2017 NEW YORK 10/6 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    show projections


Tuesday, October 3rd

INTERSTATE
Nichols (Buffalo, NY) 60 Trinity Collegiate (Port Hope, Ontario) 14



Thursday, October 5th

SECTION 6 A - SOUTH
West Seneca West (West Seneca, NY) 49 Lake Shore (Angola, NY) 6   




Friday, October 6th

CATHOLIC A
Cardinal Spellman (Bronx, NY) 19 Kennedy Catholic (Somers, NY) 7   

Xaverian (Brooklyn, NY) 32 Nazareth (Brooklyn, NY) 8   


CATHOLIC AA
Kellenberg Memorial (Uniondale, NY) 34 Fordham Prep (Bronx, NY) 24   

St. Francis Prep (Fresh Meadows, NY) 26 Holy Cross (Flushing, NY) 24   

St. John the Baptist (West Islip, NY) 33 St. Joseph-by-the-Sea (Staten Island, NY) 30   

Xavier (New York, NY) 24 Moore Catholic (Staten Island, NY) 14   


CATHOLIC AAA
Archbishop Stepinac (White Plains, NY) 19 Monsignor Farrell (Staten Island, NY) 7   

St. Anthony's (Melville, NY) 31 Cardinal Hayes (Bronx, NY) 12   

St. Peter's (Staten Island, NY) 37 Christ the King (Middle Village, NY) 15   


HUDSON RIVER
Schreiber (Port Washington, NY) 29 Riverside (Yonkers, NY) 12   


MONSIGNOR MARTIN
Cardinal O'Hara (Tonawanda, NY) 62 Bishop Timon-St. Jude (Buffalo, NY) 6   


PSAL BOWL
Bayside (NY) 29 Springfield Gardens (NY) 8   

Eagle Academy II (Brooklyn, NY) 26 Petrides (Staten Island, NY) 6   

Lehman (Bronx, NY) 30 Jefferson (Brooklyn, NY) 12   


PSAL CITY
Erasmus Hall (Brooklyn, NY) 39 Clinton (Bronx, NY) 0   

Lincoln (Brooklyn, NY) 42 Kennedy (Bronx, NY) 8   

Tottenville (Staten Island, NY) 35 Fort Hamilton (Brooklyn, NY) 6   


PSAL CUP
Far Rockaway (NY) 34 Automotive (Brooklyn, NY) 14   

Long Island City (NY) 35 Mott Haven (Bronx, NY) 18   


SECTION 1 A
Brewster (NY) 21 Poughkeepsie (NY) 6   

Byram Hills (Armonk, NY) 24 Lakeland (Shrub Oak, NY) 23   

Harrison (NY) 26 Eastchester (NY) 2   

Rye (NY) 35 Lincoln (Yonkers, NY) 7   

Tappan Zee (Orangeburg, NY) 23 Nyack (Upper Nyack, NY) 20   

Yorktown (Yorktown Heights, NY) 31 Our Lady of Lourdes (Poughkeepsie, NY) 7   


SECTION 1 AA - CENTRAL
Greeley (Chappaqua, NY) 20 Ossining (NY) 10   


SECTION 1 AA - NORTH
Mahopac (NY) 20 Ketcham (Wappingers Falls, NY) 7   


SECTION 1 AA - SOUTH
Mamaroneck (NY) 54 White Plains (NY) 27   


SECTION 1 AA - WEST
Clarkstown South (West Nyack, NY) 21 Clarkstown North (New City, NY) 14   


SECTION 10
Williams (Canton, NY) 42 Tupper Lake (NY) 7   


SECTION 11 DIVISION I
Connetquot (Bohemia, NY) 42 Brentwood (NY) 12   

Longwood (Middle Island, NY) 42 Whitman (Huntington Station, NY) 0   

Sachem North (Lake Ronkonkoma, NY) 38 Central Islip (NY) 20   


SECTION 11 DIVISION III
Eastport-South Manor (Manorville, NY) 49 Hauppauge (NY) 14   

