washington, VA), 7:00pm

CAPITAL
Armstrong/Kennedy (Richmond, VA) at Henrico (Richmond, VA), 7:00pm
Atlee (Mechanicsville, VA) at Hanover (Mechanicsville, VA), 7:00pm
Henry (Ashland, VA) at Lee-Davis (Mechanicsville, VA), 7:00pm
Varina (Richmond, VA) at Highland Springs (VA), 7:00pm

CENTRAL
Colonial Heights (VA) at Dinwiddie (VA), 7:00pm
Dale (Chester, VA) at Prince George (VA), 7:30pm
Hopewell (VA) at Meadowbrook (Richmond, VA), 7:00pm
Petersburg (VA) at Matoaca (Chesterfield, VA), 7:00pm

COLONIAL
Deep Run (Glen Allen, VA) at Godwin (Richmond, VA), 7:00pm
Jefferson (Richmond, VA) at Marshall (Richmond, VA), 7:00pm
Tucker (Henrico, VA) at Glen Allen (VA), 7:00pm

COMMONWEALTH
Brooke Point (Stafford, VA) at Riverbend (Fredericksburg, VA), 7:00pm
Mountain View (Stafford, VA) at Massaponax (Spotsylvania, VA), 7:00pm
North Stafford (Stafford, VA) at Colonial Forge (Stafford, VA), 7:00pm

CUMBERLAND
Burton (Norton, VA) at Walker (Ewing, VA), 7:00pm
Eastside (Coeburn, VA) at Castlewood (VA), 7:00pm
Rye Cove (Clinchport, VA) at Twin Springs (Nickelsville, VA), 7:00pm

DISTRICT 1
Chantilly (VA) at Westfield (Chantilly, VA), 7:00pm
Madison (Vienna, VA) at Centreville (Clifton, VA), 7:00pm

DISTRICT 2
Herndon (VA) at South Lakes (Reston, VA), 7:00pm
Langley (McLean, VA) at McLean (VA), 7:00pm
Yorktown (Arlington, VA) at Washington-Lee (Arlington, VA), 7:00pm

DISTRICT 3
Mount Vernon (Alexandria, VA) at West Potomac (Alexandria, VA), 7:00pm
Williams (Alexandria, VA) at Annandale (VA), 7:00pm

DISTRICT 4
Fairfax (VA) at Woodson (Fairfax, VA), 7:00pm
Robinson (Fairfax, VA) at West Springfield (Springfield, VA), 7:00pm
South County (Lorton, VA) at Lake Braddock (Burke, VA), 7:00pm

DISTRICT 5
Edison (Alexandria, VA) at Lee (Springfield, VA), 7:00pm
Marshall (Falls Church, VA) at Wakefield (Arlington, VA), 7:00pm
Stuart (Falls Church, VA) at Falls Church (VA), 7:00pm

DOGWOOD
Appomattox County (Appomattox, VA) at Altavista Combined School (Altavista, VA), 7:00pm
Chatham (VA) at Campbell (Naruna, VA), 7:00pm
Dan River (Ringgold, VA) at Gretna (VA), 7:00pm

DOMINION
Cosby (Midlothian, VA) at Bird (Chesterfield, VA), 7:00pm
James River (Midlothian, VA) at Midlothian (VA), 7:00pm
Monacan (Richmond, VA) at Huguenot (Richmond, VA), 7:00pm
Wythe (Richmond, VA) at Manchester (Midlothian, VA), 7:00pm

DULLES
Heritage (Leesburg, VA) at Loudoun County (Leesburg, VA), 7:00pm
Park View (Sterling, VA) at Dominion (Sterling, VA), 7:00pm
Woodgrove (Purcellville, VA) at Loudoun Valley (Purcellville, VA), 7:00pm

EASTERN
Forest Park (Woodbridge, VA) at Hylton (Woodbridge, VA), 7:00pm
Freedom (Woodbridge, VA) at Colgan (Manassas, VA), 7:00pm
Maury (Norfolk, VA) at Granby (Norfolk, VA), 7:00pm
Woodbridge (VA) at Gar-Field (Woodbridge, VA), 7:00pm

EASTERN SHORE
Northampton (Eastville, VA) at Arcadia (Oak Hall, VA), 7:00pm

HOGOHEEGEE
Henry (Glade Spring, VA) at Northwood (Saltville, VA), 7:00pm
Holston (Damascus, VA) at Chilhowie (VA), 7:00pm

