2017 NEW YORK 9/15 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Thursday, September 14th

SECTION 11 DIVISION II
Bay Shore (NY) 12 North Babylon (NY) 8   


SECTION 6 AA
Hutchinson-Central Tech/Emerson Vo-Tech/City Honors/School of the Arts (Buffalo, NY) 31 Frontier (Hamburg, NY) 28   




Friday, September 15th

CATHOLIC A
St. Dominic (Oyster Bay, NY) 26 Nazareth (Brooklyn, NY) 23   

Kennedy Catholic (Somers, NY) 22 Xaverian (Brooklyn, NY) 19   


CATHOLIC AA
Fordham Prep (Bronx, NY) 42 St. John the Baptist (West Islip, NY) 37   

Holy Cross (Flushing, NY) 17 Mt. St. Michael Academy (Bronx, NY) 12   

Moore Catholic (Staten Island, NY) 16 St. Francis Prep (Fresh Meadows, NY) 13   

St. Joseph-by-the-Sea (Staten Island, NY) 21 Xavier (New York, NY) 16   


CATHOLIC AAA
St. Anthony's (Melville, NY) 38 Archbishop Stepinac (White Plains, NY) 37   

Christ the King (Middle Village, NY) 39 Chaminade (Mineola, NY) 34   

Monsignor Farrell (Staten Island, NY) 25 St. Peter's (Staten Island, NY) 24   


HUDSON RIVER
Saunders Trades & Tech (Yonkers, NY) 27 Pelham Memorial (Pelham, NY) 22   


PSAL BOWL
Stuyvesant (New York, NY) 28 Tilden (Brooklyn, NY) 25

PSAL CITY
New Utrecht (Brooklyn, NY) 10 Erasmus Hall (Brooklyn, NY) 5   

Campus Magnet (Cambria Heights, NY) 18 Lincoln (Brooklyn, NY) 14
Kennedy (Bronx, NY) 25 Midwood (Brooklyn, NY) 23   

New Dorp (Staten Island, NY) 30 Tottenville (Staten Island, NY) 29   


PSAL CUP
Grady (Brooklyn, NY) 38 Mott Haven (Bronx, NY) 34

SECTION 1 A
Harrison (NY) 15 Jay (Cross River, NY) 14   

Sleepy Hollow (NY) 26 Our Lady of Lourdes (Poughkeepsie, NY) 24   

Tappan Zee (Orangeburg, NY) 35 Panas (Cortlandt Manor, NY) 33   

Brewster (NY) 14 Somers (Lincolndale, NY) 9   

Yorktown (Yorktown Heights, NY) 32 Hudson (Montrose, NY) 30   


SECTION 1 AA - NORTH
Arlington (LaGrangeville, NY) 38 Jay (Hopewell Junction, NY) 36   

Carmel (NY) 22 Mahopac (NY) 17   


SECTION 1 AA - SOUTH
Mamaroneck (NY) 36 Mt. Vernon (NY) 32   

White Plains (NY) 33 New Rochelle (NY) 30   


SECTION 1 AA - WEST
Clarkstown North (New City, NY) 22 Suffern (NY) 20   

North Rockland (Thiells, NY) 34 Ramapo (Spring Valley, NY) 29   


SECTION 1 B
Yonkers Montessori Academy (Yonkers, NY) 21 Edgemont (Scarsdale, NY) 16   

Valhalla (NY) 15 Westlake (Thornwood, NY) 12   


SECTION 10
Ogdensburg Free Academy (Ogdensburg, NY) 22 Gouverneur (NY) 20   

Potsdam (NY) 27 Williams (Canton, NY) 24   


SECTION 11 DIVISION I
Connetquot (Bohemia, NY) 14 Floyd (Mastic Beach, NY) 13   

Lindenhurst (NY) 16 Longwood (Middle Island, NY) 15   

Whitman (Huntington Station, NY) 36 Melville (East Setauket, NY) 33   

Patchogue-Medford (Medford, NY) 29 Central Islip (NY) 28   


SECTION 11 DIVISION II
Deer Park (NY) 36 Smithtown West (Smithtown, NY) 33   


SECTION 11 DIVISION III
Comsewogue (Port Jefferson Station, NY) 36 Eastport-South Manor (Manorville, NY) 31   


