2017 OHIO 10/27 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Thursday, October 26th

BUCKEYE 8
Indian Creek (Wintersville, OH) at Edison (Richmond, OH), 7:00pm

INTER-VALLEY
Claymont (Uhrichsville, OH) at Indian Valley (Gnadenhutten, OH), 7:00pm

MIAMI VALLEY - GRAY
Clark Montessori (Cincinnati, OH) at Cincinnati College Prep Academy (Cincinnati, OH), 7:00pm

MID-STATE - OHIO
Bexley (Columbus, OH) at Bishop Ready (Columbus, OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - OHIO
Lincoln (Gahanna, OH) at Pickerington North (Pickerington, OH), 7:00pm

SOUTH WEST OHIO
Aiken (Cincinnati, OH) at Riverview East Academy (Cincinnati, OH), 6:30pm
Hughes (Cincinnati, OH) at Ponitz Career Tech (Dayton, OH), 7:00pm

TOLEDO CITY
Waite (Toledo, OH) at Rogers (Toledo, OH), 7:00pm

NON-LEAGUE
Garfield Heights (OH) at Normandy (Parma, OH), 7:00pm
Wayne (Huber Heights, OH) at Trotwood-Madison (Trotwood, OH), 7:00pm



Friday, October 27th

AKRON CITY
Ellet (Akron, OH) at North (Akron, OH), 7:00pm

ALL-AMERICAN - BLUE
Champion (Warren, OH) at Brookfield (OH), 7:00pm
Liberty (Youngstown, OH) at Girard (OH), 7:00pm
Memorial (Campbell, OH) at Newton Falls (OH), 7:00pm

ALL-AMERICAN - GOLD
Lakeside (Ashtabula, OH) at Boardman (Youngstown, OH), 7:00pm

ALL-AMERICAN - RED
Canfield (OH) at Poland Seminary (Poland, OH), 7:00pm

ALL-AMERICAN - WHITE
Edgewood (Ashtabula, OH) at McKinley (Niles, OH), 7:00pm
Struthers (OH) at Lakeview (Cortland, OH), 7:00pm

BLANCHARD VALLEY
Arlington (OH) at Leipsic (OH), 7:00pm
Cory-Rawson (Rawson, OH) at Pandora-Gilboa (Pandora, OH), 7:00pm
Hopewell-Loudon (Bascom, OH) at Riverdale (Mt. Blanchard, OH), 7:00pm
McComb (OH) at Liberty-Benton (Findlay, OH), 7:00pm
North Baltimore (OH) at Vanlue (OH), 7:00pm
Van Buren (OH) at Arcadia (OH), 7:00pm

BUCKEYE 8
Harrison Central (Cadiz, OH) at Buckeye Local (Rayland, OH), 7:00pm
St. Clairsville (OH) at East Liverpool (OH), 7:30pm

CENTRAL BUCKEYE - KENTON TRAIL
Kenton Ridge (Springfield, OH) at Bellefontaine (OH), 7:00pm
Shawnee (Springfield, OH) at Tecumseh (New Carlisle, OH), 7:00pm

CENTRAL BUCKEYE - MAD RIVER
Indian Lake (Lewistown, OH) at Logan (Bellefontaine, OH), 7:00pm
Northwestern (Springfield, OH) at Urbana (OH), 7:00pm

CENTRAL CATHOLIC
Bishop Watterson (Columbus, OH) at St. Francis de Sales (Columbus, OH), 7:00pm
St. Charles (Columbus, OH) at Bishop Hartley (Columbus, OH), 7:00pm

CHAGRIN VALLEY - CHAGRIN
Beachwood (OH) at Orange (Pepper Pike, OH), 7:00pm
Chagrin Falls (OH) at West Geauga (Chesterland, OH), 7:00pm
Perry (OH) at Harvey (Painesville, OH), 7:00pm
Wickliffe (OH) at Geneva (OH), 7:00pm

CHAGRIN VALLEY - VALLEY
Berkshire (Burton, OH) at Cardinal (Middlefield, OH), 7:00pm
Cuyahoga Heights (Cleveland, OH) at Independence (OH), 7:00pm
Hawken (Gates Mills, OH) at Kirtland (OH), 7:00pm
Richmond Heights (OH) at Harding (Fairport Harbor, OH), 7:00pm

CINCINNATI HILLS
Indian Hill (Cincinnati, OH) at Wyoming (Cincinnati, OH), 7:00pm
Madeira (Cincinnati, OH) at Taylor (Cleves, OH), 7:00pm
Mariemont (Cincinnati, OH) at Deer Park (Cincinnati, OH), 7:00pm
Reading (OH) at Finneytown (Cincinnati, OH), 7:00pm