JAMES RIVER
Amelia County (Amelia Court House, VA) at Goochland (VA), 7:00pm
Lunenburg Central (Victoria, VA) at Nottoway (VA), 7:00pm
Prince Edward County (Farmville, VA) at Buckingham (VA), 7:00pm
Randolph-Henry (Charlotte Court House, VA) at Cumberland (VA), 7:00pm

JEFFERSON
Louisa County (Mineral, VA) at Fluvanna County (Palmyra, VA), 7:30pm
Monticello (Charlottesville, VA) at Charlottesville (VA), 7:30pm
Powhatan (VA) at Orange County (Orange, VA), 7:30pm
Western Albemarle (Crozet, VA) at Albemarle (Charlottesville, VA), 7:00pm

MOUNTAIN
Abingdon (VA) at Lee (Jonesville, VA), 7:30pm
Battle (Bristol, VA) at Union (Appalachia, VA), 7:00pm

MOUNTAIN EMPIRE
Bland-Rocky Gap (Bland, VA) at Fort Chiswell (Max Meadows, VA), 7:00pm
Galax (VA) at Grayson County (Independence, VA), 7:00pm
Rural Retreat (VA) at Wythe (Wytheville, VA), 7:00pm

NORTHERN NECK
Colonial Beach (VA) at Washington & Lee (Montross, VA), 7:00pm
Essex (Tappahannock, VA) at Rappahannock (Warsaw, VA), 7:00pm

NORTHWESTERN
Culpeper County (Culpeper, VA) at Monroe (Stanardsville, VA), 7:00pm
Liberty (Bealeton, VA) at Fauquier (Warrenton, VA), 7:00pm
Manassas Park (VA) at Brentsville District (Nokesville, VA), 7:00pm
Sherando (Stephens City, VA) at Millbrook (Winchester, VA), 7:00pm
Warren County (Front Royal, VA) at Skyline (Front Royal, VA), 7:00pm
Wood (Winchester, VA) at Kettle Run (Nokesville, VA), 7:00pm

PENINSULA
Menchville (Newport News, VA) at Phoebus (Hampton, VA), 7:00pm

PIEDMONT
Bassett (VA) at Patrick County (Stuart, VA), 7:00pm
Franklin County (Rocky Mount, VA) at Tunstall (Dry Fork, VA), 7:00pm
Martinsville (VA) at Magna Vista (Ridgeway, VA), 7:00pm
Washington (Danville, VA) at Halifax County (South Boston, VA), 7:00pm

PIONEER
Bath County (Hot Springs, VA) at Covington (VA), 7:00pm
Eastern Montgomery (Elliston, VA) at Craig County (New Castle, VA), 7:00pm
McCluer (Buena Vista, VA) at Narrows (VA), 7:00pm

POTOMAC
Briar Woods (Ashburn, VA) at Rock Ridge (Ashburn, VA), 7:00pm
Broad Run (Ashburn, VA) at Stone Bridge (Ashburn, VA), 7:00pm
Champe (Aldie, VA) at Freedom (South Riding, VA), 7:00pm
Tuscarora (Leesburg, VA) at Potomac Falls (Sterling, VA), 7:00pm

RIVER RIDGE
Blacksburg (VA) at Christiansburg (VA), 7:00pm
Hidden Valley (Roanoke, VA) at Cave Spring (Roanoke, VA), 7:00pm
Salem (VA) at Pulaski County (Dublin, VA), 7:00pm

SEMINOLE
Amherst County (Amherst, VA) at Glass (Lynchburg, VA), 7:00pm
Heritage (Lynchburg, VA) at Jefferson Forest (Forest, VA), 7:00pm
Liberty (Bedford, VA) at Rustburg (VA), 7:00pm
Liberty Christian (Lynchburg, VA) at Brookville (Lynchburg, VA), 7:00pm

SHENANDOAH
Buffalo Gap (Swoope, VA) at Wilson Memorial (Fishersville, VA), 7:00pm
East Rockingham (Elkton, VA) at Luray (VA), 7:00pm
Page County (Shenandoah, VA) at Riverheads (Staunton, VA), 7:00pm
Stuarts Draft (VA) at Lee (Staunton, VA), 7:00pm

SOUTHEASTERN
Deep Creek (Chesapeake, VA) at Hickory (Chesapeake, VA), 7:00pm
Grassfield (Chesapeake, VA) at Nansemond River (Suffolk, VA), 7:00pm
Indian River (Chesapeake, VA) at Western Branch (Chesapeake, VA), 7:00pm
Lakeland (Suffolk, VA) at Great Bridge (Chesapeake, VA), 7:00pm
Smith (Chesapeake, VA) at King's Fork (Suffolk, VA), 7:00pm

