2017 NEW YORK 9/8 SCHEDULE & RESULTS   projection accuracy    NOTE: NO PROJECTED SCORES UNTIL OCTOBER


Thursday, September 7th

SECTION 11 DIVISION IV
Wyandanch (NY) 18 Center Moriches (NY) 14   


SECTION 6 A - SOUTH
Amherst Central (Amherst, NY) 13 South Park (Buffalo, NY) 9   

B - 40
SECTION 39
Alden (NY) 23 Barker/Royalton-Hartland (Barker, NY) 20   




Friday, September 8th

CATHOLIC AA
St. Joseph-by-the-Sea (Staten Island, NY) 27 Fordham Prep (Bronx, NY) 24   

Moore Catholic (Staten Island, NY) 41 Holy Cross (Flushing, NY) 38   


MONSIGNOR MARTIN
St. Joseph's Collegiate Institute (Buffalo, NY) 34 Cardinal O'Hara (Tonawanda, NY) 30   


PSAL BOWL
Tilden (Brooklyn, NY) 21 Bayside (NY) 18   

Jefferson (Brooklyn, NY) 35 Stuyvesant (New York, NY) 30
Springfield Gardens (NY) 17 Petrides (Staten Island, NY) 14

PSAL CITY
Curtis (Staten Island, NY) 41 Erasmus Hall (Brooklyn, NY) 37   

Wagner (Staten Island, NY) 28 Lincoln (Brooklyn, NY) 24   

Midwood (Brooklyn, NY) 34 Port Richmond (Staten Island, NY) 32   


SECTION 1 A
Nyack (Upper Nyack, NY) 27 Lakeland (Shrub Oak, NY) 26   

Somers (Lincolndale, NY) 41 Rye (NY) 36   

Tappan Zee (Orangeburg, NY) 16 Sleepy Hollow (NY) 15   

Yorktown (Yorktown Heights, NY) 38 Panas (Cortlandt Manor, NY) 36   


SECTION 1 AA - CENTRAL
Ossining (NY) 18 Fox Lane (Bedford, NY) 17   

Spring Valley (NY) 30 Port Chester (NY) 29   


SECTION 1 AA - NORTH
Jay (Hopewell Junction, NY) 18 Ketcham (Wappingers Falls, NY) 16   

Mahopac (NY) 18 Arlington (LaGrangeville, NY) 14   


SECTION 1 AA - SOUTH
White Plains (NY) 23 Mt. Vernon (NY) 21   


SECTION 1 AA - WEST
Ramapo (Spring Valley, NY) 20 Clarkstown North (New City, NY) 16   


SECTION 1 B
Valhalla (NY) 25 Ardsley (NY) 20   

Nanuet (NY) 13 Pleasantville (NY) 8   

Westlake (Thornwood, NY) 20 Putnam Valley (NY) 16   


SECTION 1 C/D
Dobbs Ferry (NY) 42 Tuckahoe (Eastchester, NY) 38   


SECTION 10
Potsdam (NY) 11 Massena (NY) 6
St. Lawrence Central (Brasher Falls, NY) 42 Tupper Lake (NY) 40

SECTION 11 DIVISION I
Melville (East Setauket, NY) 21 Connetquot (Bohemia, NY) 17   

Floyd (Mastic Beach, NY) 37 Sachem North (Lake Ronkonkoma, NY) 36   

Longwood (Middle Island, NY) 33 Northport (NY) 28   

Whitman (Huntington Station, NY) 28 Brentwood (NY) 23   


SECTION 11 DIVISION II
Centereach (NY) 28 Newfield (Selden, NY) 24   

Riverhead (NY) 20 Deer Park (NY) 17   

Smithtown West (Smithtown, NY) 20 West Islip (NY) 17   


SECTION 11 DIVISION III
Eastport-South Manor (Manorville, NY) 25 Islip (NY) 23   

West Babylon (NY) 30 East Islip (Islip Terrace, NY) 27
Westhampton Beach (NY) 31 Bellport (Brookhaven, NY) 26   


SECTION 11 DIVISION IV
Greenport-Southold-Mattituck (Greenport, NY) 31 Hampton Bays (NY) 27
Southampton/Pierson/Bridgehampton (Southampton, NY) 15 McGann-Mercy (Riverhead, NY) 11
Miller Place (NY) 24 Vandermeulen (Port Jefferson, NY) 21   


