2017 NEW YORK 10/13 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Tuesday, October 10th

SECTION 5 LIVINGSTON II
Perry/Mount Morris (Perry, NY) 38 York/Pavilion (Retsof, NY) 34



Thursday, October 12th

SECTION 6 A - SOUTH
Lake Shore (Angola, NY) 42 South Park (Buffalo, NY) 37   


NON-LEAGUE
Alden (NY) 41 Iroquois (Elma, NY) 38   




Friday, October 13th

CATHOLIC A
St. Dominic (Oyster Bay, NY) 35 Xaverian (Brooklyn, NY) 33   


CATHOLIC AA
St. Joseph-by-the-Sea (Staten Island, NY) 42 Kellenberg Memorial (Uniondale, NY) 40   


CATHOLIC AAA
Christ the King (Middle Village, NY) 22 St. Anthony's (Melville, NY) 17   


HUDSON RIVER
Pelham Memorial (Pelham, NY) 21 Palisade Prep (Yonkers, NY) 17   


PSAL BOWL
Stuyvesant (New York, NY) 20 Eagle Academy III (Queens, NY) 19   

Beach Channel (Rockaway Park, NY) 30 Petrides (Staten Island, NY) 25   


PSAL CITY
Erasmus Hall (Brooklyn, NY) 29 Lincoln (Brooklyn, NY) 27   

Midwood (Brooklyn, NY) 25 Brooklyn Tech (Brooklyn, NY) 22   

South Shore (Brooklyn, NY) 10 Grand Street Campus (Brooklyn, NY) 5   

Tottenville (Staten Island, NY) 19 Port Richmond (Staten Island, NY) 14   


PSAL CUP
Mott Haven (Bronx, NY) 30 Lane (Brooklyn, NY) 27   


SECTION 1 A
Byram Hills (Armonk, NY) 20 Harrison (NY) 19
Eastchester (NY) 28 Jay (Cross River, NY) 23
Brewster (NY) 32 Our Lady of Lourdes (Poughkeepsie, NY) 30
Panas (Cortlandt Manor, NY) 33 Sleepy Hollow (NY) 31
Nyack (Upper Nyack, NY) 25 Rye (NY) 22
Somers (Lincolndale, NY) 24 Hudson (Montrose, NY) 21
Yorktown (Yorktown Heights, NY) 19 Lakeland (Shrub Oak, NY) 16

SECTION 1 B
Nanuet (NY) 23 Edgemont (Scarsdale, NY) 22   


SECTION 10
Tupper Lake (NY) 30 Ogdensburg Free Academy (Ogdensburg, NY) 28   

Potsdam (NY) 24 St. Lawrence Central (Brasher Falls, NY) 23   


SECTION 11 DIVISION I
Commack (NY) 11 Patchogue-Medford (Medford, NY) 6   

Connetquot (Bohemia, NY) 18 Longwood (Middle Island, NY) 16   


SECTION 11 DIVISION II
Deer Park (NY) 25 Half Hollow Hills East (Dix Hills, NY) 24   


SECTION 11 DIVISION III
Rocky Point (NY) 18 Eastport-South Manor (Manorville, NY) 16   

Kings Park (NY) 18 Sayville (NY) 15   

Comsewogue (Port Jefferson Station, NY) 19 Westhampton Beach (NY) 14   


SECTION 11 DIVISION IV
Amityville Memorial (Amityville, NY) 26 Greenport-Southold-Mattituck (Greenport, NY) 21   

