2017 OKLAHOMA 10/27 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, October 26th

3A DISTRICT 3
Lexington (OK) at Marshall (Oklahoma City, OK), 7:30pm

6A-I DISTRICT 1
Broken Arrow (OK) at Edmond Memorial (Edmond, OK), 7:00pm

6A-I DISTRICT 2
Mustang (OK) at Southmoore (Moore, OK), 7:00pm

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Dewar (OK) at Weleetka (OK), 7:30pm

6/8/9 MAN INTERSTATE
Wesleyan Christian (Bartlesville, OK) at Chetopa (KS)



Friday, October 27th

2A DISTRICT 1
Chisholm (Enid, OK) at Pawhuska (OK), 7:00pm
Newkirk (OK) at Hennessey (OK), 7:00pm
Tonkawa (OK) at Alva (OK), 7:00pm

2A DISTRICT 2
Crooked Oak (Oklahoma City, OK) at Stroud (OK), 7:00pm
Luther (OK) at Meeker (OK), 7:00pm
Northeast Academy (Oklahoma City, OK) at Millwood (Oklahoma City, OK), 7:00pm

2A DISTRICT 3
Frederick (OK) at Community Christian (Norman, OK), 7:30pm
Hobart (OK) at Lindsay (OK), 7:30pm
Walters (OK) at Washington (OK), 7:30pm

2A DISTRICT 4
Atoka (OK) at Kingston (OK), 7:30pm
Coalgate (OK) at Tishomingo (OK), 7:30pm
Marietta (OK) at Stratford (OK), 7:30pm

2A DISTRICT 5
Haskell (OK) at Holdenville (OK), 7:00pm
Okemah (OK) at Vian (OK), 7:00pm
Wewoka (OK) at Henryetta (OK), 7:00pm

2A DISTRICT 6
Antlers (OK) at Hugo (OK), 7:00pm
Panama (OK) at Spiro (OK), 7:00pm
Valliant (OK) at Wilburton (OK), 7:00pm

2A DISTRICT 7
Holland Hall (Tulsa, OK) at Colcord (OK), 7:00pm
Ketchum (OK) at Chouteau-Mazie (Chouteau, OK), 7:00pm
Victory Christian (Tulsa, OK) at Salina (OK), 7:00pm

2A DISTRICT 8
Chelsea (OK) at Wyandotte (OK), 7:00pm
Commerce (OK) at Nowata (OK), 7:00pm
Oklahoma Union (South Coffeyville, OK) at Adair (OK), 7:00pm

3A DISTRICT 1
Kingfisher (OK) at Blackwell (OK), 7:00pm
Mount St. Mary (Oklahoma City, OK) at Perkins-Tryon (Perkins, OK), 7:00pm
Oklahoma Christian (Edmond, OK) at Chandler (OK), 7:00pm

3A DISTRICT 2
Jones (OK) at Douglass (Oklahoma City, OK), 7:00pm
McLoud (OK) at Bethel (Shawnee, OK), 7:00pm
Prague (OK) at Star-Spencer (Spencer, OK), 7:30pm

3A DISTRICT 3
Comanche (OK) at Marlow (OK), 7:30pm
Purcell (OK) at Anadarko (OK), 7:30pm

3A DISTRICT 4
Madill (OK) at Pauls Valley (OK), 7:30pm
Plainview (Ardmore, OK) at Seminole (OK), 7:30pm

3A DISTRICT 5
Dewey (OK) at Sequoyah (Claremore, OK), 7:00pm
Webster (Tulsa, OK) at Verdigris (Claremore, OK), 7:00pm

3A DISTRICT 6
Beggs (OK) at Bristow (OK), 7:00pm
Cushing (OK) at Morris (OK), 7:00pm
Kellyville (OK) at Okmulgee (OK), 7:00pm

3A DISTRICT 7
Keys (Park Hill, OK) at Inola (OK), 7:00pm
Lincoln Christian (Tulsa, OK) at Locust Grove (OK), 7:00pm
Sequoyah (Tahlequah, OK) at Jay (OK), 7:00pm

3A DISTRICT 8
Muldrow (OK) at Roland (OK), 7:00pm
Stigler (OK) at Heavener (OK), 7:00pm