SECTION 2 A
Amsterdam (NY) 21 Mohonasen (Schenectady, NY) 18   

Averill Park (NY) 34 Gloversville (NY) 30   

Scotia-Glenville (Scotia, NY) 27 Burnt Hills-Ballston Lake (Burnt Hills, NY) 26   

Queensbury (NY) 28 Green Tech (Albany, NY) 25

SECTION 2 AA - EMPIRE
Ballston Spa (NY) 33 Christian Brothers Academy (Albany, NY) 31   

Shenendehowa (Clifton Park, NY) 21 Saratoga Springs (NY) 16   


SECTION 2 AA - LIBERTY
Colonie Central (Albany, NY) 34 Schenectady (NY) 33   

Columbia (East Greenbush, NY) 22 La Salle Institute (Troy, NY) 18   

Shaker (Latham, NY) 34 Bethlehem Central (Delmar, NY) 30   


SECTION 2 C - NORTH
Corinth (NY) 12 Hoosick Falls (NY) 8   

Fonda-Fultonville (Fonda, NY) 26 Lake George/Hadley Luzerne (Lake George, NY) 25
Holy Trinity (Troy, NY) 17 Mechanicville (NY) 14   


SECTION 2 C - SOUTH
Chatham (NY) 10 Cairo-Durham (Cairo, NY) 5
Voorheesville (NY) 20 Tamarac (Troy, NY) 15   

Watervliet (NY) 19 Coxsackie-Athens (Coxsackie, NY) 15   


SECTION 3 A
Bodley (Fulton, NY) 14 East Syracuse-Minoa (East Syracuse, NY) 10
Watertown (NY) 15 Indian River (Philadelphia, NY) 12   

Whitesboro (Marcy, NY) 42 Oswego (NY) 37

SECTION 35 AA - 32
Corcoran (Syracuse, NY) 41 Central Square (NY) 40   

West Genesee (Camillus, NY) 14 Christian Brothers Academy (Syracuse, NY) 12   

Fayetteville-Manlius (Manlius, NY) 14 Henninger (Syracuse, NY) 10   


SECTION 3 B - EAST
Cazenovia (NY) 21 Vernon-Verona-Sherrill (Verona, NY) 18   

Camden (NY) 29 Mexico (NY) 28
Notre Dame (Utica, NY) 10 Central Valley Academy (Ilion, NY) 7   

Oneida (NY) 41 New Hartford (NY) 37   


SECTION 3 B - WEST
Chittenango (NY) 35 Westhill (Syracuse, NY) 32   

Homer (NY) 19 Cortland (NY) 16   

Marcellus (NY) 35 Solvay (NY) 32

SECTION 3 C - EAST
Canastota (NY) 40 Sherburne-Earlville (Sherburne, NY) 35

SECTION 3 C - NORTH
General Brown (Dexter, NY) 31 Altmar-Parish-Williamstown (Parish, NY) 30

SECTION 3 C - WEST
Skaneateles (NY) 11 Port Byron/Union Springs (Port Byron, NY) 8

SECTION 3 D - EAST
Dolgeville (NY) 20 Mt. Markham (West Winfield, NY) 17
Herkimer (NY) 28 Frankfort-Schuyler (Frankfort, NY) 26

SECTION 3 D - WEST
Immaculate Heart Central/Sackets Harbor Central (Watertown, NY) 15 Cato-Meridian (Cato, NY) 14   

Weedsport (NY) 26 Onondaga (Nedrow, NY) 22
B DIVISION 26
SECTION 24
Susquehanna Valley (Conklin, NY) 16 Maine-Endwell (Endwell, NY) 11   

Norwich (NY) 27 Waverly (NY) 23   

C DIVISION 14
SECTION 11
Lansing (NY) 33 Whitney Point (NY) 30

SECTION 5 FINGER LAKES - EAST
East Rochester-Gananda (East Rochester, NY) 11 Midlakes (Clifton Springs, NY) 9
Newark (NY) 19 Geneva (NY) 14   