COLUMBUS CITY - NORTH
Centennial (Columbus, OH) at Whetstone (Columbus, OH), 7:00pm
Linden-McKinley (Columbus, OH) at East (Columbus, OH), 7:30pm
Northland (Columbus, OH) at Beechcroft (Columbus, OH), 7:00pm

COLUMBUS CITY - SOUTH
Africentric Early College (Columbus, OH) at Eastmoor Academy (Columbus, OH), 7:00pm
Independence (Columbus, OH) at Walnut Ridge (Columbus, OH), 7:00pm
Marion-Franklin (Columbus, OH) at South (Columbus, OH), 7:00pm
West (Columbus, OH) at Briggs (Columbus, OH), 7:00pm

CROSS COUNTY
Ansonia (OH) at Bradford (OH), 7:30pm
Arcanum (OH) at Tri-Village (New Madison, OH), 7:30pm
Bethel (Tipp City, OH) at Mississinawa Valley (Union City, OH), 7:30pm
Covington (OH) at National Trail (New Paris, OH), 7:30pm
Fort Loramie (OH) at Tri-County North (Lewisburg, OH), 7:30pm
Miami East (Casstown, OH) at Twin Valley South (West Alexandria, OH), 7:30pm

EAST CENTRAL OHIO - GRAY
Cambridge (OH) at Meadowbrook (Byesville, OH), 7:00pm
Coshocton (OH) at River View (Warsaw, OH), 7:00pm

EAST CENTRAL OHIO - SCARLET
New Philadelphia (OH) at Dover (OH), 7:00pm
Zanesville (OH) at Marietta (OH), 7:00pm

EASTERN CINCINNATI
Anderson (Cincinnati, OH) at Walnut Hills (Cincinnati, OH), 7:00pm
Kings (Kings Mill, OH) at Withrow (Cincinnati, OH), 7:00pm
Loveland (OH) at Turpin (Cincinnati, OH), 7:00pm
West Clermont (Cincinnati, OH) at Milford (OH), 7:00pm

EASTERN OHIO
Anderson (Lisbon, OH) at United (Hanoverton, OH), 7:00pm
Columbiana (OH) at East Palestine (OH), 7:00pm
Leetonia (OH) at Southern (Salineville, OH), 7:00pm
Toronto (OH) at Wellsville (OH), 7:00pm

FEDERAL
GlenOak (Canton, OH) at Perry (Massillon, OH), 7:00pm
Jackson (Massillon, OH) at Hoover (North Canton, OH), 7:00pm
Lake (Uniontown, OH) at Green (Uniontown, OH), 7:00pm

FIRELANDS
Mapleton (Ashland, OH) at Western Reserve (Collins, OH), 7:00pm
Plymouth (OH) at Crestview (Ashland, OH), 7:00pm
South Central (Greenwich, OH) at New London (OH), 7:00pm

FREELANCE
Horizon Science Academy (Toledo, OH) at Open Door Christian (Elyria, OH), 7:00pm
Landmark Christian (Cincinnati, OH) at Ridgedale (Morral, OH), 7:00pm

FRONTIER
Chillicothe (OH) at Jackson (OH), 7:00pm
Hillsboro (OH) at McClain (Greenfield, OH), 7:00pm
Washington (Washington Courthouse, OH) at Miami Trace (Washington Courthouse, OH), 7:00pm

GREAT LAKES
Elyria Catholic (Elyria, OH) at Rocky River (OH), 7:00pm
Holy Name (Parma Heights, OH) at Parma (OH), 7:00pm
Valley Forge (Parma Heights, OH) at Bay (Bay Village, OH), 7:00pm

GREATER CATHOLIC - CENTRAL
Purcell Marian (Cincinnati, OH) at Bacon (Cincinnati, OH), 7:00pm

GREATER CATHOLIC - NORTH
Archbishop Alter (Kettering, OH) at Chaminade-Julienne (Dayton, OH), 7:00pm
Carroll (Dayton, OH) at Bishop Fenwick (Franklin, OH), 7:00pm

GREATER CATHOLIC - SOUTH
Elder (Cincinnati, OH) at La Salle (Cincinnati, OH), 7:00pm

GREATER CLEVELAND
Medina (OH) at Solon (OH), 7:00pm
Mentor (OH) at Elyria (OH), 7:00pm
Shaker Heights (OH) at Euclid (OH), 7:00pm
Strongsville (OH) at Brunswick (OH), 7:00pm