SECTION 11 DIVISION IV
Hampton Bays (NY) 38 Babylon (NY) 34
McGann-Mercy (Riverhead, NY) 33 Greenport-Southold-Mattituck (Greenport, NY) 29   

Elwood-Glenn (Elwood, NY) 17 Miller Place (NY) 16   

Amityville Memorial (Amityville, NY) 24 Shoreham-Wading River (Shoreham, NY) 20   

Vandermeulen (Port Jefferson, NY) 23 Center Moriches (NY) 19   


SECTION 2 A
South Glens Falls (NY) 24 Averill Park (NY) 21   

Burnt Hills-Ballston Lake (Burnt Hills, NY) 22 Mohonasen (Schenectady, NY) 18   

Green Tech (Albany, NY) 13 Scotia-Glenville (Scotia, NY) 12   

Queensbury (NY) 16 Amsterdam (NY) 14   


SECTION 2 AA - EMPIRE
Christian Brothers Academy (Albany, NY) 16 Niskayuna (NY) 15   

Saratoga Springs (NY) 28 Guilderland (Guilderland Center, NY) 25   

Albany (NY) 22 Shenendehowa (Clifton Park, NY) 17   


SECTION 2 AA - LIBERTY
Columbia (East Greenbush, NY) 42 Colonie Central (Albany, NY) 39   

Shaker (Latham, NY) 32 Schenectady (NY) 30   

Troy (NY) 10 La Salle Institute (Troy, NY) 7   


SECTION 2 B - NORTH
Glens Falls (NY) 28 Johnstown (NY) 26   

Schuylerville (NY) 37 Hudson Falls (NY) 32   


SECTION 2 B - REINFURT
Cobleskill-Richmondville (Cobleskill, NY) 27 Schalmont (Schenectady, NY) 26   

Ravena-Coeymans-Selkirk (Ravena, NY) 24 Hudson (NY) 22   

Lansingburgh (Troy, NY) 32 Crane (Valatie, NY) 30   


SECTION 2 C - NORTH
Corinth (NY) 39 Fonda-Fultonville (Fonda, NY) 36   

Holy Trinity (Troy, NY) 29 Lake George/Hadley Luzerne (Lake George, NY) 27   

Stillwater (NY) 40 Hoosick Falls (NY) 39   


SECTION 2 C - SOUTH
Chatham (NY) 32 Tamarac (Troy, NY) 31   

Coxsackie-Athens (Coxsackie, NY) 14 Taconic Hills (Craryville, NY) 13   


SECTION 3 A
Watertown (NY) 42 Bodley (Fulton, NY) 38   

Whitesboro (Marcy, NY) 39 Carthage (NY) 37   

Indian River (Philadelphia, NY) 16 Oswego (NY) 15   

Jamesville-DeWitt (DeWitt, NY) 28 East Syracuse-Minoa (East Syracuse, NY) 24   


SECTION 20 AA - 15
Central Square (NY) 20 Henninger (Syracuse, NY) 16   

Corcoran (Syracuse, NY) 38 Rome Free Academy (Rome, NY) 34   

West Genesee (Camillus, NY) 22 Fayetteville-Manlius (Manlius, NY) 20   

AA - 24
SECTION 22
Cicero-North Syracuse (Cicero, NY) 12 Liverpool (NY) 9   

Nottingham (Syracuse, NY) 29 Auburn (NY) 27   


SECTION 3 B - EAST
Mexico (NY) 16 New Hartford (NY) 14   

Oneida (NY) 22 Central Valley Academy (Ilion, NY) 18   


SECTION 3 B - WEST
Chittenango (NY) 14 Cortland (NY) 12   

Homer (NY) 38 Solvay (NY) 33   

Westhill (Syracuse, NY) 42 Institute of Tech (Syracuse, NY) 40   


SECTION 3 C - NORTH
Lowville (NY) 34 Altmar-Parish-Williamstown (Parish, NY) 33   

South Jefferson (Adams, NY) 39 Thousand Islands (Clayton, NY) 37   


SECTION 3 C - WEST
Skaneateles (NY) 12 Hannibal (NY) 10   

Southern Hills (Tully, NY) 25 Port Byron/Union Springs (Port Byron, NY) 22   


SECTION 3 D - CENTRAL
Beaver River (Beaver Falls, NY) 14 Waterville (NY) 12   


SECTION 3 D - EAST
Mt. Markham (West Winfield, NY) 30 Frankfort-Schuyler (Frankfort, NY) 27   