Hampton Bays (NY) 35 McGann-Mercy (Riverhead, NY) 30   


SECTION 2 A
Mohonasen (Schenectady, NY) 39 Averill Park (NY) 37   

Green Tech (Albany, NY) 29 Burnt Hills-Ballston Lake (Burnt Hills, NY) 26   

Gloversville (NY) 22 Scotia-Glenville (Scotia, NY) 20   

Queensbury (NY) 41 South Glens Falls (NY) 40   


SECTION 2 AA - EMPIRE
Ballston Spa (NY) 14 Niskayuna (NY) 10   

Albany (NY) 25 Guilderland (Guilderland Center, NY) 23   

Shenendehowa (Clifton Park, NY) 29 Christian Brothers Academy (Albany, NY) 25   


SECTION 2 AA - LIBERTY
Shaker (Latham, NY) 34 Columbia (East Greenbush, NY) 31   

Troy (NY) 38 Colonie Central (Albany, NY) 33   


SECTION 2 B - NORTH
Broadalbin-Perth (Broadalbin, NY) 29 Johnstown (NY) 28   


SECTION 2 B - REINFURT
Cobleskill-Richmondville (Cobleskill, NY) 25 Lansingburgh (Troy, NY) 22   

Crane (Valatie, NY) 21 Ravena-Coeymans-Selkirk (Ravena, NY) 17   

Hudson (NY) 17 Schalmont (Schenectady, NY) 16   


SECTION 2 C - NORTH
Holy Trinity (Troy, NY) 30 Fonda-Fultonville (Fonda, NY) 28   

Mechanicville (NY) 17 Hoosick Falls (NY) 12   

Lake George/Hadley Luzerne (Lake George, NY) 40 Stillwater (NY) 36   


SECTION 2 C - SOUTH
Chatham (NY) 16 Voorheesville (NY) 11   

Cairo-Durham (Cairo, NY) 18 Coxsackie-Athens (Coxsackie, NY) 15   

Tamarac (Troy, NY) 26 Taconic Hills (Craryville, NY) 25   


SECTION 18 D - 13
Granville (NY) 37 Whitehall (NY) 36   


SECTION 23 D - 18
Canajoharie (NY) 38 Rensselaer (NY) 33   


SECTION 3 A
Watertown (NY) 12 Carthage (NY) 8   

East Syracuse-Minoa (East Syracuse, NY) 20 Oswego (NY) 16   

Indian River (Philadelphia, NY) 39 Jamesville-DeWitt (DeWitt, NY) 38   

Fowler (Syracuse, NY) 24 Whitesboro (Marcy, NY) 19   

AA - 22
SECTION 17
Christian Brothers Academy (Syracuse, NY) 37 Corcoran (Syracuse, NY) 36   

Fayetteville-Manlius (Manlius, NY) 28 Rome Free Academy (Rome, NY) 27   


SECTION 10 AA - 8
Baker (Baldwinsville, NY) 37 Nottingham (Syracuse, NY) 33   

Liverpool (NY) 13 Auburn (NY) 8   


SECTION 3 B - EAST
Cazenovia (NY) 22 Camden (NY) 18   

Oneida (NY) 30 Notre Dame (Utica, NY) 26   


SECTION 3 B - WEST
Chittenango (NY) 20 Solvay (NY) 15   

Institute of Tech (Syracuse, NY) 16 Cortland (NY) 11   

Westhill (Syracuse, NY) 12 Marcellus (NY) 10   


SECTION 3 C - EAST
Sherburne-Earlville (Sherburne, NY) 16 Little Falls (NY) 15   


SECTION 3 C - NORTH
Lowville (NY) 14 Thousand Islands (Clayton, NY) 11   


SECTION 3 C - WEST
Hannibal (NY) 27 Southern Hills (Tully, NY) 25

SECTION 3 D - CENTRAL
Morrisville-Eaton/Hamilton (Morrisville, NY) 38 Sauquoit Valley (Sauquoit, NY) 37   


SECTION 3 D - WEST
Bishop Ludden (Syracuse, NY) 17 Onondaga (Nedrow, NY) 13   

Immaculate Heart Central/Sackets Harbor Central (Watertown, NY) 19 Sandy Creek (NY) 18   

AA/A DIVISION 31
SECTION 29
Vestal (NY) 12 Binghamton (NY) 9   

Johnson City (NY) 37 Union-Endicott (Endicott, NY) 35   

B DIVISION 13
SECTION 9
Maine-Endwell (Endwell, NY) 27 Owego Free Academy (Owego, NY) 26   