GREATER MIAMI
Colerain (Cincinnati, OH) at Oak Hills (Cincinnati, OH), 7:00pm
Hamilton (OH) at Lakota West (West Chester, OH), 7:00pm
Mason (Mason, OH) at Lakota East (Liberty Township, OH), 7:00pm
Middletown (OH) at Fairfield (OH), 7:00pm
Sycamore (Cincinnati, OH) at Princeton (Cincinnati, OH), 7:00pm

GREATER WESTERN OHIO - CENTRAL
Beavercreek (OH) at Centerville (OH), 7:00pm
Springfield (OH) at Fairmont (Kettering, OH), 7:00pm

GREATER WESTERN OHIO - NATIONAL WEST
Lebanon (OH) at Springboro (OH), 7:00pm
Miamisburg (OH) at Northmont (Clayton, OH), 7:00pm

GREATER WESTERN OHIO - NORTH
Piqua (OH) at Troy (OH), 7:00pm
Sidney (OH) at Greenville (OH), 7:00pm
Tippecanoe (Tipp City, OH) at Butler (Vandalia, OH), 7:00pm

GREATER WESTERN OHIO - SOUTH
West Carrollton (OH) at Stebbins (Riverside, OH), 7:00pm
Xenia (OH) at Fairborn (OH), 7:00pm

GREEN MEADOWS
Antwerp (OH) at Fairview (Sherwood, OH), 7:00pm
Ayersville (Defiance, OH) at Hicksville (OH), 7:00pm
Holgate (OH) at Edgerton (OH), 7:00pm
Wayne Trace (Haviland, OH) at Tinora (Defiance, OH), 7:00pm

INTER-VALLEY
Malvern (OH) at Sandy Valley (Magnolia, OH), 7:00pm
Newcomerstown (OH) at Ridgewood (West Lafayette, OH), 7:00pm
Tuscarawas Valley (Zoarville, OH) at Garaway (Sugarcreek, OH), 7:00pm

KNOX MORROW
Centerburg (OH) at Fredericktown (OH), 7:00pm
East Knox (Howard, OH) at Danville (OH), 7:00pm
Highland (Sparta, OH) at Northmor (Galion, OH), 7:00pm
Mt. Gilead (OH) at Cardington-Lincoln (Cardington, OH), 7:00pm

LAKE ERIE
Cleveland Heights (OH) at Maple Heights (OH), 7:00pm
Lorain (OH) at Shaw (East Cleveland, OH), 7:00pm
Warrensville Heights (Warrensville, OH) at Bedford (OH), 7:00pm

LICKING COUNTY - BUCKEYE
Granville (OH) at Watkins Memorial (Pataskala, OH), 7:00pm
Licking Heights (Pataskala, OH) at Licking Valley (Newark, OH), 7:00pm

LICKING COUNTY - CARDINAL
Johnstown-Monroe (Johnstown, OH) at Heath (OH), 7:00pm
Newark Catholic (Newark, OH) at Northridge (Johnstown, OH), 7:00pm

MAHONING VALLEY
McDonald (OH) at Lowellville (OH), 7:00pm
McKinley (Sebring, OH) at Mineral Ridge (OH), 7:00pm
Waterloo (Atwater, OH) at Springfield (New Middletown, OH), 7:00pm
Western Reserve (Berlin Center, OH) at Jackson-Milton (North Jackson, OH), 7:00pm

MIAMI VALLEY - GRAY
Dayton Christian (Miamisburg, OH) at New Miami (Hamilton, OH), 7:00pm
Lockland (OH) at St. Bernard-Elmwood Place (St. Bernard, OH), 7:00pm

MIAMI VALLEY - SCARLET
Cincinnati Country Day (Cincinnati, OH) at Norwood (OH), 7:00pm
Cincinnati Hills Christian Academy (Cincinnati, OH) at Miami Valley Christian Academy (Cincinnati, OH), 7:30pm
North College Hill (Cincinnati, OH) at Summit Country Day (Cincinnati, OH), 7:00pm

MID-OHIO
Buckeye Valley (Delaware, OH) at Galion (OH), 7:00pm
Harding (Marion, OH) at Clear Fork (Bellville, OH), 7:00pm
North Union (Richwood, OH) at River Valley (Caledonia, OH), 7:00pm
Pleasant (Marion, OH) at Ontario (Mansfield, OH), 7:00pm

MID-STATE - BUCKEYE
Amanda-Clearcreek (Amanda, OH) at Teays Valley (Ashville, OH), 7:00pm
Bloom-Carroll (Carroll, OH) at Logan Elm (Circleville, OH), 7:00pm
Circleville (OH) at Hamilton Township (Columbus, OH), 7:00pm