Wayne (Ontario Center, NY) 42 Penn Yan Academy (Penn Yan, NY) 40   

Palmyra-Macedon (Palmyra, NY) 20 Waterloo (NY) 15

SECTION 5 FINGER LAKES - WEST
Dundee (NY) 31 Clyde-Savannah (Clyde, NY) 29
South Seneca/Romulus/Dickerson (Ovid, NY) 41 Mynderse Academy (Seneca Falls, NY) 39
Red Jacket (Shortsville, NY) 11 Sodus/Lyons (Sodus, NY) 7

SECTION 5 GENESEE REGION
Alexander (NY) 12 Pembroke (Corfu, NY) 8   


SECTION 5 LIVINGSTON I
Haverling (Bath, NY) 17 Dansville (NY) 12
Livonia (NY) 32 Hornell (NY) 30   

Le Roy (NY) 28 Wayland-Cohocton (Wayland, NY) 27   


SECTION 5 LIVINGSTON II
York/Pavilion (Retsof, NY) 16 Bolivar-Richburg (Bolivar, NY) 13   

Cuba-Rushford (Cuba, NY) 40 Perry/Mount Morris (Perry, NY) 36

SECTION 5 MONROE I
Penfield (NY) 32 Rush-Henrietta (Henrietta, NY) 30   


SECTION 5 MONROE II
Webster Thomas (Webster, NY) 41 Mendon/Sutherland (Pittsford, NY) 39   

Victor (NY) 39 Gates Chili (Rochester, NY) 35   


SECTION 5 MONROE III
Spencerport (NY) 28 Canandaigua Academy (Canandaigua, NY) 26   


SECTION 5 MONROE IV
Eastridge (Rochester, NY) 20 Brockport (NY) 15   


SECTION 6 A - NORTH
North Tonawanda (NY) 16 Grand Island (NY) 15   

Kenmore East (Tonawanda, NY) 41 Williamsville South (Williamsville, NY) 37

SECTION 6 A - SOUTH
Iroquois (Elma, NY) 14 Hamburg (NY) 11   

West Seneca East (West Seneca, NY) 39 Lake Shore (Angola, NY) 34   

West Seneca West (West Seneca, NY) 16 McKinley (Buffalo, NY) 14   


SECTION 6 AA
Frontier (Hamburg, NY) 28 Bennett/Olmsted/Middle Early College/East (Buffalo, NY) 23   

Clarence (NY) 42 Niagara Falls (NY) 40   

Orchard Park (NY) 38 Niagara-Wheatfield (Sanborn, NY) 35   


SECTION 18 B - 17
Pioneer (Yorkshire, NY) 42 Maryvale (Cheektowaga, NY) 38

SECTION 22 B - 19
Depew (NY) 16 Albion (NY) 11   

Griffith Institute (Springville, NY) 32 Dunkirk (NY) 29   

Olean (NY) 34 Fredonia/Westfield/Brocton (Fredonia, NY) 32
B - 26
SECTION 24
Tonawanda (NY) 17 Medina/Webber (Medina, NY) 15   


SECTION 6 C - NORTH
Wilson (NY) 25 Cleveland Hill (Cheektowaga, NY) 23   

Kennedy (Cheektowaga, NY) 15 Akron (NY) 12

SECTION 6 C - SOUTH
Southwestern (Jamestown, NY) 16 Silver Creek/Forestville Central (Silver Creek, NY) 11

SECTION 6 D
Randolph/Frewsburg (Randolph, NY) 14 Chautauqua Lake (Mayville, NY) 12
Clymer Central/Sherman/Panama (Clymer, NY) 37 Cattaraugus-Little Valley (Cattaraugus, NY) 34
Maple Grove (Bemus Point, NY) 18 Salamanca (NY) 16

SECTION 7
Plattsburgh (NY) 35 Moriah (Port Henry, NY) 30
Ticonderoga (NY) 31 AuSable Valley (Clintonville, NY) 26   


SECTION 8 CONFERENCE I
Kennedy (Plainview, NY) 13 Uniondale (NY) 11

SECTION 8 CONFERENCE III
Wantagh (NY) 23 Division (Levittown, NY) 20   


SECTION 8 CONFERENCE IV
Clarke (Westbury, NY) 39 Malverne (NY) 35
Friends Academy (Locust Valley, NY) 41 Island Trees (Levittown, NY) 37   

