2017 OKLAHOMA 11/3 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, November 2nd

3A DISTRICT 7
Lincoln Christian (Tulsa, OK) at Keys (Park Hill, OK), 7:00pm

5A DISTRICT 1
Del City (OK) at Southeast (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Western Heights (Oklahoma City, OK) at Altus (OK), 7:00pm

NON-LEAGUE
Broken Arrow (OK) at Sapulpa (OK), 7:00pm

B DISTRICT 1 (8 MAN)
Shattuck (OK) vs. Canton (OK) at TBA, 7:00pm

B DISTRICT 8 (8 MAN)
Keota (OK) at Cave Springs (Bunch, OK), 7:00pm



Friday, November 3rd

2A DISTRICT 1
Alva (OK) at Newkirk (OK), 7:00pm
Chisholm (Enid, OK) at Tonkawa (OK), 7:00pm
Pawhuska (OK) at Perry (OK), 7:00pm

2A DISTRICT 2
Christian Heritage (Del City, OK) at Meeker (OK), 7:00pm
Crooked Oak (Oklahoma City, OK) at Millwood (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Luther (OK) at Northeast Academy (Oklahoma City, OK), 7:00pm

2A DISTRICT 3
Community Christian (Norman, OK) at Dibble (OK), 7:00pm
Hobart (OK) at Walters (OK), 7:30pm
Washington (OK) at Lindsay (OK), 7:30pm

2A DISTRICT 4
Kingston (OK) at Marietta (OK), 7:30pm
Tishomingo (OK) at Atoka (OK), 7:30pm

2A DISTRICT 5
Okemah (OK) at Holdenville (OK), 7:00pm
Vian (OK) at Henryetta (OK), 1:00pm
Wewoka (OK) at Haskell (OK), 7:00pm

2A DISTRICT 6
Hugo (OK) at Valliant (OK), 7:00pm
Spiro (OK) at Hartshorne (OK), 7:00pm
Wilburton (OK) at Antlers (OK), 7:00pm

2A DISTRICT 7
Holland Hall (Tulsa, OK) at Victory Christian (Tulsa, OK), 7:00pm
Kansas (OK) at Colcord (OK), 7:00pm
Ketchum (OK) at Salina (OK), 7:00pm

2A DISTRICT 8
Adair (OK) at Commerce (OK), 7:00pm
Caney Valley (Ramona, OK) at Chelsea (OK), 7:00pm
Nowata (OK) at Oklahoma Union (South Coffeyville, OK), 7:00pm

3A DISTRICT 1
Blackwell (OK) at Oklahoma Centennial (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Chandler (OK) at Mount St. Mary (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Kingfisher (OK) at Oklahoma Christian (Edmond, OK), 7:00pm

3A DISTRICT 2
Bethel (Shawnee, OK) at Jones (OK), 7:00pm
Little Axe (Norman, OK) at Douglass (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Star-Spencer (Spencer, OK) at McLoud (OK), 7:00pm

3A DISTRICT 3
Bridge Creek (Blanchard, OK) at Anadarko (OK), 7:00pm
Marlow (OK) at Lexington (OK), 7:30pm
Marshall (Oklahoma City, OK) at Purcell (OK), 7:30pm

3A DISTRICT 4
Madill (OK) at Plainview (Ardmore, OK), 7:30pm
Pauls Valley (OK) at Lone Grove (OK), 7:30pm

3A DISTRICT 5
Sequoyah (Claremore, OK) at Webster (Tulsa, OK), 7:00pm
Sperry (OK) at Dewey (OK), 7:00pm

3A DISTRICT 6
Bristow (OK) at Okmulgee (OK), 7:00pm
Kellyville (OK) at Cushing (OK), 7:00pm

3A DISTRICT 7
Inola (OK) at Sequoyah (Tahlequah, OK), 7:00pm

3A DISTRICT 8
Eufaula (OK) at Roland (OK), 7:00pm
Idabel (OK) at Heavener (OK), 7:00pm
Muldrow (OK) at Stigler (OK), 7:00pm