MID-STATE - CARDINAL
Berne Union (Sugar Grove, OH) at Worthington Christian (Worthington, OH), 7:00pm
Fairfield Christian Academy (Lancaster, OH) at Harvest Prep (Canal Winchester, OH), 7:00pm
Fisher Catholic (Lancaster, OH) at Bishop Rosecrans (Zanesville, OH), 7:00pm
Millersport (OH) at Grove City Christian (Grove City, OH), 7:00pm

MID-STATE - OHIO
Grandview Heights (Columbus, OH) at Columbus Academy (Gahanna, OH), 7:00pm
Whitehall-Yearling (Whitehall, OH) at London (OH), 7:00pm

MIDWEST
Coldwater (OH) at St. John's (Delphos, OH), 7:30pm
Minster (OH) at Anna (OH), 7:30pm
New Bremen (OH) at Versailles (OH), 7:30pm
Parkway (Rockford, OH) at Marion Local (Maria Stein, OH), 7:30pm
St. Henry (OH) at Fort Recovery (OH), 7:30pm

MUSKINGUM VALLEY
Glenn (New Concord, OH) at Crooksville (OH), 7:00pm
Philo (Duncan Falls, OH) at New Lexington (OH), 7:00pm
Sheridan (Thornville, OH) at Morgan (McConnelsville, OH), 7:00pm
Tri-Valley (Dresden, OH) at Maysville (Zanesville, OH), 7:00pm

NORTH COAST - BLUE
Padua Franciscan (Parma, OH) at Notre Dame-Cathedral Latin (Chardon, OH), 7:00pm
Walsh Jesuit (Cuyahoga Falls, OH) at Lake Catholic (Mentor, OH), 7:00pm

NORTH COAST - WHITE
Kennedy (Warren, OH) at Aquinas (Louisville, OH), 7:00pm

NORTHEASTERN
Newbury (OH) at Mathews (Vienna, OH), 7:00pm
Pymatuning Valley (Andover, OH) at Windham (OH), 7:00pm
St. John (Ashtabula, OH) at Chalker (Southington, OH), 7:00pm

NORTHEASTERN BUCKEYE
Alliance (OH) at Marlington (Alliance, OH), 7:00pm
Carrollton (OH) at Minerva (OH), 7:00pm
Louisville (OH) at Canton South (Canton, OH), 7:00pm

NORTHERN 10
Carey (OH) at Seneca East (Attica, OH), 7:00pm
Colonel Crawford (North Robinson, OH) at Upper Sandusky (OH), 7:00pm
Wynford (Bucyrus, OH) at Buckeye Central (New Washington, OH), 7:00pm

NORTHERN BUCKEYE
Elmwood (Bloomdale, OH) at Woodmore (Elmore, OH), 7:00pm
Fostoria (OH) at Genoa (OH), 7:00pm
Lake (Millbury, OH) at Eastwood (Pemberville, OH), 7:00pm
Rossford (OH) at Otsego (Tontogany, OH), 7:00pm

NORTHERN LAKES
Bowling Green (OH) at Napoleon (OH), 7:00pm
Northview (Sylvania, OH) at Southview (Sylvania, OH), 7:00pm
Perrysburg (OH) at Maumee (OH), 7:00pm
Wayne (Whitehouse, OH) at Springfield (Holland, OH), 7:00pm

NORTHWEST
Allen East (Harrod, OH) at Ada (OH), 7:00pm
Bluffton (OH) at Columbus Grove (OH), 7:00pm
Jefferson (Delphos, OH) at Spencerville (OH), 7:00pm
Paulding (OH) at Crestview (Convoy, OH), 7:00pm

NORTHWEST CENTRAL
Elgin (Marion, OH) at Perry (Lima, OH), 7:00pm
Hardin Northern (Dola, OH) at Upper Scioto Valley (McGuffey, OH), 7:00pm
Lehman Catholic (Sidney, OH) at Riverside (De Graff, OH), 7:00pm
Ridgemont (Mount Victory, OH) at Waynesfield-Goshen (Waynesfield, OH), 7:00pm