SECTION 3 D - WEST
Sandy Creek (NY) 20 Bishop Ludden (Syracuse, NY) 15   

Weedsport (NY) 10 Cato-Meridian (Cato, NY) 5   

Immaculate Heart Central/Sackets Harbor Central (Watertown, NY) 33 Onondaga (Nedrow, NY) 32   


SECTION 31 B DIVISION 30
Chenango Valley (Binghamton, NY) 27 Chenango Forks (Binghamton, NY) 24   

Norwich (NY) 28 Maine-Endwell (Endwell, NY) 25   

Owego Free Academy (Owego, NY) 20 Windsor Central (Windsor, NY) 17   

C DIVISION 41
SECTION 40
Lansing (NY) 31 Newark Valley (NY) 28   

Watkins Glen/Odessa-Montour (Watkins Glen, NY) 25 Oneonta (NY) 23   

Whitney Point (NY) 26 Spencer-Van Etten/Candor (Spencer, NY) 22   

D DIVISION 32
SECTION 28
Deposit/Hancock (Deposit, NY) 10 Walton (NY) 5   

Unadilla Valley (New Berlin, NY) 34 Unatego/Franklin (Otego, NY) 33   

D DIVISION 22
SECTION 21
Sidney (NY) 32 Greene (NY) 29   


SECTION 11 D DIVISION 10
Edison (Elmira Heights, NY) 40 Notre Dame (Elmira, NY) 35   


SECTION 5 FINGER LAKES - EAST
Midlakes (Clifton Springs, NY) 30 Palmyra-Macedon (Palmyra, NY) 27   

Wayne (Ontario Center, NY) 19 Waterloo (NY) 16   


SECTION 5 FINGER LAKES - WEST
Red Jacket (Shortsville, NY) 28 Clyde-Savannah (Clyde, NY) 27   

Mynderse Academy (Seneca Falls, NY) 14 Whitman (Rushville, NY) 11   


SECTION 5 GENESEE REGION
Holley (NY) 40 Alexander (NY) 35   

Attica (NY) 17 Oakfield-Alabama/Elba (Oakfield, NY) 13   

Notre Dame (Batavia, NY) 22 Pembroke (Corfu, NY) 21   


SECTION 5 LIVINGSTON I
Hornell (NY) 21 Wellsville (NY) 17   

Le Roy (NY) 41 Caledonia-Mumford/Byron-Bergen (Caledonia, NY) 40   

Livonia (NY) 31 Dansville (NY) 28   


SECTION 5 LIVINGSTON II
Canisteo-Greenwood (Canisteo, NY) 10 York/Pavilion (Retsof, NY) 7   

Geneseo (NY) 20 Cuba-Rushford (Cuba, NY) 18   

Perry/Mount Morris (Perry, NY) 22 Bolivar-Richburg (Bolivar, NY) 19 [Bolivar-Richburg (Bolivar, NY) wins by forfeit]   


SECTION 5 MONROE I
Penfield (NY) 42 Fairport (NY) 40   

Hilton (NY) 41 Webster Schroeder (Webster, NY) 36   


SECTION 5 MONROE II
Webster Thomas (Webster, NY) 25 Churchville-Chili (Churchville, NY) 21   

Gates Chili (Rochester, NY) 12 Mendon/Sutherland (Pittsford, NY) 10   


SECTION 5 MONROE IV
Greece Olympia/Greece Odyssey (Rochester, NY) 17 Honeoye Falls-Lima (Honeoye Falls, NY) 12   


SECTION 5 ROCHESTER CITY
McQuaid Jesuit (Rochester, NY) 18 Monroe/School Without Walls (Rochester, NY) 13   


SECTION 6 A - NORTH
Starpoint (Lockport, NY) 11 North Tonawanda (NY) 6   

Kenmore West (Buffalo, NY) 10 Sweet Home (Amherst, NY) 8   

Williamsville South (Williamsville, NY) 36 Williamsville East (East Amherst, NY) 31   


SECTION 6 A - SOUTH
Lake Shore (Angola, NY) 27 Hamburg (NY) 23   

McKinley (Buffalo, NY) 32 West Seneca East (West Seneca, NY) 29   

Iroquois (Elma, NY) 32 West Seneca West (West Seneca, NY) 30   


SECTION 6 AA
Lockport (NY) 14 Bennett/Olmsted/Middle Early College/East (Buffalo, NY) 13   