Westhampton Beach (NY) 35 Rocky Point (NY) 20   


SECTION 11 DIVISION IV
Babylon (NY) 28 Elwood-Glenn (Elwood, NY) 7   

Shoreham-Wading River (Shoreham, NY) 20 Mount Sinai (NY) 3   

Vandermeulen (Port Jefferson, NY) 34 Hampton Bays (NY) 14   


SECTION 2 A
Gloversville (NY) 35 Mohonasen (Schenectady, NY) 14   

South Glens Falls (NY) 54 Scotia-Glenville (Scotia, NY) 14   


SECTION 2 AA - EMPIRE
Guilderland (Guilderland Center, NY) 27 Christian Brothers Academy (Albany, NY) 0   

Saratoga Springs (NY) 40 Albany (NY) 12   

Shenendehowa (Clifton Park, NY) 41 Ballston Spa (NY) 7   


SECTION 2 AA - LIBERTY
Bethlehem Central (Delmar, NY) 27 Columbia (East Greenbush, NY) 6   

Colonie Central (Albany, NY) 23 La Salle Institute (Troy, NY) 7   

Troy (NY) 40 Shaker (Latham, NY) 15   


SECTION 2 B - NORTH
Glens Falls (NY) 27 Schuylerville (NY) 14   

Hudson Falls (NY) 22 Broadalbin-Perth (Broadalbin, NY) 20   


SECTION 2 B - REINFURT
Cobleskill-Richmondville (Cobleskill, NY) 40 Crane (Valatie, NY) 14   

Hudson (NY) 46 Lansingburgh (Troy, NY) 6   

Schalmont (Schenectady, NY) 48 Ravena-Coeymans-Selkirk (Ravena, NY) 0   


SECTION 2 C - NORTH
Catholic Central/Notre Dame Bishop Gibbons/Saratoga Central Catholic (Troy, NY) 48 Hoosick Falls (NY) 19   

Lake George/Hadley Luzerne (Lake George, NY) 32 Corinth (NY) 30   

Stillwater (NY) 48 Mechanicville (NY) 13   


SECTION 2 C - SOUTH
Watervliet (NY) 42 Tamarac (Troy, NY) 32   


SECTION 2 D - 1
Greenwich (NY) 42 Whitehall (NY) 3   


SECTION 3 A
Carthage (NY) 2 Oswego (NY) 0 [forfeit]   

East Syracuse-Minoa (East Syracuse, NY) 27 Whitesboro (Marcy, NY) 26   

Indian River (Philadelphia, NY) 55 Fowler (Syracuse, NY) 6   

Jamesville-DeWitt (DeWitt, NY) 38 Bodley (Fulton, NY) 7   


SECTION 3 AA - 1
Central Square (NY) 32 Fayetteville-Manlius (Manlius, NY) 10   

Christian Brothers Academy (Syracuse, NY) 19 Rome Free Academy (Rome, NY) 7   

Corcoran (Syracuse, NY) 35 West Genesee (Camillus, NY) 14   


SECTION 3 AA - 2
Cicero-North Syracuse (Cicero, NY) 67 Baker (Baldwinsville, NY) 31   

Liverpool (NY) 31 Nottingham (Syracuse, NY) 22   


SECTION 3 B - EAST
New Hartford (NY) 41 Camden (NY) 13   

Vernon-Verona-Sherrill (Verona, NY) 19 Oneida (NY) 14   


SECTION 3 B - WEST
Marcellus (NY) 15 Chittenango (NY) 10   

Westhill (Syracuse, NY) 16 Solvay (NY) 14   


SECTION 3 C - EAST
Canastota (NY) 80 Adirondack (Boonville, NY) 0   


SECTION 3 C - NORTH
General Brown (Dexter, NY) 51 Lowville (NY) 42   

Thousand Islands (Clayton, NY) 28 Altmar-Parish-Williamstown (Parish, NY) 0   


SECTION 3 C - WEST
Jordan-Elbridge (Jordan, NY) 41 Southern Hills (Tully, NY) 34   

Skaneateles (NY) 47 Birdlebough (Phoenix, NY) 14   


SECTION 3 D - CENTRAL
Waterville (NY) 16 Morrisville-Eaton/Hamilton (Morrisville, NY) 15   