NORTHWEST OHIO
Evergreen (Metamora, OH) at Bryan (OH), 7:00pm
Henry (Hamler, OH) at Liberty Center (OH), 7:00pm
Swanton (OH) at Archbold (OH), 7:00pm
Wauseon (OH) at Delta (OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - BUCKEYE
Olentangy Orange (Lewis Center, OH) at Westerville South (Westerville, OH), 7:00pm
Westerville Central (Westerville, OH) at Olentangy (Lewis Center, OH), 7:00pm
Westerville North (Westerville, OH) at Olentangy Liberty (Powell, OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - CAPITAL
Canal Winchester (OH) at Big Walnut (Sunbury, OH), 7:00pm
Franklin Heights (Columbus, OH) at Newark (OH), 7:00pm
Groveport-Madison (Groveport, OH) at New Albany (OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - CARDINAL
Dublin Jerome (Dublin, OH) at Worthington Kilbourne (Columbus, OH), 7:00pm
Hilliard Bradley (Hilliard, OH) at Hayes (Delaware, OH), 7:00pm
Hilliard Darby (Hilliard, OH) at Dublin Scioto (Dublin, OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - CENTRAL
Central Crossing (Grove City, OH) at Marysville (OH), 7:00pm
Dublin Coffman (Dublin, OH) at Upper Arlington (Columbus, OH), 7:30pm
Hilliard Davidson (Hilliard, OH) at Westland (Galloway, OH), 7:00pm

OHIO CAPITAL - OHIO
Lancaster (OH) at Reynoldsburg (OH), 7:00pm
Pickerington Central (Pickerington, OH) at Grove City (OH), 7:00pm

OHIO CARDINAL
Madison Comprehensive (Mansfield, OH) at Mansfield (OH), 7:00pm
Mt. Vernon (OH) at West Holmes (Millersburg, OH), 7:00pm
Wooster (OH) at Ashland (OH), 7:00pm

OHIO HERITAGE
Catholic Central (Springfield, OH) at Cedarville (OH), 7:00pm
Fairbanks (Milford Center, OH) at Mechanicsburg (OH), 7:00pm
Greeneview (Jamestown, OH) at Madison Plains (London, OH), 7:00pm
Southeastern Local (South Charleston, OH) at Greenon (Springfield, OH), 7:00pm
Triad (North Lewisburg, OH) at West Jefferson (OH), 7:00pm
West Liberty-Salem (West Liberty, OH) at Northeastern (Springfield, OH), 7:00pm

OHIO VALLEY
Chesapeake (OH) at Fairland (Proctorville, OH), 7:00pm
Dawson-Bryant (Coal Grove, OH) at Rock Hill (Ironton, OH), 7:00pm
Gallia Academy (Gallipolis, OH) at South Point (OH), 7:00pm
Portsmouth (OH) at Ironton (OH), 7:00pm

OHIO VALLEY A
Paden City (WV) at Beallsville (OH), 7:00pm

OHIO VALLEY AA
Linsly (Wheeling, WV) at Shadyside (OH), 7:00pm
River (Hannibal, OH) at Frontier (New Matamoras, OH), 7:00pm

OHIO VALLEY AAAA
Harrison Central (Cadiz, OH) at Buckeye Local (Rayland, OH), 7:00pm
St. Clairsville (OH) at East Liverpool (OH), 7:30pm

OHIO VALLEY AAAAA
Morgantown (WV) at University (Morgantown, WV), 7:00pm
Parkersburg South (Parkersburg, WV) at Wheeling Park (Wheeling, WV), 7:00pm

PATRIOT - STARS
Black River (Sullivan, OH) at Wellington (OH), 7:00pm
Brookside (Sheffield, OH) at Buckeye (Medina, OH), 7:00pm
Keystone (La Grange, OH) at Firelands (Oberlin, OH), 7:00pm

PATRIOT - STRIPES
Brooklyn (OH) at Clearview (Lorain, OH), 7:00pm
Columbia (Columbia Station, OH) at Oberlin (OH), 7:00pm
Lutheran West (Rocky River, OH) at Fairview (Fairview Park, OH), 7:00pm

PIONEER VALLEY
River (Hannibal, OH) at Frontier (New Matamoras, OH), 7:00pm
Shenandoah (Sarahsville, OH) at Caldwell (OH), 7:00pm

PORTAGE TRAIL - COUNTY
Garfield (Garrettsville, OH) at Southeast (Ravenna, OH), 7:00pm
Mogadore (OH) at Rootstown (OH), 7:00pm

PORTAGE TRAIL - METRO
Cloverleaf (Lodi, OH) at Streetsboro (OH), 7:00pm
Norton (OH) at Coventry (Akron, OH), 7:00pm
Ravenna (OH) at Field (Mogadore, OH), 7:00pm
Woodridge (Peninsula, OH) at Springfield (Akron, OH), 7:00pm