SOUTHWEST
Graham (Bluefield, VA) at Marion (VA), 7:00pm
Lebanon (VA) at Tazewell (VA), 7:30pm
Virginia (Bristol, VA) at Richlands (VA), 7:00pm

THREE RIVERS
Floyd County (Floyd, VA) at Alleghany (Covington, VA), 7:00pm
Glenvar (Salem, VA) at Radford (VA), 7:00pm
James River (Buchanan, VA) at Carroll County (Hillsville, VA), 7:00pm

TIDEWATER
King William (VA) at King & Queen Central (King & Queen Court House, VA), 7:00pm
West Point (VA) at Charles City (VA), 7:00pm

TRI-RIVERS
Brunswick (Lawrenceville, VA) at Greensville County (Emporia, VA), 7:00pm
Southampton (Courtland, VA) at Franklin (VA), 7:00pm
Sussex Central (Sussex, VA) at Surry County (Dendron, VA), 7:00pm
Windsor (VA) at Park View (South Hill, VA), 7:00pm

VISAA FREELANCE
St. John Paul the Great (Dumfries, VA) at Bishop Ireton (Alexandria, VA), 2:00pm

VISAA TIDEWATER
Atlantic Shores Christian (Chesapeake, VA) at Portsmouth Christian (Portsmouth, VA), 7:00pm
Hampton Roads Academy (Newport News, VA) at Nansemond-Suffolk Academy (Suffolk, VA), 7:00pm
St. Anne's-Belfield (Charlottesville, VA) at Norfolk Academy (Norfolk, VA), 5:00pm

VISAA VIRGINIA COMMONWEALTH
Richmond Christian (Chesterfield, VA) at Blessed Sacrament-Huguenot (Powhatan, VA), 7:00pm

VISAA VIRGINIA INDEPENDENT
North Cross (Roanoke, VA) at Hargrave Military Academy (Chatham, VA), 7:00pm
Randolph-Macon Academy (Front Royal, VA) at Covenant (Charlottesville, VA), 4:00pm

VALLEY
Broadway (VA) at Rockbridge County (Lexington, VA), 7:00pm
Fort Defiance (VA) at Spotswood (Penn Laird, VA), 7:00pm
Harrisonburg (VA) at Ashby (Bridgewater, VA), 7:00pm

WESTERN
Osbourn (Manassas, VA) at Osbourn Park (Manassas, VA), 7:00pm
Patriot (Nokesville, VA) at Battlefield (Haymarket, VA), 7:00pm

NON-LEAGUE
Greenbrier Christian Academy (Chesapeake, VA) at Chincoteague (VA), 7:00pm
Hayfield (Alexandria, VA) at Oakton (Vienna, VA), 7:00pm
Honaker (VA) at Ridgeview (Clintwood, VA), 7:00pm
Norfolk Christian (Norfolk, VA) at Isle of Wight Academy (Isle of Wight, VA), 7:00pm
Sidwell Friends (Washington, DC) at Potomac School (McLean, VA), 3:45pm
Staunton River (Moneta, VA) at Henry (Roanoke, VA), 7:00pm

INTERSTATE
River View (Bradshaw, WV) at Grundy (VA), 7:00pm
St. Stephen's & St. Agnes (Alexandria, VA) at Bullis (Potomac, MD), 7:00pm



Saturday, November 4th

EASTERN
Lake Taylor (Norfolk, VA) at Washington (Norfolk, VA), 2:00pm
Norcom (Portsmouth, VA) at Wilson (Portsmouth, VA), 2:00pm

NORTHERN NECK
Lancaster (VA) at Northumberland (Heathsville, VA), 1:00pm

VISAA FREELANCE
Paul VI (Fairfax, VA) at Bishop O'Connell (Arlington, VA), 1:00pm

VISAA VIRGINIA COMMONWEALTH
Fuqua (Farmville, VA) at Broadwater Academy (Exmore, VA), 2:00pm

VISAA VIRGINIA INDEPENDENT
Christchurch School (Christchurch, VA) at Virginia Episcopal (Lynchburg, VA), 3:00pm

VISAA VIRGINIA PREP
Collegiate (Richmond, VA) at St. Christopher's (Richmond, VA), 1:00pm
Fork Union Military Academy (Fork Union, VA) at Woodberry Forest (VA), 2:00pm

NON-LEAGUE
Benedictine (Richmond, VA) at Blue Ridge (St. George, VA), 2:00pm
Fredericksburg Christian (Fredericksburg, VA) at Trinity Episcopal (Richmond, VA), 1:00pm
Maret (Washington, DC) at Flint Hill (Oakton, VA), 2:30pm