Windsor Central (Windsor, NY) 29 Norwich (NY) 24   

Chenango Valley (Binghamton, NY) 15 Waverly (NY) 11   


SECTION 10 C DIVISION 9
Oneonta (NY) 41 Spencer-Van Etten/Candor (Spencer, NY) 37   

D DIVISION 10
SECTION 6
Groton (NY) 27 Notre Dame (Elmira, NY) 23   

Moravia (NY) 28 Tioga (Tioga Center, NY) 23   


SECTION 5 FINGER LAKES - EAST
East Rochester-Gananda (East Rochester, NY) 17 Penn Yan Academy (Penn Yan, NY) 15   

Waterloo (NY) 10 Newark (NY) 9   

Palmyra-Macedon (Palmyra, NY) 10 Wayne (Ontario Center, NY) 5   


SECTION 5 FINGER LAKES - WEST
Sodus/Lyons (Sodus, NY) 39 Clyde-Savannah (Clyde, NY) 35   

Red Jacket (Shortsville, NY) 16 South Seneca/Romulus/Dickerson (Ovid, NY) 15   

Dundee (NY) 34 Whitman (Rushville, NY) 29   


SECTION 5 GENESEE REGION
Oakfield-Alabama/Elba (Oakfield, NY) 13 Alexander (NY) 11   


SECTION 5 LIVINGSTON I
Wayland-Cohocton (Wayland, NY) 24 Hornell (NY) 23   

Livonia (NY) 35 Haverling (Bath, NY) 34   

Dansville (NY) 38 Wellsville (NY) 37   


SECTION 5 LIVINGSTON II
Bolivar-Richburg (Bolivar, NY) 16 Canisteo-Greenwood (Canisteo, NY) 14   

Geneseo (NY) 17 Perry/Mount Morris (Perry, NY) 14   


SECTION 5 MONROE II
Webster Thomas (Webster, NY) 13 Victor (NY) 10   


SECTION 5 MONROE III
Brighton (Rochester, NY) 37 Spencerport (NY) 32   


SECTION 5 MONROE IV
Greece Olympia/Greece Odyssey (Rochester, NY) 15 Brockport (NY) 13   


SECTION 5 ROCHESTER CITY
McQuaid Jesuit (Rochester, NY) 37 Wilson Magnet (Rochester, NY) 33   


SECTION 6 A - NORTH
Grand Island (NY) 42 Williamsville East (East Amherst, NY) 38   

Williamsville South (Williamsville, NY) 31 Sweet Home (Amherst, NY) 27   


SECTION 6 A - SOUTH
Amherst Central (Amherst, NY) 32 McKinley (Buffalo, NY) 29   

West Seneca West (West Seneca, NY) 26 West Seneca East (West Seneca, NY) 21   


SECTION 6 AA
Hutchinson-Central Tech/Emerson Vo-Tech/City Honors/School of the Arts (Buffalo, NY) 14 Clarence (NY) 13   

Orchard Park (NY) 38 Jamestown (NY) 37   

Williamsville North (Williamsville, NY) 39 Niagara-Wheatfield (Sanborn, NY) 37   

B - 41
SECTION 39
Cheektowaga (NY) 38 Maryvale (Cheektowaga, NY) 34   

East Aurora/Holland (East Aurora, NY) 11 Lewiston-Porter (Youngstown, NY) 9   

Pioneer (Yorkshire, NY) 40 Burgard/Math Science Tech Prep at Seneca (Buffalo, NY) 39   