4A DISTRICT 1
Cache (OK) at Newcastle (OK), 7:00pm
Clinton (OK) at Elgin (OK), 1:00pm
Weatherford (OK) at Chickasha (OK), 7:00pm

4A DISTRICT 2
Bethany (OK) at Cleveland (OK), 7:30pm
Central (Tulsa, OK) at Blanchard (OK), 7:30pm
Harrah (OK) at Ada (OK), 7:30pm
Tecumseh (OK) at Tuttle (OK)

4A DISTRICT 3
Cascia Hall (Tulsa, OK) at Oologah (OK), 7:00pm
McLain Science & Tech (Tulsa, OK) at Catoosa (OK), 7:00pm
Miami (OK) at Grove (OK), 7:00pm
Wagoner (OK) at Vinita (OK), 7:00pm

4A DISTRICT 4
Broken Bow (OK) at Fort Gibson (OK), 7:00pm
Rogers College (Tulsa, OK) at Stilwell (OK), 7:00pm
Sallisaw (OK) at Metro Christian (Tulsa, OK), 7:00pm

5A DISTRICT 1
Ardmore (OK) at MacArthur (Lawton, OK), 7:30pm
Duncan (OK) at El Reno (OK), 7:00pm

5A DISTRICT 2
Eisenhower (Lawton, OK) at Northwest Classen (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Guthrie (OK) at Guymon (OK), 1:00pm
Piedmont (OK) at Bishop McGuinness (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Woodward (OK) at Albert (Midwest City, OK), 7:00pm

5A DISTRICT 3
Coweta (OK) at Glenpool (OK), 7:00pm
McAlester (OK) at East Central (Tulsa, OK), 7:00pm
Noble (OK) at Shawnee (OK), 7:30pm

5A DISTRICT 4
Claremore (OK) at Pryor (OK), 7:00pm
Skiatook (OK) at Collinsville (OK), 7:00pm
Tahlequah (OK) at Bishop Kelley (Tulsa, OK), 7:00pm

6A-I DISTRICT 1
Edmond Memorial (Edmond, OK) at Norman (OK), 7:00pm
Jenks (OK) at Edmond Santa Fe (Edmond, OK), 7:30pm
Westmoore (Oklahoma City, OK) at Yukon (OK), 7:00pm

6A-I DISTRICT 2
Mustang (OK) at Union (Tulsa, OK), 7:30pm
Norman North (Norman, OK) at Moore (OK), 7:00pm
Southmoore (Moore, OK) at Putnam City North (Oklahoma City, OK), 7:00pm

6A-II DISTRICT 1
Lawton (OK) at Deer Creek (Edmond, OK), 7:00pm
Putnam City (Oklahoma City, OK) at Enid (OK), 7:00pm
Putnam City West (Oklahoma City, OK) at Choctaw (OK), 7:00pm
Stillwater (OK) at Midwest City (OK), 7:00pm

6A-II DISTRICT 2
Muskogee (OK) at Ponca City (OK), 7:00pm

A DISTRICT 1
Beaver (OK) at Thomas-Fay-Custer (Thomas, OK), 7:00pm
Okeene (OK) at Mooreland (OK), 7:00pm
Texhoma (OK) at Fairview (OK), 7:00pm

A DISTRICT 2
Cordell (OK) at Merritt (Elk City, OK), 7:00pm
Hollis (OK) at Mangum (OK), 7:00pm
Sayre (OK) at Watonga (OK), 7:00pm

A DISTRICT 3
Elmore City-Pernell (Elmore City, OK) at Apache (OK), 7:30pm
Ringling (OK) at Rush Springs (OK), 7:30pm

A DISTRICT 4
Crossings Christian (Oklahoma City, OK) at Wynnewood (OK), 7:00pm
Minco (OK) at Wellston (OK), 7:00pm
Oklahoma Christian Academy (Edmond, OK) at Wayne (OK), 7:00pm

A DISTRICT 5
Cashion (OK) at Pawnee (OK), 7:00pm
Crescent (OK) at Morrison (OK), 7:00pm
Drumright (OK) at Yale (OK), 7:00pm