PRINCIPALS
Cuyahoga Valley Christian Academy (Cuyahoga Falls, OH) at Manchester (Akron, OH), 7:00pm
Loudonville (OH) at Northwest (Canal Fulton, OH), 7:00pm
Triway (Wooster, OH) at Orrville (OH), 7:00pm
Tuslaw (Massillon, OH) at Fairless (Navarre, OH), 7:00pm

SANDUSKY BAY - BAY
Huron (OH) at Edison (Milan, OH), 7:00pm
Oak Harbor (OH) at Port Clinton (OH), 7:00pm
Vermilion (OH) at Shelby (OH), 7:00pm

SANDUSKY BAY - LAKE
Bellevue (OH) at Clyde (OH), 7:00pm
Columbian (Tiffin, OH) at Norwalk (OH), 7:00pm
Perkins (Sandusky, OH) at Sandusky (OH), 7:00pm

SANDUSKY BAY - RIVER
Calvert (Tiffin, OH) at Willard (OH), 7:00pm
Margaretta (Castalia, OH) at Lakota (Kansas, OH), 7:00pm

SCIOTO VALLEY
Paint Valley (Bainbridge, OH) at Adena (Frankfort, OH), 7:00pm
Piketon (OH) at Unioto (Chillicothe, OH), 7:00pm
Southeastern (Chillicothe, OH) at Westfall (Williamsport, OH), 7:00pm
Zane Trace (Chillicothe, OH) at Huntington (Chillicothe, OH), 7:00pm

SENATE
Adams (Cleveland, OH) at Hay (Cleveland, OH), 3:00pm
Collinwood (Cleveland, OH) at Young (Cleveland, OH), 3:00pm
East Tech (Cleveland, OH) at Lincoln West (Cleveland, OH), 3:00pm
Glenville (Cleveland, OH) at Rhodes (Cleveland, OH), 3:00pm
Kennedy (Cleveland, OH) at Marshall (Cleveland, OH), 3:00pm

SOUTH WEST OHIO
Meadowdale (Dayton, OH) at Western Hills (Cincinnati, OH), 7:00pm
Woodward (Cincinnati, OH) at Taft (Cincinnati, OH), 7:00pm

SOUTHEASTERN OHIO
Warren (Vincent, OH) at Logan (OH), 7:00pm

SOUTHERN BUCKEYE - AMERICAN
Batavia (OH) at Western Brown (Mt. Orab, OH), 7:00pm
Clinton-Massie (Clarksville, OH) at Wilmington (OH), 7:00pm
Goshen (OH) at New Richmond (OH), 7:00pm

SOUTHERN BUCKEYE - NATIONAL
Bethel-Tate (Bethel, OH) at Fayetteville-Perry (Fayetteville, OH), 7:00pm
Clermont Northeastern (Batavia, OH) at Williamsburg (OH), 7:00pm
East Clinton (Lees Creek, OH) at Blanchester (OH), 7:00pm

SOUTHERN OHIO I
Eastern (Beaver, OH) at Manchester (OH), 7:00pm
Green (Franklin Furnace, OH) at Oak Hill (OH), 7:00pm
Notre Dame (Portsmouth, OH) at East (Sciotoville, OH), 7:00pm
Symmes Valley (Willow Wood, OH) at Northwest (McDermott, OH), 7:00pm

SOUTHERN OHIO II
Portsmouth West (West Portsmouth, OH) at Wheelersburg (OH), 7:00pm
Valley (Lucasville, OH) at Minford (OH), 7:00pm

SOUTHWEST OHIO
Edgewood (Trenton, OH) at Mt. Healthy (Cincinnati, OH), 7:00pm
Northwest (Cincinnati, OH) at Harrison (Harrison, OH), 7:00pm
Ross (Hamilton, OH) at Talawanda (Oxford, OH), 7:00pm

SOUTHWESTERN
Avon (OH) at Berea-Midpark (Berea, OH), 7:00pm
Lakewood (OH) at North Ridgeville (OH), 7:00pm
Midview (Grafton, OH) at Avon Lake (OH), 7:00pm
North Olmsted (OH) at Olmsted Falls (OH), 7:00pm
Westlake (OH) at Steele (Amherst, OH), 7:00pm

SOUTHWESTERN BUCKEYE - BUCKEYE
Dixie (New Lebanon, OH) at Carlisle (OH), 7:00pm
Madison (Middletown, OH) at Northridge (Dayton, OH), 7:00pm
Milton-Union (West Milton, OH) at Waynesville (OH), 7:00pm