SECTION 25 B - 23
Dunkirk (NY) 15 Fredonia/Westfield/Brocton (Fredonia, NY) 12   

Griffith Institute (Springville, NY) 35 Olean (NY) 30   

B - 27
SECTION 26
Lackawanna (NY) 11 Barker/Royalton-Hartland (Barker, NY) 7   


SECTION 6 C - NORTH
Eden/North Collins (Eden, NY) 41 Akron (NY) 38   


SECTION 6 C - SOUTH
Silver Creek/Forestville Central (Silver Creek, NY) 42 Allegany-Limestone (Allegany, NY) 40   

Southwestern (Jamestown, NY) 26 Falconer/Cassadaga Valley (Falconer, NY) 24   


SECTION 6 D
Clymer Central/Sherman/Panama (Clymer, NY) 30 Franklinville/Ellicottville (Franklinville, NY) 29   

Portville (NY) 41 Maple Grove (Bemus Point, NY) 36   

Cattaraugus-Little Valley (Cattaraugus, NY) 35 Randolph/Frewsburg (Randolph, NY) 30   


SECTION 7
Moriah (Port Henry, NY) 37 AuSable Valley (Clintonville, NY) 34   

Ticonderoga (NY) 14 Peru (NY) 9   


SECTION 8 CONFERENCE I
Uniondale (NY) 26 Long Beach (NY) 22   


SECTION 8 CONFERENCE II
New Hyde Park Memorial (New Hyde Park, NY) 23 Calhoun (Merrick, NY) 20   

Elmont Memorial (Elmont, NY) 14 MacArthur (Levittown, NY) 9   


SECTION 8 CONFERENCE IV
Carle Place (NY) 26 Mineola (New Hyde Park, NY) 23   

Oyster Bay (NY) 15 Island Trees (Levittown, NY) 11   


SECTION 9 A
Cornwall Central (New Windsor, NY) 14 Port Jervis (NY) 11   

Saugerties (NY) 34 Wallkill (NY) 30   


SECTION 9 AA-I
Pine Bush (NY) 25 Monroe-Woodbury (Central Valley, NY) 23   

Newburgh Free Academy (Newburgh, NY) 38 Middletown (NY) 36   


SECTION 9 AA-II
Washingtonville (NY) 15 Minisink Valley (Slate Hill, NY) 12   

Warwick (NY) 26 Valley Central (Montgomery, NY) 21   


SECTION 9 B-I
New Paltz (NY) 22 Marlboro Central (Marlboro, NY) 19   


SECTION 9 B-II
Liberty (NY) 23 Highland (NY) 19   

Spackenkill (Poughkeepsie, NY) 39 O'Neill (Highland Falls, NY) 35 (ot)   


SECTION 9 C
Burke Catholic (Goshen, NY) 17 Chester (NY) 16   

Dover/Webutuck (Dover Plains, NY) 12 Stissing Mountain (Pine Plains, NY) 10   


NON-LEAGUE
Medina/Webber (Medina, NY) 19 Albion (NY) 17   

Aquinas Institute (Rochester, NY) 29 Canisius (Buffalo, NY) 26   

Ossining (NY) 14 Arlington (LaGrangeville, NY) 11
Batavia (NY) 37 St. Mary's (Lancaster, NY) 32   

Avon (NY) 31 Caledonia-Mumford/Byron-Bergen (Caledonia, NY) 27   

Carmel (NY) 39 Mamaroneck (NY) 38
Port Byron/Union Springs (Port Byron, NY) 12 Cato-Meridian (Cato, NY) 11   

Bodley (Fulton, NY) 20 Central Square (NY) 18   

Port Chester (NY) 28 Clarkstown North (New City, NY) 26
Clarkstown South (West Nyack, NY) 30 Fox Lane (Bedford, NY) 26
Adirondack (Boonville, NY) 24 Frankfort-Schuyler (Frankfort, NY) 19   

Frontier (Hamburg, NY) 17 Hamburg (NY) 12   

Ramapo (Spring Valley, NY) 30 Greeley (Chappaqua, NY) 27
Cohoes (NY) 19 Greenwich (NY) 18
Haldane (Cold Spring, NY) 21 Millbrook (NY) 19   