4A DISTRICT 1
Cache (OK) at Heritage Hall (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Clinton (OK) at Chickasha (OK), 7:00pm
Elgin (OK) at Weatherford (OK), 7:00pm

4A DISTRICT 2
Ada (OK) at Blanchard (OK), 7:30pm
Harrah (OK) at Central (Tulsa, OK), 7:30pm
Tecumseh (OK) at Cleveland (OK), 7:30pm
Tuttle (OK) at Bethany (OK)

4A DISTRICT 3
Catoosa (OK) at Wagoner (OK), 7:00pm
Grove (OK) at Cascia Hall (Tulsa, OK), 7:00pm
Oologah (OK) at McLain Science & Tech (Tulsa, OK), 7:00pm

4A DISTRICT 4
Fort Gibson (OK) at Sallisaw (OK), 7:00pm
Metro Christian (Tulsa, OK) at Rogers College (Tulsa, OK), 7:00pm
Stilwell (OK) at Hilldale (Muskogee, OK), 7:00pm

5A DISTRICT 1
Ardmore (OK) at Duncan (OK), 7:00pm
MacArthur (Lawton, OK) at Altus (OK), 7:00pm
Southeast (Oklahoma City, OK) at Western Heights (Oklahoma City, OK), 7:00pm

5A DISTRICT 2
Albert (Midwest City, OK) at Piedmont (OK), 7:00pm
Bishop McGuinness (Oklahoma City, OK) at Eisenhower (Lawton, OK), 7:00pm
Eisenhower (Lawton, OK) at Northwest Classen (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Guthrie (OK) at Woodward (OK), 7:00pm
Guymon (OK) at Northwest Classen (Oklahoma City, OK), 7:00pm

5A DISTRICT 3
East Central (Tulsa, OK) at Coweta (OK), 7:00pm
Edison (Tulsa, OK) at Noble (OK), 7:30pm
Glenpool (OK) at McAlester (OK), 7:30pm

5A DISTRICT 4
Bishop Kelley (Tulsa, OK) at Hale (Tulsa, OK), 7:00pm
Collinsville (OK) at Claremore (OK), 7:00pm

6A-I DISTRICT 1
Edmond Santa Fe (Edmond, OK) at Yukon (OK), 7:00pm
Jenks (OK) at Westmoore (Oklahoma City, OK), 7:00pm

6A-I DISTRICT 2
Norman North (Norman, OK) at Edmond North (Edmond, OK), 7:00pm
Union (Tulsa, OK) at Putnam City North (Oklahoma City, OK), 7:00pm

6A-II DISTRICT 1
Deer Creek (Edmond, OK) at Choctaw (OK), 7:00pm
Enid (OK) at Midwest City (OK), 7:00pm
Lawton (OK) at Putnam City West (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Putnam City (Oklahoma City, OK) at Stillwater (OK), 7:00pm

6A-II DISTRICT 2
Sapulpa (OK) at Muskogee (OK), 7:00pm

A DISTRICT 1
Fairview (OK) at Hooker (OK), 7:00pm
Mooreland (OK) at Texhoma (OK), 7:00pm
Okeene (OK) at Beaver (OK), 7:00pm

A DISTRICT 2
Mangum (OK) at Hinton (OK), 7:00pm
Sayre (OK) at Cordell (OK), 7:00pm
Watonga (OK) at Hollis (OK), 7:00pm

A DISTRICT 3
Apache (OK) at Healdton (OK), 7:30pm
Velma-Alma (Velma, OK) at Ringling (OK), 7:30pm

A DISTRICT 4
Minco (OK) at Oklahoma Christian Academy (Edmond, OK), 7:00pm
Wellston (OK) at Crossings Christian (Oklahoma City, OK), 7:00pm
Wynnewood (OK) at Konawa (OK), 7:00pm

A DISTRICT 5
Cashion (OK) at Drumright (OK), 7:00pm
Morrison (OK) at Oklahoma Bible (Enid, OK), 7:00pm
Pawnee (OK) at Crescent (OK), 7:00pm