SOUTHWESTERN BUCKEYE - SOUTHWESTERN
Bellbrook (OH) at Oakwood (Dayton, OH), 7:00pm
Brookville (OH) at Franklin (OH), 7:00pm
Valley View (Germantown, OH) at Eaton (OH), 7:00pm

SUBURBAN - AMERICAN
Barberton (OH) at Highland (Medina, OH), 7:00pm
Roosevelt (Kent, OH) at Copley (OH), 7:00pm
Tallmadge (OH) at Revere (Richfield, OH), 7:00pm

SUBURBAN - NATIONAL
Cuyahoga Falls (OH) at North Royalton (OH), 7:00pm
Nordonia (Macedonia, OH) at Twinsburg (OH), 7:00pm
Stow-Munroe Falls (Stow, OH) at Brecksville-Broadview Heights (Broadview Heights, OH), 7:00pm
Wadsworth (OH) at Hudson (OH), 7:00pm

THREE RIVERS
Central Catholic (Toledo, OH) at St. John's Jesuit (Toledo, OH), 7:00pm
Findlay (OH) at Whitmer (Toledo, OH), 7:00pm
Lima (OH) at Clay (Oregon, OH), 7:00pm
St. Francis de Sales (Toledo, OH) at Ross (Fremont, OH), 7:00pm

TOLEDO AREA
Cardinal Stritch (Oregon, OH) at Ottawa Hills (Toledo, OH), 7:00pm
Hilltop (West Unity, OH) at Gibsonburg (OH), 7:00pm
Montpelier (OH) at Northwood (OH), 7:00pm
Toledo Christian (Toledo, OH) at Danbury (Lakeside, OH), 7:00pm

TOLEDO CITY
Start (Toledo, OH) at Woodward (Toledo, OH), 4:00pm

TRI-VALLEY - HOCKING
South Gallia (Crown City, OH) at Miller (Corning, OH), 7:30pm
Trimble (Glouster, OH) at Federal Hocking (Stewart, OH), 7:00pm
Waterford (OH) at Belpre (OH), 7:30pm

TRI-VALLEY - OHIO
Alexander (Albany, OH) at Meigs (Pomeroy, OH), 7:30pm
Nelsonville-York (Nelsonville, OH) at Athens (The Plains, OH), 7:30pm
Wellston (OH) at Vinton County (McArthur, OH), 7:30pm

WAYNE COUNTY
Chippewa (Doylestown, OH) at Rittman (OH), 7:00pm
Dalton (OH) at Northwestern (West Salem, OH), 7:00pm
Smithville (OH) at Hillsdale (Jeromesville, OH), 7:00pm
Waynedale (Apple Creek, OH) at Norwayne (Creston, OH), 7:00pm

WESTERN BUCKEYE
Bath (Lima, OH) at Kenton (OH), 7:00pm
Celina (OH) at Shawnee (Lima, OH), 7:00pm
Memorial (St. Marys, OH) at Wapakoneta (OH), 7:00pm
Ottawa-Glandorf (Ottawa, OH) at Elida (OH), 7:00pm
Van Wert (OH) at Defiance (OH), 7:00pm

WESTERN RESERVE
Chardon (OH) at North (Eastlake, OH), 7:00pm
Madison (OH) at Brush (Lyndhurst, OH), 7:00pm
Riverside (Painesville, OH) at Mayfield (OH), 7:00pm
South (Willoughby, OH) at Kenston (Chagrin Falls, OH), 7:00pm

NON-LEAGUE
Alder (Plain City, OH) at Graham (St. Paris, OH), 7:00pm
Archbishop Moeller (Cincinnati, OH) at Winton Woods (Cincinnati, OH), 7:00pm
Austintown-Fitch (Youngstown, OH) at Cardinal Mooney (Youngstown, OH), 7:30pm
Barnesville (OH) at Union Local (Belmont, OH), 7:00pm
Brooke (Wellsburg, WV) at Weir (Weirton, WV), 7:00pm
Buckeye Trail (Lore City, OH) at East Canton (OH), 7:00pm
Bucyrus (OH) at Crestline (OH), 7:00pm
Cameron (WV) at Bridgeport (OH), 7:00pm
Catholic Central (Steubenville, OH) at Fort Frye (Beverly, OH), 7:00pm
Conotton Valley (Bowerston, OH) at Lucas (OH), 7:00pm
East (Akron, OH) at Howland (Warren, OH), 7:00pm
Hillcrest (Cincinnati, OH) at Jefferson Township (Dayton, OH), 7:00pm
Hubbard (OH) at East (Youngstown, OH), 7:00pm
Jefferson (OH) at LaBrae (Leavittsburg, OH), 7:00pm
Lakewood (Hebron, OH) at Utica (OH), 7:00pm
Liberty Union (Baltimore, OH) at Fairfield Union (Lancaster, OH), 7:00pm
Little Miami (Morrow, OH) at Troy Christian (Troy, OH), 7:00pm
Mifflin (Columbus, OH) at Aurora (OH), 7:00pm
Mohawk (Sycamore, OH) at Edon (OH), 7:00pm
Monroe (OH) at Preble Shawnee (Camden, OH), 7:00pm
Monroe Central (Woodsfield, OH) at West Muskingum (Zanesville, OH), 7:00pm
Oak Glen (New Cumberland, WV) at Beaver (Lisbon, OH), 7:00pm
River Valley (Bidwell, OH) at Waverly (OH), 7:00pm
Tyler (Sistersville, WV) at Valley (Pine Grove, WV), 7:00pm
University (Hunting Valley, OH) at Steubenville (OH), 7:00pm
Ursuline (Youngstown, OH) at St. Vincent-St. Mary (Akron, OH), 7:00pm
Worthington (Worthington, OH) at Lexington (OH), 7:00pm