Beaver River (Beaver Falls, NY) 13 Herkimer (NY) 8   

Skaneateles (NY) 38 Homer (NY) 36   

Jay (Hopewell Junction, NY) 39 Mt. Vernon (NY) 37
Weedsport (NY) 16 Jordan-Elbridge (Jordan, NY) 11   

Lancaster (NY) 35 Depew (NY) 31   

Warsaw/Letchworth (Warsaw, NY) 10 Le Roy (NY) 8   

Mynderse Academy (Seneca Falls, NY) 19 Nichols (Buffalo, NY) 15   

Wilson (NY) 35 Newfane (NY) 32   

North Rockland (Thiells, NY) 11 Mahopac (NY) 6
North Tonawanda (NY) 41 Tonawanda (NY) 39   

Penfield (NY) 14 Gates Chili (Rochester, NY) 11   

Kingston (NY) 14 Roosevelt (Hyde Park, NY) 12   

Salamanca (NY) 25 Gowanda/Pine Valley Central (Gowanda, NY) 20   

La Salle Institute (Troy, NY) 40 Saratoga Springs (NY) 39   

Scarsdale (NY) 18 Suffern (NY) 16
Schuylerville (NY) 25 Amsterdam (NY) 20   

South Jefferson (Adams, NY) 33 Birdlebough (Phoenix, NY) 30   

Spring Valley (NY) 20 White Plains (NY) 19
Corinth (NY) 32 Watervliet (NY) 31   


INTERSTATE
Cathedral Prep (Erie, PA) 29 Bishop Timon-St. Jude (Buffalo, NY) 26
Kennedy Catholic (Somers, NY) 39 Out-of-Door Academy (Sarasota, FL) 35   


SECTION 3 8-MAN (8 MAN)
South Lewis (Turin, NY) 37 New York Mills (NY) 32



Saturday, October 14th

CATHOLIC A
Cardinal Spellman (Bronx, NY) 35 Nazareth (Brooklyn, NY) 34   


CATHOLIC AA
Fordham Prep (Bronx, NY) 14 Moore Catholic (Staten Island, NY) 10   

St. John the Baptist (West Islip, NY) 22 Holy Trinity (Hicksville, NY) 20   


CATHOLIC AAA
Archbishop Stepinac (White Plains, NY) 28 Cardinal Hayes (Bronx, NY) 26   

Monsignor Farrell (Staten Island, NY) 37 Iona Prep (New Rochelle, NY) 36   


HUDSON RIVER
Gorton (Yonkers, NY) 32 Yonkers (NY) 30 [forfeit]
Riverside (Yonkers, NY) 32 Roosevelt (Yonkers, NY) 29   

Schreiber (Port Washington, NY) 35 Saunders Trades & Tech (Yonkers, NY) 33   


MONSIGNOR MARTIN
Cardinal O'Hara (Tonawanda, NY) 14 St. Francis (Athol Springs, NY) 13   


PSAL BOWL
Douglass Academy (New York, NY) 15 Adams (Ozone Park, NY) 12   

Washington (New York, NY) 40 Eagle Academy II (Brooklyn, NY) 39   

Bayside (NY) 31 Lehman (Bronx, NY) 29   

Macchiarola (Brooklyn, NY) 42 Jamaica (NY) 40   

Madison (Brooklyn, NY) 19 Columbus (Bronx, NY) 16   

Roosevelt (Brooklyn, NY) 34 McKee Vo-Tech/Staten Island Tech (Staten Island, NY) 31   