SECTION 3 D - EAST
Dolgeville (NY) 46 Frankfort-Schuyler (Frankfort, NY) 22   


SECTION 3 D - WEST
Onondaga (Nedrow, NY) 34 Cato-Meridian (Cato, NY) 0   

Weedsport (NY) 50 Immaculate Heart Central/Sackets Harbor Central (Watertown, NY) 16   


SECTION 4 AA DIVISION 1
Corning-Painted Post (Corning, NY) 37 Horseheads (NY) 14   

Elmira/Southside (Elmira, NY) 61 Ithaca (NY) 6   


SECTION 4 AA/A DIVISION 2
Binghamton (NY) 43 Johnson City (NY) 12   

Vestal (NY) 24 Union-Endicott (Endicott, NY) 21   


SECTION 4 B DIVISION 3
Chenango Forks (Binghamton, NY) 49 Norwich (NY) 7   

Owego Free Academy (Owego, NY) 34 Waverly (NY) 13   


SECTION 4 C DIVISION 4
Dryden (NY) 8 Spencer-Van Etten/Candor (Spencer, NY) 6   

Newark Valley (NY) 28 Oneonta (NY) 21   

Whitney Point (NY) 68 Watkins Glen/Odessa-Montour (Watkins Glen, NY) 56   


SECTION 4 D DIVISION 5
Bainbridge-Guilford (Bainbridge, NY) 34 Walton (NY) 14   

Delaware Academy/Charlotte Valley (Delhi, NY) 40 Unadilla Valley (New Berlin, NY) 8   

Unatego/Franklin (Otego, NY) 21 Deposit/Hancock (Deposit, NY) 12   


SECTION 4 D DIVISION 6
Greene (NY) 43 Oxford Academy/Gilbertsville-Mt. Upton (Oxford, NY) 0   


SECTION 4 D DIVISION 7
Edison (Elmira Heights, NY) 28 Groton (NY) 20   

Tioga (Tioga Center, NY) 36 Notre Dame (Elmira, NY) 6   


SECTION 5 FINGER LAKES - EAST
East Rochester-Gananda (East Rochester, NY) 61 Waterloo (NY) 13   

Newark (NY) 41 Palmyra-Macedon (Palmyra, NY) 22   

Wayne (Ontario Center, NY) 49 Midlakes (Clifton Springs, NY) 20   


SECTION 5 FINGER LAKES - WEST
South Seneca/Romulus/Dickerson (Ovid, NY) 13 Sodus/Lyons (Sodus, NY) 0   


SECTION 5 GENESEE REGION
Alexander (NY) 60 Notre Dame (Batavia, NY) 0   

Pembroke (Corfu, NY) 35 Attica (NY) 20   


SECTION 5 LIVINGSTON I
Caledonia-Mumford/Byron-Bergen (Caledonia, NY) 28 Wayland-Cohocton (Wayland, NY) 8   

Hornell (NY) 62 Dansville (NY) 0   


SECTION 5 LIVINGSTON II
Canisteo-Greenwood (Canisteo, NY) 38 Perry/Mount Morris (Perry, NY) 8   

Cuba-Rushford (Cuba, NY) 26 Bolivar-Richburg (Bolivar, NY) 12   

Warsaw/Letchworth (Warsaw, NY) 58 Avon (NY) 30   

York/Pavilion (Retsof, NY) 2 Geneseo (NY) 0   


SECTION 5 MONROE I
Hilton (NY) 48 Penfield (NY) 30   

Webster Schroeder (Webster, NY) 32 Rush-Henrietta (Henrietta, NY) 12   


SECTION 5 MONROE II
Victor (NY) 21 Churchville-Chili (Churchville, NY) 0   

Webster Thomas (Webster, NY) 28 Gates Chili (Rochester, NY) 20   


SECTION 5 MONROE III
Brighton (Rochester, NY) 34 Canandaigua Academy (Canandaigua, NY) 7   