A DISTRICT 6
Hominy (OK) at Kiefer (OK), 7:00pm
Woodland (Fairfax, OK) at Summit Christian Academy (Broken Arrow, OK), 7:00pm

A DISTRICT 7
Afton (OK) at Hulbert (OK), 7:00pm
Barnsdall (OK) at Foyil (OK), 7:00pm
Rejoice Christian (Owasso, OK) at Fairland (OK), 7:00pm

A DISTRICT 8
Gore (OK) at Warner (OK), 7:00pm
Savanna (OK) at Pocola (OK), 7:00pm
Talihina (OK) at Central (Sallisaw, OK), 7:00pm

NON-LEAGUE
Bridge Creek (Blanchard, OK) at Lone Grove (OK), 7:00pm
Caney Valley (Ramona, OK) at Kansas (OK), 7:00pm
Elmore City-Pernell (Elmore City, OK) at Thomas-Fay-Custer (Thomas, OK), 7:00pm
Grant (Oklahoma City, OK) at Little Axe (Norman, OK), 7:00pm
Ponca City (OK) at Norman (OK), 7:00pm
Wayne (OK) at Dibble (OK), 7:00pm

B DISTRICT 1 (8 MAN)
Canton (OK) at Turpin (OK), 7:00pm
Seiling (OK) at Shattuck (OK), 7:00pm

B DISTRICT 2 (8 MAN)
Cherokee (OK) at Ringwood (OK), 7:00pm
Waukomis (OK) at Pioneer-Pleasant Vale (Waukomis, OK), 7:00pm

B DISTRICT 3 (8 MAN)
Burns Flat-Dill City (Burns Flat, OK) at Snyder (OK), 7:00pm
Cyril (OK) at Alex (OK), 7:00pm

B DISTRICT 4 (8 MAN)
Bray-Doyle (Bray, OK) at Waurika (OK), 7:00pm
Fox (OK) at Central (Marlow, OK), 7:30pm
Ryan (OK) at Wilson (OK), 7:30pm

B DISTRICT 5 (8 MAN)
Allen (OK) at Maud (OK), 7:00pm
Caddo (OK) at Maysville (OK), 7:00pm
Empire (Duncan, OK) at Strother (Seminole, OK), 7:00pm

B DISTRICT 6 (8 MAN)
Wetumka (OK) at Canadian (OK), 7:30pm

B DISTRICT 7 (8 MAN)
Depew (OK) at South Coffeyville (OK), 7:30pm
Oaks-Mission (Oaks, OK) at Davenport (OK), 7:30pm

B DISTRICT 8 (8 MAN)
Cave Springs (Bunch, OK) at Porum (OK), 7:00pm
Gans (OK) at Arkoma (OK), 7:30pm
Watts (OK) at Keota (OK), 7:00pm

C DISTRICT 1 (8 MAN)
Balko (OK) at Buffalo (OK), 7:00pm
Boise City (OK) at Sharon-Mutual (Mutual, OK), 7:00pm
Kremlin-Hillsdale (Kremlin, OK) at Waynoka (OK), 7:00pm
Timberlake (Helena, OK) at Tyrone (OK), 7:00pm

C DISTRICT 2 (8 MAN)
Mountain View-Gotebo (Mountain View, OK) at Temple (OK), 7:00pm
Southwest Covenant (Yukon, OK) at Grandfield (OK), 7:00pm

C DISTRICT 3 (8 MAN)
Bluejacket (OK) at Pond Creek-Hunter (Pond Creek, OK), 7:30pm
Deer Creek-Lamont (Lamont, OK) at Covington-Douglas (Covington, OK), 7:30pm
Medford (OK) at Regent Prep (Tulsa, OK), 7:30pm
Welch (OK) at Copan (OK), 7:30pm

C DISTRICT 4 (8 MAN)
Midway (Council Hill, OK) at Bokoshe (OK), 7:00pm
Sasakwa (OK) at Paoli (OK), 7:00pm
Thackerville (OK) at Coyle (OK), 7:00pm
Webbers Falls (OK) at Bowlegs (OK), 7:00pm

6/8/9 MAN INTERSTATE
Prue (OK) at Moundridge (KS)