Springfield Gardens (NY) 40 Jefferson (Brooklyn, NY) 37   

Tilden (Brooklyn, NY) 12 Lafayette (Brooklyn, NY) 9   


PSAL CITY
Clinton (Bronx, NY) 41 Boys & Girls (Brooklyn, NY) 38   

Curtis (Staten Island, NY) 36 Wagner (Staten Island, NY) 33   

Canarsie (Brooklyn, NY) 40 Flushing (NY) 35   

Kennedy (Bronx, NY) 35 Fort Hamilton (Brooklyn, NY) 34   

New Utrecht (Brooklyn, NY) 24 New Dorp (Staten Island, NY) 23   

Truman (Bronx, NY) 34 Campus Magnet (Cambria Heights, NY) 29   


PSAL CUP
Stevenson (Bronx, NY) 36 Childs (Bronx, NY) 34   

East Harlem (New York, NY) 28 Cardozo (Bayside, NY) 24   

Grady (Brooklyn, NY) 16 Smith (Bronx, NY) 15   

Bryant (Queens, NY) 37 Information Tech (Long Island City, NY) 32   

Far Rockaway (NY) 35 KIPP NYC College Prep (New York, NY) 32   

Long Island City (NY) 41 Automotive (Brooklyn, NY) 37   


SECTION 1 A
Lincoln (Yonkers, NY) 13 Beacon (NY) 12
Poughkeepsie (NY) 21 Peekskill (NY) 19
Tappan Zee (Orangeburg, NY) 23 Pearl River (NY) 19

SECTION 1 B
Hastings (Hastings on Hudson, NY) 39 Blind Brook (Rye Brook, NY) 37   

Bronxville (NY) 22 Pleasantville (NY) 20   

Briarcliff (Briarcliff Manor, NY) 38 Putnam Valley (NY) 35   

Valhalla (NY) 42 Irvington (NY) 39   

Westlake (Thornwood, NY) 18 Ardsley (NY) 16   

Croton-Harmon (Croton on Hudson, NY) 11 Yonkers Montessori Academy (Yonkers, NY) 8   


SECTION 1 C/D
Rye Neck (Mamaroneck, NY) 37 Dobbs Ferry (NY) 34   

Magnus (Bardonia, NY) 34 Woodlands (Hartsdale, NY) 32   


SECTION 10
Massena (NY) 27 Franklin Academy (Malone, NY) 24   

Gouverneur (NY) 16 Williams (Canton, NY) 15   


SECTION 11 DIVISION I
Lindenhurst (NY) 19 Floyd (Mastic Beach, NY) 16   

Northport (NY) 25 Sachem North (Lake Ronkonkoma, NY) 22   

Sachem East (Farmingville, NY) 27 Central Islip (NY) 22   


SECTION 11 DIVISION II
Huntington (NY) 23 Newfield (Selden, NY) 18   

North Babylon (NY) 16 Centereach (NY) 14   

Copiague (Copiague, NY) 42 Riverhead (NY) 40   

Smithtown East (Smithtown, NY) 20 Smithtown West (Smithtown, NY) 15   

Bay Shore (NY) 26 West Islip (NY) 21   


SECTION 11 DIVISION III
Half Hollow Hills West (Dix Hills, NY) 12 East Islip (Islip Terrace, NY) 8   