SECTION 6 A - NORTH
Grand Island (NY) 28 Sweet Home (Amherst, NY) 0   

North Tonawanda (NY) 35 Kenmore East (Tonawanda, NY) 22   

Starpoint (Lockport, NY) 40 Williamsville South (Williamsville, NY) 6   


SECTION 6 A - SOUTH
Amherst Central (Amherst, NY) 24 Hamburg (NY) 20   

Iroquois (Elma, NY) 30 McKinley (Buffalo, NY) 15   

South Park (Buffalo, NY) 36 West Seneca East (West Seneca, NY) 21   


SECTION 6 AA
Clarence (NY) 42 Niagara-Wheatfield (Sanborn, NY) 29   

Lancaster (NY) 39 Jamestown (NY) 6   

Orchard Park (NY) 17 Hutchinson-Central Tech/Emerson Vo-Tech/City Honors/School of the Arts (Buffalo, NY) 0   

Williamsville North (Williamsville, NY) 35 Frontier (Hamburg, NY) 6   


SECTION 6 B - 1
Cheektowaga (NY) 44 East Aurora/Holland (East Aurora, NY) 12   

Maryvale (Cheektowaga, NY) 41 Lewiston-Porter (Youngstown, NY) 7   


SECTION 6 B - 2
Depew (NY) 44 Olean (NY) 41   

Dunkirk (NY) 18 Albion (NY) 15   


SECTION 6 B - 3
Lackawanna (NY) 50 Tonawanda (NY) 0   

Medina/Webber (Medina, NY) 58 Alden (NY) 34   


SECTION 6 C - NORTH
Cleveland Hill (Cheektowaga, NY) 60 Eden/North Collins (Eden, NY) 0   

Wilson (NY) 52 Kennedy (Cheektowaga, NY) 28   


SECTION 6 C - SOUTH
Southwestern (Jamestown, NY) 62 Gowanda/Pine Valley Central (Gowanda, NY) 0   


SECTION 6 D
Clymer Central/Sherman/Panama (Clymer, NY) 32 Salamanca (NY) 0   

Franklinville/Ellicottville (Franklinville, NY) 46 Chautauqua Lake (Mayville, NY) 6   

Maple Grove (Bemus Point, NY) 39 Randolph/Frewsburg (Randolph, NY) 6   


SECTION 7
Moriah (Port Henry, NY) 51 Saranac Lake (NY) 7   

Ticonderoga (NY) 35 Plattsburgh (NY) 0   


SECTION 8 CONFERENCE I
Westbury (Old Westbury, NY) 33 Hicksville (NY) 28   


SECTION 8 CONFERENCE II
MacArthur (Levittown, NY) 28 Valley Stream Central (Valley Stream, NY) 21   

Mepham (North Bellmore, NY) 35 New Hyde Park Memorial (New Hyde Park, NY) 7   


SECTION 8 CONFERENCE IV
Cold Spring Harbor (NY) 20 Carle Place (NY) 0   

Malverne (NY) 28 East Rockaway (NY) 20   


SECTION 9 A
Goshen Central (Goshen, NY) 31 Wallkill (NY) 0   


SECTION 9 AA-I
Monroe-Woodbury (Central Valley, NY) 28 Newburgh Free Academy (Newburgh, NY) 17   