Carle Place (NY) 32 Seaford (NY) 30   


SECTION 9 A
Wallkill (NY) 15 Monticello (NY) 12   

Port Jervis (NY) 12 Roosevelt (Hyde Park, NY) 10   


SECTION 9 AA-I
Kingston (NY) 39 Middletown (NY) 38   


SECTION 9 C
Chester (NY) 19 Ellenville (NY) 15

NON-LEAGUE
Allegany-Limestone (Allegany, NY) 14 Portville (NY) 12   

Jamesville-DeWitt (DeWitt, NY) 18 Auburn (NY) 14   

Avon (NY) 39 Wellsville (NY) 37   

Baker (Baldwinsville, NY) 33 Elmira/Southside (Elmira, NY) 30
Binghamton (NY) 40 Corning-Painted Post (Corning, NY) 39   

Bishop Ludden (Syracuse, NY) 20 Westmoreland (NY) 19
Lansingburgh (Troy, NY) 25 Broadalbin-Perth (Broadalbin, NY) 20   

Caledonia-Mumford/Byron-Bergen (Caledonia, NY) 12 Warsaw/Letchworth (Warsaw, NY) 7
Carmel (NY) 15 Greeley (Chappaqua, NY) 14   

Horseheads (NY) 15 Cicero-North Syracuse (Cicero, NY) 11   

Cobleskill-Richmondville (Cobleskill, NY) 14 Hudson Falls (NY) 10   

Downsville Central/Roscoe Central (Downsville, NY) 15 Eldred (NY) 12
Greene (NY) 27 Groton (NY) 23
Greenwich (NY) 30 Rensselaer (NY) 28
Ithaca (NY) 29 Johnson City (NY) 26   

Johnstown (NY) 23 Crane (Valatie, NY) 20   

Marlboro Central (Marlboro, NY) 37 Highland (NY) 34   

Washingtonville (NY) 17 Monroe-Woodbury (Central Valley, NY) 16
Spackenkill (Poughkeepsie, NY) 38 New Paltz (NY) 34   

New Rochelle (NY) 34 Clarkstown South (West Nyack, NY) 33   

Minisink Valley (Slate Hill, NY) 24 Newburgh Free Academy (Newburgh, NY) 23   

Oxford Academy/Gilbertsville-Mt. Upton (Oxford, NY) 30 Newfield (NY) 29
Nottingham (Syracuse, NY) 21 Vestal (NY) 16   

Valley Central (Montgomery, NY) 26 Pine Bush (NY) 25   

Sandy Creek (NY) 15 Waterville (NY) 13
South Jefferson (Adams, NY) 11 Sauquoit Valley (Sauquoit, NY) 7
Hudson (NY) 29 Schuylerville (NY) 25   

Deposit/Hancock (Deposit, NY) 21 Sidney (NY) 18
Ravena-Coeymans-Selkirk (Ravena, NY) 40 South Glens Falls (NY) 35   

St. Francis (Athol Springs, NY) 42 University Prep (Rochester, NY) 40   

Taconic Hills (Craryville, NY) 19 Stillwater (NY) 14
Mamaroneck (NY) 22 Suffern (NY) 19   

Sweet Home (Amherst, NY) 20 Cheektowaga (NY) 17   

Institute of Tech (Syracuse, NY) 16 Thousand Islands (Clayton, NY) 12   

Delaware Academy/Charlotte Valley (Delhi, NY) 29 Tioga (Tioga Center, NY) 28
Troy (NY) 23 Guilderland (Guilderland Center, NY) 19
Unatego/Franklin (Otego, NY) 12 Oneonta (NY) 9
Liverpool (NY) 35 Union-Endicott (Endicott, NY) 30   

Webster Schroeder (Webster, NY) 31 Churchville-Chili (Churchville, NY) 26   

Finney/Northstar Christian Academy (Penfield, NY) 18 Whitman (Rushville, NY) 14
Williamsville North (Williamsville, NY) 29 Williamsville East (East Amherst, NY) 27   


INTERSTATE
Bishop McDevitt (Harrisburg, PA) 22 Canisius (Buffalo, NY) 19   

South Allegheny (McKeesport, PA) 36 Franklinville/Ellicottville (Franklinville, NY) 31
Hackley (Tarrytown, NY) 28 Xaverian (Brooklyn, NY) 26   