Hauppauge (NY) 25 Islip (NY) 21   

West Babylon (NY) 40 Bellport (Brookhaven, NY) 35   


SECTION 11 DIVISION IV
Babylon (NY) 33 Center Moriches (NY) 29   

Vandermeulen (Port Jefferson, NY) 23 Elwood-Glenn (Elwood, NY) 22   

Miller Place (NY) 32 Shoreham-Wading River (Shoreham, NY) 28   

Bayport-Blue Point (Bayport, NY) 36 Mount Sinai (NY) 34   

Southampton/Pierson/Bridgehampton (Southampton, NY) 19 Wyandanch (NY) 17   


SECTION 2 AA - LIBERTY
Schenectady (NY) 35 Bethlehem Central (Delmar, NY) 34   


SECTION 2 B - NORTH
Hudson Falls (NY) 26 Glens Falls (NY) 23   

D - 38
SECTION 36
Warrensburg (NY) 11 Hoosic Valley (Schaghticoke, NY) 8   

AA - 14
SECTION 11
Henninger (Syracuse, NY) 27 West Genesee (Camillus, NY) 22   


SECTION 35 AA - 34
Cicero-North Syracuse (Cicero, NY) 13 Proctor (Utica, NY) 12   


SECTION 3 B - EAST
Central Valley Academy (Ilion, NY) 19 Mexico (NY) 15   

New Hartford (NY) 41 Vernon-Verona-Sherrill (Verona, NY) 36   


SECTION 3 C - EAST
Canastota (NY) 12 Clinton (NY) 9   


SECTION 3 D - CENTRAL
Waterville (NY) 20 Westmoreland (NY) 19   


SECTION 3 D - EAST
Dolgeville (NY) 36 West Canada Valley (Newport, NY) 32   

AA DIVISION 18
SECTION 15
Corning-Painted Post (Corning, NY) 10 Elmira/Southside (Elmira, NY) 6   

Ithaca (NY) 33 Horseheads (NY) 28   

B DIVISION 15
SECTION 12
Chenango Forks (Binghamton, NY) 39 Susquehanna Valley (Conklin, NY) 34   

C DIVISION 12
SECTION 11
Lansing (NY) 13 Watkins Glen/Odessa-Montour (Watkins Glen, NY) 10   

Dryden (NY) 17 Whitney Point (NY) 15   


SECTION 15 D DIVISION 12
Bainbridge-Guilford (Bainbridge, NY) 37 Deposit/Hancock (Deposit, NY) 35   

Unatego/Franklin (Otego, NY) 39 Delaware Academy/Charlotte Valley (Delhi, NY) 35   

Walton (NY) 22 Unadilla Valley (New Berlin, NY) 21   

D DIVISION 38
SECTION 34
Oxford Academy/Gilbertsville-Mt. Upton (Oxford, NY) 11 Harpursville/Afton (Harpursville, NY) 8   

D DIVISION 31
SECTION 29
Newfield (NY) 23 Edison (Elmira Heights, NY) 19   


SECTION 5 FINGER LAKES - EAST
Geneva (NY) 15 Midlakes (Clifton Springs, NY) 13   


SECTION 5 FREELANCE
Finney/Northstar Christian Academy (Penfield, NY) 38 Bishop Kearney (Rochester, NY) 35   


SECTION 5 GENESEE REGION
Attica (NY) 20 Notre Dame (Batavia, NY) 19   

Pembroke (Corfu, NY) 22 Holley (NY) 19   


SECTION 5 LIVINGSTON II
Cuba-Rushford (Cuba, NY) 39 York/Pavilion (Retsof, NY) 34   


SECTION 5 MONROE I
Rush-Henrietta (Henrietta, NY) 21 Hilton (NY) 18   

Fairport (NY) 23 Webster Schroeder (Webster, NY) 21   


SECTION 5 MONROE II
Mendon/Sutherland (Pittsford, NY) 24 Churchville-Chili (Churchville, NY) 20   


SECTION 5 MONROE III
Greece Arcadia (Rochester, NY) 36 Irondequoit (Rochester, NY) 31   


SECTION 5 MONROE IV
Greece Athena (Rochester, NY) 26 Honeoye Falls-Lima (Honeoye Falls, NY) 25   


SECTION 5 ROCHESTER CITY
East (Rochester, NY) 14 Leadership Academy/Northeast/Northwest College Prep/Vanguard (Rochester, NY) 9   

Monroe/School Without Walls (Rochester, NY) 11 Edison Tech (Rochester, NY) 7   


SECTION 6 A - NORTH
Kenmore East (Tonawanda, NY) 22 Kenmore West (Buffalo, NY) 20   


SECTION 6 AA
Niagara Falls (NY) 41 Bennett/Olmsted/Middle Early College/East (Buffalo, NY) 39   


SECTION 6 C - NORTH
Cleveland Hill (Cheektowaga, NY) 42 Kennedy (Cheektowaga, NY) 38   