SECTION 9 AA-II
Warwick (NY) 17 Minisink Valley (Slate Hill, NY) 14   


SECTION 9 B-I
Marlboro Central (Marlboro, NY) 56 Red Hook (NY) 6   


SECTION 9 B-II
Spackenkill (Poughkeepsie, NY) 49 Highland (NY) 7   


SECTION 9 C
Chester (NY) 22 Tri-Valley (Grahamsville, NY) 0   

Ellenville (NY) 34 Dover/Webutuck (Dover Plains, NY) 13   

Stissing Mountain (Pine Plains, NY) 13 Onteora (Boiceville, NY) 12   


NON-LEAGUE
Akron (NY) 27 Fredonia/Westfield/Brocton (Fredonia, NY) 8   

Arlington (LaGrangeville, NY) 24 Fox Lane (Bedford, NY) 6   

Cortland (NY) 7 South Jefferson (Adams, NY) 6   

Green Tech (Albany, NY) 44 Johnstown (NY) 36   

Haldane (Cold Spring, NY) 40 Eldred (NY) 7   

Harpursville/Afton (Harpursville, NY) 26 Lansing (NY) 22   

Helderberg Valley (Berne, NY) 28 Granville (NY) 24   

Henninger (Syracuse, NY) 36 Watertown (NY) 14   

Irondequoit (Rochester, NY) 28 Greece Athena (Rochester, NY) 7   

Mendon/Sutherland (Pittsford, NY) 42 Fairport (NY) 17   

Millbrook (NY) 35 Tuckahoe (Eastchester, NY) 34   

Mt. Vernon (NY) 22 Ramapo (Spring Valley, NY) 14   

Niskayuna (NY) 40 Schenectady (NY) 26   

Pioneer (Yorkshire, NY) 22 Griffith Institute (Springville, NY) 0   

Sherburne-Earlville (Sherburne, NY) 28 West Canada Valley (Newport, NY) 12   

Silver Creek/Forestville Central (Silver Creek, NY) 39 Cattaraugus-Little Valley (Cattaraugus, NY) 6   


INTERSTATE
Canisius (Buffalo, NY) 49 Washington (Massillon, OH) 35   




Saturday, October 7th

CATHOLIC AA
Mt. St. Michael Academy (Bronx, NY) 36 Holy Trinity (Hicksville, NY) 17

HUDSON RIVER
Gorton (Yonkers, NY) 2 Palisade Prep (Yonkers, NY) 0 [forfeit]   

Saunders Trades & Tech (Yonkers, NY) 29 Roosevelt (Yonkers, NY) 0   


MONSIGNOR MARTIN
St. Francis (Athol Springs, NY) 29 St. Joseph's Collegiate Institute (Buffalo, NY) 26   