La Salle Academy (Providence, RI) 22 Monsignor Farrell (Staten Island, NY) 17   




Saturday, September 9th

CATHOLIC A
Kennedy Catholic (Somers, NY) 41 Nazareth (Brooklyn, NY) 36   


CATHOLIC AA
Mt. St. Michael Academy (Bronx, NY) 25 Kellenberg Memorial (Uniondale, NY) 23   

St. John the Baptist (West Islip, NY) 12 Xavier (New York, NY) 8   


CATHOLIC AAA
Archbishop Stepinac (White Plains, NY) 23 St. Peter's (Staten Island, NY) 18   


HUDSON RIVER
Saunders Trades & Tech (Yonkers, NY) 38 Gorton (Yonkers, NY) 34   

Riverside (Yonkers, NY) 14 Pelham Memorial (Pelham, NY) 13   

Yonkers (NY) 26 Roosevelt (Yonkers, NY) 21
Schreiber (Port Washington, NY) 16 Palisade Prep (Yonkers, NY) 14

PSAL BOWL
Beach Channel (Rockaway Park, NY) 35 Washington (New York, NY) 33
Douglass Academy (New York, NY) 10 Eagle Academy III (Queens, NY) 8
Lafayette (Brooklyn, NY) 10 Jamaica (NY) 6
Eagle Academy II (Brooklyn, NY) 15 Lehman (Bronx, NY) 11
Macchiarola (Brooklyn, NY) 31 Adams (Ozone Park, NY) 29   

Columbus (Bronx, NY) 21 Roosevelt (Brooklyn, NY) 17

PSAL CITY
Campus Magnet (Cambria Heights, NY) 12 Brooklyn Tech (Brooklyn, NY) 11
Truman (Bronx, NY) 17 Flushing (NY) 16   

Canarsie (Brooklyn, NY) 42 Fort Hamilton (Brooklyn, NY) 40
Boys & Girls (Brooklyn, NY) 29 New Dorp (Staten Island, NY) 25   

South Shore (Brooklyn, NY) 24 Kennedy (Bronx, NY) 23   

Grand Street Campus (Brooklyn, NY) 35 Tottenville (Staten Island, NY) 32   


SECTION 1 A
Beacon (NY) 29 Poughkeepsie (NY) 27   

Eastchester (NY) 21 Lincoln (Yonkers, NY) 16
Byram Hills (Armonk, NY) 30 Harrison (NY) 28   

Peekskill (NY) 42 Hudson (Montrose, NY) 41   

Jay (Cross River, NY) 18 Brewster (NY) 17   

Pearl River (NY) 37 Our Lady of Lourdes (Poughkeepsie, NY) 36   


SECTION 1 B
Blind Brook (Rye Brook, NY) 12 Briarcliff (Briarcliff Manor, NY) 8   

Edgemont (Scarsdale, NY) 10 Bronxville (NY) 7   

Hastings (Hastings on Hudson, NY) 22 Yonkers Montessori Academy (Yonkers, NY) 18   


SECTION 1 C/D
Haldane (Cold Spring, NY) 38 Woodlands (Hartsdale, NY) 36   


SECTION 10
Gouverneur (NY) 28 Franklin Academy (Malone, NY) 26
Williams (Canton, NY) 23 Ogdensburg Free Academy (Ogdensburg, NY) 21

SECTION 11 DIVISION I
Central Islip (NY) 28 Commack (NY) 23   

Sachem East (Farmingville, NY) 12 Lindenhurst (NY) 11   


SECTION 11 DIVISION II
Half Hollow Hills East (Dix Hills, NY) 34 Bay Shore (NY) 32   

Huntington (NY) 14 North Babylon (NY) 11   

Smithtown East (Smithtown, NY) 15 Copiague (Copiague, NY) 10   


SECTION 11 DIVISION III
Half Hollow Hills West (Dix Hills, NY) 18 Comsewogue (Port Jefferson Station, NY) 15   