Clarence (NY) 18 Jamestown (NY) 16   

Orchard Park (NY) 25 Lancaster (NY) 24   


SECTION 37 B - 32
Burgard/Math Science Tech Prep at Seneca (Buffalo, NY) 38 Lewiston-Porter (Youngstown, NY) 34   

Cheektowaga (NY) 38 Pioneer (Yorkshire, NY) 34   

B - 18
SECTION 15
Albion (NY) 31 Fredonia/Westfield/Brocton (Fredonia, NY) 28   

Griffith Institute (Springville, NY) 10 Depew (NY) 5   


SECTION 41 B - 39
Barker/Royalton-Hartland (Barker, NY) 37 Tonawanda (NY) 32   

Medina/Webber (Medina, NY) 20 Newfane (NY) 15   


SECTION 6 C - NORTH
Wilson (NY) 34 Akron (NY) 30   


SECTION 6 C - SOUTH
Gowanda/Pine Valley Central (Gowanda, NY) 25 Silver Creek/Forestville Central (Silver Creek, NY) 24   

Allegany-Limestone (Allegany, NY) 21 Southwestern (Jamestown, NY) 17   


SECTION 6 D
Chautauqua Lake (Mayville, NY) 23 Portville (NY) 22   

Clymer Central/Sherman/Panama (Clymer, NY) 37 Randolph/Frewsburg (Randolph, NY) 34   

Maple Grove (Bemus Point, NY) 14 Franklinville/Ellicottville (Franklinville, NY) 11   

Salamanca (NY) 25 Cattaraugus-Little Valley (Cattaraugus, NY) 24   


SECTION 7
Beekmantown (Plattsburgh, NY) 28 Moriah (Port Henry, NY) 27   

Saranac (NY) 36 Ticonderoga (NY) 33   


SECTION 8 CONFERENCE I
Hempstead (NY) 21 Farmingdale (NY) 19   

Herricks (New Hyde Park, NY) 13 Hicksville (NY) 8
Kennedy (Plainview, NY) 39 Westbury (Old Westbury, NY) 36
Syosset (NY) 23 Long Beach (NY) 21   


SECTION 8 CONFERENCE IV
Locust Valley (NY) 24 Cold Spring Harbor (NY) 22
Malverne (NY) 13 West Hempstead (NY) 10
Island Trees (Levittown, NY) 42 South (Valley Stream, NY) 41

SECTION 9 A
Wallkill (NY) 31 Cornwall Central (New Windsor, NY) 30   

Roosevelt (Hyde Park, NY) 21 Goshen Central (Goshen, NY) 20   


SECTION 9 AA-I
Newburgh Free Academy (Newburgh, NY) 39 Pine Bush (NY) 36   


SECTION 9 C
Tri-Valley (Grahamsville, NY) 39 Ellenville (NY) 38   


NON-LEAGUE
Aquinas Institute (Rochester, NY) 25 St. Joseph's Collegiate Institute (Buffalo, NY) 24   

Ballston Spa (NY) 41 Bethlehem Central (Delmar, NY) 39   

Broadalbin-Perth (Broadalbin, NY) 23 Gloversville (NY) 18   

Brockport (NY) 40 Spencerport (NY) 37   

Hoosic Valley (Schaghticoke, NY) 19 Cambridge (NY) 14
Canajoharie (NY) 13 Cohoes (NY) 10
Dryden (NY) 27 Oxford Academy/Gilbertsville-Mt. Upton (Oxford, NY) 26   

Dunkirk (NY) 33 East Aurora/Holland (East Aurora, NY) 32   

Sodus/Lyons (Sodus, NY) 24 Finney/Northstar Christian Academy (Penfield, NY) 21   

Grand Island (NY) 13 Niagara-Wheatfield (Sanborn, NY) 10   

Granville (NY) 26 Rensselaer (NY) 23   

Haverling (Bath, NY) 39 Warsaw/Letchworth (Warsaw, NY) 37   

Johnson City (NY) 20 Fowler (Syracuse, NY) 18   

Kenmore East (Tonawanda, NY) 32 Amherst Central (Amherst, NY) 27   

Jordan-Elbridge (Jordan, NY) 42 Marcellus (NY) 38   

Maryvale (Cheektowaga, NY) 23 Olean (NY) 18   

Minisink Valley (Slate Hill, NY) 41 Kingston (NY) 40   

Valley Central (Montgomery, NY) 18 Monroe-Woodbury (Central Valley, NY) 17   

Morrisville-Eaton/Hamilton (Morrisville, NY) 28 Birdlebough (Phoenix, NY) 26   

Ketcham (Wappingers Falls, NY) 20 Ossining (NY) 17   

Highland (NY) 41 Red Hook (NY) 36   

Scarsdale (NY) 27 Clarkstown South (West Nyack, NY) 26   

Stissing Mountain (Pine Plains, NY) 20 Millbrook (NY) 16 (ot)   