A DISTRICT 6
Kiefer (OK) at Mounds (OK), 7:00pm
Liberty (Mounds, OK) at Woodland (Fairfax, OK), 7:00pm
Summit Christian Academy (Broken Arrow, OK) at Porter (OK), 7:00pm

A DISTRICT 7
Afton (OK) at Quapaw (OK), 7:00pm
Fairland (OK) at Hulbert (OK), 7:00pm
Rejoice Christian (Owasso, OK) at Foyil (OK), 7:00pm

A DISTRICT 8
Quinton (OK) at Gore (OK), 7:00pm
Talihina (OK) at Savanna (OK), 7:00pm
Warner (OK) at Central (Sallisaw, OK), 7:00pm

FREELANCE
Grant (Oklahoma City, OK) at Capitol Hill (Oklahoma City, OK), 7:00pm

NON-LEAGUE
Healdton (OK) at Konawa (OK), 7:30pm
Hinton (OK) at Velma-Alma (Velma, OK), 7:30pm

B DISTRICT 1 (8 MAN)
Laverne (OK) at Seiling (OK), 7:00pm

B DISTRICT 2 (8 MAN)
Garber (OK) at Waukomis (OK), 7:00pm
Pioneer-Pleasant Vale (Waukomis, OK) at Cherokee (OK), 7:00pm

B DISTRICT 3 (8 MAN)
Carnegie (OK) at Cyril (OK), 7:00pm
Snyder (OK) at Alex (OK), 7:00pm

B DISTRICT 4 (8 MAN)
Central (Marlow, OK) at Ryan (OK), 7:30pm
Waurika (OK) at Fox (OK), 7:00pm
Wilson (OK) at Bray-Doyle (Bray, OK), 7:30pm

B DISTRICT 5 (8 MAN)
Allen (OK) at Caddo (OK), 7:00pm
Maud (OK) at Strother (Seminole, OK), 7:00pm
Maysville (OK) at Empire (Duncan, OK), 7:00pm

B DISTRICT 6 (8 MAN)
Canadian (OK) at Dewar (OK), 7:30pm

B DISTRICT 7 (8 MAN)
Davenport (OK) at Prue (OK), 7:00pm
South Coffeyville (OK) at Oaks-Mission (Oaks, OK), 7:30pm

B DISTRICT 8 (8 MAN)
Arkoma (OK) at Porum (OK), 7:30pm
Gans (OK) at Watts (OK), 7:00pm

C DISTRICT 1 (8 MAN)
Boise City (OK) at Timberlake (Helena, OK), 7:00pm
Buffalo (OK) at Sharon-Mutual (Mutual, OK), 7:00pm
Tyrone (OK) at Kremlin-Hillsdale (Kremlin, OK), 7:00pm
Waynoka (OK) at Balko (OK), 7:00pm

C DISTRICT 2 (8 MAN)
Temple (OK) at Corn Bible Academy (Corn, OK), 7:00pm
Tipton (OK) at Mountain View-Gotebo (Mountain View, OK), 7:00pm

C DISTRICT 3 (8 MAN)
Bluejacket (OK) at Medford (OK), 7:00pm
Copan (OK) at Deer Creek-Lamont (Lamont, OK), 7:30pm
Covington-Douglas (Covington, OK) at Pond Creek-Hunter (Pond Creek, OK), 7:30pm
Regent Prep (Tulsa, OK) at Welch (OK), 7:30pm

C DISTRICT 4 (8 MAN)
Bokoshe (OK) at Thackerville (OK), 7:00pm
Bowlegs (OK) at Coyle (OK), 7:00pm
Paoli (OK) at Midway (Council Hill, OK), 7:00pm
Webbers Falls (OK) at Sasakwa (OK), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Canton (OK) at Buffalo (OK), 7:00pm
Ringwood (OK) at Turpin (OK), 7:00pm
Weleetka (OK) at Depew (OK), 7:30pm
Wilson-Henryetta (Henryetta, OK) vs. Graham/Dustin (Weleetka, OK) at TBA, 7:00pm