Kings Park (NY) 24 Harborfields (Greenlawn, NY) 20   

Sayville (NY) 35 Rocky Point (NY) 30   


SECTION 11 DIVISION IV
Amityville Memorial (Amityville, NY) 31 Babylon (NY) 29   

Elwood-Glenn (Elwood, NY) 35 Mount Sinai (NY) 32   

Shoreham-Wading River (Shoreham, NY) 12 Bayport-Blue Point (Bayport, NY) 10   


SECTION 2 AA - EMPIRE
Niskayuna (NY) 13 Albany (NY) 9

SECTION 3 A
Carthage (NY) 40 Fowler (Syracuse, NY) 39   


SECTION 3 C - EAST
Adirondack (Boonville, NY) 11 Holland Patent (NY) 10

SECTION 3 C - WEST
Hannibal (NY) 36 Jordan-Elbridge (Jordan, NY) 35   

Southern Hills (Tully, NY) 25 Birdlebough (Phoenix, NY) 22

SECTION 3 D - CENTRAL
Morrisville-Eaton/Hamilton (Morrisville, NY) 12 Beaver River (Beaver Falls, NY) 10

SECTION 35 B DIVISION 34
Owego Free Academy (Owego, NY) 38 Chenango Forks (Binghamton, NY) 37   

Windsor Central (Windsor, NY) 23 Chenango Valley (Binghamton, NY) 19   


SECTION 28 C DIVISION 25
Newark Valley (NY) 19 Dryden (NY) 17   

Watkins Glen/Odessa-Montour (Watkins Glen, NY) 23 Spencer-Van Etten/Candor (Spencer, NY) 21
D DIVISION 14
SECTION 10
Moravia (NY) 11 Notre Dame (Elmira, NY) 9   


SECTION 5 FREELANCE
Aquinas Institute (Rochester, NY) 11 Batavia (NY) 10   


SECTION 5 GENESEE REGION
Attica (NY) 26 Holley (NY) 21   

Oakfield-Alabama/Elba (Oakfield, NY) 13 Notre Dame (Batavia, NY) 12

SECTION 5 LIVINGSTON II
Geneseo (NY) 33 Canisteo-Greenwood (Canisteo, NY) 31   


SECTION 5 MONROE I
Fairport (NY) 38 Hilton (NY) 37   


SECTION 5 MONROE III
Brighton (Rochester, NY) 11 Irondequoit (Rochester, NY) 10   


SECTION 5 MONROE IV
Greece Athena (Rochester, NY) 26 Greece Olympia/Greece Odyssey (Rochester, NY) 21

SECTION 5 ROCHESTER CITY
Edison Tech (Rochester, NY) 14 Leadership Academy/Northeast/Northwest College Prep/Vanguard (Rochester, NY) 12
East (Rochester, NY) 33 McQuaid Jesuit (Rochester, NY) 29
Wilson Magnet (Rochester, NY) 18 Monroe/School Without Walls (Rochester, NY) 13

SECTION 6 A - NORTH
Kenmore West (Buffalo, NY) 29 Starpoint (Lockport, NY) 24   


SECTION 6 AA
Hutchinson-Central Tech/Emerson Vo-Tech/City Honors/School of the Arts (Buffalo, NY) 23 Jamestown (NY) 21
Lockport (NY) 40 Lancaster (NY) 36   

B - 42
SECTION 37
Burgard/Math Science Tech Prep at Seneca (Buffalo, NY) 11 East Aurora/Holland (East Aurora, NY) 8

SECTION 6 C - SOUTH
Falconer/Cassadaga Valley (Falconer, NY) 28 Gowanda/Pine Valley Central (Gowanda, NY) 27

SECTION 7
Beekmantown (Plattsburgh, NY) 29 Peru (NY) 28   

Saranac Lake (NY) 19 Saranac (NY) 17   


SECTION 8 CONFERENCE I
Baldwin (NY) 25 East Meadow (NY) 20   

Farmingdale (NY) 23 Herricks (New Hyde Park, NY) 20
Syosset (NY) 11 Freeport (NY) 10   

Long Beach (NY) 39 Hempstead (NY) 38   

Westbury (Old Westbury, NY) 32 Hicksville (NY) 29   

Massapequa (NY) 31 Oceanside (NY) 30   


SECTION 8 CONFERENCE II
Calhoun (Merrick, NY) 26 Jericho (NY) 21   

Valley Stream Central (Valley Stream, NY) 25 Carey (Franklin Square, NY) 20   

Elmont Memorial (Elmont, NY) 16 New Hyde Park Memorial (New Hyde Park, NY) 12
Garden City (NY) 17 Rockville Centre South Side (Rockville Centre, NY) 15   