Union-Endicott (Endicott, NY) 26 Ithaca (NY) 25   

Corning-Painted Post (Corning, NY) 30 Vestal (NY) 29   

Washingtonville (NY) 26 Middletown (NY) 22   

Avon (NY) 25 Wayland-Cohocton (Wayland, NY) 23   


INTERSTATE
Magnus (Bardonia, NY) 13 Hackley (Tarrytown, NY) 8   




Saturday, September 16th

CATHOLIC AAA
Cardinal Hayes (Bronx, NY) 31 Iona Prep (New Rochelle, NY) 27   


HUDSON RIVER
Gorton (Yonkers, NY) 35 Riverside (Yonkers, NY) 30   

Palisade Prep (Yonkers, NY) 35 Roosevelt (Yonkers, NY) 34   

Yonkers (NY) 41 Schreiber (Port Washington, NY) 36 [forfeit]   


MONSIGNOR MARTIN
Bishop Timon-St. Jude (Buffalo, NY) 34 Canisius (Buffalo, NY) 32   


PSAL BOWL
Madison (Brooklyn, NY) 27 Bayside (NY) 24
Douglass Academy (New York, NY) 33 Washington (New York, NY) 29
Eagle Academy II (Brooklyn, NY) 25 Jamaica (NY) 21
Eagle Academy III (Queens, NY) 29 Columbus (Bronx, NY) 27
Jefferson (Brooklyn, NY) 35 Adams (Ozone Park, NY) 32   

Lafayette (Brooklyn, NY) 18 Petrides (Staten Island, NY) 15   

Roosevelt (Brooklyn, NY) 38 Lehman (Bronx, NY) 33
Beach Channel (Rockaway Park, NY) 11 McKee Vo-Tech/Staten Island Tech (Staten Island, NY) 9
Macchiarola (Brooklyn, NY) 28 Springfield Gardens (NY) 24

PSAL CITY
Grand Street Campus (Brooklyn, NY) 16 Boys & Girls (Brooklyn, NY) 15   

Truman (Bronx, NY) 14 Canarsie (Brooklyn, NY) 9
Curtis (Staten Island, NY) 42 South Shore (Brooklyn, NY) 39   

Flushing (NY) 12 Brooklyn Tech (Brooklyn, NY) 7   

Wagner (Staten Island, NY) 38 Fort Hamilton (Brooklyn, NY) 37   

Clinton (Bronx, NY) 37 Port Richmond (Staten Island, NY) 35   


PSAL CUP
Childs (Bronx, NY) 35 Information Tech (Long Island City, NY) 34
East Harlem (New York, NY) 30 Long Island City (NY) 28
Stevenson (Bronx, NY) 14 Far Rockaway (NY) 11 [forfeit]
Automotive (Brooklyn, NY) 26 KIPP NYC College Prep (New York, NY) 22
Cardozo (Bayside, NY) 38 Lane (Brooklyn, NY) 33
Bryant (Queens, NY) 18 Smith (Bronx, NY) 15

SECTION 1 A
Byram Hills (Armonk, NY) 23 Lincoln (Yonkers, NY) 18   

Peekskill (NY) 31 Lakeland (Shrub Oak, NY) 28   

Nyack (Upper Nyack, NY) 41 Beacon (NY) 36   

Poughkeepsie (NY) 21 Pearl River (NY) 20   

Rye (NY) 19 Eastchester (NY) 16   


SECTION 1 AA - CENTRAL
Spring Valley (NY) 41 Fox Lane (Bedford, NY) 38   

Greeley (Chappaqua, NY) 32 Port Chester (NY) 28   


SECTION 1 B
Ardsley (NY) 33 Briarcliff (Briarcliff Manor, NY) 32   

Hastings (Hastings on Hudson, NY) 12 Bronxville (NY) 7   

Nanuet (NY) 25 Irvington (NY) 24   

Pleasantville (NY) 10 Blind Brook (Rye Brook, NY) 8   

Putnam Valley (NY) 11 Croton-Harmon (Croton on Hudson, NY) 7   


SECTION 1 C/D
Rye Neck (Mamaroneck, NY) 19 Tuckahoe (Eastchester, NY) 14   


SECTION 10
St. Lawrence Central (Brasher Falls, NY) 17 Franklin Academy (Malone, NY) 16   