SECTION 7
Beekmantown (Plattsburgh, NY) 14 Saranac (NY) 9   

Plattsburgh (NY) 19 Saranac Lake (NY) 16   


SECTION 8 CONFERENCE I
Freeport (NY) 29 Hempstead (NY) 24   

Herricks (New Hyde Park, NY) 18 Hicksville (NY) 13   

Westbury (Old Westbury, NY) 39 Kennedy (Plainview, NY) 38   

Massapequa (NY) 24 Farmingdale (NY) 20   

Oceanside (NY) 34 Baldwin (NY) 30   

East Meadow (NY) 14 Syosset (NY) 12   


SECTION 8 CONFERENCE II
Carey (Franklin Square, NY) 42 Garden City (NY) 41   

Great Neck North/Great Neck South (Great Neck, NY) 13 Jericho (NY) 8   

Kennedy (Bellmore, NY) 19 Mepham (North Bellmore, NY) 18   

Sewanhaka (Floral Park, NY) 28 Rockville Centre South Side (Rockville Centre, NY) 23   

Manhasset (NY) 37 Valley Stream Central (Valley Stream, NY) 33   


SECTION 8 CONFERENCE III
Bethpage (NY) 23 Roslyn (Roslyn Heights, NY) 22   

Glen Cove (NY) 22 Floral Park Memorial (Floral Park, NY) 20   

Wantagh (NY) 39 Lawrence (Cedarhurst, NY) 34   

Division (Levittown, NY) 28 Plainedge (Massapequa, NY) 24   

Hewlett (Hewlett, NY) 30 Roosevelt (NY) 26   

Valley Stream North (Franklin Square, NY) 18 Lynbrook (NY) 17   


SECTION 8 CONFERENCE IV
Clarke (Westbury, NY) 22 Cold Spring Harbor (NY) 20   

Seaford (NY) 40 Locust Valley (NY) 39   

North Shore (Glen Head, NY) 15 Friends Academy (Locust Valley, NY) 14   

Malverne (NY) 21 South (Valley Stream, NY) 16   

West Hempstead (NY) 23 East Rockaway (NY) 18   


SECTION 9 A
Goshen Central (Goshen, NY) 16 Monticello (NY) 12   


SECTION 9 B-I
Rondout Valley (Accord, NY) 21 Red Hook (NY) 18   


SECTION 9 C
Downsville Central/Roscoe Central (Downsville, NY) 40 Tri-Valley (Grahamsville, NY) 36   

Ellenville (NY) 24 Onteora (Boiceville, NY) 22   


NON-LEAGUE
Cambridge (NY) 15 Helderberg Valley (Berne, NY) 11   

Eastridge (Rochester, NY) 39 Canandaigua Academy (Canandaigua, NY) 38   

General Brown (Dexter, NY) 14 Holland Patent (NY) 12   

Mt. Markham (West Winfield, NY) 27 Altmar-Parish-Williamstown (Parish, NY) 25
Ketcham (Wappingers Falls, NY) 10 New Rochelle (NY) 8
Sidney (NY) 30 Newark Valley (NY) 25   

Pawling (NY) 29 Fort Edward (NY) 24   

St. Joseph's Collegiate Institute (Buffalo, NY) 19 University Prep (Rochester, NY) 14   

Lockport (NY) 18 Starpoint (Lockport, NY) 13   

Eldred (NY) 42 Tuckahoe (Eastchester, NY) 39   


6/8/9 MAN NON-LEAGUE
Bishop Grimes (East Syracuse, NY) 25 Pulaski (NY) 22
Seton Catholic Central (Binghamton, NY) 30 Oriskany (NY) 29



Sunday, October 15th

CATHOLIC AA
Xavier (New York, NY) 38 Holy Cross (Flushing, NY) 37   

Mt. St. Michael Academy (Bronx, NY) 13 St. Francis Prep (Fresh Meadows, NY) 9   


CATHOLIC AAA
St. Peter's (Staten Island, NY) 21 Chaminade (Mineola, NY) 18