INTERSTATE
Canton Central Catholic (Canton, OH) at Farrell (PA), 7:00pm
Conneaut (OH) at Grand Valley (Orwell, OH), 7:00pm
Crimson Knights (Indianapolis, IN) at Middletown Christian (Franklin, OH), 7:00pm
Football North (Mississauga, Ontario) at Harding (Warren, OH), 7:00pm
Lakeview (Stoneboro, PA) at Crestview (Columbiana, OH), 7:00pm
Notre Dame (Clarksburg, WV) at Clay-Battelle (Blacksville, WV), 7:00pm
Sharon (PA) at South Range (Canfield, OH), 7:00pm
Sharpsville (PA) at South Range (Canfield, OH), 7:00pm
St. Xavier (Cincinnati, OH) at St. Xavier (Louisville, KY), 7:30pm



Saturday, October 28th

AKRON CITY
Buchtel (Akron, OH) at Firestone (Akron, OH), 2:00pm

BUCKEYE 8
Martins Ferry (OH) at Bellaire (OH), 12:30pm

FIRELANDS
Monroeville (OH) at St. Paul (Norwalk, OH), 7:00pm

FREELANCE
Lima Central Catholic (Lima, OH) at Gilmour Academy (Gates Mills, OH), 2:00pm
St. Ignatius (Cleveland, OH) at St. Edward (Lakewood, OH), 7:00pm

GREATER CATHOLIC - CENTRAL
Badin (Hamilton, OH) at Archbishop McNicholas (Cincinnati, OH), 1:00pm

INTER-VALLEY
Strasburg-Franklin (Strasburg, OH) at Tuscarawas Central Catholic (New Philadelphia, OH), 7:00pm

NORTH COAST - BLUE
Archbishop Hoban (Akron, OH) at Benedictine (Cleveland, OH), 7:00pm

NORTH COAST - WHITE
Villa Angela-St. Joseph (Cleveland, OH) at Cleveland Central Catholic (Cleveland, OH), 1:00pm

NORTHEASTERN BUCKEYE
West Branch (Beloit, OH) at Salem (OH), 7:00pm

OHIO VALLEY AAA
Martins Ferry (OH) at Bellaire (OH), 12:30pm

PORTAGE TRAIL - COUNTY
Crestwood (Mantua, OH) at Valley Christian (Youngstown, OH), 7:00pm

SANDUSKY BAY - RIVER
St. Joseph Central Catholic (Fremont, OH) at Sandusky Central Catholic (Sandusky, OH), 7:00pm

SOUTH WEST OHIO
Shroder Paideia Academy (Cincinnati, OH) at Gamble Montessori (Cincinnati, OH), 6:00pm

TOLEDO CITY
Bowsher (Toledo, OH) at Scott (Toledo, OH), 1:00pm

TRI-VALLEY - HOCKING
Eastern (Reedsville, OH) at Southern (Racine, OH), 7:00pm

NON-LEAGUE
Trinity (Garfield Heights, OH) at Lutheran East (Cleveland Heights, OH), 1:00pm
Washington (Massillon, OH) at McKinley (Canton, OH), 2:00pm
Wheeling Central Catholic (Wheeling, WV) at Madonna (Weirton, WV), 7:00pm

INTERSTATE
Kenmore/Garfield (Akron, OH) at Western Reserve Academy (Hudson, OH), 2:00pm
Kiski (Saltsburg, PA) at Columbus Crusaders (Galena, OH), 7:00pm