SECTION 11 DIVISION I
Brentwood (NY) 40 Northport (NY) 35   

Commack (NY) 20 Sachem East (Farmingville, NY) 19   


SECTION 11 DIVISION II
Centereach (NY) 28 Riverhead (NY) 23   

Smithtown East (Smithtown, NY) 10 Half Hollow Hills East (Dix Hills, NY) 7   

Huntington (NY) 41 Copiague (Copiague, NY) 38   

Newfield (Selden, NY) 38 West Islip (NY) 37   


SECTION 11 DIVISION III
Islip (NY) 34 Bellport (Brookhaven, NY) 29   

Harborfields (Greenlawn, NY) 39 Rocky Point (NY) 36   

Sayville (NY) 24 East Islip (Islip Terrace, NY) 20 [East Islip (Islip Terrace, NY) wins by forfeit]   

West Babylon (NY) 31 Hauppauge (NY) 26
Half Hollow Hills West (Dix Hills, NY) 11 Westhampton Beach (NY) 10   


SECTION 11 DIVISION IV
Bayport-Blue Point (Bayport, NY) 17 Southampton/Pierson/Bridgehampton (Southampton, NY) 14
Mount Sinai (NY) 17 Wyandanch (NY) 12   


SECTION 2 C - SOUTH
Voorheesville (NY) 20 Watervliet (NY) 16   


SECTION 28 AA - 26
Proctor (Utica, NY) 23 Baker (Baldwinsville, NY) 22   


SECTION 3 B - EAST
Cazenovia (NY) 22 Notre Dame (Utica, NY) 19   

Camden (NY) 40 Vernon-Verona-Sherrill (Verona, NY) 37   


SECTION 3 C - EAST
Little Falls (NY) 31 Canastota (NY) 26   

Holland Patent (NY) 16 Clinton (NY) 11   

Sherburne-Earlville (Sherburne, NY) 21 Adirondack (Boonville, NY) 19   


SECTION 3 D - EAST
Dolgeville (NY) 38 Herkimer (NY) 36   


SECTION 15 B DIVISION 10
Waverly (NY) 13 Susquehanna Valley (Conklin, NY) 12   

D DIVISION 41
SECTION 39
Delaware Academy/Charlotte Valley (Delhi, NY) 36 Bainbridge-Guilford (Bainbridge, NY) 35   

D DIVISION 13
SECTION 12
Groton (NY) 23 Moravia (NY) 18   


SECTION 5 FINGER LAKES - EAST
East Rochester-Gananda (East Rochester, NY) 33 Geneva (NY) 28   

Newark (NY) 30 Penn Yan Academy (Penn Yan, NY) 25   


SECTION 5 FINGER LAKES - WEST
Dundee (NY) 31 South Seneca/Romulus/Dickerson (Ovid, NY) 27   


SECTION 5 MONROE III
Brighton (Rochester, NY) 40 Greece Arcadia (Rochester, NY) 37   

Canandaigua Academy (Canandaigua, NY) 14 Irondequoit (Rochester, NY) 13   


SECTION 5 MONROE IV
Eastridge (Rochester, NY) 39 Greece Athena (Rochester, NY) 34   


SECTION 5 ROCHESTER CITY
Edison Tech (Rochester, NY) 41 East (Rochester, NY) 38   

Leadership Academy/Northeast/Northwest College Prep/Vanguard (Rochester, NY) 29 Wilson Magnet (Rochester, NY) 26   


SECTION 6 AA
Williamsville North (Williamsville, NY) 32 Niagara Falls (NY) 30   


SECTION 39 B - 36
Alden (NY) 13 Lackawanna (NY) 8   


SECTION 6 C - NORTH
Kennedy (Cheektowaga, NY) 33 Eden/North Collins (Eden, NY) 32   