PSAL BOWL
Roosevelt (Brooklyn, NY) 20 Adams (Ozone Park, NY) 6   

Tilden (Brooklyn, NY) 28 Columbus (Bronx, NY) 0   


PSAL CUP
KIPP NYC College Prep (New York, NY) 20 Childs (Bronx, NY) 16   


SECTION 1 A
Jay (Cross River, NY) 35 Sleepy Hollow (NY) 14   

Panas (Cortlandt Manor, NY) 44 Hudson (Montrose, NY) 32   

Pearl River (NY) 42 Peekskill (NY) 6   

Somers (Lincolndale, NY) 41 Beacon (NY) 0   


SECTION 1 AA - SOUTH
New Rochelle (NY) 35 Scarsdale (NY) 0   


SECTION 1 AA - WEST
North Rockland (Thiells, NY) 24 Suffern (NY) 3   


SECTION 1 B
Ardsley (NY) 38 Blind Brook (Rye Brook, NY) 16   

Croton-Harmon (Croton on Hudson, NY) 7 Briarcliff (Briarcliff Manor, NY) 3   

Irvington (NY) 34 Hastings (Hastings on Hudson, NY) 20   

Nanuet (NY) 49 Yonkers Montessori Academy (Yonkers, NY) 0   

Pleasantville (NY) 41 Putnam Valley (NY) 0   

Valhalla (NY) 17 Bronxville (NY) 0   

Westlake (Thornwood, NY) 32 Edgemont (Scarsdale, NY) 7   


SECTION 1 C/D
Dobbs Ferry (NY) 21 Woodlands (Hartsdale, NY) 14   

Magnus (Bardonia, NY) 47 Rye Neck (Mamaroneck, NY) 6   


SECTION 10
Gouverneur (NY) 22 Potsdam (NY) 0   

Ogdensburg Free Academy (Ogdensburg, NY) 32 Franklin Academy (Malone, NY) 6   

St. Lawrence Central (Brasher Falls, NY) 30 Massena (NY) 8   


SECTION 11 DIVISION I
Floyd (Mastic Beach, NY) 34 Commack (NY) 3   

Lindenhurst (NY) 30 Patchogue-Medford (Medford, NY) 0   

Melville (East Setauket, NY) 32 Sachem East (Farmingville, NY) 0   


SECTION 11 DIVISION II
Bay Shore (NY) 33 Smithtown East (Smithtown, NY) 14   

Centereach (NY) 52 Half Hollow Hills East (Dix Hills, NY) 12   

Huntington (NY) 28 Smithtown West (Smithtown, NY) 23   

Newfield (Selden, NY) 33 Riverhead (NY) 13   

North Babylon (NY) 68 Copiague (Copiague, NY) 26   

West Islip (NY) 38 Deer Park (NY) 0   


SECTION 11 DIVISION III
East Islip (Islip Terrace, NY) 13 Bellport (Brookhaven, NY) 12   

Harborfields (Greenlawn, NY) 41 Comsewogue (Port Jefferson Station, NY) 23   

Sayville (NY) 40 Half Hollow Hills West (Dix Hills, NY) 27   

West Babylon (NY) 34 Kings Park (NY) 21   


SECTION 11 DIVISION IV
Bayport-Blue Point (Bayport, NY) 28 Greenport-Southold-Mattituck (Greenport, NY) 0   

Center Moriches (NY) 26 Southampton/Pierson/Bridgehampton (Southampton, NY) 21   

McGann-Mercy (Riverhead, NY) 16 Wyandanch (NY) 0   

Miller Place (NY) 24 Amityville Memorial (Amityville, NY) 20   


SECTION 2 A
Averill Park (NY) 35 Queensbury (NY) 26   

Burnt Hills-Ballston Lake (Burnt Hills, NY) 50 Amsterdam (NY) 7   


SECTION 2 C - SOUTH
Chatham (NY) 54 Coxsackie-Athens (Coxsackie, NY) 12   

Taconic Hills (Craryville, NY) 40 Cairo-Durham (Cairo, NY) 21   


SECTION 2 D - 2
Hoosic Valley (Schaghticoke, NY) 43 Fort Edward (NY) 16   

Warrensburg (NY) 40 Canajoharie (NY) 14   


SECTION 3 AA - 2
Proctor (Utica, NY) 40 Auburn (NY) 20   


SECTION 3 B - EAST
Cazenovia (NY) 44 Central Valley Academy (Ilion, NY) 8   

Notre Dame (Utica, NY) 34 Mexico (NY) 12   


SECTION 3 B - WEST
Homer (NY) 27 Institute of Tech (Syracuse, NY) 6   


SECTION 3 C - EAST
Little Falls (NY) 20 Holland Patent (NY) 12   


SECTION 3 C - WEST
Port Byron/Union Springs (Port Byron, NY) 36 Hannibal (NY) 6   


SECTION 3 D - CENTRAL
Sauquoit Valley (Sauquoit, NY) 34 Westmoreland (NY) 28   


SECTION 3 D - EAST
Mt. Markham (West Winfield, NY) 14 Herkimer (NY) 7   


SECTION 4 B DIVISION 3
Maine-Endwell (Endwell, NY) 44 Chenango Valley (Binghamton, NY) 20   

Susquehanna Valley (Conklin, NY) 34 Windsor Central (Windsor, NY) 7   


SECTION 4 D DIVISION 7
Moravia (NY) 44 Newfield (NY) 6   


SECTION 5 FINGER LAKES - EAST
Geneva (NY) 56 Penn Yan Academy (Penn Yan, NY) 42   


SECTION 5 FINGER LAKES - WEST
Mynderse Academy (Seneca Falls, NY) 41 Dundee (NY) 32   