Kennedy (Bellmore, NY) 18 Sewanhaka (Floral Park, NY) 16   

Great Neck North/Great Neck South (Great Neck, NY) 40 Manhasset (NY) 35
MacArthur (Levittown, NY) 25 Mepham (North Bellmore, NY) 21   


SECTION 8 CONFERENCE III
Lynbrook (NY) 42 Bethpage (NY) 41   

Hewlett (Hewlett, NY) 36 Glen Cove (NY) 34   

Floral Park Memorial (Floral Park, NY) 37 Lawrence (Cedarhurst, NY) 34
Roslyn (Roslyn Heights, NY) 33 Plainedge (Massapequa, NY) 30   

Roosevelt (NY) 34 Valley Stream North (Franklin Square, NY) 31

SECTION 8 CONFERENCE IV
East Rockaway (NY) 34 Cold Spring Harbor (NY) 29   

North Shore (Glen Head, NY) 17 Locust Valley (NY) 16
Mineola (New Hyde Park, NY) 36 South (Valley Stream, NY) 35
Oyster Bay (NY) 25 West Hempstead (NY) 24   


SECTION 9 A
Saugerties (NY) 21 Cornwall Central (New Windsor, NY) 16   


SECTION 9 C
Tri-Valley (Grahamsville, NY) 18 Onteora (Boiceville, NY) 13

NON-LEAGUE
Bishop Kearney (Rochester, NY) 21 Bishop Timon-St. Jude (Buffalo, NY) 19   

Millbrook (NY) 17 Burke Catholic (Goshen, NY) 12   

Magnus (Bardonia, NY) 17 Cambridge (NY) 13
Helderberg Valley (Berne, NY) 32 Canajoharie (NY) 28
St. Dominic (Oyster Bay, NY) 42 Cardinal Spellman (Bronx, NY) 39   

Edison (Elmira Heights, NY) 28 Unadilla Valley (New Berlin, NY) 26
Fort Edward (NY) 27 Cohoes (NY) 24
Glens Falls (NY) 21 Schalmont (Schenectady, NY) 19   

Walton (NY) 38 Harpursville/Afton (Harpursville, NY) 33
Honeoye Falls-Lima (Honeoye Falls, NY) 37 Greece Arcadia (Rochester, NY) 36
Lackawanna (NY) 32 Eden/North Collins (Eden, NY) 29   

Rondout Valley (Accord, NY) 39 Liberty (NY) 35   

Little Falls (NY) 14 Lowville (NY) 11
Newfane (NY) 42 Lewiston-Porter (Youngstown, NY) 41   

O'Neill (Highland Falls, NY) 28 Red Hook (NY) 27   

Pawling (NY) 20 Dover/Webutuck (Dover Plains, NY) 19
Rome Free Academy (Rome, NY) 12 Proctor (Utica, NY) 10   

Stissing Mountain (Pine Plains, NY) 34 Rye Neck (Mamaroneck, NY) 33
North Rockland (Thiells, NY) 15 Scarsdale (NY) 14   

St. Mary's (Lancaster, NY) 37 Nichols (Buffalo, NY) 32   

Warrensburg (NY) 21 Granville (NY) 20   

Warwick (NY) 13 Goshen Central (Goshen, NY) 10   

West Canada Valley (Newport, NY) 21 Clinton (NY) 17
Whitehall (NY) 25 Hoosic Valley (Schaghticoke, NY) 24   


INTERSTATE
Poly Prep Country Day (Brooklyn, NY) 30 Chaminade (Mineola, NY) 26   

Iona Prep (New Rochelle, NY) 23 Bishop Hendricken (Warwick, RI) 19   

Delbarton (Morristown, NJ) 18 St. Anthony's (Melville, NY) 17   




Sunday, September 10th

CATHOLIC AA
St. Francis Prep (Fresh Meadows, NY) 31 Holy Trinity (Hicksville, NY) 30   


PSAL BOWL
Madison (Brooklyn, NY) 26 McKee Vo-Tech/Staten Island Tech (Staten Island, NY) 25

PSAL CITY
New Utrecht (Brooklyn, NY) 30 Clinton (Bronx, NY) 27   


SECTION 1 B
Irvington (NY) 39 Croton-Harmon (Croton on Hudson, NY) 36