SECTION 7
Plattsburgh (NY) 33 AuSable Valley (Clintonville, NY) 30   

Peru (NY) 15 Saranac Lake (NY) 10   


SECTION 8 CONFERENCE I
Freeport (NY) 40 Uniondale (NY) 36   

Baldwin (NY) 25 Massapequa (NY) 24   

East Meadow (NY) 39 Oceanside (NY) 38   


SECTION 8 CONFERENCE II
Elmont Memorial (Elmont, NY) 27 Carey (Franklin Square, NY) 22
Garden City (NY) 18 MacArthur (Levittown, NY) 14   

Kennedy (Bellmore, NY) 41 Great Neck North/Great Neck South (Great Neck, NY) 36
Sewanhaka (Floral Park, NY) 10 Manhasset (NY) 5   

Mepham (North Bellmore, NY) 21 Calhoun (Merrick, NY) 17   

New Hyde Park Memorial (New Hyde Park, NY) 15 Jericho (NY) 11   

Valley Stream Central (Valley Stream, NY) 10 Rockville Centre South Side (Rockville Centre, NY) 7   


SECTION 8 CONFERENCE III
Division (Levittown, NY) 36 Floral Park Memorial (Floral Park, NY) 34
Lawrence (Cedarhurst, NY) 24 Roosevelt (NY) 23
Hewlett (Hewlett, NY) 16 Lynbrook (NY) 13   

Glen Cove (NY) 18 Plainedge (Massapequa, NY) 13   

Roslyn (Roslyn Heights, NY) 19 Valley Stream North (Franklin Square, NY) 16
Bethpage (NY) 11 Wantagh (NY) 7   


SECTION 8 CONFERENCE IV
Oyster Bay (NY) 29 East Rockaway (NY) 28   

Mineola (New Hyde Park, NY) 29 Friends Academy (Locust Valley, NY) 28
Carle Place (NY) 31 North Shore (Glen Head, NY) 29   

Clarke (Westbury, NY) 16 Seaford (NY) 14   


SECTION 9 A
Port Jervis (NY) 28 Monticello (NY) 26   


NON-LEAGUE
Cardinal O'Hara (Tonawanda, NY) 14 Batavia (NY) 13   

Burke Catholic (Goshen, NY) 33 Dobbs Ferry (NY) 30   

Chester (NY) 20 Woodlands (Hartsdale, NY) 18   

Elmira/Southside (Elmira, NY) 14 Christian Brothers Academy (Syracuse, NY) 11   

Cleveland Hill (Cheektowaga, NY) 42 University Prep (Rochester, NY) 41   

Eldred (NY) 25 Dover/Webutuck (Dover Plains, NY) 21   

Downsville Central/Roscoe Central (Downsville, NY) 18 Pawling (NY) 15   

Nichols (Buffalo, NY) 14 Falconer/Cassadaga Valley (Falconer, NY) 12   

General Brown (Dexter, NY) 17 Sauquoit Valley (Sauquoit, NY) 15
Warrensburg (NY) 29 Greenwich (NY) 28   

Haldane (Cold Spring, NY) 42 Onteora (Boiceville, NY) 37   

Horseheads (NY) 14 Binghamton (NY) 9   

Marlboro Central (Marlboro, NY) 28 Spackenkill (Poughkeepsie, NY) 25   

Mechanicville (NY) 35 Cairo-Durham (Cairo, NY) 34   

Liberty (NY) 10 New Paltz (NY) 9   

Rondout Valley (Accord, NY) 24 O'Neill (Highland Falls, NY) 19   

St. Mary's (Lancaster, NY) 37 Bishop Kearney (Rochester, NY) 35   

Rush-Henrietta (Henrietta, NY) 18 Victor (NY) 13   

Warwick (NY) 12 Saugerties (NY) 7   

West Canada Valley (Newport, NY) 27 Westmoreland (NY) 25
Whitehall (NY) 10 Helderberg Valley (Berne, NY) 5   


INTERSTATE
Riverdale Country (Bronx, NY) 41 Cardinal Spellman (Bronx, NY) 36   

Perry Traditional Academy (Pittsburgh, PA) 21 South Park (Buffalo, NY) 18   

St. Francis (Athol Springs, NY) 39 Walsh Jesuit (Cuyahoga Falls, OH) 35   




Sunday, September 17th

CATHOLIC AA
Kellenberg Memorial (Uniondale, NY) 36 Holy Trinity (Hicksville, NY) 33