Red Jacket (Shortsville, NY) 30 Whitman (Rushville, NY) 18   


SECTION 5 GENESEE REGION
Holley (NY) 28 Oakfield-Alabama/Elba (Oakfield, NY) 19   


SECTION 5 LIVINGSTON I
Haverling (Bath, NY) 48 Wellsville (NY) 13   

Livonia (NY) 44 Le Roy (NY) 0   


SECTION 5 MONROE III
Spencerport (NY) 28 Greece Arcadia (Rochester, NY) 27   


SECTION 5 MONROE IV
Brockport (NY) 41 Honeoye Falls-Lima (Honeoye Falls, NY) 0   

Eastridge (Rochester, NY) 38 Greece Olympia/Greece Odyssey (Rochester, NY) 14   


SECTION 5 ROCHESTER CITY
East (Rochester, NY) 30 Monroe/School Without Walls (Rochester, NY) 18   


SECTION 6 A - NORTH
Williamsville East (East Amherst, NY) 20 Kenmore West (Buffalo, NY) 16   


SECTION 6 AA
Niagara Falls (NY) 43 Lockport (NY) 0   


SECTION 6 B - 3
Newfane (NY) 27 Barker/Royalton-Hartland (Barker, NY) 18   


SECTION 6 C - SOUTH
Falconer/Cassadaga Valley (Falconer, NY) 16 Allegany-Limestone (Allegany, NY) 14   


SECTION 7
Beekmantown (Plattsburgh, NY) 48 AuSable Valley (Clintonville, NY) 14   

Saranac (NY) 21 Peru (NY) 13   


SECTION 8 CONFERENCE I
Baldwin (NY) 28 Kennedy (Plainview, NY) 0   

Farmingdale (NY) 22 East Meadow (NY) 8   

Massapequa (NY) 45 Long Beach (NY) 15   

Oceanside (NY) 34 Freeport (NY) 6   

Syosset (NY) 21 Herricks (New Hyde Park, NY) 6   

Uniondale (NY) 38 Hempstead (NY) 36   


SECTION 8 CONFERENCE II
Carey (Franklin Square, NY) 15 Kennedy (Bellmore, NY) 12   

Elmont Memorial (Elmont, NY) 31 Rockville Centre South Side (Rockville Centre, NY) 18   

Garden City (NY) 42 Calhoun (Merrick, NY) 7   

Manhasset (NY) 33 Jericho (NY) 6   

Sewanhaka (Floral Park, NY) 27 Great Neck North/Great Neck South (Great Neck, NY) 0   


SECTION 8 CONFERENCE III
Division (Levittown, NY) 18 Glen Cove (NY) 6   

Floral Park Memorial (Floral Park, NY) 28 Roslyn (Roslyn Heights, NY) 6   

Lawrence (Cedarhurst, NY) 35 Bethpage (NY) 31   

Roosevelt (NY) 35 Plainedge (Massapequa, NY) 15   

Valley Stream North (Franklin Square, NY) 41 Hewlett (Hewlett, NY) 36   

Wantagh (NY) 34 Lynbrook (NY) 14   


SECTION 8 CONFERENCE IV
Locust Valley (NY) 28 South (Valley Stream, NY) 14   

Mineola (New Hyde Park, NY) 15 Island Trees (Levittown, NY) 13   

North Shore (Glen Head, NY) 35 Clarke (Westbury, NY) 20   

Oyster Bay (NY) 19 Friends Academy (Locust Valley, NY) 14   

Seaford (NY) 39 West Hempstead (NY) 21   


SECTION 9 A
Cornwall Central (New Windsor, NY) 58 Monticello (NY) 0   

Saugerties (NY) 35 Roosevelt (Hyde Park, NY) 26   


SECTION 9 AA-I
Pine Bush (NY) 28 Kingston (NY) 7   


SECTION 9 AA-II
Washingtonville (NY) 31 Valley Central (Montgomery, NY) 27   


SECTION 9 B-I
New Paltz (NY) 46 Rondout Valley (Accord, NY) 13   


SECTION 9 B-II
O'Neill (Highland Falls, NY) 34 Liberty (NY) 9   


SECTION 9 C
Burke Catholic (Goshen, NY) 51 Downsville Central/Roscoe Central (Downsville, NY) 6   


NON-LEAGUE
Aquinas Institute (Rochester, NY) 34 McQuaid Jesuit (Rochester, NY) 0   

Bennett/Olmsted/Middle Early College/East (Buffalo, NY) 6 Burgard/Math Science Tech Prep at Seneca (Buffalo, NY) 0   

Bishop Ludden (Syracuse, NY) 35 Clinton (NY) 13   

Cambridge (NY) 58 Cohoes (NY) 0
Carmel (NY) 41 Spring Valley (NY) 12   

Clyde-Savannah (Clyde, NY) 49 Finney/Northstar Christian Academy (Penfield, NY) 28   

Edison Tech (Rochester, NY) 14 University Prep (Rochester, NY) 8   

Jay (Hopewell Junction, NY) 36 Port Chester (NY) 7   

Leadership Academy/Northeast/Northwest College Prep/Vanguard (Rochester, NY) 24 Bishop Kearney (Rochester, NY) 6   

Middletown (NY) 24 Port Jervis (NY) 21 (ot)   

Pawling (NY) 35 Rensselaer (NY) 6   

Portville (NY) 48 Nichols (Buffalo, NY) 20   

Sandy Creek (NY) 40 Beaver River (Beaver Falls, NY) 24   

Voorheesville (NY) 39 Fonda-Fultonville (Fonda, NY) 13   

Wilson Magnet (Rochester, NY) 21 Batavia (NY) 14   


INTERSTATE
Catholic Central (Steubenville, OH) 47 St. Mary's (Lancaster, NY) 14   


SECTION 3 8-MAN (8 MAN)
Bishop Grimes (East Syracuse, NY) 40 Seton Catholic Central (Binghamton, NY) 12
Cooperstown (NY) 40 South Lewis (Turin, NY) 14

6/8/9 MAN NON-LEAGUE
New York Mills (NY) 38 Pulaski (NY) 8



Sunday, October 8th

CATHOLIC AAA
Iona Prep (New Rochelle, NY) 45 Chaminade (Mineola, NY) 21   


PSAL BOWL
Beach Channel (Rockaway Park, NY) 16 Stuyvesant (New York, NY) 6   

Eagle Academy III (Queens, NY) 36 Lafayette (Brooklyn, NY) 0   

Macchiarola (Brooklyn, NY) 28 Douglass Academy (New York, NY) 22   

Madison (Brooklyn, NY) 52 Washington (New York, NY) 8   

McKee Vo-Tech/Staten Island Tech (Staten Island, NY) 54 Jamaica (NY) 12   


PSAL CITY
Canarsie (Brooklyn, NY) 16 Campus Magnet (Cambria Heights, NY) 8   

Curtis (Staten Island, NY) 32 New Dorp (Staten Island, NY) 8   

Midwood (Brooklyn, NY) 56 Grand Street Campus (Brooklyn, NY) 6   

New Utrecht (Brooklyn, NY) 28 Port Richmond (Staten Island, NY) 6   

South Shore (Brooklyn, NY) 22 Boys & Girls (Brooklyn, NY) 6   

Truman (Bronx, NY) 16 Brooklyn Tech (Brooklyn, NY) 12   

Wagner (Staten Island, NY) 24 Flushing (NY) 22   


PSAL CUP
Cardozo (Bayside, NY) 32 Bryant (Queens, NY) 2   

East Harlem (New York, NY) 26 Grady (Brooklyn, NY) 14   

Information Tech (Long Island City, NY) 12 Stevenson (Bronx, NY) 8   

Lane (Brooklyn, NY) 36 Smith (Bronx, NY) 12